Новата година дойде! През АПРИЛ да гушнем бебчетата малки!

  • 15 698
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 229
  Velvet мерси  Simple Smile
  the_empress няма нищо тревожно относно това, че вече имаш коластра. При всяка майка е различно, обикновенно е по-късно, но не е проблем и по-рано, както при теб. Ако ти тече прекалено много, може още от сега да ползваш от подплънките, които се продават за кърмачки има за еднократна и за многократна употреба. Много важно е обаче да не се опитваш да изцеждаш гърдите, защото при някои жени това може да доведе до контракции, което все още не е желателно  Simple Smile Разбира се това дали имаш още от рано коластра, или дори и докрая нямаш, изобщо не е свързано с възможността и способността да се кърми бебето, след като се роди  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 24
A_L_E_g_R_I_A_, ЧРД, много здраве и късмет с чаканите близнаци и каките много да ти помагат!
chockolina, разглеждах покупките и много ми хареса креватчето. Ние ненадейно сме забременели, докато обзавеждахме спалнята си лятоска Laughing, и място за креватче не сме предвидили, та сега ще посбутаме нещо за да направим място за първите месеци. После каката ще я приюти. Какъв е размера на твоето креватче?
Жабче, на снимката се вижда само едно кенгуру, но сигурно си се запасила с още едно. Любопитно ми е как изглежда майче с бебе на гърба и бебе на гърдите  newsm78  Heart Eyes
the_empress, аз за първи път имам коластра толкова рано (с двете ми деца коластрата потичаше щом родя и си кърмех нормално). Чак сега ми стана любопитно какъв е механизма на образуване на кърмата и прочетох тук http://www.biberonbg.com/info/karmene_index.htm. Наистина трябва да се научим да се наслаждаваме на бременността си преди да е свършила.
Ронка, и аз така искам, бебоците ни да си кротуват и да си растат в коремите ни чак до термин и нищо да не им липсва. Но виж я  Io_io, вече едно стъпало нагоре, как да не й завиди човек (благородно, де)  Heart Eyes!

# 17
  • София
  • Мнения: 12 229
  За кенгуру незнам как става и каква е идеята за носене на близнаци. Лично съм пробвала и виждала картинки за носене на две бебета единствено със слингове. Аз имах два единични слинга с халки, но рядко съм ги слагала и двете едновременно, предпочитах едното да е в слинга, а другото в ръка. Трудно ми беше да ги наглася и двете, а и съм доста дребна и нямаше много място. Иначе в този линк малко по-надолу има голям брой пози и начини на носене на близнаци едновременно в слинг - http://www.storchenwiege.com/differentholds.htm

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
rea1, креватчето е с размери 100/70 см., точно това ми хареса, защото първите месеци бебчо ще е при нас в спалнята и нямаме място за стандартните кошари. Peace

# 19
  • Мнения: 8
Честита Нова Година и от мен на всички априлски мамчета.през Новата Година да ни се случват само хубави неща. Hug

# 20
  • Мнения: 1
Алегрия Честит Рожден ден, много радост и красиви моменти ти пожелавам  smile3525
МОМИЧЕТА, моля за компетентно мнение: има ли шарка,която да е опасна за бременните в нашите седмици(края на 6-ти месец) независимо дали си я карал като дете???... случи се нещо крайно неприятно... още на 31-ви забелязах на мъжа ми по вратлето и и рамената пъп4ици.... миналата седмица имаше страшни болки в стомаха и температура и му изписаха антибиотик,който се оказа го е пил 3 дни вместо 5(аз разбира се,чак сега разбрах) и на 30-ти не му беше добре(пак температура вдигна,39 градуса) през ноща и сутринта пил от антибиотика но понеже на 31-ви е нова година, решил да не пие вечерта за да не го смесва с алкохол.... на 1-ви сутринта беше обринат  и по гърдите и лицето но без корема и меките части а пъпчиците завършват с мехурчета но не го сърбяха и реши,че е алергия.... изпратих го във Вита,само парите му взели,казали му,че не е шарка ама да си направи кръвен тест на 5-ти,че тия дни никоя лаборатория не работи...аз не можах да повярвам.. но това е БГ.. много се притесних,защото е карал само скарлатина а моята мам каза,че "мисли" че всички съм ги карала а дали е така??.. Sad направо се разстроих сериозно... днес се надявах в Пирогов да му обърнат внимание,струва ми се спешно,всепак съм бременна.... взели му кръв и му казали  в понеделник да дойде,огледали го и му казали,че сега имало много варицела и може и да е а може и да не е и бля-бля..на мен лично не ми стана ясно нищо.... днес следобеда вече се убедих,че е шарка,избиго навсякаде и вече го сърбеше, направо жал да ти стане Sad  моята лекарка не си вдига мобилния въобще ..аз ходя на работа,защото няма как всеки е нанякаде по пътищата...идея нямам дали ще ме тръшне и мен,сълзите ми напират непрекъснато само като си представя,какво може да ми се случи и не знам какво да направя...всички са в паника около нас!!  smile3518 до понеделник има цели два дни а тогава  съм и на изследвания,кръв и урина...през 10мин се оглеждам в банята за пъпки и направо се травматизирам яко...милата ми бебка рита по-силно вече явно и тя се вълнува... Какви могат да бъдат последствията от шарката(въпреки,че не знаем каква е) в най-лошия случай? Простете,че съм толкова многословна но изпитвам някакъв тих ужас!!!!

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Алегриа, честит рожден ден! Желая ти здраве и късмет, както и здрави бебоци напролет!
Кафенце, на 05.01 им е първия работен ден, но предполагам часове ще има чак за втората половина на месеца. Аз на 04.12 си запазих час чак за 12.01 вечерта.  Rolling Eyes
реа1, кенгурото е по-скоро за таткото, аз си поръчах слинг.  Laughing Едва ли ще мога да ги нося и двете, целта е да имам някоя свободна ръка, Ох и аз я чакам тази 28 г.с. като не знам какво... после пък ще чакам 32 и така... Хич не мога да й се зарадвам на тази бременност покрай толкова много страхове.
Абрикотин, не съм наясно с вредата от шарките на този етап от бременността, ти карала ли си някоя? Дано се размине и да си останеш само с безпокойството.  Praynig Иначе може да потърсиш информация в гугъл, но мен ако питаш - спести си го за момента, няма смисъл да четеш страхотии при положение, че не се знае още нищо.
Айла, този линк и аз го гледах наскоро. Но честно казано ми се вижда малко мисията невъзможна да сложа и двете моми едновременно. Иначе и аз си имам коластра, макар че засега е съвсем малко.

На нас пък ни изгоря тостера в последните часове на старата година. Тъкмо повод за нов - ще ми е подарък за рожденния ден от мъжа.  Mr. Green Че напоследък съм голям фен на препечените филийки.

# 22
  • Мнения: 3 211
Abrikotin, опиши какви са пъпките.
Варицелата е с пъпки като гнойни с течност вътре. Скарлатината е с обриви като петна и с много типичен малинов език.
Карала ли си някоя шарка? Само скарлатината повтаря, защото е бактерия, а не вирус.
Напоследък почти няма рубеола, а само варицела и скарлатина.
Тези пъпки може да са алергична реакция от какво ли не, много често от АБ или някакво друго л-во. Моя приятелка беше цялата обрината от Парацетамол, хем цял живот си го е пила. В един момент организма се прецаква, то си е като машинка. Ако му е спаднал имунитета и с този АБ съвсем се е довършил. Така или иначе си била контактна с него, остава само да се надяваш да не си се заразила. В тези седмици, в които сме, бебето е добре защитено от плацентата и може да се пият и АБ, ако се наложи, така че не се притеснявай излишно. Притесненията и нервите биха ти навредили повече Peace

# 23
  • Мнения: 36
Добра вечер, маминки!
Вие замисляте ли се вече за раждането newsm78? Аз като прочетох за мартенското декемврийче(да е живо и здраво) Биляна и тези дни нещо все по-често мисля за това раждане. А днес ми влезе и мухата за епидурална или спинална упойка...Опитвам се да съм с положителна нагласа и да не се страхувам, но май не съм съвсем спокойна, мислейки за предстоящото преживяване.

# 24
  • Мнения: 521
и аз да се похваля с коластра.ама първия път бях сънена и тениската ми залепнала ама само на едната гърда и като се видях първата ми мисъл беше "лелееее,как съм се оплюнчила"  Joy

aila ся ше се пръснеш от смях  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1
Very nice може би  е Варицела...по твоите думи. точно с мехурчета завършват и не са като обриви, пъпки са си (но това чак в понеделник ще стане ясно,мисля да си пусна и аз изследвания за лично успокоение..
Жабче  аз нямам спомен какво съм изкарала...а мам мисли,че съм ги карала всички но си противоречат с баба ми и въобще не ми помагат...а картони и подобни неща одавна са потурчени някъде,мам от 10 години не е в БГ а и сега от няколко месеца е на химио-терапии(миналата година освен вестта за бебка само лоши неща) та не искам да я тормозя да се мъчи да се сеща на всяка цена,то и без това скоро ще стане ясно но не мога да се притеснявам по-малко от колкото е притеснително  Confused определено няма да чета,достатъчно ме е страх... интересно от къде го е хванал..нямаме контакт с малки деца,той по цял ден с ремонта се занимава от октомври насам...много изненадващо
Благодаря ви момичета...  Hug
лека вечер...

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 23:58 от Abrikotin

# 26
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Abrikotin, виж тук какво пише за варицелата при бременност:
http://www.cibalab.com/tests/Varicella_graviditas.htm
Доколкото разберам между 20-та седмица до 20 дни преди раждането не е толкова опасна, а и има какво да се направи. Peace

# 27
  • Мнения: 143
Abrikotin,  аз знам, че в този период от бременността не е опасна шарката. През лятото моята приятелка беше пременна в 5 месец, когато голямата й дъщеря се разболя от шарка. Голяма паника настана и голямо притеснение - тогава с нея четохме ли четохме разни статии.... Навсякъде пише, че е опасна в първите месеци защото тогава се формира плода. Сега бебетата са по-добре защитени, а и вече са си почти оформени, в момента само растат вече. Така че не се притеснявай. Това, което можеш да направиш е да си пуснеш изследване за анититела - така ще разбереш дали си я карала.  Но мисля че резултатът не излиза в същия ден, имаше някакъв период на изчакване. А дали вече си я хванала или не, още не може да се отчете в кръвната проба, защото шарката има инкубационен период. Това е което си спомням. При всички положения НЕ е опасно за бебето, така че споко!!!! Simple Smile)) По опасни са нервите, които си трошиш в момента... А току виж се окаже нещо друго!!! Simple Smile)) Стискам палци всичко да се размине и много скоро да се успокоиш!

# 28
  • Мнения: 1
...хиляди благодарности Olimpias i Chockolina...  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 12 229
   Abrikotin дано притесненията са излишни, може наистина да е алергична реакция или ако е шарка да си я карала, но дори и така наистина в тези седмици няма опасност.
  Преди месец сигурно ми върнаха малките от яслата, те ходят отскро и не са карали никакви шарки, като ми обясниха, че Ваня имала сериозен обрив и можело да е шарка. Докато се прибера вкъщи от работа бях настръхнала цялата, защото бях по-ранни седмици, оказа се слава богу че не е шарка.
   Велвет няма да ти се смея.... много  Heart Eyes
   Жабче, ето една моя снимка на двете със слинг, но както казах и аз основно ползвах единия.
    Често се случваше следната картинка на разходка, едната в слинг, другата в другата ръка, а с ръката от която страна е бебето в слинга тикам празната двойна количка  Simple Smile Ако някои ден се чувстваш по-спокоина и готова за кафенце, мога да дойда към вас и да се видим някъде на по кафе  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт