По колко пие мъжът Ви?

  • 28 425
  • 406
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 206
В нас се пие всяка вечер - 100 гр. домашна ракия двойно преварена и по чаша бира след това или вино. Преди да се запозная със мъжа ми не близвах ракия, а сега си пийвам всяка вечер. Имаме си традиция и това е- салатка, ракийка и така.
И ние сме така.

# 361
  • Мнения: 9 052
За тези , които не пият ... било мног ополезно по малко ... алкохола спирал разграждането на серотонина и предпазвал от депресии . Та ще му сипвам по малко на моя дано пропие

# 362
  • Мнения: 9 052
Преди да забременея,двамата с мъжа ми си пресушавахме една бутилка водка почти всяка вечер.Редяхме салати и мезета и си правехме страхотни купони само двамата.
Сега откакто съм бременна,той премина на 300-400гр ракия,а аз си пийвам по една биричка.

Бременна ? Само ако бирата е безалкохолна е ОК .

# 363
При нас е смешно тия дни - моя си слага в хладилника няколко бири, после се промъква за гърба ми и си слага още няколко, мисли че не съм го видяла . Аз - пълен пукъл и накрая викам- айде сега да ти изпия биричките , и той - а не, не посягай на моите бири!!!!!!!!  Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 16:01 от Farmika

# 364
  • Мнения: 6 604
Преди да забременея,двамата с мъжа ми си пресушавахме една бутилка водка почти всяка вечер.Редяхме салати и мезета и си правехме страхотни купони само двамата.
Сега откакто съм бременна,той премина на 300-400гр ракия,а аз си пийвам по една биричка.

Бременна ? Само ако бирата е безалкохолна е ОК .

На моя бивша колежка лекарка й е казала да пие по една бира на ден докато е била бременна .Било полезно в нейния случай newsm78

# 365
  • Мнения: 332
И моят мъж си пийва, когато излизаме вечер, по празници,когато имаме гости или ние сме на гости, или просто ей така, защото е изморен а не му се ляга (както той казва преспивателна), пие предимно ракийка, понякога уиски. Пие си нормално по 100-200 грама. Е има случаи и по повече, но не злоупотребява с алкохола, не е зависим от него, на мене и през ум не ми минава да гледам и броя колко и какво пие. В общи линии не ме дразни, пийва си като всеки средностатистически българин, на 28

# 366
И моят мъж си пийва, когато излизаме вечер, по празници,когато имаме гости или ние сме на гости, или просто ей така, защото е изморен а не му се ляга (както той казва преспивателна),
 браво на твоя мъж,то няма лошо човек да разпуска стига да усеща границата,а моя не я хваща

# 367
  • Мнения: 641
Преди да забременея,двамата с мъжа ми си пресушавахме една бутилка водка почти всяка вечер.Редяхме салати и мезета и си правехме страхотни купони само двамата.
Сега откакто съм бременна,той премина на 300-400гр ракия,а аз си пийвам по една биричка.

Бременна ? Само ако бирата е безалкохолна е ОК .
Доктор ми е казвал,че освен бирата може и до 150гр. ,червено вино.
Така,че преди да правя това за което се чудиш съм питала лекар.

# 368
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
всеки си прави каквото си иска,не е нужно да даваш обяснения имаш глава на раменете си,нали.много се дразня кагато някой започне-ама това е вредно ,ама това, ама онова,моля... Stop

# 369
  • Мнения: X
Преди да забременея,двамата с мъжа ми си пресушавахме една бутилка водка почти всяка вечер.Редяхме салати и мезета и си правехме страхотни купони само двамата.
Сега откакто съм бременна,той премина на 300-400гр ракия,а аз си пийвам по една биричка.

Бременна ? Само ако бирата е безалкохолна е ОК .
Доктор ми е казвал,че освен бирата може и до 150гр. ,червено вино.
Така,че преди да правя това за което се чудиш съм питала лекар.


Не, че се заяждам, но ако утре същият този лекар ти каже да скочиш от 5 етаж, ще скочиш ли? Shocked
Значи, освен биричка да залеем малкото бебе И с чашка червено винце? Или се пият поотделно?
Леко бременеене. Аз бих била пo- критична към изказванията на които и да е било "авторитети"

# 370
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

Бременна ? Само ако бирата е безалкохолна е ОК .

Чаках подобна реакция.  ooooh!
Много се забавихте нещо  Mr. Green

# 371
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
скачането няма нищо общо с горе писаното,и да чаша вино се препоръчва от всички гинеколози,червено за хемоглобина,и моя доктор който е един от най-добрите в пловдив преди ми каза,че вместо хапчета за ниския ми хемоглобин да пия чаша червено вино.

# 372
  • Мнения: X
скачането няма нищо общо с горе писаното,и да чаша вино се препоръчва от всички гинеколози,червено за хемоглобина,и моя доктор който е един от най-добрите в пловдив преди ми каза,че вместо хапчета за ниския ми хемоглобин да пия чаша червено вино.

Дали жената ще пие или не си е нейно решение, аз само бих искала да подчертая наличието на безкритично отношение към изказвания на авторитет, в случая лекар.
Да, чувала съм препоръки за пиене на червено вино при подготовка за бременност, но никога, от никой сериозен източник не съм чувала да се препоръчва бира, вино и други подобни питиета, със сравнително високо алкохолно съдържание, на бременни.

# 373
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078

Дали жената ще пие или не си е нейно решение, аз само бих искала да подчертая наличието на безкритично отношение към изказвания на авторитет, в случая лекар.
Да, чувала съм препоръки за пиене на червено вино при подготовка за бременност, но никога, от никой сериозен източник не съм чувала да се препоръчва бира, вино и други подобни питиета, със сравнително високо алкохолно съдържание, на бременни.


Tired
Не само бира и вино, ами и да дишам разрешаваше моят гинеколог Laughing Пък дали е сериозен източник, решавам аз.

По темата - пийваме си всяка вечер - вино, ракия, бира, каквото има. Ако няма алкохол на масата, все едно е празна. Традиции... Sunglasses

# 374
  • Мнения: 542
моя мъж също си пиива по 50 грома ракиика или бира лятото,но може и без нея! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт