По колко пие мъжът Ви?

  • 28 463
  • 406
  •   1
Отговори
# 345
 А моя пуши,което е много по-зле,ако пиеше.



Около него винаги  e облак от дим,а като остане без цигари,полудява.

# 346
  • Мнения: 293
Какво пуши ? Цигари ли ? Или нещо друго ? Flutter

# 347
  • София
  • Мнения: 16 158
И моя пуши - цигари. Със събуждането пали цигара, после едно след друго, по кутия и половина 2 на ден.  Омирисва пейзажа отвсякъде. Колкото и да проветрявам - все си мирише. С пиенето сме на Вие - от време навреме по 300 гр. ракия и ляга да спи. Не ми пречи пиенето, а цигарите - няма да се промени. Пуши от малък, у тях всички пушат от баба до дете, няма спирка за бременни, кърмещи. И пред новородени бебета пушат - начело с родилката.
Оплаках се.

# 348
  • Мнения: 1 199
Ако излея всичкия алкохол в мивката ще бъда жестоко линчувана,мисля.
Мисля,че този вариант не е добър при мойто зверче. ooooh!

Да, определено този вариант няма да ти помогне. Аз точно не мога да ти дам съвет. Заради "по питие" с колеги след работа, което ти е ясно в какво прераства, почти всяка нощ в момента дори не живеем заедно. Така, че аз не мога да ти помогна в случая. Да бягаш от проблема не е решение, но пък като не се издържа вече, да ти кажа се чувствам по-спокойна.

Напротив, да излезеш от връзката и да не позволиш детето ти да расте с баща-алкохолик е най-адекватното решение. Само да спомена - не мислете че алкохолици са само пияниците, които се търкалят по улиците и изглеждат страшно. Според една статистика в Щатите тези, най-изпадналите, са само 3-5 процента от алкохолиците. Останалите работят, често имат семейства, ама виж, какво става между стените им е друга работа. Специално съм се интересувала по въпроса - съжителството на децата с алкохолик остава много силни поражения върху тях, поражения за цял живот. Така че, Инчока с бебешока, поздравления за избора ти Peace
За форумната статистика - нито аз, нито мъжът ми пием. Просто не ни харесва вкусът на алкохола и решихме че се уважаваме твърде много, за да плащаме данък "обществено мнение" и да пием за да угодим на компанията. Веселим се прекрасно и без алкохол, разговаряме всеки ден и без алкохол, поводи за това си намираме всякакви. Може да е на чаша чай, може да е докато се ражхождаме, може и да е вечер в леглото. Не че не съм пила и не знам какво е, нали и аз като тийнейджърка не исках да се деля от компанията - ама намирам еуфорията, придобита от собственото ти добро и неповлияно от алкохола настроение за много по-приятна от тази, породена от алкохола. Нямам нищо против хората, които пийват от време на време умерено, просто не мисля че това трябва да е начинът човек да се отпуска и развеселява.

# 349
  • Мнения: 2 716
Ако излея всичкия алкохол в мивката ще бъда жестоко линчувана,мисля.
Мисля,че този вариант не е добър при мойто зверче. ooooh!
Дай пиячката тук. Да не иде зян  baby_neutral

# 350
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Моя пие само на Нова Година,за разлика от мен Mr. Green

уфф, то и ние сме така, и компания няма кой да ти прави вечер, не че ми трябва, ама щеше да е по-приятно Mr. Green

# 351
  • Мнения: 114
 В нас се пие всяка вечер - 100 гр. домашна ракия двойно преварена и по чаша бира след това или вино. Преди да се запозная със мъжа ми не близвах ракия, а сега си пийвам всяка вечер. Имаме си традиция и това е- салатка, ракийка и така.

# 352
  • Мнения: 641
Преди да забременея,двамата с мъжа ми си пресушавахме една бутилка водка почти всяка вечер.Редяхме салати и мезета и си правехме страхотни купони само двамата.
Сега откакто съм бременна,той премина на 300-400гр ракия,а аз си пийвам по една биричка.

# 353
  • София
  • Мнения: 226
По-малко от мен  Wink

А ако си пийва твоят всяка вечер без да се напива - нищо лошо не виждам.

# 354
  • на пистата
  • Мнения: 5 870
а бе я остави човека да си пийва,моят също пие всяка вечер по 100-150г ракийка, е кво не съм умряла още Laughing
между другото мразя алкохолици,но той определено не е такъв,може и с месеци да не пие,но пък като си имаме ракия и вино що да не пие,аз от 5г не съм и помирисвала,но пък си правим компания вечер аз с шоколадче той с ракийка  Grinning

# 355
Моят мъж също пие всяка вечер и то с приятели и се прибира късно към 2-3часа.Направо не знам и аз какво да правя.Говорили сме си за това и аз знам защо пие.Женени сме от 15години и още нямаме деца.Правили сме едно неуспешно ИКСИ ,предстои ни нов опит .Надявам се,че като забременея всичко ще си дойде на място,но дотогава ще се побъркам от това,че не ме зачита и не разбира колко се дразня от това.Всеки път обещава,че е за последно  и след 2 дни пак прекалява.Значи при нас има един ден махмурлук в който се пият н-брой бири и на другия ден пак.Казвал ми е,че когато пие не го боли нищо/има пробеми с гърба,дископатия,радикулит и т.н./Иначе не е агресивен,сутрин си става за работа без проблем,отговорен е  и успешно си върти бизнеса.Само дето аз не мога да се променя.Баща ми си умря на 58години като алкохолозависим/много мразя думата алкохолик/.Неговият баща също много пие и е като инвалид,свекърва ми се грижи за него.Страх ме е,че на по-късна възраст вече ще си е разбил здравето тотално и тогава вместо да се радваме на децата/АКО ГОСПОД НИ БЛАГОСЛОВИ/ ще трябва да се мъчим и с болници,лекарства просто УЖАС!ВЕЧЕ СЪМ ГО ПРЕЖИВЯЛА!Знам,че той не е като баща ми,но това ме тревожи.Пробвала съм да не му мърморя,но с нищо не се променя ситуацията.Виждам,че иска да не пие,но сякъш не може да се контролира.      

# 356
  • Мнения: 1 545
Не можах да разбера дали имате дете! Признавам не съм изчела всичко. Аз бих казала, ако слага на първо място пиенето пред детето, пред тебе, пред това да ти помогне или нещо подобно тогава е лошо и можеш да вземеш мерки. В противен случай се опитай да не му се дразниш, защото това само ще влоши отношениета ви.

# 357
  • Мнения: 421
моят колкото и да пие ,аз винаги съм по напред с "материала".не че пие много де,но все пак

# 358
  • Мнения: 232
Моя не пие всяка вечер, но пийва по празници и по излизания най-различни алкохоли и то не по една-две чашки. Вино си изпива сам една бутилка, а концентрат - примерно половин бутилка. И през ум не ми е минало да гледам колко пие... Затова пък с тия цигари осира тотално пейзажа и гледам да минавам с ръка на устата през помещението за пушене, въпреки,че има аспирация. Само подушване на въздуха ми стига и повръщам...Та това което исках да кажа е, че аз проблем не виждам в 1-2 ракии... засега. Просто не трябва да се увеличават.

# 359
  • BG
  • Мнения: 390
Интересна тема, аз миналата нощ бях изпаднала в невероятна депресия и реших, че мъжът ми е алкохолик  Weary . А всъщност имам най-добрият и разбиращ съпруг, но реших, че пийването вечер на ракийка - две - (три) е алкохолна зависимост и от мисли не заспах цяла нощ.  Ровейки се в нета се натъкнах на www.kapkite.com, някой има ли информация за тези капки?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт