Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 613
ЧЕСТИТО НА ВАНИЛА   bouquet  bouquet  bouquet
Лили, радвам се, че вече сте вкъщи  Hug Hug Hug Hug Hug
Аз пък както вчера ви се оплаках, че ми е зле стомаха, днес нищо ми няма, оправи ми се стомаха, а и контракции нямам, вече започвам да се питам дали няма да си мина и аз термина......

# 271
  • Мнения: 63
Честити рожби на anita_bs и ванила80!
Доня Коприва, добре дошла, мила!  Hug
Лорини, така като гледам, от тези , които ще раждат за 2ри път, май само аз съм изкарала следродилната депресия  Embarassed Аз ли съм най- голямото диване  newsm78. Ами на мен ми се състоеше в това , че постоянно ревях и се чувствах много объркана. Всичко ми се виждаше наопаки, животът ми напълно извън мой контрол. Аз преди писах, че може би и отсъствието на таткото си оказа значение/  така се беше случило, че след раждането той работеше в друг град и аз се чувствах много самотна, чувахме се по телефона , след което ми ставаше още по- мъчно/. Общо взето това беше моята депресия  Embarassed
 А , когато раждаш за първи път, поне при мен беше така, наистина бебчетата ти се виждат грозни. после обаче като имаш вече едно ,им се радваш истински и ти си права, че не толкова колко са " съвършени" , а като знаеш каква ценност са.

# 272
  • Мнения: 63
 Извинявам се ,че това го пиша в общия форум ама, Krisi01, писах ти на лични, но кутията ти е пълна!
Амелия, сега разгледах снимките, малката има страхотна прическа  Laughing, милички са много заедно с баткото.

# 273
  • Мнения: 140
Честити бебчета на Анита и Ванила  bouquet
Добре дошла, Лили- ей сега ще прочета историята ти Simple Smile
А защо след секцио ви носят бебетата след 1-2 дни? На мен ми я донесоха веднага след като ме качиха в реанимацията- сложиха я на леглото ми, не че аз можех много да се движа, но се гледахме и опознавахме. След това ми я носеха през 3 часа- не да я кърмя, а както казаха- да свикваме една с друга. На следващия ден след като ме преместиха в друга стая вече ми носеха и шишета, за да я храня аз. Голям зор беше до като стана, че да се добера до количката, че да я взема- 2 часа Simple Smile Ох, значи боли повече второто секцио- да се настройвам значи ooooh! Мен най- ме болеше като ми сложиха за 1 час торбата с пясъка, за да се прибере матката.

# 274
  • Мнения: 3 861
Тони, къде си раждала ти? Явно на различните места изповядват различна политика...незнам.
Аз бях във ВИП и затова Анна беше при мен след като състоянието и го позволваше, в нотрмалното отделение на  секциото им дават бебетата само за кърмене...с Калоян навремето беше така...

# 275
  • Мнения: 645
Честити бебчета на Анита и Ванила,да носят много радост мама и тати smile3525.Добре дошла Лили почти същото преживяхме   аз и бебо само, че с тази разлика че стояхме 10 дни в болницата Cryслед секциото веднага малкият е обдишван с кислород,бил е посинял заради увиването с пъпната връв 2 пъти,показаха ми го чак на другата вечер,и от 3-я ден ми го донесоха да кърмя и си остана при мен Simple Smile,но аз започнах да вдигам температура и той се обрина назначиха и на двамата антибиотици венозно,малкият се оправяше но мойта температура изобщо не спадаше и така на 7ден ми махнаха конците и разбраха 4е всичко е от раната сигурно съм била алергична към конците,при махането малко се отвори раната и започна да тече от вътре ,и пак наново друго ле4ение,през това време ме преместиха в изолатор и спрях да кърмя,но и нямах много кърма защото се цедях и едвам по 20мл излизаше,и така на 10-я ден ни изписаха,раната още тече но свекърва ми е мед.лице всеки ден ми сменя превръските,изписаха ми лекарства за вкъщи и още се възтановявам,но важното че бебо е добре,а колкото до кърмата ве4е не се кърмим, пък и съм на лекарства то и нямам много ,но за всеки слу4ай каквото имам цедя,е това е от мен много благодарности на свеки че много помага жената почти нищо не правя гледат ме с мъжо като писано яйце,почивам си само за по бързо въстановяване Simple SmileМале много дълго стана Grinning

# 276
  • Мнения: 2 880
Деси, ама и ти много си преживяла! Важното е, че бебчо сега е добре! Бързо възстановяване ти пожелавам!   bouquet

# 277
  • Мнения: 36
Момичета, като ви чета за пореден път се убеждавам, че секциото е кофти работа. То при всеки е различно де ама предпочитам нормалното раждане все пак. Но ако се налага секцио си е друг въпрос.

# 278
  • Мнения: 140
В Болница 'Лозенец" ( Правителствена) раждах, сега пак там ще съм. Аз не знаех какъв е реда, сега от вас разбирам как е на другите места. Ама наистина бързо са ми я донесли- било е към час след като са я извадили, защото още треперех от упойката и бях с торбата, като ми я донесоха- измита, облечена- не беше черена и сбръчкана Simple Smile Даже тогава така ме болеше, че си спомням как казах на акушерката- има време, цял живот ще я гледам, сега не ми е до това Embarassed Алекс, не знам, ама аз си спомням как до като бях в реанимацията цял ден една жена крещеше неистово и се успокоявахме с другите секции, че поне тази болка ни е била спестена.
Май най-добре е нормално със спинална упойка- поне сестра ми така ми е казвала- тя и двата пъти така ражда в Лондон. Тя се опитала да се прави на герой първия път и викала "Не ми слагайте- чувала съм в България, че е опасна, ако не е добър анестезиолога" и те били много учудени- казали, че там всички с такава раждат Peace
.

# 279
  • Мнения: 645
green eyes,да много,но мина Simple Smile и всичко си заслужава,пък аз ще се оправя лека полека,важното че малкият Марио е добре Hug

# 280
  • софия
  • Мнения: 30
Честити бебчета на Анита , Ванила  и бързо възстановяване!!!

Данче,какви неща е нужно(задължително) да се носят в болницата и колко ти стуваше избора на екип.Моита избрана докторка е именно др.Гагова,но все не ми остава време да я попитам за тези неща

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 22:12 от irko

# 281
  • Мнения: 30
Честити бебоци на Анита и Ванила! Да са живи и здрави и да слушат много мама и тати!

lorini права си, че бебетата са грозни в началото. Аз като го видях моят направо се уплаших. И викам на мъжа ми по телефона: "леле ако знаеш колко грозно бебе съм ти родила"  Joy Joy Joy. Един такъв базформен, червен, син, абе ужас просто. Сега малко по-добре изглежда, ама ще мине доста време докато придобие вид.  
Бебетата родени със секцио изглеждат доста по-добре, но и те са си грознички.  hahaha Joy

# 282
  • София
  • Мнения: 146
ЧЕСТИТИ РОЖБИЧКИ НА АНИТА И ВАНИЛА! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ!  bouquet

pepi_slanchogledche, аз като гледам той и твоя батко е колкото моя, та ще можем после да сравняваме поведение.  Laughing

tony1166, ти и сега си секцио, няма ли да раждаш вече? Аз понеже се отлежах тоя път в болницата, та минах всички смени и съм много доволна от всички акушерки и доктори. Даже накрая ги бъзиках че може да си ме пишат на щат и да им помагам. Има една Кустурска мисля че се казваше, много е готина. А за Христова, Станев и Фурнаджиева просто нямам думи. Много направиха за мен и бебка.

desisladka, ама и ти си ги изпатила едни. Но наистина важното е че Марио е добре, и ти ще се възстановиш, щом си обградена с хора които те обичат.

Копривке, добре дошла, от линка, който е дала Натали, ми се струва, че този път е минал по-добре от предния.


Ей ама много мило ми стана, кога ви пуснах снимките, кога я качихте моята принцеса на първа страница!  Hug На кой да кажа благодаря? newsm78  bouquet

# 283
  • Мнения: 80
Честити бебоци на Анита и Ванилия! Здраве и много радост!

Ех, Деси какви си ги преживяла! Дано това е било най-лошото и от тук насетне само да се радвате един на друг!

# 284
  • Мнения: 524
Здравейте мамета!  bouquet

Честито на Анита и Ванила80! Да са живи и здрави бебчетата, много да слушкат и папкат! А на мамите - бързо възстановяване! newsm51 smile3525

Добре дошла на Доня Коприва. Лили, радвам се, че всички притеснения и проблеми са вече зад гърба ви. Сега само напред, всичко да е наред с Анна и много да ви радва сладураната.

Като чета за секциото, хем ме хваща страх, хем и аз не знам вече какво  newsm78. Моето бебе, както съм споменавала, е ин-витро. Писах в една тема в Проблемното, точно това се разискваше - трябва ли ин-витро бебетата да се раждат със секцио задължително. Моята лекарка е на мнение, че нормалното раждане е по-добро за майката и бебето, но аз много се притеснявам. Все пак има риск и при двете, но се бях настроила за секциото. Но сега като чета вашите одисеи около операциите, пак почвам да се шашкам. Нищо не мога да направя, освен да се моля всичко да мине благополучно и добре за бебето и за мен. Така че, дай Боже при всички нас който и начин да изберем, всичко да е наред. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт