Как бихте постъпили, ако някой от роднините Ви се прави на ударен?

  • 4 319
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 619
 ThinkingЗаставаш пред него и съвсем неволно го питаш:-Кжи сега ти какво донесе?Надявам се,че моите/моето ще стигне....Да се усети!Въпреки,че има толкова нахални хора,че.................

# 46
  • Мнения: 2 197
Стига вече с тези странни думички!
Какво по дяволите е масраф??? Аз лично не се чувствам вече под турско робство, за да знам какво означава.
А по конкретната ситуация - нищо не можете да направите. Ако човек сам не осъзнае, че когато става въпрос за събиране на роднини е желателно да се включи по някакъв начин, не можеш да му го обясниш. Въпреки, че ситуацията е малко сложна - аз лично когато ходя на гости някъде не си нося храната, очаквам да ме нахранят. Ако обаче сме отишли някъде да правим купон - просто всички се включват и в пазаруването и в приготвянето.

# 47
  • София
  • Мнения: 8 281
Предвид това, че авторката пише анонимно, а и не дава много подробности, освен че "тариката" си оставя с дни детето накъде заключвам че роднината е доста близък, т.е. брат/сестра (със семейството му/й), а домакините са родителите.
Мога да й кажа, че ако родители не направят нищо, няма какво да очаква, освен да се примири или да празнува по друг начин.
Когато отиваш някъде не просто на гости, а празнувате общ празник е естествено всички да участват с нещо: приготвено, терен, пари, фойерверки, ако щеш дори и след празника в разпределението на останалото.
Ако отивам на РД(личен празник)ням ада занеса "манжа", нося подарък.

# 48
  • Мнения: 13 768
Снаха и зълва най-вероятно. Или две етърви (на двама братя жените) Peace
Няма защо да дебнеш дали са дали нещо и какво. Ти постъпваш така, защото мислиш, че е редно!  Ако ти тежи, просто не го прави. Със сигурност можете да минете и без луканки и глезотии за една вечер.
А и ако е зълвата - там е загубена кауза. Тя е отишла при мама Mr. Green Харесва ти, не харесва, не чакай да носи нещо, когато е поканена на гости у майка си. За детето - ако родителите се оплакват и им тежи, е проблем. Ако не възразяват - не е твоя работа.

# 49
 За детето - ако родителите се оплакват и им тежи, е проблем. Ако не възразяват - не е твоя работа.
[/quote]

Оплаква се, че и тежи да гледа детето по дълго време, защото те го оставят уж за 1-2 дни, а после им изкача нещо и не могат да го вземат и откарва по седмица, и идва повече, но на тях не се оплаква, защото я заплашват, че няма да и го водят вече, а тя е привързана към него и го иска, но с мярка, която те нямат. Но на мен се оплаква, и така само аз се озлобявам срещу тях , без те изобщо да подозират защо, и ме мислят за зла.

# 50
  • Мнения: 13 768
Тогава не се дразни. И не се меси. Остави ги да правят каквото искат и пресечи оплакванията на възрастните. Да си се оправят сами, без да товарят или ангажират теб Peace

Общи условия

Активация на акаунт