Въртящи се играчки и кривогледство?!

  • 2 876
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 524
 Crazy  Crazy Crazy
 Joy Joy Joy
Поредната безмислица.

# 31
  • Мнения: 2 334
За първи път чувам такова нещо Thinking

# 32
  • Мнения: 6 274
То бива глупости, бива, ама това...  ooooh!
Може ли пък така да плашиш една майка...

# 33
  • Мнения: 2 374
Оф,я стига сте се впрягали вече,това са пълни глупости,чак ще те набие приятелката ти. ooooh!
Дъщеря ми имаше 3 вида такива въртележки,като гледам не е кривогледа.

# 34
  • Мнения: 1 484
Не  мисля  че  би навредило  на  детенцето.

# 35
  • Мнения: 4 555
Поредната глупост.
Ако детето е предразположено към кривогледство ще го има ако ще да го сложиш под похлупак. По логиката на твоята приятелка в началото на миналия век, а и преди това никой не е бил кривоглед, защото видиш ли не е имал такава играчка над леглото си. Ама не е точно така.
ooooh! Не е истина... това женската логика е страшна работа...
Значи ако детето е предразположено към нещо, каквото и да правиш, ще го развие и няма начин да се избегне!?
А другото изречение... ще перефразирам логиката ти: Ако пържените картофи водеха до затлъстяване, то преди да е имало пържени картофи, ако ще по 20 свински паржоли с мас да ядеш, все ще си слаб. Но хората и преди не са били винаги слаби, следователно пържените картофи не водят до затлъстяване.
Усещаш ли нещо да куца в логиката?


По темата, мисля че не са вредни играчките. Използват се от достатъчно дълго време и ако предизвикваха такъв проблем, това отдавна щеше да бъде забелязано.

# 36
  • Мнения: 6 274

Значи ако детето е предразположено към нещо, каквото и да правиш, ще го развие и няма начин да се избегне!?
 
Ами ако говорим по принцип - да, точно така е, макар и да си задала иронично въпроса си...
За много от нещата, ако ще и да се обесиш, няма оправия...
Що се отнася до играчките, обаче - вече съм казала, че изказването е пълна глупост...

# 37
  • Мнения: 9 973
нали пише за бебета от 0м.+,значи са безвредни

# 38
  • Мнения: 4 433
Ползвали сме такива неща,няма проблеми...

# 39
  • Мнения: 826
 Абсолютни глупости. Абсолютни!  ooooh! По принцип тези играчки са измислени точно за да тренират мозъка и да подопомагат за развитието на нервните връзки и окончания. Това, че ни се струва, че някои бебенца са кривогледи (едното им око не се движи еднакво бързо или в същата посока с другото) е точно защото очните им нерви, както всички други в тялото тепърва се развиват. Това го гледах по филма на Нешънал Джиографик за бебетата Grinning

# 40
  • Мнения: 4 555
За много от нещата, ако ще и да се обесиш, няма оправия...
Ако е само предразположеност - има.
Предразположеност значи повишена вероятност да се развие дадено заболяване, което е различно, от 100% ще се развие.

# 41
  • Мнения: 512
Има някаква логика.
Аз лично съм слагала такива играчки на креватчетата и на двете ми деца и сме нямали подобни проблеми!

# 42
  • Мнения: 493
До скоро тези въртящи се играчки висяха над главата на сина ми и до сега не съм забелязала проблем в очичките му.

# 43
# 44
  • Мнения: 6 274
За много от нещата, ако ще и да се обесиш, няма оправия...
Ако е само предразположеност - има.
Предразположеност значи повишена вероятност да се развие дадено заболяване, което е различно, от 100% ще се развие.
Ако искаш да продължим да спорим - няма проблем, но на лични...  Peace
Тук само ще спамим, а и не е ясно дали ще стигнем до съгласие...

Общи условия

Активация на акаунт