Най-незабравимата ми Коледа и най-ужасната ми Нова Година!!!

  • 8 174
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Аз доколкото схващам основния проблем - раздялата с мъжът до теб - вече не стои. Което е най-хубаво.
Къщата неможе ли да е и на двамата? Нашата е така.
...Не е по темата, но... не ми е ясен този бизнес с продажба на цветя по заваденията. Има ли хора, които да купуват? Странно ми е.

# 76
  • София
  • Мнения: 23 098
...Не е по темата, но... не ми е ясен този бизнес с продажба на цветя по заваденията. Има ли хора, които да купуват? Странно ми е.
И на мен ми стана любопитно, но в крайна сметка реших, че това са цветя за самите заведения (нали реномираните такива слагат на всяка маса)  newsm78

# 77
  • Мнения: 5
Здравейте, изчетох цялата тема внимателно. След личните взаимоотношения разбира се на първо място се обсъжда съдбата на въпросната къща и всякакви тактики за прехвърляне. Това добре, съгласна съм, че не е редно да е на името на свекито /това дори и дава сила да се меси още повече/. Имам един въпрос - защо не вземете да сключите брак, това също донякъде дава сигурност в този тон на мисли. Тогава и семейния кодекс ще е в сила, ако - не го пожелавам - се стигне до раздяла.

# 78
  • Мнения: 6 604
Здравейте, изчетох цялата тема внимателно. След личните взаимоотношения разбира се на първо място се обсъжда съдбата на въпросната къща и всякакви тактики за прехвърляне. Това добре, съгласна съм, че не е редно да е на името на свекито /това дори и дава сила да се меси още повече/. Имам един въпрос - защо не вземете да сключите брак, това също донякъде дава сигурност в този тон на мисли. Тогава и семейния кодекс ще е в сила, ако - не го пожелавам - се стигне до раздяла.
НЕ твърдя ,че разбирам много от това ,ама тя щом къщата е на свеки ,то май и брака няма да помогне толкова. Щото в този случай май и брата има право на дял от нея,нали? Или греша?
А към авторката-дано нещата се нормализират.Успех

# 79
  • Мнения: 5
Да така е, но говоря общо, с официален брак като цяло позицията е по -стабилна от правна гледна точка. Нямам петеции, че разбирам много , но има неща като - придобити след или по време на брака. То ако всичко е наред и нещата вървят подписа няма значение, но при проблеми мисля, че за жената е по-добре.

# 80
  • Мнения: 6 604
Сега нали приеха новия семеен кодекс и май тя има същите права кавито и ако му е законна съпруга.
Но стига сме спамили-нека по-компетентни се изкажат.

# 81
  • Мнения: 5
Ще задам малко страниятн въпрос, но не ми се сърдете. До сега се рових в нета и първо си мисля, че новия семеен кодекст не е в сила, а фактическото съжителство също ще трябва да се декларира в съвета официално. Така ли е ?

# 82
  • София
  • Мнения: 3 064
Разбира се, че трябва да се декларира, иначе по какъв критерий ще се определя кой е и кой не е в съжителство - със свидетели? Laughing Просто това е "по-лека" институция от брака.

# 83
  • Мнения: 1 243
tonkabonka и  Jumanji , относно бизнеса с цветя-Наемаме момичета, които продават цветя по дискотеките и ресторантите. Цветарките обикалят с рози и карамфили на табли или кошници и предлагат на господата да купят цвете , за да зарадват дамата до тях Wink А ако сте поканени на рожден ден или на някакво събитие и искате да изненадате  човека, влиза цветарка в заведениято с огромен букет и го поднася на съответния човек от ваше име. Това е!
lia_71 можеш ли да пуснеш някой и друг линк да поразгледам и аз. И аз се чудех както точно става това доказване, че живеете на семейни начала без брак  newsm78
За сега въпросът за раздялата е на заден план, но не я изключваме напълно. Ако до Велик ден не успеем да намерим път един към друг и продължим да се караме-който от къде е! Дано не се стигне до там.....

# 84
  • Мнения: 1 615
А поне регистрация на един същи адрес имате ли? Ние също не сме женени, но поне имаме обща адресна регистрация от близо 10г. - далеч преди раждането на детето. Все си мисля, че с това нещичко може да се доказва. Друга тема е, че ние не се оженихме точно, защото това щеше да ни попречи да изтеглим кредит, та сега жилището ни е "само мое". После това никога не дойде пак на дневен ред Simple Smile

# 85
  • Мнения: 9 448
Кураж,мила!Всичко ще се оправи  bouquet

# 86
tsve_te,изчетох всичко с голям интерес.  Cry

Нямаш брак,лошо.Глуповато благородно  наистина ли искаш да лишиш детето си от имот ,за който си дала пари?  Rolling EyesВ много лоша позиция си,но с търпение ,спокойствие и тактика от твоя страна грешката ти може да бъде поправена.Страшно си наивна,но с годините поумнееш. Peace

На първо място.Искай  имота ,който сега се води придобит  от майката  на  бащата на детето ти ,да бъде дарен на сина ти.Мисля,че бащата на детето ти е разбрал,че майка му  го изнудва и затова допълнително е нервен,но дано е така,а не е в комбина с  майка си за евентуалното ти прецакване ,в случай,че някой ден искаш имота за себе си.Рискуваш единствено детето ти след години да те изгони от имота,но това е къде по-добре,ако се разделите с  бащата на детето ти,нали?

# 87
  • Мнения: 5
tsve_te това, което знам е, че предложенито е съвместното съжителство да се декларира официално от двамата в съвета. Имаше доста възражения срещу това предложение при първото обсъждане на проеката. Така че, докато не бъде прието официално от парламента това не съществува като вариант. Другото, което разбрах е, че до тогава никакви предбрачни договори не са валидни пред закона. Има сключени такива до момента, но напрактика нямали правна стойност. Изпращам цитат от интервю с адвокатка, която се занимава с бракоразводни дела : "При сега действащия кодекс може да се сключва договор по общите правила по Закона за задълженията и договорите. Всеки може да сключи с всекиго договор, стига той да не противоречи на закона. Не е необходимо даже и да е пред нотариус. Подписва се саморъчно от страните. Но друг е въпросът какви правни последици ще има. Тези предбрачни договори, ако се направят сега, не могат да "прескочат" т.нар. семейна имуществена общност, която действа в момента. Това ще рече, че придобитото по време на брака е общо на двамата съпрузи. Така че, ако някои хора сключват предварително предбрачни договори, хвърлят си парите на вятъра. Абсолютно категорична съм! Такъв един предбрачен договор противоречи на закона, действащ в момента. Защото законът изрично казва, че придобитото по време на брака представлява семейна имуществена общност. Предбрачният договор, ако бъде сключен, без да е регламентиран от закона, е нищожен, не поражда правни последици. Младите двойки могат да го направят като морален ангажимент, да си знаят как ще бъдат нещата, за да ги уредят с предбрачно споразумение, когато Семейният кодекс влезе в сила. Това може да стане само ако си държат на думата."

# 88
  • Мнения: 1 243
lia_71   Hug
по радиото чух, че се приема такъв закон, но аз бях останала с впечатлението, че се е приел newsm78 newsm78а то всъщност още не са го гласували , така ли?

# 89
  • София
  • Мнения: 16 065
Няма как да го гласуват закона. Нали са в почивка милите ни депутати, преучориха се. Като се върнат - други проблеми ще изникнат и така ще се отложи. Затова всеки да си намери добър адвокат и да си мисли.

Общи условия

Активация на акаунт