Кога отидохте за пръв път с бебе на почивка?

  • 22 093
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 090
Марина беше на 7 месеца, когато я заведохме на планина и на 8 месеца - на море.  С малкия се преместихме от България в  Германия, когато беше на 2 месеца.

# 31
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
малкия беше на 5м.,когато отидохме в Трявна за 10 дена,а на море го заведохме на 6м.

# 32
  • варна
  • Мнения: 90
За първи път на 6 месеца , ходихме на каравана на Арапя, след това на 8 месеца пак отидохме там , но на бунгало
Малкия се чувстваще прекрасно , аз си починах добре , защото бяхме 10 човека и все някой изразяваше желание да го гледа Simple Smile
Даже успях да изкарам и сърф курс Simple Smile
Няма малак-голям , зависи от родителите .Аз имам приятелка , която има вече големо дете и все си намира оправдание да ходи без него на море

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
С големия на 9месеца, с малкия на 1 месец на море. На планина почти не ходим с преспиване, защото Балканът ни е в задния двор Simple Smile

# 34
  • Мнения: 206
 На 25 дена до Пловдив за един ден.
 
 На 2 месеца на ски на Банско.
 На 4 месеца в Германия със самолет.
 На 6 и на 7 месеца на море и на яхта Mr. Green
През цялото време е била само на кърма. Единствено като бяхме на Банско на обяд се цедях и давах на майка ми да дава на малката за следващия ден за обяд.

# 35
  • Мнения: 1 793
Когато детето беше на 4 месеца за пръв път го заведохме на море в БГ. Много добре му се отрази.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм водила бебета на почивка.
Съжалявам, но аз отивам на почивка. Особено ако е за море, това означава да не стъпя на плажа. Да мръсно е, а слънцето е вредно. Нищо не са пропуснали децата ми от бебешкия си живот, като не съм ги водила с мен, даже са спечелили - една отпочинала майка.
Не се вживявам чак да си мисля, че без тях не мога. Не ми е и срамно да си призная, че имам нужда понякога да си почивам от тях.
Не знам колко ти е омръзнала приятелката, но мен определено ми е неприятно и съжалявам бебенцата, които са ги довели на плажа, кожата им червена, дупето им спарено от парниковия ефект на памперса.

# 37
  • Sf
  • Мнения: 978
На 40 дни беше малката - бяхме на един язовир близо до Севлиево. На 2,5 месеца я къпехме в минералния басейн във Варвара. Пътуваме много, бебето е с нас постоянно, няма с кого да я оставяме.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 064
За първи път на 6 месеца , ходихме на каравана на Арапя, след това на 8 месеца пак отидохме там , но на бунгало
Малкия се чувстваще прекрасно , аз си починах добре , защото бяхме 10 човека и все някой изразяваше желание да го гледа Simple Smile
Даже успях да изкарам и сърф курс Simple Smile
Няма малак-голям , зависи от родителите .Аз имам приятелка , която има вече големо дете и все си намира оправдание да ходи без него на море

И ние на 6м, и ние на каравана на Арапя, и изкарахме така цялото лято.  Беше чудесно, помагачи безброй, купон! Втората година беше по-голям зора, защото тичах след него непрекъснато, но това е най-доброто за децата - да са навън и на чист въздух.

Не съм водила бебета на почивка.
Съжалявам, но аз отивам на почивка. Особено ако е за море, това означава да не стъпя на плажа. Да мръсно е, а слънцето е вредно. Нищо не са пропуснали децата ми от бебешкия си живот, като не съм ги водила с мен, даже са спечелили - една отпочинала майка.
Не се вживявам чак да си мисля, че без тях не мога. Не ми е и срамно да си призная, че имам нужда понякога да си почивам от тях.
Не знам колко ти е омръзнала приятелката, но мен определено ми е неприятно и съжалявам бебенцата, които са ги довели на плажа, кожата им червена, дупето им спарено от парниковия ефект на памперса.

Аз пък не бих си оставила детето в София, докато съм на море или планина, душа не ми дава. А с памперс на плажа никога не е бил.

# 39
  • Разград
  • Мнения: 2 102
С малкия отидохме на море когато беше на 8 месеца. Нямахме баби или дядо, та да го гледа. Сами се справихме. Беше сравнително добре.
Аз го направих заради самия него. Да смени обстановката, да подиша морски въздух.

# 40
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
"Почивката" при нас е посещение при сватовете. Виктория на 7 м., Димана на 3 месеца. Морето е гот Peace

# 41
  • Мнения: 2 096
на море на 6м.. честно казано зависи от условията според мен.. ако си родител който не ще да ходи на почивка без детето (като мен) гледай да съобразиш максимално усовията.. честно казано с малко бебе е дори по лесно от колкото с 1-2 годишен малчуган.. Ходихме на едно и също място когато беше на 6м и на 1г и 4м. втория път ми се отели вола.. бяхме за две седмици, като в първата майка беше с нас и определено ми беше по лесно.. когато останахме сами бях по натоварена от колкото починала.. но пак бих отишла само и само да го водя на плаж, да се калява и да сме заедно..

# 42
  • Мнения: 1 447
Малката беше на два месеца,когато я заведохме при баба ми за седмица в Асеновград.
На море беше на 1,4 месеца когато ходихме.Сега малкия от малък е навсякъде с нас.

# 43
  • Мнения: 1 559
Ами ние имаме огромен опит с почивките Joy.Когато каката беше бебе,на 35 дена е пътувала с кола от тук до БГ,ходили сме на плаж.После беше на 6 мес-до Испания(не на море),после на 9 мес.в Египет-на море ,на 1 год в БГ на море,на 1 г и 6 мес в Мексико на море...после  на 2 год пак в Бг на море Joy...сега с втората мацка-на 40 дена пак с кола до БГ на море,на 6 мес в Мексико на море(каката на 2 год и 6 мес....tva beshe sega dekemvri).Ние много обичаме да пътуваме,и свикнахме и децата на нашия режим. Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 619
София13,не се ядосвай!Дейвид беше на 1г. когато отиде на море-изкарахме чудесно.Разбира се режимчето си ни беше както в София.Беше чудесно.Детето видя слънце,морски въздух и най вече избягахме от мръсотията тук.Мин.2008г. пак си го водихме на море.Води си дететнцето -това е неговото здраве.Мръсно newsm78 ,а в София чисто ли е?!Щв го заведете или в началото на сезона или в края,но по добре в началото.Ще си отидете на хубав хотел на прелични цени(ние сме от средната класа-мин. година бяхме в х-л Дел Мар между Несебър и Равда-ново на 3г. хотелче,с климатик,лукс стаи,невероятно любезно обслужване),няма да се завирате по бунгала-има много комари и др. неудобства пред х-лския престой.И като си спазвате режима,не виждам проблем.За планина-мисля,че малко повече трябва да се внимава да не изстине детето-все пак е по хладно там,но не виждам и за там да има проблем......Разходките и смяната на климата е здраве......Не слушай изобщо какво ти говорят разни ограничени личности и най вече егоисти.И аз никога не бих отишла някъде на почивка без детето си(разбира се ако вече е било някъде и аз искам да отида само с мъжа си за няколко дни,да!)

Общи условия

Активация на акаунт