"Кухо яйце"

  • 9 206
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 484
И  на  мен  много  ми се  видяха.Потърси  в  Интернет  има  много  частни  клиники  и  виж  в  ценоразписите.

# 31
  • Мнения: 3 491
Аз имам правен кюртаж поради "кухо яйце" в Шейново, но това през есента на 1998г., така че не знам доколко ми е актуално мнението. При мене обаче започна и продължи със силно кървене и така или иначе трябваше да го изчистят, не са ми изписвали нищо. Ако не се лъжа, тогава изобщо не поставяха кюртажа под въпрос. По правило го правеха с пълна упойка, но понеже аз бях яла скоро, отказваха да ми сложат пълна, трябвало местна. Мене обаче ме беше страх и направих сцена. Казах, че или пълна упойка, или няма да им дам да ме пипнат. Намери се в крайна сметрка решение - извадиха някаква американска пълна упойка, която можела да се ползва след ядене и не давала странични реакции, но трябваше да си платя на място и на ръка на анестезиолога - $50 беше тогава.
Но пък не беше страшно, не знам какво са правили, в един момент просто се събудих и се чувствах добре.
Не се притеснявай.
Ако се опасяваш дали по-нататък ще имаш нормални бременности - да кажа, че аз имах две. Да са живи и здрави младежите.

# 32
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Щели да ми направят над 30 вида изследвания или нещо подобно, та за това толкова скъпо било, ама аз си взех направление от личната. Дано наистина всичко да мине ок и после да се прибера у дома, здрава!
Благодаря ви още веднъж, момичета!!

# 33
  • Мнения: 802
Дам,може заради изследванията да е толкова.Моя беше към 200лв.,края на миналия месец.Ако доктора е добър, и му имаш доверие,няма от какво да се притесняваш.Наистина с тази упойка се събуждаш по-бързо, и съответно по-бързо си тръгваш. Hug

# 34
  • Мнения: 203
Абе не знам какво има да и изследват на момичето  newsm78 освен кръвна група и алергии!!!Дано да мине гладко  и в нейна полза Praynig

# 35
  • Мнения: 1 484
На  мен  не  са  ми  правили  чак  такива  изследвания.Кръв  и  за  алергии  ме  питаха  доколкото  си  спомням.Но  при  всеки  е  различно.

# 36
  • Мнения: 802
Принципно,преди аборта се правят изследванията за кръвна група и алергии.А може би док.има в предвид, и други изследвания-цитонамазка,биопсия,чпв....знам ли за такива пари newsm78

# 37
  • Мнения: 365
Добро утро момичета!!И все пак кажете възможно ли е да се изчистиш без кюртаж????Ако е спряло кървенето значи ли че си се изчистил???

# 38
  • Мнения: 203
Принципно е възможно,но ние от тук няма как да го твърдим на 100%.В смисъл трябва да те погледнат на видеозон!Ако си била в малка седмица и е почнало кръвотечение  е много вероятно без кюретаж да се получат нещата от само себе си PeaceТ.е да се изчистиш сама

# 39
  • Мнения: 683
Здравейте от мен,
(толкова съм объркана, че не знам от къде да започна)
Преди, 2 дни чух диагнозата "кухо яйце".Бременна съм в 8 г.с. В събота вечерта получих леееко зацапване. В неделя сутринта се обадих на гинеколожката ми и тя ме успокои и каза да пия Магнерот. Уговорихме се в понеделник сутринта да ида да ме прегледа, но късно в неделя вечерта прокървих силно. Отидох по спешност в болницата и там ми казаха, че няма плод.
Върнаха ме у дома с уговорката да изчкам 7 дни и тогава пак ще ме погледнат. изписаха ми Урогестан.
Въпроса ми е: защо да чакам 7 дена?
В момента кървя, все едно съм в цикъл. Не е много обилно, само дето е много по-тъмно от обичайния ми цикъл.
В понеделник пак отидох и се срешнах с моята гинеколожка, която не ме прегледа, а погледна само снимката и ми каза, че наистина нямало нищо.
Каза също, че при всички положения ще ме кюртират. Много, ама много ме е страх и въобще не искам да ми правят нищо.
Как да разбера дали сама съм се изчистила, нищо не ме боли, не кървя тооолкова силно.
Ужасно ме е страх от всякакви манипулации.
Имам син наочти 3 години, бебето беше толкова желано и чакано, всички много се радвахме и изведнъж няма нищо. Ужасно се чувствам.
Какво направих да се стигне до там?


Здравейте, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише, става въпрос за следното: на моя близка в понеделник са и поставили тази диагноза и са я изпратили за абразио. Лекарят твърдял, че има околоплоден сак и жълто тяло, но няма ембрион. Според него приятелката ми е в 7-ма седмица. Същия ден обаче тя отива на друг лекар и той още като вижда снимката, казва, че нещата изглеждат много добре, преглежда я вагинално на ехографа, не вижда ембрион, но казва, че е в началото на 5-та седмица и и казва, да отиде на 19-ти. Тя е много шашната и притеснена, няма никакви болки, нито кървене, цикълът й е бил нередовен и затова вторият доктор и е обяснил, че вероятно затова още не се вижда ембрионът, имало някаква бяла точица, но не било ясно... тя ще лудне до понеделник, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише как са се развили нещата. При вас имало ли е жълто тяло или само околоплоден сак?

# 40
  • Мнения: 203
Здравей Simple Smile ами при мен нещата бяха както при твоята приятелка!Аз също нямах проблеми от рода на кървене и пр.Имах около плоден сак и жълто тяло!Не се виждаше ембрион накараха ме да изчакам една седмица и пак да ида на видеозон.Тогава вече трябвало да се види ембриона като се предполагаше,че съм с късна овулация и за това било така.Изчаках до следващата седмица-но през това време ми отшумяха другите признаци като болките в гърдите и тн.Като отидах на преглед ми казаха,че нещата не са никак добри-т.е нямало никакво развитие от предната седмица... CryДокторът ми каза,че за мое лично успокоение ще ме остави още една седмица,но ако през това време се появи някакав проблем веднага да тръгвам.И така часът ми беше за 21.10 2008 ,но аз на 20.10 прокървих и ме приеха в болницата по спешност за кюретаж!Дано при приятелката ти нещата да се развият добре PraynigУспех и пожелевам!

# 41
  • Мнения: 16
На моя приятелка също и казаха, че е кухо яйце, а се оказа бебче което ще се появи след 1 седмица, така че по-добре да изчака и да не бърза с каквото и да е било.

# 42
  • Мнения: 203
За съжаление са малко тези случаи Cryда ти кажат диагнозата и после да се окаже грешка!Медицината напредна и няма какво да се лъжем!!!Ако е добър лекаря ще я чака до последно... Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 1 771
до mama na vale - здравей, и при мен уж нямаше проблеми, нямах зацапване, не кървях изобщо, но се оказа мисед - плода е спрял да се развива в 6-та седмица. Когато го установиха трябваше да съм в осма. Лекаря ми каза, че по принцип тази диагноза трябва да се потвърди и от друг лекар, за да се отиде на кюретаж - моя втори лекар беше този, към който ме насочи за кюретажа. Той действително ме гледа два пъти - един път за да потвърди диагнозата и един път в деня на манипулацията. Като сравни снимките се видя, че ембриона дори е започнал да се разпада и сака намалява, вместо да се увеличава Sad Въпреки, че аз в себе си бях усетила вече, че надежда няма - гърдите вече не ги чувствах напрегнати, не ми се гадеше и т.н. Т.е. симптомите на бременността отшумяваха.
Твоята приятелка да събере още едно мнение и ако новините са лоши да не го отлага - казаха, че било по-опасно за жената.
От все сърце и пожелавам обаче новините да са добри и просто бебето да се е появило в резултат на закъсняла овулация Hug

# 44
  • Мнения: 365
до mama na vale - здравей, и при мен уж нямаше проблеми, нямах зацапване, не кървях изобщо, но се оказа мисед - плода е спрял да се развива в 6-та седмица. Когато го установиха трябваше да съм в осма. Лекаря ми каза, че по принцип тази диагноза трябва да се потвърди и от друг лекар, за да се отиде на кюретаж - моя втори лекар беше този, към който ме насочи за кюретажа. Той действително ме гледа два пъти - един път за да потвърди диагнозата и един път в деня на манипулацията. Като сравни снимките се видя, че ембриона дори е започнал да се разпада и сака намалява, вместо да се увеличава Sad Въпреки, че аз в себе си бях усетила вече, че надежда няма - гърдите вече не ги чувствах напрегнати, не ми се гадеше и т.н. Т.е. симптомите на бременността отшумяваха.
Твоята приятелка да събере още едно мнение и ако новините са лоши да не го отлага - казаха, че било по-опасно за жената.
От все сърце и пожелавам обаче новините да са добри и просто бебето да се е появило в резултат на закъсняла овулация Hug

Подкрепям те напълно!!!И сега като каза за симптомите и при мен стана по същият начин!Спря да ми се гади и да ми е напрегнато всъщност на мен въобще не ми бяха напрегнати гърдите newsm78,но ми се гадеше и след това спря!! Thinking newsm78

Общи условия

Активация на акаунт