Избрах секцио по желание, защото...

  • 13 749
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 539
Извинявам се за офтопика, но искам да покажа този сайт на всички, които изпитват страх от нормалното раждане:
http://www.natalyoga.net/postnatal_articles.html

# 46
  • Мнения: 860
Добре, де, след като всички подчертавате, че не ви интересува как раждат другите, защо тогава изобщо се пускат такива теми и се пише в тях?!

Защото имаме  много тайни емоции около бебетата  и човек има нужда да пише за много неща - като по стара традиция първо казва не ме интерисува и почва своя разказ! Simple Smile


И нека тези родили нормално не съжаляват тези родили секцио!!!!Няма нужда!!!Звучи като вие не сте майки или сте половин майки-защото там 5-10 часа не сте се напъвали!?!?!?кое е майка или не не сте вие хората които ще кажете нито пък АЗ!!!

# 47
  • София
  • Мнения: 39 771
Темата започна добре. Нека не се превръща във вечният спор секцио/нормално раждане.

# 48
  • Мнения: 860
ами намесата на Защитниците на Нормалното раждане я превръщат в такава. Иначе ние не спорим - раждалите секцио.

# 49
  • София
  • Мнения: 44 122
Темата започна добре. Нека не се превръща във вечният спор секцио/нормално раждане.

Мдааа, четейки първа страница реших, че този път ще се размине, но не би....
Интересна ми е темата, ще следя, надявам се да продължи добре и да не бъде заключена скоро Wink
Аз лично ще се въздържа от коментари.....ще помоля и останалите раждали нормално да го направят, просто, за да остане една откровенна тема, а не поредното бойно поле. Peace

# 50
  • Мнения: 183
Родих секцио защото така исках Grinning Grinning Grinning
Незнам, но още  преди да забременея знаех, че така ще раждам, даже едно време се шегувахме с майка ми, че на мен ще го правят, аз ще си го износвам, но тя ще го ражда Laughing
Сега сериозно:
Защото не исках да се мъча и да се напъвам, исках да заспя и като се събудя вече да си имам бебче! Просто всичко да приключи бързо, а не да незнам колко още ще трябва да ме боли, дали е добре бебка и дали накрая няма така или иначе да ме срежат! Защото родих последна от приятелките си и от всичките единствената която пожела да роди нормално имаше проблеми от сорта на над 20 шева, нещо на матката и стана и после операции и не може де има повече деца и така нататък!
Сега още по сериозно:
И там нагоре една нещо ни съжаляваше, че и бебета ни покрай нас защото така сме родили, ама ако напиша каквото искам да й кажа ще ме баннат во век и веков така, че нека тя сама се сети какво искам да й кажа Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Заглавието на темата е супер ясно написано що изобщо влизате, като няма кво да кажете освен да се заяждате???

# 51
  • Мнения: 3 092
Интересна ми е темата, ще следя, надявам се да продължи добре и да не бъде заключена скоро Wink
Аз лично ще се въздържа от коментари.....ще помоля и останалите раждали нормално да го направят, просто, за да остане една откровенна тема, а не поредното бойно поле. Peace
да и аз се присъединявам към подобна молба .
Само искам да отбележа нещо - Лилита за жалост такива раждания с викове , нечовешки писъци има не само по филмите .
Далече не винаги едно раждане преминава по начина , описан от теб. Моето беше такова , дълго , тежко травмиращо .
Не знам дали ще мога да се преборя със страха си ако има втори път и дали няма да предпочета коремната операция ...наистина не знам .
Важното не е това , важното все пак е да пишат наистина майки избрали да родят секцио и да кажат защо .Тази тема си е за тях .
Има си закована тема за естественото раждане , така че дори и да ми допадат идейте ти тук пропагандата е излишна .
Не го казвам , за да се заяждам , разбира се .
Моля те , недей да се намесваш в темата .
Не за друго , но не искам да се превърне в поредния спор .
Нека да сме толерантни !   

# 52
  • София
  • Мнения: 2 060
Изборът този път не беше мой, а на лекаря ми, без особено медицински основания според мен. И макар да бях мотивирана да родя вагинално или поне да изчакам раждането да започне, пък после както се случи, след това, което видях в болницата по време на подготовката ми за операция, втория път няма и да си помисля за естествено раждане...или поне не в държавна болница.
Това, което аз почувствах е, че родилката не е подпомогната от персонала да запази никакво достойнство - медикаменти, които ненужно ускоряват процеса, разкрачени крака пред врати на коридора, по който минават и пациенти и всякакъв обслужващ персонал, аз бях подготвяна за операцията в отделение, в което на 2 метра от мен раждаше друга жена -без параван, без завеса, без нищо. Е, много жени биха казали, че щом си отишла да раждаш трябва да забравиш чувството на срам, но за мен това е основателна причина да се откажа от т.нар. естествено раждане в наша болница.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 890
    Естествено, че не е само по филмите.  Wink В Тина Киркова реанимацията е точно до родилните зали - цяла вечер ги слушахме "нормално раждащите" как викаха и пищяха. Как пък една не роди с оргазъм, докато бях там.  Party Ако това наричате нормално раждане, хак да ви е, отстъпвам ви го на драго сърце. Няма да ви казвам ние пък, цялата реанимация, как ви съжалявахме тогава и колко бях радостна лично аз !!! , че родих секцио. Защото на другия ден си станах като пич и минах коридора от край до край с изправена глава и грам болка не съм усетила !  Peace Който иска да вярва.  Simple Smile
   Така че съжалявайте ни, затова, че не сме изпитали болка, затова, че не сме брюкселска бродерия отдолу и нямаме проблеми със сядането. Затова, че не се изпускаме по малка нужда години след това, че нямаме нужда от пластика , както една позната сега ми се оплаква. Че не сме усетили намесата на форцепса и вързването на магарето като в някой дом за мъчения. Така ни се пада !  bowuu  Joy

# 54
  • Мнения: 2 131
Mirena80, с язвителния си тон ти сама провокираш язвителни коментари.  Crazy
И тези неща, които описваш - бродерии, връзване, изпускане по малка нужда и т.н., далеч не са задължителна практика.
И както някой беше написал - усложнения и проблеми са възможни както при нормално раждане, така и при секцио.

# 55
  • Мнения: 3 634
   Естествено, че не е само по филмите.  Wink В Тина Киркова реанимацията е точно до родилните зали - цяла вечер ги слушахме "нормално раждащите" как викаха и пищяха. Как пък една не роди с оргазъм, докато бях там.  Party

И аз родих в ТК, но не съм се забавлявала докато момичетата са викали покрай напъните, а аз дремех в реанимацията. По-скоро се опитвах да слушам дали всичко върви добре, тъй като имаше много неприятни случки с други родилки на консултациите ми. Ако имаше някаква гаранция как и къде да родиш, едва ли някой щеше да се колебае. В крайна сметка всички искат здрави бебета и щастливи майки.  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 44 122
или поне всички постове, които не са по темата да се трият.

това мисля, че спокойно като модератори може да го практикувате.... то за това са модераторите по форумите общо взето.... особено когато нещата сериозно почнат да изтрещяват...както между другото  почва да става и в момента....
по-добре да се прекъсват в зародиш Wink

# 57
  • Мнения: 417
Блонди , чак пък да ни съжаляваш айде няма нужда. Stop Аз съм раждала и нормално и не се чувствам герой от това , даже се чувствам тъпо защо си причиних този ужас , който преживях. И какво десет часа болки накрая разкъсвания , скачане върху корема , накълцана и след това зашита все едно доктора си е шил цървулите. Не можах да си видя бебето веднага защото ме упоиха доста жестоко за 4 часа , явно бяха предозирали упойката та после още един час докато излезна от нея. После месеци не можах да се възстановя психически и физически. Ако ти се наложи секцио на теб при евентуална следваща бременност ще запееш друга песен , просто сега не виждаш май по далече от носа си. Аз съм твърдо с две ръце за секциото , но тези жени които искат да раждат нормално никога няма да тръгна да ги съжалявам нито упреквам , това си е личен избор. Не разбирам такива привърженички на нормалното раждане , защо изобщо си правят труда да пишат в тема за секцио , само развалят темата и предизвикват спорове. Направете си една темичка за нормалното раждане и там си ни съжалявайте нас тъпите патки , които нищо не знаят за раждането.

# 58
  • Мнения: 5 539
Вили., аз наистина няма да се намесвам повече, защото тази тема си е на секциите и всичко казано е след дъжд качулка. Говорете, обсъждайте, коя защо и как и доколко е доволна от избора си. В крайна сметка времето ще покаже... Но ми се иска да има по-малко жени, които със страх подхождат към това невероятно изживяване, раждането.
/Не искам да подхващам друга тема, но в нашите болници и нормалното раждане не е много нормално и може би на това се дължат онези кошмарни случаи, за които всички сме слушали/
Мирена80, самодоволството ти е неуместно. И заради такива като теб много бременни момичета вярват, че чрез секцио ще родят без грам болка. Я пак си помисли хубаво?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 890
Mirena80, с язвителния си тон ти сама провокираш язвителни коментари.  Crazy
И тези неща, които описваш - бродерии, връзване, изпускане по малка нужда и т.н., далеч не са задължителна практика.
И както някой беше написал - усложнения и проблеми са възможни както при нормално раждане, така и при секцио.
   Съжалявам, но да ни изкарват ту неграмотни, дето не са попрочели това - онова, ту не знам какви... нещо не ми допада. Избрах секциото въз основа на личните си наблюдения върху приятелки и тук във форума. Това, което прочетох за секциото, ми се стори като песен в сравнение с другото. Сега, като вече минала през това, мога само да го потвърдя. Както казах, и за мен тези, които избират да родят нормално (поне в БГ) , са ми трудни за разбиране, каквито и доводи да ми принесат, но не тичам по темите да ги обиждам.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт