Бебешка близнашка тема ХІI

  • 13 077
  • 244
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 711
uzi_buzi, много са готини мъжете ти в шейната  Grinning И аз ще стискам палци днес за яслата.
И ние до около 10 месечни запиваха само в количка, но и аз един ден се ядосах и ги сложих в леглата да спят. И при нас беше 3 дена голям рев, но се научиха и до сега си заспиват там. Сега на дневен ред е да ги науча да заспиват сами, но нямам нерви да ги чакам. Той всъшност Дани си заспива сам като излезна, но Лора се дере и не се сеща да си легне да заспи. Някой ден и това ще стане, само да не изпусна момента Simple Smile

А ваксината на 13 месец е тази комбинираната за шарките.

# 31
  • Мнения: 2 950
hellche , олекна ми.  newsm53 Доста се чудих дали да напиша, че съм ги оставила да реват, че повечето майки не оставят децата си да реват, но явно не съм единствената.  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 022
Деси, хич даже не си единствената Simple Smile моите пиеха нощем по 10-12 пъти вода до преди 1 седмица. И съответно се будеха мокри редовно, защото заспиваха с шишетата и т.н. КОШМАР... и накрая ми писна жестоко, обясних подробно, че вода в леглата вече не давам и така.... рев по цяла нощ (с прекъснавия от изтощение) 3 дни и накрая спряха. Сега заспиват нормално и нощем спим! Не мога да повярвам  и ме е яд, че не съм го направила по-рано. Животът изглежда къде къде по-хубав, когато си се наспал Simple Smile Не ми се беше случвало последните 2 г. и половина.

Та, какво казвате - кога ще е следващата среща без деца  Laughing ?

# 33
  • София
  • Мнения: 415
Благодаря за инфото за ваксините  Hug Съвсем се оплетох вече кога какво сме слагали, но разчитам на педито.
Ние с пентаксима започнахме по- късно, затова предполагам, че няма да е скоро следващата. А тази за шарките на 13 месеца мисля, че я сложихме.

Деси, хич даже не си единствената Simple Smile
Изобщо даже  Mr. Green Само дето, ако знаете колко упреци получавам от бабите. Аз не ги оставям да се съдерат де, гледам да е в рамките на нормалното. По принцип поревават 1-2 минути и това е. Въпроса е , че тъкмо ги науча на нещо и се намери кой да ги отучи  #Cussing out

# 34
  • Мнения: 67
lele mami striaskate me az si vikam o6te malko da potrasnat i 6te mirnat shte se zaigravat i t. n a to kato vi 4eta vse po zle 6te stava ujas te kakvito sa revlivi moite shte me pobarkat  :ooooh:pone si spat po leglata i sami 4e tva mi ostavshe ujas  : #Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 1 711
Деси, оставям ги , но не повече от 10 минути, че Лора почва да кашля и да се задъхва (нали е с астма) и гледам да не реве дълго. Дани в повечето случай е заспал за това време, а аз като влезна само я слагам да легне, седя в стаята и тя заспива. То не е кой знае какво, но много по-лесно ще е да заспиват сами. За сега препочитам да поседя 10-20 минути в стаята и да заспят, отколкото половин час да я слушам и да се нервирам.
Мен повече ме притеснява като попорастнат и ако ги оставям сами, че ще си играят двамата и кой знае кога ще заспиват. Те и сега го правят понякога като ги оставя, но като влезна и се скарам да легнат и лягат за няколко минути, после пак и така накрая се налага пак да седя при тях за да не стават.

Деската, не се шашкай толкова, наистина става по-лесно, това за което говорим е до навик и до дете. А и става дума само заспиването, иначе през деня не е толкова трудно, те започват да се заиграват, е вярно е че пипат навсякъде, но аз съм прибрала всичко кеото е опасно за тях и те вече не им е толкова интересно, когато не ги спирам да ровят по шкафовете.

Та, какво казвате - кога ще е следващата среща без деца  Laughing ?
Ами айде, може този или следващия месец  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 1 022
Мен повече ме притеснява като попорастнат и ако ги оставям сами, че ще си играят двамата и кой знае кога ще заспиват.
Ами аз не мога да ги оставя да заспиват сами - започват да си приказват, развеселяват се, стават, изхвърлят всичко от леглата си с кикот и накрая се събличат напълно (чисто голи)... И като ги видя в този вид, ми идва да се хвърля през прозореца  #Crazy  ooooh! Така че стоя 10-ина минути при тях, това им стига...

# 37
  • Мнения: 23
това със събличането да не е някакъв ''период''.С каката го минахме,добре че беше кратък,а малчуганите както си спяха по цяла нощ сега започнаха да се пробуждат по няколко пъти и някой път не искат да заспиват  Grinning

# 38
  • Мнения: 2 950
Малеееее, esma , не ти е лесно!  ooooh!

# 39
  • София
  • Мнения: 3 414
Моя Ради сега се учи да се съблича.Разместихме леглата един срещу друг близко като спят през нощта че Ради все иска да има някой ,реших че Ники му е достатъчен в стаята.От 7 дни е така,за сега номера върви да чукна на дърво.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 727
Есма, добре се посмях за ваша сметка, ще ме прощаваш!

Деси, и аз мисля да ги оставя няколко дни да се нареват, тъпото е, че всички още сме в една стая (майстора ходи да работи на чуждо, вместо да ни ремонтира спалнята) и сутрин като сме на работа, значи няколко дни изобщо не трябва да спим  Shocked
Планирах да свърша таз дейност по празниците, ама те горките с такива сополи бяха, че всичко им се стича в гърлото като са хоризонтално и цели нощи бяха в кошниците, поне да спят малко без да се давят.
В тоя ред на мисли, днес разбрах за някаква помпичка, която се включва към прахосмукачката - чудо на чудесата - за няколко секунди всички сополи изсмуквала, някой има ли, да сподели?

И да се отчета за днешното спане в яслата - спали 1 час, което ме изненада супер приятно, въобще не очаквах, че ще спят. Доволни бяха лелките, връчиха ми доволни деца и аз съм доволна от цялата работа. Надявам се като са спали по-малко днес, по-рано да ги курдисам по местата за спане.

А това със събличането е ново 20, дано ни споходи при по-топло време.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 711
uzi_buzi, браво на тях Simple Smile А те от колко време ходят на ясла?

Ох и аз се надявам това със събличането ако ни споходи да е по-топличко  Joy За сега като ги оставя само си разкопчават спалните чували и излизат от тях, но да видим като се отракат повече какви ще ги вършат. Но какво да се прави, като са 2 мозъка измислят двойно повече щуторий.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 727
Елче, пуснах ги на ясла края на ноември, но оттогава без прекъсване са ходили най-много седмица и все не можеха да свикнат.

# 43
  • Мнения: 405
Узи,браво на децата!Ще свикнат и с яслата и с креватите HugНямам представа каква е тази помпа,но при нас няма да стане с нея....плачат от прахосмукачка  Cry
Ние сме болни,с хрема и кашлица,но ако се организираме нямам нищо против да се видим.

Касси,как сте?Оздравяхте ли?Ще се събираме ли?

# 44
  • София
  • Мнения: 1 022
Узи, ще прощавам, как няма  Simple Smile то и аз първия път като ги видях в този вид се смях... ама като ги облякох 2 пъти от нулата... и вече хич не ми беше смешно  Wink

Днес са на ясла - влязоха с рев, да видим как ще излязат...

Ам мога винаги да дойда на среща - оставям ги на таткото и айде. Само четвъртъците му ги пазя - той излиза с приятели тогава. А, и последната седмица на януари се каним да ходим на почивка (хм... доколкото планината с деча може да се нарече почивка) с малките в Рила.

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт