Израел 19

  • 14 309
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Искам да ви поздравя с моята любима песен-за първи път я чух когато бях първите 3 месеца тук в Израел.Много ми харесва,разбирам само където пеят на англ., но ме кара да се усмихвам-нямам идея защо  newsm78 ...

http://www.youtube.com/watch?v=Pe2FhxTYKt4

  bouquet

# 241
  • Мнения: 1 410
Цитат
Когато някой от нас няма какво да каже , може просто да си чете - добра идея понякога наистина .
Аз така правя!
Боряна,влязох с идеята да питам има ли някой връзка с теб по Скайп! HugРадвам се ,че пишеш.
Моди Дивиана ,благодаря за Бобчето!

# 242
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, аз закодирано го бях написала, нали с Мосад съм като дупе и гащи и съм понаучила някои неща  Joy

Вчера четох, че вашият град е поел инициатива за децата от Сдерот  Peace

Аз нали все някакви рисунки и снимки показвам... И сега съм запълвала колекцията, не пропускам да го отбележа: картичката от моята племенница. Подчертавам моята, т.е. от моята рода, не на Ментов  Mr. Green

И в духа на черния хумор Crazy, като на родителите на Карол, миналата седмица приятелите на мъжа ми си организираха покер (те нали всяка седмица се събират) под надслов "Последен покер за заминаващите в запас" - все едно няма да се върнат, да им имаш хумора... ooooh! Тази седмица обаче не играят, защото не се събират достатъчно играчи, та не им е много-много до смях... Confused А как се сетих за тази случка - тази седмица готвя една вечер повече от обикновено  Rolling Eyes

ШоКоЛаД, вие да не би да се каните да си сменяте местоживеенето?
mi6imadi, ти пък точно да не пишеш?! За къде сме без теб  Thinking
Боряна, за първи път чувам тази песен... и певицата не познавах... Хареса ми!  Hug

# 243
  • Мнения: 232
Като споменахме,Шахар,майка и мълчи по въпроса със сватовете Mr. GreenКакво,стана-разбраха ли се,зестрата уговориха ли я?
Петя,хайде бе мила,сподели с твойте дружки какво стана!
Mentha,много хубава картичка!

# 244
  • Мнения: 1 526
Тали, аз закодирано го бях написала, нали с Мосад съм като дупе и гащи и съм понаучила някои неща  Joy

Вчера четох, че вашият град е поел инициатива за децата от Сдерот  Peace



Да и не е от сега. И миналата година организирахме колети, писма и краткотрайни екскурзии на безопасни места. Имаше и доста семейства, които се съгласиха да приемат в домовете си семейства (или само деца) за соф шавуа рагуа (мирна край на седмицата).


Много хубава картичка. Браво на детето. Те тук ли живеят или в БГ?

# 245
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аааааа Ментичка аз в началото слушах само радио(сега ще го напиша грешно)Галгалан,че там нали въртят една израелска песен една чуждестранна...та там я чух за първи път.После побърках мъжо да я търси Simple Smile

# 246
  • Мнения: 94
Мента, започвам да ти вярвам за Мосад, честно Joy
В понеделник ни е интервюто в Сохнута.
Много хубава картичка, браво на детенце.

# 247
  • T"A
  • Мнения: 2 515
"Галгалан" е най-сладката грешка на иврит, която съм чувала/чела.  Joy
Гал Галац е радиото, то е съкращение, за това така звучи... Боряна, бетер израелка си на тези радиовълни  Hug (това е забавната програма на радио, което е създадено от армията). И по Интернет може да се слуша: http://radio.coolsite.co.il/radio.php?radio=8 Grinning

Тали, не са тук, но аз нали бях в Бг и там я получих   Peace Най-хубавият подарък ми е  Heart Eyes

Шоколад, това е много хубава новина   bouquet От сърце ви пожелавам успех!!!
Голяма банда се събираме, на кого ще си съседка? или още е рано да питам  Blush

# 248
  • Мнения: 2 952
Тали , какво съм написала Шахар - чайка бе ! Ама  асоциация , ама че обърквация .На собственото си дете за момент името да преведа грешно. Боже ...бая съм била напрегната нещо  Crazy ... Хубаво за поправката.

Шоколадче, ...къде се загуби ,сладурка ...Дай на Мента  камилската снимка да те види  Grinning !Хайде казвай за себе си повечко .На  другата среща може да не съм аз организаторът , но идвам - бая повечко ще сме  Hug ! Живот и здраве!


Наина , при тия  обстоятелства отлагаме годежа  Joy ..... Дружките са ОК. Едната има мъж , който е нагоре  запас към Ливан - имат 3 деца. Моят мъж и той са като братя и моят каза на жена му - ако имаш нужда от нещо - телефон и  ние сме насреща !

Ходя с малките по тротоара и гледам една  огромна купчина боклуци - играчки, столове ...от тоя  тип ... Съседите си почистват бункера - тъкмо се засилих да се карам аз , защото такива работи тука  -  Naughty .... А то  било от бункера. Слязох пак и в нашия бункер - под земята ...бая място има - трябва да  сменим крушките тая вечер.Иначе  е  освободено местото, бива.

Бях у свеки на обяд и се обади сестрата на свекър  ми - нейните синове  са в Газа.

Мента , покерът ще почака - дано се съберат всички по живо - по сдраво да си го играят!  

Имаме  араби  , които работят отсреща на строежа. Децата ги  гледат странно , а  Саги побегна днеска от тях. А те обикновени хора - работят си.Трудно ми е да му обясня , че няма да  ни убиват, нито ние тях ...Такива неща.То и какво е смърт ми е трудно да му обясня , че почнахме с въпросите и ние. Детският канал работи , а чак  след като си легнат малките говорим и гледаме за войната.

СнежеHug !

  




# 249
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Бях сигурна,че някъде по трасето съм объркала нещо...мъжо сто пъти ме е поправял ама аз си знам галгалан и туй то...упорито бе...
Мерси за сайта онлайн,че сега няма как да го слушам на стереото понеже са изключени тонколоните а аз си го харесвам това радио Simple SmileИма и новини тук ама пусто му не ги разбирам...
Ееееееей ако съм разбрала Шоколадче насам ли се мести???Изтървах нещо  newsm78 ако е насам тъй около Хайфа се ориентирай  Praynig има един готски мошав добре си дошла  Flutter мога да ти кажа името даже Simple Smile има и една изрусена напаст но тя обещава да е добра и да не те тормози много Simple Smile
  bouquet

# 250
  • Мнения: 2 952
Скици!  hahaha

Забравих да кажа , че момичета (войници) пускат в Газа с медицинските екипи. НО  не за бойна операция и пожелание . Подготовката на медиците се извършва в едни помещения , в които звучат самолети и бомби, както и викове.Това  е нововъведение и  изпитание за  стрес устойчивост.Става на тъмно и премигващи светлини и целия този шум - почти реална обстановка  ако може изобщо да има такова понятие .Но да кажем - най-близко до реалната. Гледах  репортаж -  Crazy

Отивам да си укротявам децата , че взеха да хвърлят едни чинии (пластмасови)  като че ли са в  таверна !  ooooh!

# 251
  • Мнения: 94
Да ви кажа честно към Бат Ям сме се ориентирали, че там са роднинните на мъжа ми, иначе от Сохнута кибуц ни предлагат ама аз нещо не съм навита на тази опция.В понеделник ни е интервюто, а някъде средата на март ще знаем дали сме одобрени.Ако всичко е наред мислим септември да пътуваме , че тука имаме сума ти неща за оправяне и ще ни трябва повече време, за да заминем.
Интервюто малко ме притеснява защото незнам какви въпроси да очаквам, а и  най-важните документи  от Израел не сме получили та ми е леко напрегнато.
Мислим да заминаваме заедно с брата на мъжа ми и жена му, хем да си помагаме, а и да ни е по-весело Partyне че ми  е скучно с едно кърмаче и едно диваче  Mr. Green Общо взето половината фамилия сме се запътили към вас  Crazy

# 252
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Интервюто малко ме притеснява защото незнам какви въпроси да очаквам, а и  най-важните документи  от Израел не сме получили та ми е леко напрегнато.

Ще ви питат какво ще правите, какви са ви плановете - за тях е важно да разберат до колко реалистично виждате живота си в Израел и дали сте наясно със себе си... Това е по спомен от преди 7 години, когато е било моето интервю  Peace Май имаше нещо и за еврейството, но вече не помня (пр. дали празнувате празниците)... А документите защо се бавят? По мое време много държаха на тези бумаги - то не бяха дипломи до трето коляно, актове за смърт, какво ли не...  Stop Но не се притеснявай - вие сте с бебе, семейство - това е във ваш плюс  Peace Ако вече имате роднини тук, също е плюс Hug


Пете, и Тали преди беше споделяла за подобен проблем за обяснения, че не всички араби са лоши и т.н. Заслужава си да помислите (ти и тя, въпреки възр. разлики на децата) за някакво решение, защото това е бомба със закъснител  Misc Bomb Струва ми се най-удачно да се избягва да се говори пред тях за араби във връзка с конфликта, те и по телевизията ги наричат хамасници, защото е ясно кой какъв е...  Thinking Просто си разсъждавам  Peace


Аз съм допуснала една грешка сутринта, за което се извинявам - Катюшата е паднала в старчески дом, това със семейството е др. интервю, смесила съм ги  Blush

Днес съобщиха, че е преминала тренировката на запасняците, още не е решено дали ще ги пускат в Газа, но май натам отиват нещата  Sad

# 253
  • Мнения: 2 952
  Още  едно войниче  днеска  си отиде. На 20 г.  - кибуцник. И още едно - 27г. от Холон (Тали )

   Имало е инцидент  днес на една бензиностанция в Израел - някъде към Ерусалим (не разбрах точно къде). Един палестинец е започнал да полива с бензин колите и един от  служителите на бензиностанцията (арабин ), за да ги пали. Викал е "Алла уАкбар!" и е тичал насам - натам в някаква лудост. Убите  е от полицията .Пострадали няма , но районът е бил отцепен бая време. После видях как трупът му беше разглеждан и местен , проверяван от  робот с дистанционно (като тези дето обезвреждат бомби) .

  После пак ....

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 21:55 от petia911

# 254
  • Мнения: 2 952
  Мента , хубаво си мислиш, защото и твоите деца ще растат тук .Ти си умно момиче и знаеш, че за да има мир по тия земи просто трябва да  я няма тая държава...всеки мир  е временен. Това е част от избора , който правим за живота  си. Дано греша , но не ми се струва ....  Hug

  Шоколад, значи фамилията иде , а ? Ми хубаво , пиши по-често , сладурка и дай камилата де !  Flutter   


 

Общи условия

Активация на акаунт