планувам нещо гадно

  • 11 057
  • 170
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 617
Единственото обяснение за мен е, че колкото и да си мислиш, че обичаш този човек, има нещо в него, което те притеснява. И аз съм си имала гаджета, в които съм била влюбена и кво ли не, но с нито един от тях не съм искала да живея, защото имаше неща, които по някакъв начин ме плашеха или притесняваха. Вече дори си мислех, че нещо не съм в ред, имам непоносимост да живея с хора, още повече мъже. В интерес на истината поради тази причина и никога не съм искала да имам дете от тях. Нещата се промениха, като срещнах мъжа си. Без проблем заживях с него и решението да се оженим не ми е коствало никакви усилия, чувствах че точно него искам и бях безкрайно щастлива. После поисках и дете, пак много силно и със 100% сигурност. Просто когато си попаднеш на човека всичките ти колебания изчезват.
Подчертаното е много различно от положението на авторката. Тя иска дете от този мъж.

caritas, човекът наистина може да си иска дете точно от тази жена. Ама тя длъжна ли е, да му ражда деца само защото той иска. Участта на мъжете е такава, че имат права над дете само в брака. Извън брака имат права само ако жената реши че ще имат. Сега не знам дали междувременно не са измислени и други закончета, които дават повече права на мъжете.

А той длъжен ли е да й направи дете, без да знае, само защото тя иска? Защото намерението на жената е точно такова.

Не съм наясно с юридическите подробности, ако има запознати, да кажат - в подобна ситуация мъжът има ли някакви права? Т.е. може ли да кажем с ДНК тест да получи права над биологичното си дете? Струва ми се логично да е така, но не знам как стоят нещата de iure.





# 91
  • Мнения: 1 849
.....Нека действа без да информира за това приятеля си на сегашния етап от подлия план,който за мен не е никак,ама никак подъл.  bouquet

Ти май деца не си раждала, нито гледала!

# 92
  • Мнения: 4 965
А по кой член от наказателния кодекс       е   измама  да си самотна майка ,щом така си решила ? Нито ще е първата,нито последната жена на света,избрала да роди и гледа сама дете.


Аз не знам да е задължително  едно  дете   да има и майка ,и баща  по документи. Нито да е задължително  да живеят заедно.

 За моралния или според  "кодекса"  на бабките от пейките пред блока не мисля, че авторката трябва  да мисли.Данък обществено мнение плащат само глупаците.

Ако питането на авторката е да бъде ли  самотна майка или да  остане "стара мома" отговора ми е  да  бъде майка,независимо от трудностите,с които ще се сблъска . Нека отиде сама  на лекар за консултация ,но  не със психиатър,а с гинеколог  ,за да пита кога да спре хапчетата антибебе и да си следи зачеването ,защото не мисля,че  е съвсем лесно  раждането . Нека действа без да информира за това приятеля си на сегашния етап от подлия план,който за мен не е никак,ама никак подъл.  bouquet

Много съм съгласна с това мнение.
Въпреки това, вярвам, че всеки човек има право да познава децата си и да знае, че ги има - те са кръв от кръвта и плът от плътта ни!

# 93
  • Мнения: 1 425
... . Нека действа без да информира за това приятеля си на сегашния етап от подлия план,който за мен не е никак,ама никак подъл.
Да лъжеш хората много рядко е добра политика. Особено когато това са хората на които уж държиш.
Да влиза в конфронтация с бащаат е тъпо. По-добре да го обсъдят и да решат двамата. Явно бащата също иска дете, може да го уговори да не живеят заедно.
Ако забременее тайно - бащата може да научи и да припознае детето или да заведе дело за бащиствто. И като го спечели може да и създава сума неприятности - да иска режим на виждане с детето в съда, да не и позволява да изведе детето от българия.... могат и още да се измислят. Ако много много държи да има дете - да си намери донор от банка за сперма.
Честността е най-добрия начин.  Peace

# 94
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че мъжа , от когото жената мисли да забременее ще е толкова тъп да не усети, че детето е негово, след като имат връзка. И мисля, че нещата биха се променили. Тя спокойно може да му каже, че не иска да се обвързва, но това не означава, че трябва да лиши детето от баща.

# 95
  • Мнения: 3
мисля,че авторката ще си вкара автогол,ще следя темата внимателно

# 96
  • Мнения: 734
Хм....прочетох почти всички страници.
Една моя приятелка имаше подобни размисли. Тогава споделих с мъжа си и неговото мнение беше, че би било много подло, ако просто използваш един човек за осеменител. Без негово знание, да го направиш баща съвсем не е добра идея. Не съм против самотните майки, когато обстоятелствата са се стекли по този начин. Но да се използва това, че природата е решила жените да износват и раждат бебетата, а татковците не, при подобни обстоятелства не ми се струва никак добра идея.
На първо място, не мисля, че изтърваш влака. Имаш време да решиш, имаш време да избираш. Е, да, не е колкото, ако бе на 22, но положението съвсем не е толкова лошо. Съгласна съм с мнението на краставичка -   bouquet

Според мен е добре да потърсиш психолог, с когото да разговаряш за своите опасения. Да споделиш с него какво те тревожи. Искрено вярвам, че травмата, която са ти причинили твоите собствени родители, е изиграла голямо значение. Това не е нещо непреодолимо и вярвам, че самата ти би се почувствала по-добре и по-наясно със себе си. Мъжът до теб те обича, съдейки по реакциите му и желанието му за ваше общо бъдеще, това е прекрасно! Заслужава искреност, заслужава доверие. Едно детенце ще се чувства щастливо, ако си има мама и татко. Дай си малко време, опитай се да се освободиш от страховете си, преди да си започнала живота на едно ново малко човече с лъжа.
Опитвам се да се поставя на мястото на жената която беше споделила, че мъжът й я е напил и е направил бебе. Отвратителна постъпка!  Sick Нерешителността или както тя го нарича, не се "лекува" по този начин! Това не е "на ти - дай ми", става въпрос за човешки живот.

# 97
  • Мнения: 293
Айде и аз да се изкажа.Четох едно мнение и съм съгласна с него.Проблема е в това,че авторката не иска да живеят заедно а в същото време твърди,че го обича.Според мен тук е ключа към бараката.

Обърни се към специалист и потърси помощ за да превъзмогнеш този страх от,, живеенето заедно,,.Не знам колко голям би бил той за да те спре да живееш с човека когото обичаш.....

# 98
Добре ще го обясня максимално ясно.
Причината да обмислям това е,че докато се реша да живеем заедно ще стана на около 100 години.
Никъде ама никъде не съм казала че няма да го уведомя за бащинството му или че няма да му давам да вижда детето. Нямам нищо против, ако се стигне дотам, и да го пиша като баща в акта за раждане.
Проблемът е че той категорично отказва да има деца по такава смахната схема, която предлагам, а аз засега категорично не мога да живея с мъж. Пробваме постоянно - например остава от петък вечер до понеделник сутрин при мен - до неделя как да е, ама след това направо се побърквам  ooooh! Иначе почти всяка вечер сме заедно, но само като почне да се шегува как щял да се премести при мен защото му е на 5 мин работата и започват онези симптоми със стискането за гърлото/доста приличат на клаустрофобия, или на онези смешните сцени от филмите, в които мъжете пребледняват и започват да се потят преди сватбата/
Пак повтарям - нямам никакво намерение да се разделяме, но той няма да се съгласи на такова положение. Иначе е много мил и грижовен.  
Колкото за разговора - водили сме го. Все се стига до момент, в който той започва да ми казва как ще ме заведе в Италия и ще ми предложи брак в Рим пред незнам си кой фонтан и как тогава не можел да си предстви как ще му откажа  Cry
не може и не може да ме разбере, че проблемът е напълно нерационален и не е свързан с неговите качества.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Изчетох темата   ooooh!
И се чудя след ,като него не можеш за изтърпиш от петък до понеделник,
какво ще стане като се появи бебе? И него ли ще трябва да изтърпяваш?!
Що за любов е тази, като става дума за изтърпяване?!

# 100
no_name ,това ,което  прочетох за мен ме накара да се  смея с  глас:
 "Опитвам се да се поставя на мястото на жената която беше споделила, че мъжът й я е напил и е направил бебе. Отвратителна постъпка!   Нерешителността или както тя го нарича, не се "лекува" по този начин! Това не е "на ти - дай ми", става въпрос за човешки живот. "

Мен по подобен начин ме " върза " дългогодишния ми приятел и състудент преди околко 20 г.
 Grinning
 "Пазехме" се по календарния метод и с презервативи,но когато бях в " опасен " период , ме закара на Пампорово за няколко дена  на луксозен хотел,напи ме и  после ...ми закъсня мензиса.  Laughing  Изобщо не исках тогава да имам бебе,и двамата студенти,аз бях в лоши отношения с моите родители и т.н. Естествено за аборт-абсурд,но   чак след време  той си призна,че всичко е бил изчислил,планирал и направил така,че да има бебе от мен,защото аз съм била нерешителна и страхлива. Сам се учудил  как плана му веднага сработил толкова експресно.
 Joy Joy Joy
 Светбата  бе малко преди да родя,но сега със смях ви пиша това ,така явно е трябвало да стане,защото ако зависеше от мен,сигурно щях да се навия да родя не на 24,а на 34  години поне. Heart Eyes

Само да добавя,че no_name явно не ме е разбрала.  Grinning  За нищо на света не съжалявам,че така се появи сина ми  преди демокрацията ,защото след 10 ноември 1989 г съвсем щях да се колебая дали да забременявам,така че каквото е трябвало да стане,просто е станало.Между другото  моя "осеменител" подъл  се е родил когато майка му е била на  45,а баща му на 52 и може би това е  неговия ключ за бараката.  Heart EyesИмам познати ,които са самотни майки,оправят се някак,не мисля,че децата им са нещастни.

# 101
  • София
  • Мнения: 38 704
Вярно е, съвместното съжителство не е лека работа!
Аз на мъжа ми още му викам "съботен'', защото като дойде събота и  се заседим вкъщи, винаги се сдърпваме за нещо.
Е, то и семейните се виждат само вечер през седмицата и през уикенда!
Виж, не е толкова страшно - свиква се!

# 102
  • Мнения: 2 617
Разбрах.
Според мен ти е нужна специализирана психологическа помощ. Не заради мъжа, а заради теб самата, заради душевния ти комфорт и равновесие, че и заради бъдещото дете/деца, дай, Боже!

Извинявай, ако си позволявам прекалено много. Каквото имах да кажа, го казах. Желая ти успех, каквото и да решиш!

# 103
  • Мнения: 156
Не прави тази грешка, ще дойде момент в който ще съжаляваш за това.

# 104
  • Мнения: 2 448
Цитат
Пак повтарям - нямам никакво намерение да се разделяме, но той няма да се съгласи на такова положение. Иначе е много мил и грижовен.

Ако забременееш ще си промени мнението. Подло е, но го направи , а ти покрай бебето може и да свикнеш с нечие чуждо присъствие.
Всички идеално замислени варианти започнали с любов сватба и бебе, не завършват идеално, какво пък, може този нестандартен начин да сработи. За всичко има първи път.

Общи условия

Активация на акаунт