ГЛАСУВАНЕ в конкурса за детска рисунка (9 до 12 г.) на Панагюрище 1962

  • 9 450
  • 98
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 544



Настъпи дългоочакваният момент - гласуването в конкурса за детска рисунка, , организиран от



и най-големия български производител на хавлии и спално бельо


http://www.png.bg


В продължение на 3 седмици желаещите да участват в конурса публикуваха прекрасни детски рисунки.
Поради големия брой участници (52), гласуването ще е разделено в 3 възрастови категории (от 3 до 5 г. включително, от 6 до 8 г. включително и от 9 до 12 г. включително).

3-те награди ще бъдат за участниците, събрали най-много гласове в трите отделни гласувания.

Тук, в тази тема може да гласувате за детска рисунка на дете от 9 до 12 г. възраст.
Може да видите изображенията в по-голям размер, като кликнете върху умалените им копия в анкетата.

Гласуването ще продължи 1 седмица - до 4-ти януари 2009 г. включително.

Наградата за победителите е изключително интересна - изработване на хавлиена кърпа с бродерия на рисунките, събрали най-много гласове в конкурса.

# 1
  • Мнения: 4 434
Гласувах...котенцата ме грабнаха Hug

# 2
  • Мнения: 1 629
гласувах и аз за котките и рибките, много ми харесват Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Гласувах  Peace
И на мен ми харесаха котките много, но и другите рисунки са страхотни  Hug

# 4
  • Мнения: 680
Браво на всички!
Изключително талантливи деца!
Гласувах за първия и последния натюрморт с цветята-Габриела и Илияна.
Видях в тях истински колорит,който е пример за талант на живописци. smile3501

# 5
  • Мнения: 4 520
Прекрасни рисунки! Браво на децата!  Hug

# 6
  • Мнения: 147
Браво на децата! Рисунките са страхотни! Изборът ми беше труден, всички ми харесват!

# 7
  • into the blue
  • Мнения: 771
Наистина труден избор  Thinking
Всички картини са прекрасни!  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 835
Тук ми беше най-трудно, почти невъзможно да си избера само три работи. Изключителни рисунки са направили децата. Hug

# 9
  • хасково
  • Мнения: 378
И аз мисля,че тук конкуренцията е най-голяма!Успех на всички участници!

# 10
  • Мнения: 6 323
Моля участниците в конкурса да спазват правилата на форума и да не агитират за гласуване в други теми!
Първо това е спам, второ конкурсът е за рисунка, а не за популярност във форумите.
Моля, нека конкурсът да бъде честен и да не се стига до неприятни емоции поради дисквалифициране!

# 11
  • Мнения: 1 271
Толкова талантливи деца. Толкова ми беше трудно да избера само 3.
Успех!   bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 187
Как да избера само три, те всички са хубави, все пак гласувах. Успех на всички !

# 13
# 14
  • Мнения: 3 034
гласувах. успех на всички ! Hug

# 15
  • Мнения: 1 232
Страхотни рисунки Hugнямам думи за талантливите дечица.Мечо Пух е моя фаворит,тази с дядо Коледа и зимната къщичка също много ми харесват

# 16
  • София
  • Мнения: 618
Тук наиктина е голямата конкуренция, блестящи са. Браво на децата Hug Peace

# 17
  • Мнения: 121
Гласувах. Успех на всички ! Peace

# 18
  • Мнения: 3 830
И тук гласувах. Страхотни рисунки има. Успех на всички!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 529
 Личи си ,че по големите са станали големи майстори. Направих избора си.

# 20
  • Мнения: 596
Тук доста се затрудних докато избера само 3 рисунки,всички са  толкова  красиви! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 6 182
Великолепни са рисунките. Успех на малките художници!

# 22
  • Мнения: 6 274
Гласувах...  Peace
Успех на малките художници...
  Hug

# 23
  • Мнения: 831
Разкошни картини Thinking и трябва да се изберът само три Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 356
Браво,страхотни творби!Успех на всички!

# 25
  • Мнения: 719
Страхотни, гласувах! Peace

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 21:47 от Шушони

# 26
  • София
  • Мнения: 1 950
И аз гласувах, но всичките картини ми харесаха! Доста трудно избрах три от тях
Браво на малките таланти!  smile3501

# 27
  • Попово
  • Мнения: 687
гласувах за котаците  Hug

# 28
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Много ми беше трудно, но все пак избрах 3 рисунки  Peace
Много талантливи деца  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 196
Много хубави рисунки и много талантливи дечица!
Успех на всички! Heart Eyes
Не мога да скрия,че рисунките на Галина (9 г.) на ebezlova  и  Диляна (10 г.) на Neda са страхотни,много ми харесват!

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 22:24 от SunshineMery

# 30
  • Мнения: 3 211
Този е най-трудния раздел. Наистина страшно талантливи деца  smile3501

# 31
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Охххххх,произнесох се най-сетне и аз...и в трите възрастови групи. Доста се озорих докато успея да избера,ама трябваше.Като не може всички какво да се прави.  lovekiss Шапка им свалям на тези талантливи деца. omm

# 32
  • Мнения: 133
Гласувах за една, но ги бройте три пъти. Най-дорбата, Галя!

# 33
  • Мнения: 2 085
гласувах, браво на дечицата  smile3501

# 34
  • Мнения: 2 614
Гласувах, Браво на каките и батковците  Peace

# 35
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Гласувах!!!!!!! Peace
Пожелавам успех на всички вече пораснали малчугани.....  bouquet

# 36
  • Мнения: 209
 PeaceГласувах.Браво на младите таланти!
Успех на всички и нека спечели най-добрия! Simple Smile

# 37
  • Мнения: X
Гласувах, наистина има превъзходни рисунки. Успех на всички!

# 38
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гласувах, наистина има превъзходни рисунки. Успех на всички!
Точно!  Peace

# 39
  • Мнения: 11 009
Тук ми беше най-трудно да си избера 3 рисунки Simple Smile
Мили деца, невероятен талант притежавате Hug

# 40
  • Мнения: 3 271
Тази категория е особено трудна! Страхотни неща има. Едва гласувах.

# 41
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Гласувах!
Много труден избор Grinning
Успех на всички дечица!

# 42
  • Мнения: 656
Гласувах!  Peace
Успех на всички!

# 43
  • Мнения: 257
Тук ми беше най-трудно да избера рисунка.Харесах си три накрая.Успех!

# 44
  • Мнения: 1 380
И аз гласувах за три рисунки.Обаче да си призная , бях впечатлена от уменията на дечицата. Peace

# 45
  • Мнения: 1
рисунките са страхотни. всички деца са много талантливи.    smile3501поздравявам ви деца

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Страхотни са рисунките на по големите художници! Успех!

# 47
  • Мнения: 2 015
Гласувах Peace!

# 48
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Гласувах! Peace

# 49
  • Мнения: 8 505
Тук ме спечели един нестандартен господин,който на 12 вече е разбрал,че за да е красиво нещо,не е задължително да е цветно.Поздравявам те,Борис!
Единствено тук си позволих да издам за кой гласувах.

# 50
  • Мнения: 8
 Simple SmileМного са хубави. Успех! Simple Smile

# 51
  • Мнения: 429
Страхотни деца, страхотни рисунки. Мислех си да напиша и трите дечица, за които не можах да гласувам. Защото имам 6 най-любими рисунки. Обаче да знаят, че им стискам палци и на тях.  Heart Eyes

# 52
според мен конкурсът не е честен защото всеки подкупва някой да гласува за рисунката на неговото дете и така рисунките не се оценят правилно например как може една грозна рисунка на някой да е с повече гласове от друга по-хубава.и постоянно се включват нови и нови хора и гласуват хората не може случайно да са се включили за да гласуват Close

# 53
  • Мнения: 429
как може една грозна рисунка на някой да е с повече гласове от друга по-хубава.и Close

Аз грозна картина не видях ... И ако някой ще ме подкупва - да започне от милион  Mr. Green

# 54
  • на път
  • Мнения: 2 804
Тези работи според мен не са за конкурс, а за изложба .... да им се радват повече хора, а не само форумци и гости.

# 55
  • Мнения: 168
Аз също съм на мнение че конкурсът се опорочи. Продължава доста дълго и така се дава възможност за използване на измами.
Това вече не е конкурс за детска рисунка  а за болни майчински амбиции.

# 56
  • Мнения: 1 227
Много труден избор, страхотни рисунки Peace

# 57
  • Мнения: 1 817
Оооо, тук ми беше мнооого трудно да си избера само 3 рисунки.Гласувах за Габриела, Диляна и Петя. Има невероятни неща. Тук има бъдещи художници със сигурност. Възхитена съм и от творбите : графиката на Борис, котките на Вики и цветята на Илияна. Подкрепям и тях, макар че не можах и за тях да гласувам.
=================

пс/ а дали рисунките са наистина ДЕТСКИ newsm78

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 15:35 от (х)_Venera

# 58
а ако спечели онази Neda изобщо няма да е чесно защото има много по хубави рисунки от тази на дъщеря и просто те казват на някой да им гласува и готово.това че пускат в сайта новорегистрирани изобщо не е чесно и аз мисля че няма грозна рисунка но едната е по достойна да спечели от друга в този конкурс сеедно не се гледа красотата ами да кажеш на познати да гласуват това не е чесноооооооооооооооооооооооооооооооооо и така децата няма да са оценени по правилния начин #Cussing out

# 59
Оооооооо,КОТКИТЕ!!!!!!!!!Малката художничка с голяма артистичност е предала вродената им грация и лукавство.Добре е да посещава художествени курсове ,за да доразвие природната си дарба.

# 60
  • Мнения: 390
Браво на децата!Страхотни творби!
Гордеем се с вас ,деца!

# 61
  • Мнения: 7 263
Невероятни творби има и много талантливи деца, гласувах успех на дечицата и дано продължат да рисуват!

# 62
  • Мнения: 1 817
Ееее, стига злъч! Какви са тези новорегистрирани???
Никой  не ми е казвал за кого да гласувам. Никой не познавам от участниците.
 Рисунката върху плочата е невероятно добра за дете на тази възраст. Браво на Диляна!

# 63
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
а ако спечели онази Neda изобщо няма да е чесно защото има много по хубави рисунки от тази на дъщеря и просто те казват на някой да им гласува и готово.това че пускат в сайта новорегистрирани изобщо не е чесно и аз мисля че няма грозна рисунка но едната е по достойна да спечели от друга в този конкурс сеедно не се гледа красотата ами да кажеш на познати да гласуват това не е чесноооооооооооооооооооооооооооооооооо и така децата няма да са оценени по правилния начин #Cussing out
Joy JoyКрадеца вика , дръжте крадеца- на това ми заприлича това мнение  ooooh!Като ти гледам регистрацията е от началото на конкурса , така , че моля без такива крайни мнения!!На мен пък ми харесва точно на Диляна рисунката -прекрасна е !Ти явно си от отбора на котките -е грозно изказване идва от грозни хора -така , че ясна си ми !
Оооооооо,КОТКИТЕ!!!!!!!!!Малката художничка с голяма артистичност е предала вродената им грация и лукавство.Добре е да посещава художествени курсове ,за да доразвие природната си дарба.
Оооооооо , писна ми да виждам новорегистрирани и с такава злоба .Нямах нищо против коткитe,но сега вече съм убедена , че не ми харесват!Обратен ефект имат мненията ви ! Mr. Green

# 64
  • Мнения: 6 323
kiss(viss), gina09, колко още акаунта ще се регистрират от едно айпи?
Прекалихте!

# 65
  • София
  • Мнения: 416
а ако спечели онази Neda изобщо няма да е чесно защото има много по хубави рисунки от тази на дъщеря и просто те казват на някой да им гласува и готово.това че пускат в сайта новорегистрирани изобщо не е чесно и аз мисля че няма грозна рисунка но едната е по достойна да спечели от друга в този конкурс сеедно не се гледа красотата ами да кажеш на познати да гласуват това не е чесноооооооооооооооооооооооооооооооооо и така децата няма да са оценени по правилния начин #Cussing out
Каква е тази злоба!Все пак става въпрос за детска рисунка,а честно казано на мен най ми харесва рисунката на Диляна.

# 66
  • Мнения: 367
Тази категория ме затрудни най-много! Всички рисунки са уникални!

# 67
  • Мнения: 168
Моля модератора нашата рисунка да бъде премахната от конкурса

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 23:04 от Florina

# 68
  • Мнения: 950
Тук много се затрудних с избора. Много са хубави рисунките. Браво на децата.

# 69
  • София/Търново
  • Мнения: 813
Няма лоша рисунка. Но се избират три, няма как.

А за това, че има фиктивни мнения... Ако Ви се занимава вижте кой е гласувал с регистрация от началото или след конкурса и дали това е единствено мнение, все пак има новодошли мами, които са си напълно активни. А за тези, които само постват глас не мисля, че трябва да има жалост. Сега да не ме нападнете аз да го свърша това  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 6 323
Изключително ми е неприятно, че една хубава инициатива, която трябваше да донесе приятни, положителни емоции, за пореден път бе опорочена.
Ще направя всичко възможно да разбера кой стои зад всичко това - множество фиктивни регистрации единствено с цел гласуване.
Не, това не е конкурс!

Приключвам гласуването и ще предложа на хората от фирма Панагюрище комисия от тяхната фирма да избере по един победител от категория.

Изключително много съжалявам за всички, които участваха честно, както и за всички, които честно гласуваха за своите фаворити.
Гласуването обаче е опорочено и няма никаква стойност.
Каквото и решение да се вземе, ще е по-честно и коректно, отколкото едно нагласено от хора без грам съвест и морал гласуване.

Извинявам се на всички! Извинявам се, че си мислех, че поне един конкурс и то за детска рисунка може да бъде проведен нормално.
Явно нормалните отношения, честното съревнование и коректността са на изчезване.. Съжалявам!

# 71
  • Мнения: 6 323
Предвид промяната регламента за избор на рисунка-победител е необходимото малко време за съставяне на екип, който да направи оценката и естествено - за преглед и подредба да участващите рисунки.

Надявам се до края на утрешния работен ден хората от фирмата да ми изпратят решението си и победителите да станат известни.

Още веднъж моля да приемете извиненията ми!

# 72
  • София
  • Мнения: 615
Приемам решението на Mamma за справедливо.
Не ми се иска да вярвам, че има хора, които ще се радват на поставена под съмнение победа. Както и не ми се вярваше, че ще има толкова жлъчни изказвания по наш адрес, само за това, че водим в класацията. Пролича си кой е с болни амбиции и на кой му се видя дълъг предварително обявения финал на конкурса. Дано не съм права и зад kiss(viss) и  gina09 не седи самото дете, което участва, иначе ще е много жалко. За разлика от другите възрастови групи, нашите деца вече разбират достатъчно и получават лош житейски урок. Това, което не разбира и ме пита моята Диляна е - "Мамо, защо ни мразят, за това, че водя ". Другото, което ме пита е, дали може ако победи, да подарим нещо на конкурентите, за да се радват и те. Както разбирате, аз съм щастлива от развоя на този конкурс, за пореден път разбрах, че имам прекрасна дъщеря, за която това съревнование е градивно и спечелването му не е целта й в живота. За Диляна участието донесе много вълнения и също е от полза, тъй като научи, че мненията винаги са субективни, различни и това не бива да й влияе.
Дано повече хора извадят поука от този развой и се научат както да печелят, така и да губят - достойно. Никой не е гарантирал награда на всяка цена и всяка майка трябва да е наясно, че участието може да донесе както радост, така и тъга на детето й.
Ако има значение моето конструктивно предложение за бъдещи конкурси е: след като има една награда, да може да се гласува само за един кандидат.  Мисля, че ако са анонимни участията и не  се вижда текущия резултат, ще е по-честно.
Оставам с уважение и благодаря на всички, които гласуваха по съвест, макар и напразно.

# 73
  • Мнения: 4 520
Бубе, я не им се връзвай! Изумена съм от това, в което се е превърнало И тази тема! Диляна има невероятен талант според мен и й стискам палци един ден за нея да прочетем не само в този форум. Същото ми е мнението и за няколко други деца, да не кажа всички, които се 'състезават' в тази категория. Недоумявам как може да има същества от хуманоиден произход, които превръщат красивото в ужасно, 'благодарение' на думите си.
И все пак, картините са си картини, истински произведения на изкуството, за което браво на децата! Стискам палци на всички!

# 74
  • Мнения: 7 263
Neda болезнено ми е да пиша още в тези теми за конкурса, защото много ме заболя от неспортменския \ меко казано дух\ на някои от участниците.
Много ме заболя защото не се стърпях и надигнах глас, за да защитя справедливостта, а може би това провали заслуженото призово място на деца като Диляна.
Моля те поднеси и моите най-искрени извинения за това, че не можа да получи заслужения си приз. Заедно с Габриела и Илияна, Диляна беше моя фаворит в тази възрастова група и за тях трите дадох с радост гласа си. Макар, че тук бих гласувала почти за всички.
Но не за това ми беше думата - ето това ме впечатли и ме накара да пиша

Това, което не разбира и ме пита моята Диляна е - "Мамо, защо ни мразят, за това, че водя ". Другото, което ме пита е, дали може ако победи, да подарим нещо на конкурентите, за да се радват и те. ...
За Диляна участието донесе много вълнения и също е от полза, тъй като научи, че мненията винаги са субективни, различни и това не бива да й влияе.
Дано повече хора извадят поука от този развой и се научат както да печелят, така и да губят - достойно. Никой не е гарантирал награда на всяка цена и всяка майка трябва да е наясно, че участието може да донесе както радост, така и тъга на детето й.

Първо детето макар и все още твърде малко е разбрало, че да си лидер и победител не е лек кръст! Да Диляна - така е! Свиквай! Когато си пръв и си достоен винаги си в устата на хората, но е важно да си станал пръв с честна и открита борба!
За предложението и да раздели наградата с конкуренцията бих искала да имам някога възможността да я видя наживо и да стисна ръката и, както и твоята Heart Eyes
Добро дете си възпитала Peace искрените ми адмирации, за което.
Колкото до извода, да права си. Човек трябва да знае, че за да спечели някой друг трябва да загуби! Не е срамно да загубиш с вдигнато чело!
Срамно е да спечелиш зад гърба на другите, подло нечестно и подмолно!
Такава победа не би трябвало да носи радост на деца, защото тежко на родителите им, ако не са успели да ги научат това простичко житейско правило!

# 75
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Гордейте се с таланта си,деца и го развивайте с упоритост и постоянство.

"...когато отвсякъде, кой както свари,
препъва те с крак и ти удря шамари -
недей се отчайва, недей се навежда,
не си позволявай да губиш НАДЕЖДА!
Защото, макар да е жилаво злото,
в човека все пак побеждава ДОБРОТО."

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 08:49 от mlambeva

# 76
  • София
  • Мнения: 615
Момичета, не искам да обидя никого и аз не съм светица, нормален човек съм. Embarassed  Изпитах гняв и ми беше трудно да се въздържа да нападам, сега вече страстите трябва да се уталожат. Няма смисъл, нека спрем до тук и  да не "мътим водата" повече. Днес е свят ден - Йорданов ден, всички грешим, нека да прощаваме и да се учим от грешките си.  Praynig
Lennyh разбира се, че най-малко ти си виновна за случилото се и няма нужда да се извиняваш. Simple Smile Ще прозвучи като връщане на комплимента, но и аз гласувах за картината на сина ти, явно имаме еднакъв вкус. Grinning
Важното все пак е, че има много талантливи и трудолюбиви деца. Ще искам разрешение от учителката на Диляна, да кача и да ви покажа рисунки на децата от курса - прекрасни творби, които могат да дадат идеи на вашите малки художници. Ще си наложа да се включвам само с положителни постове или ще мълча. Hug

# 77
  • Мнения: 6 323
С извинение за забавянето имам удоволствието да съобщя избраните от ф-ма Панагюрище рисунки, а именно:

В категория 3-5 г. възраст
- Мила на nuzaria




В категория 6-8 г. възраст:
- Петя на Гелева




В категория 9-12 г. възраст:
- Диляна на Neda


Благодаря на всички участвали в конкурса и поздравления за избраните рисунки!



Моля nuzaria, Гелева и Neda да ми изпратят на ЛС координати за връзка с тях (име, точен адрес, телефон).

Наградите ще бъдат изработени в рамките на около 1 месец.
От фирма Панагюрище молят да се има предвид, че бродериите не могат да пресъздадат рисунките като точно копие и изображенията ще бъдат стилизирани.

# 78
  • Мнения: 368
И тук се включвам да честитя на малките победители   bouquet  bouquet  bouquet
/моят фаворит беше Вики на Флорина  newsm10 newsm10 newsm10/

# 79
  • Мнения: 3 034
честито на победителите. всички рисунки са прекрасни.  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 817
Честито на победителите!  Hug
Моят фаворит беше Диляна!!!  newsm44

# 81
  • Мнения: 429
Тук гласувах за Диляна, Илияна и Борис. И мен ме грабна рисунката на Диляна, но в тази категория всички ми харесаха. Честно. Нека всички деца да знаят, че са много талантливи и заслужават похвала. Което не се отнася за майките им. Не четох кой, с колко ника, защо и как опорочи нещата. Защото това не е конкурс за амбициозни майки, а за деца, които обичат да рисуват. Както и да е. Случайно отворих анкетата, гласувах, после ми стана интересно как ще завърши конкурсът и затова продължих да я следя. Добра идея, дано да оцелее.

# 82
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Честито на победителите!  bouquet

# 83
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Честито на победителите и успех на всички! Не спирайте да рисувате,мили деца,рисуването  е магия!  

# 84
  • Мнения: 4 434
Честито  bouquet

# 85
  • София
  • Мнения: 3 816
Честито на Диляна!   bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 615
Благодаря за тази чест да спечелим при такава голяма конкуренция! Диляна е много радостна от този факт, заради не лесната победа! Hug  Благодаря за поздравленията, милите думи и оценки!
Наистина разкошни творби, желая здраве на децата и да усещат любов всекидневно, а на родителите  да им дадат възможност да се изразяват свободно на платното.
Благодаря на организаторите и въпреки горчивия "вкус", не спирайте до тук, заради децата - те не са виновни!

# 87
  • Мнения: 1 175
Честито на Диляна!Тя беше моя фаворит още от началото на конкурса. HugМного красиви творби видяхме в тази възрастова група.Със сигурност ще имат успехи и занапред! Peace

# 88
# 89
  • Мнения: 3 886
Искрено се радвам на такива таланти ЗаВИЖДАМ БЛАГОРОДНО  на тази дарба.Винаги съм мечтала да мога да рисувам.Деца скрихте ми шапката.Рисунките са много кравиви .На неда най ме грабна защото ми се вижда и наи трудна Hug  bouquet  bouquet

# 90
  • хасково
  • Мнения: 378
Честито! Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 615
Днес получихме наградата и искам да ви я покажа
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=317135&pid=11138657 и http://www.snimka.bg/album.php?album_id=317135&pid=11138658
Благодарим!

# 92
  • Мнения: X
Неда, честито невероятна е  Hug Със здраве да си я ползвате.

# 93
  • Мнения: 1 817
Много е хубава, свежа. Заслужава детето и повече даже Wink Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 6 182
Браво, чудесно се е получила!
Със здраве да си я ползва!

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 17:55 от M_I_A

# 95
  • Мнения: 1 175
Браво!Много е хубава!

# 96
  • Мнения: 4 520
Леле, страхотно са я направили! Браво!   bouquet

# 97
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Mного е красива ,със здраве да си я ползвате Hug

# 98
  • Мнения: 3 034
много е хубава. честито ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт