Алергия от памперса?

  • 15 011
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 44 100
Спри мокрите кърпи -  при смяна мии с вода, при ако със сапунче.
С хладка вода.
Подсушавай хубаво, особено гънките.
При смяна оставяй детето без памперс за 10-15-20 мин.
Пробвай да смениш марката памперси, търси такива без аромати и лосиони...
Сменяй памперса често...на 2 часа... следи ако се напълни по-рано - по-рано...като се изака - гледай да смениш веднага.

При нас най-добре действаше на Бюбхен крема.

Ако имаш лансинох - може да пробваш с него също.

Пробвай и бани със смрадлика Wink

За мокрите кърпи - като бебе пробвах една нощ с тези на памперс, на сутринта дупето му беше червено на пъпки и рани.... приключих с това упражнение.
По-късно след като стана на годинка почнах  чат-пат навън да ползвам мокри кърпи...на евент...нямали сме проблем с тях...но  за дупе е било наистина инцидентно...

# 91
  • Мнения: 19
 При сестра ми имаше такъв проблем,оказа се ,че бебчето е алергично към алое (има много памперси,които съдържат алое). Peace

# 92
  • Мнения: 3 929
Аз избягвах мокрите кърпи. Ползвах ги само, за да отстраня акото от дупето, а после миех с топла вода, подсушавах много добре и оставях дупето да "диша" няколко минути. после мажех с Бебетан или Нежна грижа, но така че кремът трябваше да бъде напълно абсорбиран от кожата, да не личи, че е мазано с крем и тогава слагах памперса. На сина ми му излизаха обриви от памперсите на Памперс, затова спрях да ги ползвам. Ако видех наченки на подсичане, веднага промивех с лайка или смрадлика, след като измия дупето.

# 93
  • Мнения: 1 424
Томи също се обриваше от памперсите на Памперс. Ползвах ги в началото, но след това смених марката, а пъпчиците ги мазах с Бейбитан. Минаха за една седмица и оттогава не сме имали проблеми. Peace

# 94
  • Мнения: 5
Здравейте!
Аз също имам проблем с памперсите. От досата време не ползвам мокри кърпи4ки за дупето на детето, но въпреки вси4ко се полу4и контактен дерматит(така каза кожния лекар). В на4алото спрях мокрите карпи4ки и миех дупенцето на дъщеря ми при всяка смяна на памперса. Нищо! Смених няколко марки памперси - пак Нищооо!Мазах я с какви ли не кремове за обриви, правих компреси и промивки със смрадлика и лайка, но вапреки това обрива се появява отново 1-2 седмици след като уж сме постигнали някакъв резултат. То не е то4но обрив а за4ервяване по гениталиите и дупенцето. Кожния лекар каза 4е е контактен дерматит- трябвало да махна памперсите. Как оба4е да стане като дъщеря ми е на 1год. и не иска да пи6ка в леген4е- реве като я хвана да пи6ка. А за гърнето незнам- как да я нау4а да седи на него. newsm78 Без памперс в това студено време не смея да я оставя. Дайте съвет, ако сте имали такъв проблем.

# 95
  • Мнения: 2 172
Здравейте!
Аз също имам проблем с памперсите. От досата време не ползвам мокри кърпи4ки за дупето на детето, но въпреки вси4ко се полу4и контактен дерматит(така каза кожния лекар). В на4алото спрях мокрите карпи4ки и миех дупенцето на дъщеря ми при всяка смяна на памперса. Нищо! Смених няколко марки памперси - пак Нищооо!Мазах я с какви ли не кремове за обриви, правих компреси и промивки със смрадлика и лайка, но вапреки това обрива се появява отново 1-2 седмици след като уж сме постигнали някакъв резултат. То не е то4но обрив а за4ервяване по гениталиите и дупенцето. Кожния лекар каза 4е е контактен дерматит- трябвало да махна памперсите. Как оба4е да стане като дъщеря ми е на 1год. и не иска да пи6ка в леген4е- реве като я хвана да пи6ка. А за гърнето незнам- как да я нау4а да седи на него. newsm78 Без памперс в това студено време не смея да я оставя. Дайте съвет, ако сте имали такъв проблем.

А пелени за многократна упореба?  Друго не ми идва на ум  newsm78

# 96
  • Мнения: 1 020
И ние сме от потърпевшите от Памперс Sad
По принцип ползвам Хъгис, но нямаше нейния номер, последния път и купих на Памперс... в резултат дребни пъпчици, които като минахме на Хъгис почти минаха, но дадох Памперс на родителите ми (тогава не бях направила връзка) и след като малката изкара един уикенд на Памперс пъпките бяха огромни, като прижки, родителите ми бяха опитали какъв ли не крем, смяна на памперса сед всяко пикане, защото малката пишкаше с рев Sad
Ужас ви казвам Sad Отидохме на лекар и тя като видя и й стана лошо Sad Каза, че напоследък има много случаи и то все на дечица на Памперс Sad
Много кофти, аз се надявах вече да сме без памперси, защото тя си казваше и ходеше на гърне, но изведнъж спря и само реве като го види Sad

# 97
  • София
  • Мнения: 324
В 3 месец нашето дупе пламна и стана на рани,пробвах какво ли не. Помогна само - миене само със вода и содоко крем(много е добър и качествен) и смених памперса с друга марка
Peace Почти всички мами ти казват да смениш памперса. Не ползвай кърпички. И аз съм за. Опитвам се вече близо два месеца да намеря памперсите BabySitter, но ги няма. С тях отгледах двете ми по-големи деца. Изключително качествени. Минах на Huggies, но от борсата, от където ги купувам последния път нямаше и взех на Molfix (направо голям боклук - стават на желе след едно изпишкване също като Pampers)
Като беше новородена бебката имах сериозен проблем с подсичането - акаше през час. Оправихме се със Sudocrem + пудричка върху него.

# 98
  • Мнения: 1 428
Оставяй я повече време без памперс.

Общи условия

Активация на акаунт