Отговори
# 255
  • Мнения: 387
с риск да бъда оплюта ще попитам само на мен ли бебета ми се виждат грознички...смисъл, че те нямат никаква форма и вид...това, че са си нашите и са ни мили, обаче не ги прави красиви...извинявам се предварително, ако съм обидила някого, но това ми е мнението...

и искам пак да ви подканя вече родилите...дори и като само четяща...посещавайте повече кърмаческия!!!!!!!!

ФОРУМСКО БЕБЕ НА 2009Г.

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 17:44 от lorini

# 256
  • София
  • Мнения: 146
При нас новородените, ако не се налага кувиоз, ги слагат на един плот, който ги затопля, там ги държат мисля че няколко часа и след това в количките.

Доника, за сега й се радва, иска да помага. Но пък въобще не се съобразява с присъствието й и не пази никаква тишина, в смисъл вика си както преди, че и по-силно.  Мисля че има ревност, но тя не се отразява върху отношението му към малката, а по-скоро наказва мен.  Иска да я гушка, като се разплаче тича при нея да й дава биба, като я къпем иска да полива. На мен ми прави напук и когато го помоля да свърши нещо се случва въобще да не ме "чуе" и да си продължи по старо му. В момента с него се опитвам да се държа по-мило, да не му се карам, но понякога просто не се получава, дето му се вика сам си го проси. Мисля, че до 1-2 месеца нещата ще се подредят. Вече два дена съм ги гледала сама двамата и не мога да кажа че ми беше трудно. Оправих си се сама, но имай в предвид че моят е по-голям. Баткото си спи в неговата стая, а на Рая леглото е до нашата спалня.  С това също не сме имали проблем, но неговата стая е преходна от нашата и вратата е отворена, така че все едно си е в спалнята. 
Искаше да пие "хърма" и му дадох, няколко пъти /всъщност колкото е поискал/, но когато я видя на гърдата и той поиска, тогава му отказах. Обясних му че вече е голям и така пият само бебетата.  Веднъж ме попита дали може да й бръкне в очите  Shocked. Добре че първо попита  Laughing.  Като цяло е много нежен и внимателен с нея. Радвам се че обвинява мен, а не си го изкарва на бебето. Май стана много дълго  Blush

# 257
  • Мнения: 7
момичета, днес махнахме серклажа Simple Smile
сега пак си лежа и "мътя"
много сладки бебешори Simple Smile  Heart Eyes виждам

# 258
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
с риск да бъда оплюта ще попитам само на мен ли бебета ми се виждат грознички...смисъл, че те нямат никаква форма и вид...това, че са си нашите и са ни мили, обаче не ги прави красиви...извинявам се предварително, ако съм обидила някого, но това ми е мнението...

и искам пак да ви подканя вече родилите...дори и като само четяща...посещавайте повече кърмаческия!!!!!!!!

ФОРУМСКО БЕБЕ НА 2009Г.



Права си мила, като се родят са доста "смачкани". До месец - два се пооправят обаче стават като на картинка.

# 259
  • Мнения: 387
Тайс  Hug Hug Hug това ми е мисълта...после са прекрасни всичките, но сега милите са хем сладки, хем на нищо не приличат...

# 260
  • Мнения: 2 122
aaa, Лорини, като я родиш твоята ще те питам как ще се чувстваш
аз бях особенно горда и си мислех, че няма нищо по-прекрасно на света от това човече, с течение на времето и гледането на снимките всъщност разбирах, че това е от майчинския инстинкт на всяка жена  Joy ама сега гледам по друг начин на бебетата  Crazy

# 261
  • Мнения: 387
да, съгласна съм с това аз да го кажа и че е най-прекрасното нещо, но красиво, хубаво, това вече е друго...пък и като знам как изглеждат бебета първите дни и часове ще ми е смешно, ако някой ми каже ууууууууу-каква е хубава...

Гледам, че ДОНЯТА е на линия...айде Лили ти си...

и да вметна нещо като психолог...вие май съвсем нямате представа какво е следродилна депресия...това ден-два лошо настроение се дължи по-скоро на страха от неизвестното...

# 262
  • Мнения: 19
Копривке,чакаме да пишеш и за това раждане,тъкмо ти чета поста от първото раждане в 'Историята на моето раждане' от архива.

# 263
  • Мнения: 80
Ами то красотата е относително понятие все пак. Добре, че има пътници за всеки влак  Hug

Лорини
като се роди Никола веднага разтръбих, че прилича на Чингиз хан или поне е негово коляно. Ами то детето приличаше на виетнамче - подпухнало в лицето, с някаква гаднюрска кожа, пъпки тук там - красота отвсякъде. Кожата му сбръчкана, краката му криви на дъги, никаква съразмерност- една глава дето се люшка, тумбак и мъжки атрибути. Обаче си беше моят Никола и сърцето ми се топеше като си го гушна. За справка влез във www-то и ще го видиш на какво мяза.  Mr. Green

Сега умирам от любопитство да видя що за стока ще е агент 002.  Flutter

А понеже принципно съм безцеремонно пряма - та затова или нищо или хубаво  Whistling

# 264
  • Мнения: 3 861
Сладурки, ето ме и мен!
Откъде да започна?!?
Нали знаете, че моите истории край нямат Crazy Crazy Crazy

Сега се смея, но ако знаете какъв рев му дръпнах... Sick
Да живее следродилната депресия Blush
Та...секциото си мина по план, аз се бях ошашкала, но като опря ножа до кокала...
Поседях си стандартно в реанимация 1 ден, като ме пусна упойката бях с много силни болки от събирането на матката и други разни веселби, но док. каза, че това е нормално защото е второ секцио.
Както и да е, стиснах зъби и ги изтърпях, то не че имах друг избор де...
Преведоха ме в стаята на другия ден, пристигат Митко и Калоян и всички дружно започваме да чакаме бебето,докараха на другите момичета, само моето го няма. Попитахме какво става и те...ами тя вчера е била на кислород, днес е на системи...най-рано утре ще ви я качим  Shocked
Еййй спря ми сърцето, акъла си изкарах, ако знаете какво си помислих...бебе 3800 на кислород #Crazy
Слезе веднага Митко при педиатрите за да разбере какво става(аз още почти не можех да ставам) и се оказа, че Анна има проблем с адаптацията защото е секцио и не е минала през естествения родов процес. Понякога се случвало това...Затова е бил и кислорода. На системи заради варицелата и скарлатината(като превантивна мярка) и заради несъответстие в кръвните ни групи Shocked и на АБ.
На следващия ден ми я качиха и се запознахме. Засега е много кротка, пупу, да чукам на дърво, не е диване като брат си.
Започнах да я слагам на гърда и естествено кърмата не тръгна по план, минах през етапа запушени канали, разранени зърна, неподходящи силиконови зърна...но го преминахме дружно и с помоща на електрическата помпа в болницата, много добра машинка, с нея си разработих каналите. Ако някой ви каже, че в Тина Киркова няма такова нещо не вярвайте, на мен една от санитарките ми го каза, незнайно защо...добре, че съм нахална и питам по 100 пъти различни хора...
Док. искаше да ни изпише още на 31-ви, но педиатрите не я пуснаха заради АБ
Уговорихме се да ни пуснат на 2-ри, когато вече ще е свършил АБ, но на втори сутринта ми заявиха, че е вигнала нивто на билирубина и тепърва ще и правят фототерапия, което означаваоще минимум 2 дена болницата...и то ако се повлияе добре Sick
Направиха и я процедурата вчера и днес трябваше да е под наблюдеение, но заради добри показатели и моето настойчиво мрънкане ни пуснаха днес.

засега толкова, че събуди и трябвя да яде, после още подробности и снимков материал... Grinning

# 265
  • Мнения: 387
ОЩЕ ЕДНА РАДОСТНА ВЕСТ!!!

vanilla80(ВАНЯ) днес в 14:30ч е родила момиченце- нейното съкровище Магдалина...3300гр, 50см...Добре са и двете и ви поздравява всички  Hug Hug Hug

# 266
  • Мнения: 3 861
Копривке,чакаме да пишеш и за това раждане,тъкмо ти чета поста от първото раждане в 'Историята на моето раждане' от архива.

их, че интересно, я ми пусни линк Praynig , не че мога да го забравя де, но все пак Crazy

....а подробностите около това мога да напиша някъде към февруари, когато няма да има кого да шашкам...

vanilla80, четито миличка, да ви е жива и здрава Магдалина    bouquet

# 267
  • Мнения: 19
Копривке, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74975     дълго....дълго....,ама интересно

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 19:34 от natali81

# 268
  • Мнения: 2 880
Честита девойка на vanilla80! Жива и здрава да ви е и много да ви радва!   bouquet

# 269
  • Мнения: 19
честито на vanilla80,много хубаво име, да е жива и здрава и на мама отмяна !  

Общи условия

Активация на акаунт