Газта е спряна ?

  • 33 983
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 545
Хайде да не спорим, някой (не аз) да преведе цялата статия от 11 този месец, лента.ру:

http://lenta.ru/news/2009/01/11/noprotocol/

Медведев объявил ничтожным подписанный Украиной протокол о транзите газа

Президент РФ Дмитрий Медведев объявил ничтожным подписанный Украиной в ночь на 11 января протокол о создании международной комиссии по контролю за транзитом российского газа в Европу. Об этом сообщает РИА Новости.

Медведев сказал, что украинская сторона приняла уже подписанный Россией и ЕС протокол с оговоркой, согласно которой к документу должна быть приложена некая декларация. Как стало известно властям РФ, в этой декларации опровергается информация о присвоении Украиной предназначенного для Европы российского газа. Кроме того, в декларации содержатся некие положения, которые, по мнению российской стороны, противоречат тексту основного протокола.

"Я надеюсь, что те, кто подписывал документ с оговоркой, прекрасно понимают правовые последствия такого шага. В этом случае мы вынуждены считать подписанный документ ничтожным", - заявил президент РФ.

По словам Медведева, Россия признает документ, если Украина аннулирует свою оговорку. Российские наблюдатели уже выехали на Украину и смогут войти в комиссию по контролю за транзитом газа сразу после того, как украинские власти откажутся от намерения дополнить протокол декларацией. Президент поручил министру иностранных дел Сергею Лаврову известить об этом европейских партнеров.

С 1 января 2009 года подача российского газа на Украину была прекращена из-за конфликта между украинскими газовиками и "Газпромом". В "Газпроме" объявили, что Украина несанкционированно отбирает газ, который идет через ее территорию в Европу. В связи с тем, что поставки через Украину прервались, с 7 января без российского газа остались многие европейские страны. Комиссия по контролю за транзитом российского газа, которую решено создать для урегулирования ситуации, будет следить за тем, чтобы после возобновления поставок через Украину нелегальный отбор газа не повторялся.

# 1 006
  • Мнения: 545
след това може да преведе и това
http://lenta.ru/news/2009/01/12/document/index.htm
Украина подписала протокол о транзите газа в ЕС без оговорок
което е от следващия ден.

Украина подписала протокол о механизме международного контроля транзита российского газа в ЕС в том виде, в котором он был подписан ранее Россией и Евросоюзом. Об этом сообщает "Интерфакс". Предполагается, что подписание документа обеспечит возобновление транзита газа через территорию Украины в европейские страны.

Таким образом, как ранее и обещала премьер-министр Украины Юлия Тимошенко, Киев согласился не прилагать к протоколу о контроле транзита газа отдельную декларацию. Ее содержание официально не объявлялось, но известно, что Россия сочла ее неприемлемой.

Напомним, что Россия и ЕС подписали протокол еще 10 января, а 11 января о подписании протокола сообщила и Украина. Позже стало известно, что Украина приняла документ с оговоркой, предполагающей приложить к нему декларацию, по российским сведениям содержащую противоречащие тексту протокола пункты. В ЕС заявили, что декларация не является частью протокола и лишь отражает мнение украинской стороны, а Россия предложила принять ранее утвержденный протокол в неизменном виде.

Напомним, что поставки газа на Украину были полностью прекращены 7 января по инициативе "Газпрома", обвинившего Украину в воровстве газа, предназначенного для Европы. Комиссия по контролю за транзитом российского газа, которую было решено создать для урегулирования ситуации, будет следить за тем, чтобы после возобновления поставок через Украину нелегальный отбор газа не повторялся. "Газпром" согласился возобновить транзит в Европу только на этих условиях.

При этом еще 1 января 2009 года из-за конфликта между украинскими газовиками и "Газпромом" была прекращена подача российского газа на Украину.

Руководство "Газпрома" и вице-премьер Игорь Сечин 12 января отправились в Брюссель для продолжения обсуждения ситуации с поставками газа с руководством ЕС. Провести такую встречу накануне предложил премьер-министр России Владимир Путин в разговоре с председателем Еврокомиссии Жозе Мануэлем Баррозу.

# 1 007
  • Мнения: 4 380
На мен руският ми е втора специалност; нямам претенции, че съм много добра, но НЕ на Еди му куца руският тук...

Браво на тези които получават даром специалности. Laughing Аз пък имам претенции че съм много добра. Ще си го мерим ли? Joy Като начало може да преведеш на еди статията!

# 1 008
  • Мнения: 4 380
след това може да преведе и това
http://lenta.ru/news/2009/01/12/document/index.htm
Украина подписала протокол о транзите газа в ЕС без оговорок
което е от следващия ден.

Украина подписала протокол о механизме международного контроля транзита российского газа в ЕС в том виде, в котором он был подписан ранее Россией и Евросоюзом. Об этом сообщает "Интерфакс". Предполагается, что подписание документа обеспечит возобновление транзита газа через территорию Украины в европейские страны.

Таким образом, как ранее и обещала премьер-министр Украины Юлия Тимошенко, Киев согласился не прилагать к протоколу о контроле транзита газа отдельную декларацию. Ее содержание официально не объявлялось, но известно, что Россия сочла ее неприемлемой.

Напомним, что Россия и ЕС подписали протокол еще 10 января, а 11 января о подписании протокола сообщила и Украина. Позже стало известно, что Украина приняла документ с оговоркой, предполагающей приложить к нему декларацию, по российским сведениям содержащую противоречащие тексту протокола пункты. В ЕС заявили, что декларация не является частью протокола и лишь отражает мнение украинской стороны, а Россия предложила принять ранее утвержденный протокол в неизменном виде.

Напомним, что поставки газа на Украину были полностью прекращены 7 января по инициативе "Газпрома", обвинившего Украину в воровстве газа, предназначенного для Европы. Комиссия по контролю за транзитом российского газа, которую было решено создать для урегулирования ситуации, будет следить за тем, чтобы после возобновления поставок через Украину нелегальный отбор газа не повторялся. "Газпром" согласился возобновить транзит в Европу только на этих условиях.

При этом еще 1 января 2009 года из-за конфликта между украинскими газовиками и "Газпромом" была прекращена подача российского газа на Украину.

Руководство "Газпрома" и вице-премьер Игорь Сечин 12 января отправились в Брюссель для продолжения обсуждения ситуации с поставками газа с руководством ЕС. Провести такую встречу накануне предложил премьер-министр России Владимир Путин в разговоре с председателем Еврокомиссии Жозе Мануэлем Баррозу.


И какво, еди? От тази статия се разбира че Украйна и тази руска прищявка е удовлетворила. Очакваме какво още ще измисли Путин.

# 1 009
  • Мнения: 545
Обърнете внимание: текста не е известен, известно е само, че Украйна се е опитала да обвърже пускането на газта с отказ на РФ от всякакви претенции за кражби. Говорим за момента на подписа, което си е направо подигравка. На следващият ден, когато номерът не е минал, Украйна е подписала без тази промяна.

еди.
ПС xenia, сега по-полека с обидите към други потребители. че си любителка да се задяваш с модовете и админите знаем, но за другите юзери - по-полека. като начало, не е лошо да се извиниш.

# 1 010
  • Мнения: 545
ти преведи, точно, и цялостно ... не ми прави пак преразказ/подмяна... видяхме те как преразказваш - така, че после всички не знаят, само ти знаеш.

еди.
ПС само преди 10тина постинга ти самата не знаеше въобще за тези гафове, а сега сякаш си изобретила превода от руски... цялата ти работа е една такава...

след това може да преведе и това
http://lenta.ru/news/2009/01/12/document/index.htm
Украина подписала протокол о транзите газа в ЕС без оговорок
което е от следващия ден.

Украина подписала протокол о механизме международного контроля транзита российского газа в ЕС в том виде, в котором он был подписан ранее Россией и Евросоюзом. Об этом сообщает "Интерфакс". Предполагается, что подписание документа обеспечит возобновление транзита газа через территорию Украины в европейские страны.

Таким образом, как ранее и обещала премьер-министр Украины Юлия Тимошенко, Киев согласился не прилагать к протоколу о контроле транзита газа отдельную декларацию. Ее содержание официально не объявлялось, но известно, что Россия сочла ее неприемлемой.

Напомним, что Россия и ЕС подписали протокол еще 10 января, а 11 января о подписании протокола сообщила и Украина. Позже стало известно, что Украина приняла документ с оговоркой, предполагающей приложить к нему декларацию, по российским сведениям содержащую противоречащие тексту протокола пункты. В ЕС заявили, что декларация не является частью протокола и лишь отражает мнение украинской стороны, а Россия предложила принять ранее утвержденный протокол в неизменном виде.

Напомним, что поставки газа на Украину были полностью прекращены 7 января по инициативе "Газпрома", обвинившего Украину в воровстве газа, предназначенного для Европы. Комиссия по контролю за транзитом российского газа, которую было решено создать для урегулирования ситуации, будет следить за тем, чтобы после возобновления поставок через Украину нелегальный отбор газа не повторялся. "Газпром" согласился возобновить транзит в Европу только на этих условиях.

При этом еще 1 января 2009 года из-за конфликта между украинскими газовиками и "Газпромом" была прекращена подача российского газа на Украину.

Руководство "Газпрома" и вице-премьер Игорь Сечин 12 января отправились в Брюссель для продолжения обсуждения ситуации с поставками газа с руководством ЕС. Провести такую встречу накануне предложил премьер-министр России Владимир Путин в разговоре с председателем Еврокомиссии Жозе Мануэлем Баррозу.


И какво, еди? От тази статия се разбира че Украйна и тази руска прищявка е удовлетворила. Очакваме какво още ще измисли Путин.

# 1 011
  • Мнения: 4 380
Специално за теб еди! Подчертах ти и мнението на ЕС, което ти казах и по-горе. Те също не смятат това за каквато и да е поправка. Само ти и Медведев явно сте на различно мнение.

Да напомним, че Русия и ЕС подписаха протокол още на 10 януари, а на 11-ти, за подписването на протокола съобщи и Украйна. По-късно стана известно, че Украйна е приела документа с уговорката, предполагаща да се приложи към него декларация, която по сведения на Русия съдържа противоречащи на текста на протокола точки. От Европейския съюз заявиха, че декларацията не се явява част от протокола, а само отразява мнението на украинската страна, но Русия предложи да бъде приет утвърдения по-рано протокол в неизменен вид.

Цитат
Напомним, что Россия и ЕС подписали протокол еще 10 января, а 11 января о подписании протокола сообщила и Украина. Позже стало известно, что Украина приняла документ с оговоркой, предполагающей приложить к нему декларацию, по российским сведениям содержащую противоречащие тексту протокола пункты. В ЕС заявили, что декларация не является частью протокола и лишь отражает мнение украинской стороны, а Россия предложила принять ранее утвержденный протокол в неизменном виде.

пс. Що така има проблем с отварянето на бгмама?  newsm78 От сума ти време опитвам да публикувам отговор.

Цитат
ПС само преди 10тина постинга ти самата не знаеше въобще за тези гафове, а сега сякаш си изобретила превода от руски... цялата ти работа е една такава...

Преди 10-тина постинга не знаех за подмяна на документи. Каквато всъщност и няма, затова и няма от къде да знам.

# 1 012
  • София
  • Мнения: 2 623
Не знам какво се случва, но от началото
на кризата за първи път у нас радиаторите
са ледени, водата също  Thinking
Вместо нещата да се оправят, те стават по-зле  ooooh!

# 1 013
  • Мнения: 545
xenia, ще опитам още един път: прочети по-горе в текста, Украйна е подписала с ИЗРИЧНАТА уговорка тази декларация да е ПРИЛОЖЕНА. Сама си видяла, че никой (ЕС или РФ) не смята тази декларация за правилна, а те са подписали именно да бъде сложена.

Явно, семантиката ти се губи. И поради това българизираш смисъла. Та
1)Декларацията не е част от протокола, и не е била. ЕС и РФ са на едно мнение по въпроса.
2)Украйна подписва протокола, в който добавя, че тази декларация трябва да бъде добавена.
"с оговоркой, согласно которой к документу должна быть приложена некая декларация."
3) да ме прощаваш, но ОГОВОРКА НЕ ЗНАЧИ УГОВОРКА. провери речника. и недей повече да се правиш на разбираща.
справка:
http://dic.academic.ru/dic.nsf/ushakov/898122
(ОГОВОРКА значи УСЛОВИЕ, ИЗИСКВАНЕ, ДОПЪЛНЕНИЕ, а ти го превеждаш като "УГОВОРКА" с което тотално омазваш превода)

по този случай превода звучи точно както не ти харесва.

да не говорим, че не е работа на протокола да решава спора, който тепърва ще си имат тези две страни - дали и колко е крадено. Разбираш ли как са обвързали пускането на газта с такава декларация? Или просто не желаеш да прочетеш собствения си

julianna, ми, газта спряна бре ....

еди.

Специално за теб еди! Подчертах ти и мнението на ЕС, което ти казах и по-горе. Те също не смятат това за каквато и да е поправка. Само ти и Медведев явно сте на различно мнение.

Да напомним, че Русия и ЕС подписаха протокол още на 10 януари, а на 11-ти, за подписването на протокола съобщи и Украйна. По-късно стана известно, че Украйна е приела документа с уговорката, предполагаща да се приложи към него декларация, която по сведения на Русия съдържа противоречащи на текста на протокола точки. От Европейския съюз заявиха, че декларацията не се явява част от протокола, а само отразява мнението на украинската страна, но Русия предложи да бъде приет утвърдения по-рано протокол в неизменен вид.

Цитат
Напомним, что Россия и ЕС подписали протокол еще 10 января, а 11 января о подписании протокола сообщила и Украина. Позже стало известно, что Украина приняла документ с оговоркой, предполагающей приложить к нему декларацию, по российским сведениям содержащую противоречащие тексту протокола пункты. В ЕС заявили, что декларация не является частью протокола и лишь отражает мнение украинской стороны, а Россия предложила принять ранее утвержденный протокол в неизменном виде.

пс. Що така има проблем с отварянето на бгмама?  newsm78 От сума ти време опитвам да публикувам отговор.

Цитат
ПС само преди 10тина постинга ти самата не знаеше въобще за тези гафове, а сега сякаш си изобретила превода от руски... цялата ти работа е една такава...

Преди 10-тина постинга не знаех за подмяна на документи. Каквато всъщност и няма, затова и няма от къде да знам.

# 1 014
  • Мнения: 523
Eди, този сайт който цитираш дали е достоверен източник. Не се заяждам, но просто се чудя, до колко може да се вярва на информацията там, защото сигурно е руски и  не знам до колко е обективен. Нищо против твоето мнение, но информацията от различните източници е противоречива.

# 1 015
  • Мнения: 4 380
xenia, ще опитам още един път: прочети по-горе в текста, Украйна е подписала с ИЗРИЧНАТА уговорка тази декларация да е задължителна.

за това ти казвам ЦЯЛАТА статия:
"...подписала... с оговоркой, согласно которой к документу должна быть приложена некая декларация."

а тя не е част от протокола, и не е била. и не е работа на протокола да решава спора, който тепърва ще си имат тези две страни - дали и колко е крадено.

разбираш ли как са обвързали пускането на газта с такава декларация? въобще, ако не беше такава бърза майсторка, цена нямаше да имаш. поназнайваш руски, факт, но претендираш, че си единствената, че и се 'дуеш' на другите, а не умееш да четеш - не заради езика, а просто не умееш да свързваш двата факта в общ контекст. или, не желаеш - ако е нарочно, просто грях ти на душата.

та, и с най-големите букви да го напишеш, това е ИЗВАДЕНО от контекста парче текст, при което тотално се е обърнало значението. прочети ЦЯЛАТА статия, и спри да се държиш менторски.

julianna, ми, газта спряна бре ....

еди.

Брей еди...как ЕС и ксения не навързаха нещата, пък ти успя? Не умееш да се признаваш неправ, а това не е добре. Коя зодия си еди?
Да ти обясня ли пак на пръсти? Декларацията няма юридическа стойност. НИКАКВА. Това е единствено емоционален акт и нищо повече. Подписаните под протокола страни не взимат по никакъв начин отношение по декларцията, нито по факта на виновност или невинност.
Това е правото на обвиняемия да каже нещо в своя защита. Така го приеми. А дали виновен или не, решава съда. Това беше образно казано.

Менторски ли се държа? Когато нещо знам, го знам. Когато не, питам. Когато бъркам, си признавам и се поправям. Това са признаци на зрялост, не на менторство. Знаещите понякога дразнят незнаещите, щастливите дразнят нещастните, богатите дразнят бедните...такъв е животът. Wink

Ти искаш и останалата част от статията ли да ти преведа? Не стана ли множко като за приятелска услуга? Mr. Green Преводите пари струват, ей!  Mr. Green

# 1 016
  • Мнения: 545
xenia, жалка си с твоя руски и твоите некадърни преводи. това вече го видях. мерси за 'услугата', мерси за 'информацията'  и въобще, след като се изложи така, как не те е срам да ми държиш тон на мен? хайде, продължавай да търсиш канарчета, аз не съм от тях. плувай, прав ти път, само не се опитвай да ми се правиш вече на разбирач - не си. пародия.

eagle, като за интернет сайт си е напълно наред, един от популярните в Русия е, и не си позволява много фриволности когато цитира.

еди.

# 1 017
  • Мнения: 1 343
xsenia Да не си украйнска гражданка  newsm78 бивша , че така се палиш и без да искаме сме те засегнали ?

Да си припомним фактите :
1. Русия продава синьо гориво за европа и Украйна
2.От 01.01.2009 г м/у Украйна и Русия няма договор за доставка на газ за украйно
3.Украйна обаче има подписана харта за транзитиране на доставяния от Русия газ , т.е. дали тя получава газ и на каква цена нас не ни интересува . Нашия газ само минава през странта и тя с подписа си на хартата е поела ангажимент тези доставки да идват до нас непокътнати.
4. Русия не се споразумява със Украйна за цената и им намалява  доставката , като +това Украйна има задължения към Русия няколко милиона неизплатени.
5.Украйна използува това , че газа минава през нея и започва да отклонява количества за собствена консумация, съответно налягането към ЕС спада и Русия се усеща. Пожелава замерване , но УКРАЙНА НЕ ДОПУСКА ЕКИПИ НА СВОЯ ТЕРИТОРИЯ . Русия спира изцяло доставка на газ САМО ЗА УКРАЙНА. Украйна врътва крана на ЕС и Балканите.
6. Русия разбира , че газа не тече по направление и спира изобщо газа за всички.
7. ЕС Украйна и Русия подписват споразумение за наблюдение от страна на ЕС на руска и украйнска територия. Путин иска да има и руски екипи / абсолютно логично според мен все пак това е тяхна стока /. Украйна не се съгласява . Путин отстъпва за това условие и казва , че след като наблюдателите от ЕС пристигнат по места и споразумението подписано от Украйна пристигне в Русия ще възобновят доставките.
8. Споразумението пристига , но с дописана политическа декларация : Украйна иска от Русия да я признае за надежден партньор, които никога не е спирал газа за европа, не е отклонявал газ и се е разплатила до рубла за изминалия период. Медведев и Путин отказват / нормално е това е живо изнудване /.
9. Украйна оттегля декларацията Русия пуска газа.
10.Газа стои на границата м/у Русия и Украйна защото Украйна искат Русия да поеме техническия газ необходим за запълване на тръбите. Русия отказва / с право според хартата подписана от Украйна транзитиращия осигурява техническото изпълнение на транзита /.
11. Украйна заявява , че след като Русия е спряла доставките тръбите за ЕС и Балканите се използват за вътрешни доставки и ако сега пусне газа за ЕС три области на Украйна ще останат без газ.

Мамицата им мръсна , а тук мръзнат цели държави.
Ксения фактите са си факти колкото и да ги извърташ. Няма нужда да ми отговаряш ясно ми е , че по - гръб не искаш да падаш , но Украйна за мен се опитва да манипулира всички. Помни ми думата ако не споменат и по бързо влизане в ЕС като условие. Бясна съм. # области без газ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Овчари скоро чакам тук половината детски градини да затворят , че им свършват запасите. Производствата не работят. Словения и те са в бедствено положение , цяла европа с те 3 области гадни ш....и манипулатори.

# 1 018
  • Мнения: 502
  WomanitKa,следя ти коментарите в тази тема и с удоволствие ги чета! Много добре си обобщила ситуацията в последния си пост. Който не иска да приеме,че това са фактите,просто е заслепен от някакви политически пристрастия,това е.

# 1 019
  • Мнения: 631

Да си припомним фактите :
1. Русия продава синьо гориво за европа и Украйна
2.От 01.01.2009 г м/у Украйна и Русия няма договор за доставка на газ за украйно
3.Украйна обаче има подписана харта за транзитиране на доставяния от Русия газ , т.е. дали тя получава газ и на каква цена нас не ни интересува . Нашия газ само минава през странта и тя с подписа си на хартата е поела ангажимент тези доставки да идват до нас непокътнати.
4. Русия не се споразумява със Украйна за цената и им намалява  доставката , като +това Украйна има задължения към Русия няколко милиона неизплатени.
5.Украйна използува това , че газа минава през нея и започва да отклонява количества за собствена консумация, съответно налягането към ЕС спада и Русия се усеща. Пожелава замерване , но УКРАЙНА НЕ ДОПУСКА ЕКИПИ НА СВОЯ ТЕРИТОРИЯ . Русия спира изцяло доставка на газ САМО ЗА УКРАЙНА. Украйна врътва крана на ЕС и Балканите.
6. Русия разбира , че газа не тече по направление и спира изобщо газа за всички.
7. ЕС Украйна и Русия подписват споразумение за наблюдение от страна на ЕС на руска и украйнска територия. Путин иска да има и руски екипи / абсолютно логично според мен все пак това е тяхна стока /. Украйна не се съгласява . Путин отстъпва за това условие и казва , че след като наблюдателите от ЕС пристигнат по места и споразумението подписано от Украйна пристигне в Русия ще възобновят доставките.
8. Споразумението пристига , но с дописана политическа декларация : Украйна иска от Русия да я признае за надежден партньор, които никога не е спирал газа за европа, не е отклонявал газ и се е разплатила до рубла за изминалия период. Медведев и Путин отказват / нормално е това е живо изнудване /.
9. Украйна оттегля декларацията Русия пуска газа.
10.Газа стои на границата м/у Русия и Украйна защото Украйна искат Русия да поеме техническия газ необходим за запълване на тръбите. Русия отказва / с право според хартата подписана от Украйна транзитиращия осигурява техническото изпълнение на транзита /.
11. Украйна заявява , че след като Русия е спряла доставките тръбите за ЕС и Балканите се използват за вътрешни доставки и ако сега пусне газа за ЕС три области на Украйна ще останат без газ.




Абсолютно вярно !!!

Общи условия

Активация на акаунт