Грамчетата им броим и за нашите ФЕВРУАРЧЕТА се молим и бдим!

  • 15 301
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 238
Запис и от мен в новата тема - супер си Фокси, ама почивай повечко, не се преуморявай! Hug

m.mega Честит рожден ден! Жива и здрава, и много щастлива!

# 76
  • Мнения: 89
Карбо,май не си внимавала много на лекцията,на която бяхме заедно... LaughingАма простено ти е-нали беше с половинката!Там казаха,че масажът на бебето започва през 4-тата седмица след раждането.Стаята се затопля до 26 C и масажът продължава не повече от 6 минути(действал много изтощително за бебоците).
За тези щипки на пъпчето нещо ми се върти из главата,че споменаха,че не е нужно да се пази от водата.Спиртът(90 градуса),който се капва след това е с подсушаващо действие и след това се поръсва Топоцин.Изискването да се пази пъпчето по време на къпане е резултат от пристягането му с конец(който бавно изсъхва),а понастоящем се използват щипки.Така че лепенки не са нужни.

За нослето-и аз смятам,че ампулките с физиологичен разтвор са по-удачни за толкова малко бебе,защото спреят е под голямо налягане..Дребният като му пръскам Стеримар в нослето(ежедневно,за прочистване) всеки път се закашля...,а и освен всичко останало,сигурно знаете,че при децата Евстахиевата тръба(свързва горната част на фаринкса и средното ухо) е с прав ход,без извивка и по-къса и това е и причината за честите ушни инфекции в детска възраст,възникващи като усложнение на банални инфекции в назофаринкса.Т.е. едно такова впръскване под налягане лесно би вкарало евентуални микроорганизми към средното ухо.Ампулките,предполагам,че "важат" 24 часа след отваряне,но не съм сигурна.Честно казано на Боян не съм му капала нищо в нослето,а помпичката до скоро стоеше запечатана в оригиналната си опаковка.. WinkСега служи за игра и е разпарчетосана на части.

# 77
  • Мнения: 649
naiema за но-шпато на мен ми бяха казали, че вече не трябва да го пия, защото води до изгаждане на гладката муслкулатура. Но има момичета, на които им казват да си го пият. Така, че явно си зависи от лекарите.
Но аз се консултирах и с друг лекар, който пък твърди, че може да се пие и не вижда нищо притеснително в приема му, особенно когато става въпрос за по 1-2 хапчета през няколко дни или на седмица.

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте, сладки бремелинки!
pebles07, добре дошла! Леко раждане и здраво бебче скоро!

Маминки, имам едно запитване към вас! Понеже моята неродена мома трябва да се казва със "З", та искам да си кажете мнението за тези имена! Моля ви, пишете и не ме щадете! Търпя на критика! Много, много ще съм ви благодарна!  Hug Гледах всички възможни именници и незнам какво да правя!

1.ЗАРИНА- най-много ми допада! Не познавам човек с това име, но го срещнах в някои иминници. Звучи ми като Марина, Карина, Дарина, но с буквата "З" отпред!

2.ЗАРА- кратко и ясно, но ми звучи малко като на куче или фолк-певица....

3.ЗЛАТИНА- най-разпространеното и приемливо име от трите, но при мисълта, че ще и викат Златка, се ужасявам!

Има и други варианти като Зоя, Зорница, Здравка, Захарина и др., но не ми харесват! Знам ли и аз!  newsm78 За сега съм се спряла на Зарина, но държа на вашето мнение!
Много ви обичам и ще чакам мнения! Прегръщам ви!   bouquet   bouquet   bouquet

# 79
  • Мнения: 238
Диде, аз съм за Зорница, но щом не ти харесва то следващото в "списъка ми" е Зарина. Добре звучи, има умалително, а и на латиница се пиша лесно. Поне за мен това са важните неща при избора на име Simple Smile

И още едно се сетих - Зорица.

# 80
  • Мнения: 592
Дидерончо и на мен ми харесва Зарина - има си и галено - Зари или Ина, хубаво звучи ...
Друго със "З" - Здравелина - но не мисля че е много хубаво честно казано - но пък това е мое мнение, може на някой да му хареса.
и още едно - Зора, ако ми дойде нещо в кратуната ще пиша - бягам да събирам чантата за родилното - не знам ама си мисля че като е готова и вече ще бягам да раждам веднага Simple Smile

# 81
  • Мнения: 89
Dideroncho,ЗАРИН е боен отровен газ с нервно-паралитично действие... Laughing

Иначе,както наскоро споменах,аз много харесвам "Зорница"!

Ампулките с физиологичен р-р се казват "Naso Libero" и са по 2,5 мл.

# 82
  • Мнения: 649
Зорница  newsm80

# 83
  • Мнения: 592
Не знаех за отровния газ, звучи ми много добре, но ако те притеснява втори избор ми е Зорница.

Мами ами аз да питам - ако детенце се роди на някой празник бихте ли променили замисленото име? Сега се замислих и отидох да търся православен календар с именните дни Януари и Февруари. Ето ако някой се интересува:

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 17:00 от hamelionche

# 84
  • Мнения: 529
И аз да не остана по-назад - Зорница - има ясно значение, много е звучно. И Зарина ми харесваше, ама след поста на Толо  Joy Joy Joy малко се сепнах  Joy

# 85
  • Мнения: 89
Сетих се и още нещо,което според капацитетите в тази област би могло да е против мазането със зехтин.На лекцията на "9 месеца" казаха,че колкото по-малко е бебето и колкото по-студено е времето,толкова по-високо трябва да е липидното съдържание на мазилото след баня.На това условие отговаря крема за тяло.Лосионът е с най-ниско липидно съдържание,т.е. той е за топлите месеци(междинна е позицията на млякото за тяло).НО...все пак мазилото задължително трябвало да съдържа и вода за да хидратира сухата бебешка кожа!Затова именно бебешкото олио е за масаж и за нанасяне евентуално в свивките...защото при него няма хидратиращ момент.

Диде,дано не ме линчуваш заради това ми изказване.. EmbarassedИ аз се чудя откъде се сетих...и въобще откъде го знам newsm78 Името "Зарина" е благозвучно,така че действай!

# 86
  • Мнения: 226
Dideroncho,ЗАРИН е боен отровен газ с нервно-паралитично действие... Laughing

И аз това щях да кажа Grinning Обаче името ми харесва. Много.
Също така харесвам и Зара.

Хамелионче, исках да те питам какво си приготви за болницата. Аз вдругиден ще попитам доки ама като се знам колко съм разсеяна, може и да пропусна

# 87
  • Мнения: 592
iri_is и ти ли си в тази болница? Мисля че всяка болница си има списък какво изискват да се носи, най-добре да провериш в конкретната болница към която си се насочила. Иначе отделно ще си приготвя дрешки и зарядни и фотоапарати и такива глупости още Simple Smile

Списък за болницата на Пенков - Хаджи Димитър - Сливен (преписвам го буквално):

1 пакет памперси + 2 големи за възрастни
Дамски превръзки 1 пакет
Шише-биберон 2 броя
Тоалетни принадлежности
Термометър
Шапка и чорапки + ръкавички + мокри кърпи (за детенце)
Дамски големи  hahaha пликчета
1 кутия "Nan" и Glucosa 5% 1 банка

# 88
  • Мнения: 226
Да и аз съм в тази болница, обаче този списък не сме го виждали. Само списъка за бебето, но не и за мамата. Аз още нищо не съм приготвяла. Започвам от понеделник. Благодаря  Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 356
^desika^,благодаря ти за инфото.
Име със З на мен ми харесва Зоя,Зорница

Общи условия

Активация на акаунт