Нуждая се от помощ(става въпрос за кастинг)

  • 7 330
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 11 317
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green


А Пенелопе Круз Simple Smile

Имам приятелка, която говори немски без акцент/ от 18 годишна/ и не могат да разберат, че е чужденка, но това са редки случаи. Акцентът може да бъде и предимство, това не е толкова голяма беда!

Прекрасно е да имаш мечти и да работиш упорито за сбъдването им!
Успех! Никоя мечта не е прекалено голяма, а най-хубавото е, че понякога се сбъдват Simple Smile
Като споменавате Антонио Бандерас и Пенелопе Крус (мога да дам примери и с немски актьори), само да вметна, че преди да влязат в холивудската месомелачка, те имат стабилен филмов опит зад гърба си в родната си страна.
Така че не е номера  да ходиш само по кастинги, ами да си стъпиш здраво на краката на родното си място и оттам да можеш да отскочиш в подходящия момент и да случиш на подходящия човек.
На мен съдбата ми предложи много изгодно предложение, но аз бях приключила вътрешно с правенето на кариера на сцената и се отказах в името на спокойствието и семейството. Не съжалявам за избора си.

# 32
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам, че още не мога да ти напиша повече инфо. Момичето е доста заето с последният си стаж и още не ми е отговорила. Като го направи, веднага ще ти пиша.

# 33
  • Мнения: 613
Здравей Невена - няма да съм много от помощ, по-скоро само като пример.

Имам познати бг семейство, тук в САЩ. Имат 6 г. момиченце в момента, но буквално още от както се е родило детето беше записано на балет, пиано, цигулка, солфеж, някакъв вид пеене, актьорско майсторство, карате, йога, джаз балет, езици и (честно казано имаше и още, ама не мога да се сетя, а и няма нужда).
Въпросното дете вече беше избрано да представя няколко реклами по телевизията, но майката се занимава изцяло и основно с това, да търси, следи и ходи по такива прояви. 

Струва ми се, че ще е късно ако чакаш до 20, а и по-скоро написах горното с въпрос, ти какво друго правиш, за да гониш мечтата си (освен, доколкото разбрах клас по актьорско майсторство)?
Конкуренцията тук и жестока, както са написали.

А, и забравих (за детето) някакъв клас по дикция - контрари на други мнения, аз не мисля, че един акцент е "cool", тогава когато не излиза от устата на доказана вече, в този бранш, личност.

# 34
Ами мерси много за отговорите.Ще се радвам и на още съвети.Айде със здраве  Peace

# 35
# 36
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765

мисля, че с повече от това, което написахме тук, едва ли можем да ти помогнем  Rolling Eyes....

# 37
  • Мнения: 4 399
Амейка, момиЧето явно си побутва просто темата нагоре и затова редува хелп с помощ. Макар Че не знам каква тоЧно помощ повеЧе оЧаква да полуЧи от тук. Ама айде и аз да я бутна малко нагоре.  Wink

# 38
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амейка, момиЧето явно си побутва просто темата нагоре и затова редува хелп с помощ. Макар Че не знам каква тоЧно помощ повеЧе оЧаква да полуЧи от тук. Ама айде и аз да я бутна малко нагоре.  Wink

Vjar-ич Hug Heart Eyes, ми newsm78, ако сьс побутване нагоре ще можем да помогнем още - ок Wink, ще я побутваме, докато не я ключнат Crazy.....

# 39
  • Мнения: 2 093
::nevena::  нищо не мога да кажа за филмовата индустрия, но искам само да ти кажа да действаш разумно и не се хващай за всяка попаднала вьзможност. Не зная дали си чувала за трафика на жени от Източна Европа. Точно момичета като теб могат да станат жертва на трафиканти, които обещават какво ли не и преврьщат млади момичета в сексуални робини. Един от начините е да образуват модна агенция и да превличат непьлнолетни момичета. Не зная до каква степен трафика е проблем в Бьлгария, но знам че е голям проблем за руските републики. Хубаво е да следваш мечтите си, но за сьжеление вероятността да попаднеш на измници е доста голяма.

# 40
  • Мнения: 105
И в България има сериозни кастинг агенции, и в САЩ има тарикати. Моя съвет прилича на други, но все пак - опитай се да натрупаш някакъв опит в БГ първо. Вярно, че пазарът е по-малък, снима се малко, но и конкуренцията е по-малка. Така че, пробвай в БГ докато учиш. От опит глава не боли.

# 41
  • Мнения: 421
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

искам да те поздравя за това ,че имаш ме4ти и искаш да ги постигнеш.и за кураж да ти кажа ,че в хари потър /незнам коя серия беше/участва българин.е така от кастинг са го избрали,без да е карал никви незнам си там как бяха курсове.желая ти късмет!

# 42
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

искам да те поздравя за това ,че имаш ме4ти и искаш да ги постигнеш.и за кураж да ти кажа ,че в хари потър /незнам коя серия беше/участва българин.е така от кастинг са го избрали,без да е карал никви незнам си там как бяха курсове.желая ти късмет!

Ами да,знам това.Но знам също и че той не е намерен на кастинг в България,а в Англия,защото живял там от доста време.Така че..смятай  Wink ...

# 43
  • Мнения: 421
да знам,че е в англия.мисълта ми беше,че не имал никакъв опит преди това ,никви курсове и тн.всичко си е до късмет и природна дарба

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
да знам,че е в англия.мисълта ми беше,че не имал никакъв опит преди това ,никви курсове и тн.всичко си е до късмет и природна дарба
Може да си супер надарен, но никой няма да те спре на улицата и да ти предложи да играеш в Хари Потър просто така Wink Трябва да покажеш на света, че съществуваш. Най-вероятно е бил регистриран в някоя агенция, тук много хора се регистрират в такива, с надеждата да попаднат в подобни продукции, най-често попадат в рекламни клипове Simple Smile Или някой от екипа случайно го е познавал и препоръчал. Права си, късмет е, но ако просто си седиш в къщи и нищо не правиш по-въпроса, шансът да те открият е кръгла нула  Crossing Arms А тук в училищата имат часове по драма, не са много, но ги има, както и почти всяко училище си има драма клуб.

Общи условия

Активация на акаунт