Scrapbooking & Cardmaking- 6

  • 23 087
  • 376
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 110
Ади, Деспина, ню_супер_мама мерси за милите думи Hug
Слу4айно попаднах в кварталната дрогерия на пакети с листи за декупаж (май пишеше), само 4е не се вижда какви то4ко картинки има вътре. Та така се слу4иха ме4ета, японки и цветя Simple Smile
Ади верно 4е ако е с бяло отвътре по-добре ще се вижда написамото, ще трябва да отида да си потърся бял картон.
Ето и снощните ми 2 карти4ки:
http://rraeva.multiply.com/photos/album/27#14
http://rraeva.multiply.com/photos/album/27#16

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 12:26 от kariluis

# 331
  • Мнения: 89
kariluis, наистина много хубави картички Peace

# 332
  • Мнения: 44
kariluis, поздравления отново! Особено ми хареса тази с квилинг цветчетата  Wink

Момичета, аз още не съм започнала да реализирам идеята си за албумче, но надявам се през почивните дни да имам някакъв напредък. Искам да попитам има ли някаква специална техника или тънкост при облепването на страничките? Ако картона е тънък е ясно. Но ми се иска от по-дебел картон да ги направя и ми се струва, че ще срещна затруднения  newsm78 Може и да сте обсъждали вече, но аз съм на тема 4 - още не съм изчела всичко. А може и да съм пропуснала...

# 333
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Здравейте момичета, аз не съм забравила да се уча с правенето на картички, но времето се постопли , а това е добре дошло за децата. Това е моята втора картичка:
http://rumka.blogspot.com/
Искам да поздравя kariluis , браво момиче, невероятни картички, изчистени, свежи и много красиви! Hug

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 16:41 от She_R

# 334
  • София
  • Мнения: 79
new super_mama, виж тук последната публикация, Тони е обяснила добре как се прави основата на страничките за албум
http://scrapbookingbg.blogspot.com/search/label/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%20%D0%B4%D0%B0...
Според мен картона няма смисъл да е супер дебел, и 160 грама ще ти свърши работа, пък и като го облепиш с други хартии и страницата си става доста дебела.
Май не се отваря линка, но е в категория "Как да"

# 335
  • Мнения: 44
Pinkie, благодаря за бързия отговор  Hug

А това е за Тони:   bouquet - чудесно обяснение и страхотен блог, но все още в него има неизчетени от мен неща.

В крайна сметка си взех бирен картон за страниците  Peace

She_R, червеното и черното не са моите цветове - въпрос на вкус, но иначе определено картичката се е получила добре - с много предизвикателно послание  Wink

# 336
  • Мнения: 0
Благодаря би момичета...Аз направих няколко картички ,но понеже няма време да ги кача си стоят и като ги гледам вече не съм толкова доволна от себе си..Надявам се да ги пусна в скоро време...Там използвах  уплътнител за прозорци Crazy,кото от горната страна сложих двойно лепящо тиксо...Само дето нямам идея как да кача снимките тук...само като линк или....абе лаик съм на тема технологии Blush 
Усмихнат ден на всички аз отивам да работяяяяяяяяяя Shocked

# 337
  • Мнения: 1 065
kariluis, She_R, чудесни картички  Grinning
new super_mama, за лепилото мога да допълня- върху бирен картон съм лепила с Ц200, защото е голям разхода на сухо лепило. Установих обаче, че е силно желателно да се затискат страниците с нещо тежко до пълното изсъхване на лепилото. Сега правя едни малки албумчета на децата и залепих едната страничка с Ц200 върху картон (не е 160 грама, по- дебел е, но не знам колко точно. продават го като листи за рисуване с размер А3) и се набръчка. Затова пък със сухо лепило нямаше проблем, но пак за всеки случай ги затисках за известно време.

# 338
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Къде изчезнахте всички. Не мога да намеря темата.
Ето една картичка от мен. Не е много за показване, ама все пак труд съм вложила.

# 339
  • Мнения: 44
Къде изчезнахте всички. Не мога да намеря темата.

Тук сме, но творим  Grinning

Аз закъсах с рязането на бирения картон. Направо се изпотих докато изрежа 3 странички. Остана ми още една - най-сложната и направо не ми  се започва... Сама съм си виновна, защото хем ми е за първи път, хем съм си избрала супер сложни форми  Confused
А за лепенето не ми се мисли - хартията ми е много тънка, не е за скрапбук, но това успях да намеря и горе-долу да пасне на идеята ми. Снощи правих пробно лепене, спазвах съветите ви /Чигес, благодаря   bouquet / и се получи добре, но ако оплескам нещо на самата страничка и трябва да я изрязвам наново ще е ужасно  Close

На всички ли ви беше така трудно първия път или аз просто не ставам за тази работа  newsm78

А желание имам огромно!

 ooooh!, хайде да се захващам за работа, че Калоян скоро ще стане...

За малко да забравя. Despina, картичката е много интересна! Основата е от тапет, нали?

# 340
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Добро утро, дами!
Аз тези дни поизостанах с нещата, но то хубаво време, пролетна умора и какво ли още не ме е хванало. Иначе си накупих доста материали от книжарница "Слънчоглед". Благодаря, че ме запознахте с тази великолепна книжарница, направо се влюбих в нея Crazy Crazy
Деспина, лично на мен , ми е много интересна и хубавка картичката ти. Хайде до после, дано се включа с картичка днес. Hug

# 341
  • Мнения: 1
От доста време следя с интерес тази тема и мога да кажа, че правите наистина страхотни картички Wink 

# 342
  • Мнения: 89
Пристигна айлет туул-а. Използва се чук, не съм го пробвала, но дойдоха и айлетите (от най-мъндзърките). Та днес ще експериментирам. Някой ако може да ми каже каки са по-големите като размер, че в ибей намирам само тези от 1/8 инч.

@despina,, разбрах, че си поръчвала халки за албуми. Би ли казала под какво име да търся или направо линк да дадеш.Мерси.
Имам и една първоаприлска картичка, но чакам да изсъхне и ще я снимам.

# 343
  • Мнения: 1 065
lullaby, ето какво намерих като пуснах търсене с book rings. Поне аз така ги намерих преди време.
Деспина, хубава си е картичката, няма да и търсиш кусури  Grinning.
new super_mama, на мен и сега си ми е трудно, не само първия път. Да не говорим пък че не ми се отдават с лекота нещата, но не спирам да опитвам  Laughing. Да се похвалиш скоро.
Аз определено зациклих. Искам да си имам мое си местенце и да не ми се налага да си прибирам нещата малко след като съм ги изкарала. И за двете деца е безкрайно интересно всичко, което е в моите ръце  Crazy.

# 344
  • Варна
  • Мнения: 5 535
lullaby, честно казано въобще не се сещам как ги търсих. Аз ги поръчвах за Рачето и една американка ходи да ги купи от тахния скрап магазин, но за името ми бяха казали момичетата от тук.
Да на моята картичка основата е тапет. Благодаря за милите думи.
Чижес, аз съм в същата ситуация като теб. Камари от идеи и като седна нищо не става. Днес половин час си вадих боклуците и правих опити да направя нещо. Нищо не стана и скъсах и хвърлих, а после се наложи да си оставя сегията, както вика мъжа ми, за да отида да взема моите от градина. Като дойдоха и като видяха всичко натрупано им светнаха очичките. Едвам смогнах да прибирам.

Общи условия

Активация на акаунт