Израел 19

  • 14 309
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 94
Ей на "камилската" снимка специално за Мента
http://images22.snimka.bg/004795617-big.jpg

Борянка мерси за гостоприемството и готовността да споделиш мошава си с мен, ама като гледам не ми се очертава да имам комшийки сред вас  Sad
Живот и здраве септевмри при всички положения сме в Израел та дори и като туристи и ще ми е драго да видя всяка една от вас  Heart Eyes

Скоро гледах един филм "O Jerusalem" и много ми се ще да го споделя с вас, разказва се за приятелството между един арабин и един евреин, приятелство, което войната не успява да разруши независимо , че многократно ги изправя един срещу друг с оръжие в ръка.Страхотен е филма, давам линк за тези които имат желание да го гледат http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=150227&hit=1

# 256
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Бат Ям,Ришон,Холон ама всички сте лошиииииииии  Joy
А пък ти си много хубава и изглеждаш секси качена на камила   bouquet

# 257
  • Мнения: 2 952
Шоколад , ами ние  сме всичките на куп около Тел Авив почти  бе .... Снежето е далечко , Боряна също . Мента , аз , Тали - на една ръка разстояние - виж тука : http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D1%88-%D0%94%D0%B0%D0%BD  То ти знаеш де .... Само елате пък ще ви гепим в наЩа мафия  hahaha Joy Много си готина на камилата !Това да не ти е естетсвен тен  #Crazy Grinning ?

# 258
Днес е много студено и вали много сняг тук.
Заради кризата с газта бяхме на парно само първите два часа и после зъзнахме още 5.
Ако и утре сме така ще ни пускат във ваканция. Confused
Не отидох на урока си по испански,към 17ч.стана страшна виелица,като снежна буря беше.

На 20ти израелския другар се връща. Flutter

Шоколад,приятно ми е! Hug

Мишимади,имаш мейл! Grinning

Поздрави!   bouquet







# 259
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Плюшка дали аз съм пропуснала ама не каза каква е оценката от реферата дееееееее Simple Smile
Аз обичам снега ама да го гледам през прозореца и в стаята ми да е 30 градуса  Grinning

# 260
  • Мнения: 1 526
Борянка, да знаеш как ми се иска да сме като теб в мошав!!! Но работите са ни тук, къщата... Ама някога, да сме живи и здрави  Hug  Praynig...

Шоколад, Бат Ям се слави напоследък като "руски- мафиотски" град. Но има и добри райони имам доста познати там. Както съм казвала и аз съм живяла там... преди 10 години  Crazy. Хубаво е, че ще сте с близки хора. Успех с документите. Бъдете изкренни и всичко ще е наред. На тези длъжности са все хова с 6то чувство  Peace.

Като казахте сохнут, някой познава ли Ори Комфорти? Голям образ, по наше време той движеше документите. Ние се оженихме ноември, декември  ги подадохме и февруари имахме зелена светлина. Аз обаче пристигнах като туристка, заради малката продължителност на нашият брак. След три месеца обаче получих статут на Ола хадаша (нова емигрантка), без да чакам 5 год, без да минавам през временни паспорти. Абе луд късмет. После след много разговори с най- различни хора се оказва, че съм взела гражданство най- бързо от всички наши познати били в аналогична на моята ситуация  Flutter.

Мента, аз мойте ги уча, че има добри и лоши хора и това не зависи от цвета им, религиозната им принадлижност и вероизповедание. Разбира се поднасям им го в достъпен за тях стил (щях да напиша формат  Laughing).

Днес гледах едно предаване, в което бяха поканили все майки на войничета от Аза. Едната каза, че когато синът й се родил, някой й казал- "честито, още един войник...". Тогава тя си помислила "след 18 год. може и да няма редовна армия". Ето я днес обърнала се два пъти и ето й го синът на война  Confused... При това един син има, но много настоявал да е крави (бойна единица).
Криво ми стана много... сви ми се душата...

Пете  Hug  Hug, ти знаеш  Peace

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:56 от Tali Dan

# 261
Борянче,реферата го предадох в понеделник и следващата седмица пак понеделник или четвъртък ще имам вече резултатите. Simple Smile
Един се изцепи и ме попита "израелски" ли говоря,че съм намерила информация.Стана ми смешно. Joy

 Hug   bouquet

# 262
  • Мнения: 2 952
Тали , едното войниче убитото днеска  от Холон .... Добавих го  в постинга  си. Той е убит още сутринта.
Гледах  репортаж по руския канал 9  - израелски , на руски. Родилки даваха в  една болница  , на които мъжете им са на фронта. Дават им 24  часа отпуска да видят бебето и жена си. Боряна , не гледаш ли тоя канал на руски поне. Същите новини са.

Аза (ударението на първото А )  се казва на иврит Газа .

Мече , израелски език  Simple Smile , а?  hahaha

http://uk.youtube.com/watch?v=GutED75_NBY&feature=related

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:37 от petia911

# 263
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Шокаладке, страшна снимка  Hug Наистина си хубавица, съгласна съм с Борянка  Peace
Аз не посмях да се кача на камила, само отстрани ги гледам... Сещам се за една колежка на Ментов от Англия, която като дошла тук била мн. изненадана, че по улиците не си ходим с камили  Laughing

Пете,  дали ще има мир не зависи от това дали я има тази държава. А нея ще има, лично ти го обещавам, освен, ако ние не си я "изядем". И за да не изглеждам наивна и прекален оптимист, ще дам пример с мирния договор с Египет, който е сключен след много тежка война и при много "живи" и пресни лоши спомени.
Но омразата между двата народа не е в услуга на ничие съществуване, без значение дали има мир ... Confused
А колкото за децата - някои неща тъй или иначе ще им се изяснят във възраст, в която по-могат да смилат информацията, докато са малки им е излишно  Peace това имах предвид...

Тали, не се и съмнявам, че ппавиш всичко възможно  Hug  Peace Не го написах като укор, а като мнение след като забелязах, че и двете споделяте за подобен проблем. Това с надеждата, че няма да има нужда от армия и на мен са ми го разказвали, точно във връзка с гореспоменатия мирен договор*  Peace - учителката от улпана ми го беше казвала... Тъй като беше едно от първите неща, които научавам в тази страна, бях много впечатлена. Аз нямам чак толкова смели мечти  Wink

плюшено мече Simple Smile, радвам се, че ще имаш скъп гост  Heart Eyes Това с израелския език наистина е смешно  Laughing В 8ми клас ме бяха питали как може да съм еврейка и да говоря български без акцент  Joy

*визирам мирния договор с Египет от 1979 год. (децата на учителката ни бяха набори), сключен 5 години след войната Йом Кипур

# 264
  • Мнения: 1 526
Мента, знам и не съм го приела като укор  Peace! Просто казах как е при нас.

Спи ми се, утре пак ме чака процес на труд  Whistling...

# 265
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента, знам и не съм го приела като укор  Peace! Просто казах как е при нас.

Аз да си кажа...  newsm56 да не остана неразбрана  Mr. Green

Какъв е този процес на труд? Направо ме стряскаш  Shocked

# 266
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Трудов процес, т.е. работа  ooooh! не те разбрах с тази формулировка  Blush

Не зная дали все още някой чете темата, но има надежда за примирие - за прекъсване на огъня... това е от Съвета за сигурност на ООН, но още е рано да се радваме...  Confused

Последно ме хвана яд, че такава вълна на антисемитизъм се е надигнала  Rolling Eyes Напр. четох, че в Италия призовават към бойкот на фирми на (забележете!) италиански евреи  ooooh! Че те какво общо имат  ooooh! А в италиански сайт пишеше, че бойкотът бил за израелски стоки, а не за магазини на евреи  newsm78
версия 1:http://www.iht.com/articles/ap/2009/01/08/europe/EU-Italy-Gaza-B … ycotting-Jews.php

версия 2: http://www.ansa.it/site/notizie/awnplus/english/news/2009-01-08_108306216.html

# 267
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Така обичам марковите парцалки и парфюмчета,че просто все ми е тая коя е държавата производител...Стига разбира се ако е гарантиран произхода на стоката(оригинални  Joy )Не знам дали ще има хора които ще се възползват от такъв вид бойкот,не е лесна работа да знаеш всички марки които са израелско производство...аз например незнаех,че Кенвело е made in  Israel Simple Smile А някой знае ли как вървят цените на Кенвело тук в Бг е скъпичка марка?
Какво е предложението на ООН?

# 268
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Правило ми е впечатление, че не се знае за Кенвело  Mr. Green А името означава буквално на иврит: да и не  Hug

Шоколад, аз също в началото бях в Бат Ям. Имам лоши спомени - не обикнах града, нито хората там, не си бях на мястото... но! ми се струва много подходящо за първоначално установяване - цените са по ниски в сравнение с по-северните градчета, а и е с уреден транспорт и реално където и да работите (дори да не е в Бат Ям) ще ви е лесно да достигате. И наземното метро го правят там  Peace Градският им улпан ("Шарет" се казва) е No1, по-добър от университетския  Wink


Допълвам към Боряна: Не казват за съдържанието, умишлено отклоняваха този въпрос, защото все още се преосмисляло, претегляло и ще има още една среща за преговори.
КенВеЛо  Wink са със средни цени - не са евтини като Фокс, но не са и скъпи... с цени като на Лии Купър напр.  Hug Ти още ли не си излязла на шопинг? Срамота  Laughing

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 00:26 от Mentha

# 269
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аааааа в Хайфа ги знаем моловете Simple Smile Гранд Каньон,Сити център,Синемол Simple Smile запознахме се лично ама беше лятото...Сега никъде не съм ходила,няма какво да пазаря... Sad

Общи условия

Активация на акаунт