Социалните мрежи в Интернет

  • 2 294
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Имам, да. Някои ползвам за приятелите, други по работа. Интересно ми е Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 517
У наше село имаме само мрежа на оградите. За сефте чувам за тези. Предпочитам живия контакт.
За БГ мама - не знам дали се класифицира като соц. мрежа. Приятно ми е тук, но определено не съм пристрастена. Регистрирана съм в дир, замунда и дауонлоуд - сещате се защо. Имам скайп, ел поща и ай си кю. Полезни са ми до толкова, че скайпа например е единстввения почти безплатен начин да комуникирам по-често с баща ми (който не живее в БГ и няма финансова възможност за често идване или телефониране).

Предпочитаната ми соц. мрежа за сега е на кафе в комшийката, тя си мие чиниите, аз и бъбря нещо, печката гори, манджата ври...абе идилия  Mr. Green

# 17
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Имам акаунт само в бизнес социална мрежа  - LinkedIn. Върши ми много работа.

Facebook и MySpace обаче за мен са само загуба на време и нямам намерение да се регистрирам.

Бг-Мама за мен е повече източник на информация и място да поискам мнението на голям брой хора по интересуващи ме теми, отколкото социална мрежа.

# 18
  • Мнения: 8 999

Социалните мрежи се използват от млади и динамични хора. Сега не е като едно време - пътуваме много, светът се глобализира и имаме приятели от различни краища на света или от различни градове. Ако чакаме да се срещнем с тях на живо, може и да не се видим една година , че и повече. Ето тук вече става ясна ползата от Facebook например. Там можеш да общуваш с приятели, които са далеч, да гледаш снимките им от Нова година, а ти да им покажеш снимка на новия си домашен любимец  Laughing И това е прекрасен начин да се поддържат отношения с хора, с които ви делят разстоянията. Или пък натовареното ежедневие. Simple Smile



Отговорът ми засяга онази страна на социалните мрежи, на която набляга Борис в определянето им:

Използвате ли го активно за създаване на ваша собствена мрежа от приятели и познати по целия свят. Ако имате защо сте го направили и смятате ли че това е бъдещето на социалните връзки и общуването между хората - виртуалните социални мрежи.

За контакт с вече съществуващи приятели използвам имейли или скайпа, но не бих се запознала по този начин с други хора, нито бих могла да се сприятеля с тях.

# 19
  • Мнения: 2 111
Имах акаунт във Facebook. Замразих го, когато почнаха да ме кацат всякакви непознати хора (приятели на приятели на мои приятели и т.н.), както и хора, с които не бих желала да имам контакт. Досадно е, а и не ми допада идеята всеки да може да ме открие, когато пожелае.

# 20
  • Мнения: 483

Ясно  Peace. И аз ги използвам за връзка с реални приятели; да създавам виртуални нито имам желание , нито виждам смисъл. Facebook също се използва основно за връзка с вече съществуващи познати, това всъщност различава социалните мрежи от обикновените сайтове за запознаства.


# 21
  • Мнения: 5 370

За контакт с вече съществуващи приятели използвам имейли или скайпа, но не бих се запознала по този начин с други хора, нито бих могла да се сприятеля с тях.
И пак не съм съвсем съгласна. В една социална мрежа намерих съученички, които не съм виждала от 1990 година почти......те са и двете омъжени в Щатите, как бих могла да им знам Скайповете или телефоните или даже мейлите?
Сега вече ги знам. Peace

# 22
  • Мнения: 101
Майспейс имам, но той е много шарен и всякакви хора те добавят и добавяш общо взето. А във Фейсбука ми са само и единствено хора, което познавам.

# 23
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ох, MySpace понякога вади очи с фон на розови еднорогчета, върху които прехвърчат червени сръчица  Sick

# 24
  • Мнения: 2 070
Фейсбук има и друго предимство - там най-бързо и лесно се качват снимки, голямо облекчение

# 25
  • Мнения: 78
Да, имам акаунт във Facebook.  На мен ми допада, а и все пак имаш избор кой да приемеш и кой да отхвърлиш, като приятел. Аз намерих много познати по света с които поддържаме връзка редовно, разменяме снимки, участваш в групи по интереси...Имам акаунт и в Linkedin, Plaxo, Dot и къде ли още не...До някъде май и форумът на бг мама е социална мрежа.

# 26
  • Мнения: 5 370
.До някъде май и форумът на бг мама е социална мрежа.
Не, не е, на социалните мрежи една от целите им е хора, които се познават, да се намират, както и да бъдат улеснени контактите на професионални ниво (Линкед ИН)
На Мамма-та целта е да бъдеш ИНФОРМИРАН и да даваш информация и ти самият, ако можеш.

# 27
  • Мнения: 3 634
Скоро ще си правя регистрация в Facebook, но само защото е част от проект на една канадска организация. Щяло да ни е по-лесно да си общуваме, според тях. Не съм посещавала такива сайтове, струва ми се доста тийн.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 013
Имам във фейсбук отскоро. Приятно ми е да виждам какво правят познати и приятели по света и у нас. Разчиствам навлеците (можеш да премахнеш хора от листата си), оставям само приятели.

# 29
  • София
  • Мнения: 276
Имам Facebook и ме кефи. Аз също намерих там страшно много съученици и приятели пръснати по целия свят. В контактите си имам само познати. Никакви непознати не ме "кацат".
bg-mamma определено Е социална мрежа. Притежава всички качества и елементи. И е чудесна by the way.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт