По колко пие мъжът Ви?

  • 28 426
  • 406
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 9 052
да  Wink  пием, пеем, пушим ...   Joy авторитети  Shocked

# 376
  • Мнения: 183
Когато се запознахме с моята половинка той не близваше алкохол - никакъв, под каквато и да е форма  Naughty. Баща му тогава беше алкохолик, спря за малко /5 г./, сега пак почна.........
Аз го научих да пие. От дете съм гледала нашите как вечер си сипват по един аперитив и си говорят, говорят..........Така го научих и съпруга - вечер по едно малко, с вечерята - вино или бира, каквото по ни върви. Знам, че според класификациите това е битов алкохолизъм, но......не виждам да има проблем, след като не се прекалява, пък и настина, човек малко се поотпусне, разговорите вървят от само себе си, а и на мен масата ми е някак празна само със салатка

# 377
  • Мнения: 421
и на мен ми е ппазна да ти кажа...а то али знаеш на празна маса не се седи Laughing

# 378
  • Мнения: 339
всяка вечер си сядаме на саладка и по ракийка, после може и по чашка вино и топлква.

# 379
  • Мнения: 776
Не пие и аз не пия. Изумявате ме как се хвалите, че пиете всяка вечер, та дори и по време на бременност. С годините се стига мнооого далеч. Да не говорим за здравето.
На авторката на темата искам да кажа, че мъжа й може да иска да спре, но не може, защото вече е пристрастен. Търсете лекарска помощ, ако той се сегласи. Има медикаменти за отказванне от алкохола.
Не съм голословна , в рода ми съм имала алкохолик - дядо ми - почина млад, Бог да го прости. Много е страшно, защото с годините количеството алкохол неусетно се увеличава и докато се усетиш, ръцете ти треперят, ако не си пийнал. В един момент се оказва, че не можеш да се спреш, дори и да искаш.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 13:57 от Mlyna

# 380
  • София
  • Мнения: 498
По 50 гр. уиски на Нова година и по 4-5 бири за лятото!
просто казва, че не му се пие нищо! Simple Smile

# 381
  • Мнения: 252
всяка вечер си сядаме на саладка и по ракийка, после може и по чашка вино и топлква.
и хич ни ми пука дали е битов алкохолизъм или не - това си ми е една от сладостите в живота.

# 382
  • Мнения: 339
ralid , и аз така мисля, приятно ни е да си пийваме по едно заедно  и не се хваля с това, но и не мисля че е нещо лошо. А и по-чаша червено вино даже съм чувала , че е полезно. Laughing

# 383
  • Мнения: 43
Мъжете които не пият са рядкост.И моят всяка вечер се налива с ракия,но аз вече не мърморя защото виждам ,че няма никакъв смисъл.Който каквото прави за себе си го прави.Дразнех се и сега се дразня но..........няма смисъл.

# 384
  • Мнения: 641
всяка вечер си сядаме на саладка и по ракийка, после може и по чашка вино и топлква.
и хич ни ми пука дали е битов алкохолизъм или не - това си ми е една от сладостите в живота.
И ние с мъжа ми Ви подкрепяме.
Той си пие всяка вечер все още,а аз като родя бебка и свърша с кърменето се завръщам при вас.
За сега само биричка.
А и от време на време червено винце.

# 385
  • София
  • Мнения: 165
Не пием и двамата  Naughty ( опс и тримата - караме на айрян  hahaha )

# 386
  • Мнения: 776
Тъкмо вече си мислих, че сме единствените с мъжо ми   bouquet , които не близваме!!!

# 387
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
всяка вечер си сядаме на саладка и по ракийка, после може и по чашка вино и топлква.
Peace

# 388
  • Мнения: 121
Момичета пиша,защото вече ми писна. smile3515

Моят хубостник всяка вечер с вечерята пие ракия.Това ме притеснява много.Знае много добре,че ми е неприятно,казвала съм хиляди пъти и няма оправия.Ако издържи да не пие ракия,ще е бира smile3514.

Знам,че всеки мъж или почти всеки си пийва в умерени количества.Дразни ме това,че едва ли не без ракия и бира не сяда на масата.Ей това ме дразни.Един път не си наля една кола и да си гледа филма.Ей това ме дразни.Всеки ден-това не е нормално за мен.А сега покрай празници....все уж има поводи.Сега му казах,че си водя календар,задрасквам дните в които пие,да видим накрая какво ще излезе.Защото иначе го обвинявам и той се оправдава,а аз не мога да помня кога е пил и кога не.Но дори и демонтрастивното ми календарче не го впечатлява.Човека си продължава в същия дух,а аз съм решена да му покажа,че няма да я бъде.

Кажете ми моля ви , вашите мъже по колко пият ? Всяка вечер ли ? Къде е границата от нормално към .....ненормалното?

Дайте съвети Thinking
Всяка вечер 0,500 ракиика ,а после винце 0,500 до 1л.   Според него така се решават проблемите - пиеш до припадък и забравяш..... 

# 389
  • София
  • Мнения: 15 467
Моя мъж не пие и никога не е пил, лоши спомени от баща му, който се е прибирал всяка вечер пиян.Аз също не пия.

Общи условия

Активация на акаунт