Отговори
# 255
  • Разград
  • Мнения: 3 110

Благодаря. Simple Smile
Ако може един въпрос още. Горе-долу, така ли протича процедурата?
Нарязвам пилето на някакви си порции, нарязвам зелето и ги слагам да се варят. Примерно слагам и червен пипер.




Задушавам леко зелето,прибавям му червен пипер.В гювеч или йена пласт зеле,месото се нарежда плътно и отгоре пак зеле и може малко зелев сок,затваряш капака и печеш,ако имаш време остави го до вечерта на 150 градуса първо и после намаляш на 130.Чак ми се прияде.

# 256
  • Мнения: 2 388
Благодаря Сис* и max-mama за бързите отговори.  bouquet

Само един последен въпрос и няма да досаждам повече, обещавам.
В обикновена тенджера процедирам по същия начин нали?

# 257
  • blizo do moreto
  • Мнения: 71
  Благодаря момичета  bouquet

# 258
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Благодаря Сис* и max-mama за бързите отговори.  bouquet

Само един последен въпрос и няма да досаждам повече, обещавам.
В обикновена тенджера процедирам по същия начин нали?

Да,на слаб котлон,да поври няколко часа,пък после можеш да прехвърлиш в обикновена тавичка и за запечеш,ще стане по-вкусно.

# 259
  • Мнения: 2 388
Златни сте. Hug

# 260
  • Мнения: 380
момичета кажете ми може след няколко чака да сложа глазура върху кекса или трябва да е веднага след изпичането му ,защото сега едва изчаках да го опека и ще излизам?

# 261
  • Мнения: 2 388
Пак съм аз. Embarassed
А олио да сложа ли, като го задушавам?

# 262
  • Разград
  • Мнения: 3 110
момичета кажете ми може след няколко чака да сложа глазура върху кекса или трябва да е веднага след изпичането му ,защото сега едва изчаках да го опека и ще излизам?

Мисля,че ще стане веднага да полееш с глазурата.

Пак съм аз. Embarassed
А олио да сложа ли, като го задушавам?

Задължително,зелето поема доста олио.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Може ли една бърза консултация? Днес на бременния ми тумбак му се яде ашуре. Сложих преди малко житото да се вари, а какво се прави от там нататък? Ще съм благодарна ако някой ми предложи рецепта за ашуре.
Благодаря   bouquet

# 264
  • Мнения: 4 434
Пак съм аз. Embarassed
А олио да сложа ли, като го задушавам?
Да Wink

# 265
  • Мнения: 995
Пак съм аз. Embarassed
А олио да сложа ли, като го задушавам?
Да Wink
Палавата, след като задушиш, сложи чер пипер на зърна и 1-2 листенца дафинов лист Peace

# 266
  • Мнения: 2 803
И аз щях същото да напиша. Hug На зеле върви чер пипер на зърна, повечко олио и дафинов лист.

# 267
  • Мнения: 5 001
Може ли една бърза консултация? Днес на бременния ми тумбак му се яде ашуре. Сложих преди малко житото да се вари, а какво се прави от там нататък? Ще съм благодарна ако някой ми предложи рецепта за ашуре.
Благодаря   bouquet

Когато хууубавичко се разпука и омекне житцето го подлаждаш на вкус.При варенето,гледай да си има вода и да не извира.Разстваряш си едно пакетче нишесте "Ванилия" във вода(ама слагаш малко вода...Колкото да стане на кашичка).После бъркайки в тенджерата с житото и  водата,прибавяш нишестето до желаната гъстота.
Хубавото на ашурето е да не е много гъсто(то като изстине се сгъстява още от житото)....
После сипваш в купички и отгоре поръсваш с препечени на сух тиган нарязани на едро орехови ядки.
Да ти е сладко!



П.П. Ооооо,Монахински  Hug Hug Hug Hug Hug
Готвиш вкусотии,а? Браво,на тебе! Поздравления!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 14:54 от TheNMaster

# 268
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз слагам и стафиди в ашурето и намалявам захарта  Peace
освен орехи и бадеми и лешници могат да се сложат  Party

# 269
  • Мнения: 72
А някой може ли да ми каже как се прави крем милена с киселото мляко /цедено имам вече и топинг шоколад и сметана/?Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт