Мами в Белгия-10

  • 14 453
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1
Весело изкарване на празника и от мен Блонди.И мен ме чака скоро рожденичка и се чудя какви подаръчета да направя на децата при детегледачката.Ако имате идеи даите ги насам Hug

# 271
  • Мнения: 1 572
Блонди , моята майка днес също има рожден ден , аз направих тортата , за другото не ми позволи внука и , цял ден сме в движение знаете как е .
Ейнджълс стискам палци бързо да се приспособите /отново/  Hug

# 272
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди, да е жив и здрав татко ти още дълги години!!! Весело прекарване на празника!

Джъст браво за покупките ,не можеш ли веЧе да излезеш в болниЧни ,кажи на следеЩият те гинеколог  ,Че не се Чувстваш добре все пак си накрая ,Ще ти даде .Кураж малко остана   bouquet

Уф, проблемът е, че работя по проект, на който съм старши консултант и трябва да предам работата, а това отнема време. От друга страна клиентът държи аз да правя обучението, което ще е след 2 седмици, но пак трябва да ходя до Лиеж и Хазелт. Трябваше и до Гент да ходя, но отказах, защото това за мен ще е шофиране 2 часа в едната посока Sad
На всичкото отгоре тези дни аз съм на обучение и в сряда съм на изпит - ами уморена съм, не мога да се подготвя, вечер ми се спи, не мога да се съсредоточа, а трябва да мина изпита, защото е част от сертификационна програма Sad А и за да ми е още по-натоварено, мъжът ми е в Русия тези дни и трябва сама да се справям с малкия, който си иска внимание вечер, естествено и не смятам да го отрязвам - все пак цял ден не сме се виждали.

А и проверих за болничните, когато забременях - ако 5 седмици преди термин се излезе в болничен по каквато и да е причина, тези седмици се приспадат от 15-те, които се полагат за майчинство  Shocked Така, че ще стискам зъби докрай, за да мога да си стоя вкъщи после възможно най-дълго!

Днес бях на ехо и на консултация. Бебокът е наваксал - сега си отговаря на възрастта в седмици (преди все вървеше с 5 дни назад), тежи около 1800 гр (ама аз много много вяра не хващам на тези мерки, защото примери, ,колкото искаме за големи отклонения). Гинекологът ме прегледа обстойно след като му казах, че вчера имах много подготвителни контракции, дори и през нощта си усещах, но шийката на матката е ОК и засега няма страшно, щом контракциите са безболезнени. това, което той ми препоръча е да лягам на ляво и да дишам дълбоко. За съжаление няма да мога да го правя Sad

Наоплаках ви се Sad

Хайде лека вечер от мен!

# 273
  • Мнения: 90
Цитат
А и проверих за болничните, когато забременях - ако 5 седмици преди термин се излезе в болничен по каквато и да е причина, тези седмици се приспадат от 15-те, които се полагат за майчинство
Ужас  това не го знаех ,Че не дават майЧинство дълго не дават ,ма Чак пък толкова  SadConfused ,не ти ли изписаха магнезйи(в големи колиЧества) за контракциите .Аз да ти кажа 3 дена преди раждането бях на ехограф ,заЩото гинеколожката ми викаше все ,Че бебето е малко и пак да го видят за последно дали всиЧко е наред и го изЧислиха тоЧно и на кг и на см  Shocked,даже уревах уртълъка ,Че уж няма да е недоносена ,а пък Ще е с ниско тегло ,та до ден днешен все такава хилава върви ...ИнъЧе ти се Чудя как издържаш на цялото това напрежение ,аз накрая като се сетя не можех да спя от подготвителни контракции и ставах по 10 пъти до тоалетна .ИнъЧе знам ,Че има закон специален закон в заЩита на бременните ,по късно Ще го потърся ...Ако си кърмиш бебето съЩо се удължава майЧинството .Мойта етърва кърмеше дъЩеря си и се върна на работа когато бебето беше станало някъде 7 месеца ...

# 274
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ако кърмиш детето, ти се полагат 5 месеца след раждането, НО...не са платени и само ако работодателя има такава практика...Още чакам отговор от "Човешки ресурси" дали могат да ми дадат отпуск за кърмене.
Магнезий пих с Мартин за 1 месец, сега изобщо не са ми го изписвали.
Но да ви кажа честно, по-скучен период от 45-те дни преди раждане, които имах в БГ, не съм имала в живота си!!! Всичките ми приятели бяха на работа, а аз се чудих къде да ходя сам самичка по цял ден! Една дума нямаше с кого да разменя. Така че хем се жалвам, ама хем пък не ми се стои сама вкъщи Wink...Ама ако може само за кеф да ходя до офиса  Embarassed, ама явно не може Wink

В интерес на истината никой не ме заставя да работя - когато мога оставам да работя откъщи, проблем с работодателят нямам в това отношение. Нямам нужда и от медицинско. Но заради пустото кратко майчинство и затова, че не искам да си вземам отпуска, се натискам да стоя до края...

Отивам да лягам, че пак трябва да ставам в 06:30 Sad

# 275
  • Мнения: 90
Мда , ето ти си по запозната с неЩата ,виж тук какво изрових  http://users.swing.be/carrefour.naissance/Articles/leg/legislati … %20maternité
а ето и транслатор http://www.google.fr/language_tools долу-горе превежда добре ...

ИнъЧе си права ,особенно накрая хиЧ не е здравословно да остава Човек сам и без работа (мое мнение  Laughing),Че само глупости му се въртят в главата  #Crazy

# 276
Рени, страхотна малка сладуранка да ви е жива и здрава и само радости да ви доставя Grinning

Блонди, да е жив и здрав татко ти и от мен (с малко закъснение)

Ние в неделя се прибрахме от Созопол и сега се оправям с огромното количество багаж.

Just, възхищавам ти се за енергията и борбеноста. Събраха ми се очите като видях с колко неща се справяш. Аз също до последно работих, но нямах дете за което да се грижа, а и куп други неща като теб. Браво поздравления   Hug  Успех!

# 277
  • Мнения: 0
Рени, страхотна малка сладуранка да ви е жива и здрава и само радости да ви доставя Grinning

Блонди, да е жив и здрав татко ти и от мен (с малко закъснение)

Ние в неделя се прибрахме от Созопол и сега се оправям с огромното количество багаж.

Just, възхищавам ти се за енергията и борбеноста. Събраха ми се очите като видях с колко неща се справяш. Аз също до последно работих, но нямах дете за което да се грижа, а и куп други неща като теб. Браво поздравления   Hug  Успех!

Сори, от бързане не видях че съм влязла като гост. hahaha Joy
 

# 278
  • Мнения: 1
 Наистина майчинството е много кратко.Аз работих до 6-тата седмица преди раждането и съответно ми останаха 9 седмици след,но се оказа,че трябва да дам Виктор на детегледачка на 2 месеца.Нещо което не ми харесваше и за това се обърнах към RVA И сега съм още 3 месеца в къщи ouderschapsverlof-платен,но не на 100% естествено.Също така получавам месечна премия от фламански фонд.Имам възможност докато навърши Виктор 6 години да работя 4 часа които ще ми бъдат заплащани от работодателя ,и 2 часа платени от RVA.

# 279
  • Мнения: 27 524
Благодаря, момичета, за милите пожелания,
Жеже, да е жива и здрава майка ти  Simple Smile
Купонът мина върховно, мога роман да напиша направо  Laughing Беше супер, супер, страхотно весело и хубаво се получи  Heart Eyes
Джъст, не се натоварвай много. И аз имах подготвителни контракции в осми месец и родих почти месец предварително, така че умната  Hug

# 280
  • Мнения: 90
Наистина майчинството е много кратко.Аз работих до 6-тата седмица преди раждането и съответно ми останаха 9 седмици след,но се оказа,че трябва да дам Виктор на детегледачка на 2 месеца.Нещо което не ми харесваше и за това се обърнах към RVA И сега съм още 3 месеца в къщи ouderschapsverlof-платен,но не на 100% естествено.Също така получавам месечна премия от фламански фонд.Имам възможност докато навърши Виктор 6 години да работя 4 часа които ще ми бъдат заплащани от работодателя ,и 2 часа платени от RVA.
Знаех си аз ,Че има вратиЧки ,ама Жъст е с друг статус май и за всяка ситуация е разлиЧно ,инъЧе много хубаво си го нагласила и аз не бих си оставила малко дете на 2 месеца на детегледаЧка или ясла ,ако имам възможност ,пък и дори да не ми изплаЩат на 100%.На всиЧки ни е ясно ,Че такъв филм няма ,хем да си седиш в къЩи -хем да вземамш хубави пари ...

Ние сме с инфектирано дупе и многооо боли ,ужас направо ,оставих я малко без памперс в банята играхме с гърнето уж ,хем да се уЧи къде трябва да прави пипи и кака ,е цялата баня опикахме ,един път не се обърка да седне на гърнетео да си свърши там работата Laughing

# 281
  • Мнения: 1 121
Блонди, да е жив и здрав баща ти  bouquet чакаме снимки от купона!

Жеже, ЧРД на майка ти Grinning

iddeA, мерси за пожеланията Grinning

Джъст, пази се и не се претоварвай. Като те чета направо не знам как успяваш да се оправиш с всичко Shocked

Много се чудя дали и аз да не започна да слагам малкия на гърнето. Страх ме е да не изпусна момента Confused но пък от друга страна, той почти не приказва още, не знам как ще си каже като усети нещо.

# 282
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Наистина майчинството е много кратко.Аз работих до 6-тата седмица преди раждането и съответно ми останаха 9 седмици след,но се оказа,че трябва да дам Виктор на детегледачка на 2 месеца.Нещо което не ми харесваше и за това се обърнах към RVA И сега съм още 3 месеца в къщи ouderschapsverlof-платен,но не на 100% естествено.Също така получавам месечна премия от фламански фонд.Имам възможност докато навърши Виктор 6 години да работя 4 часа които ще ми бъдат заплащани от работодателя ,и 2 часа платени от RVA.

Имаш предвид така наречения parental leave ли? Аз също ще ползвам такъв, за да мога да съм вкъщи поне 6 месеца, след това имам и отпуска и се надявам да позакърпим нещата.

Iddea, тук не става въпрос за борбеност, а за нямане на избор  Laughing
Проверих и за така нареченото "прекъсване на кариерата", ама пусто - искат 5 години да си работил поне...Така можеше да си остана още 6 месеца вкъщи...

Еее, че се сетих, щото аз отдавна мисля да ви питам, ама все забравям - в БГ през 9-ти  месец гинекологът ми каза да си мажа зърната с Линола Фет, за да избегна рагади при кърменето. И наистина се разминах - имах само веднъж и се оправил с Дефламол. Имате ли представа тук дали има подобни мехлеми или да си поръчам да ми донесат от БГ?

Шакира, една бабешка рецепта - направи й маска с хума. На Марти много му помагаше. Иначе ние сме със статут на експатриоти и ползваме всички облаги от социалната система.

Рени, няма да изпуснеш момента - аз за гърнето съм на мнение, че става само ако детето е готово! Обикновено това е на 2-3 години.

# 283
  • Мнения: 1 572
[
Еее, че се сетих, щото аз отдавна мисля да ви питам, ама все забравям - в БГ през 9-ти  месец гинекологът ми каза да си мажа зърната с Линола Фет, за да избегна рагади при кърменето. И наистина се разминах - имах само веднъж и се оправил с Дефламол. Имате ли представа тук дали има подобни мехлеми или да си поръчам да ми донесат от БГ?

[
Има , на мен ми го дадоха в болницата след като родих , не съм сигурна в името но мисля че така се казваше , ако не , то със сигурност има аналог , като се приберем в Белгия ще ти кажа как се казва точно.

# 284
  • Мнения: 90
Проверих и за така нареченото "прекъсване на кариерата", ама пусто - искат 5 години да си работил поне...Така можеше да си остана още 6 месеца вкъщи...
ТоЧно за това говоря ,Че при всеки е разлиЧно в зависомост от неговата ситуация .Колко стаж има и тн ,инъЧе много ясно Че Ще ползвате всиЧи облаги Щом сте декларирани и си плаЩате данъците тоест ви  отдържат за здравни осигоровки ,пенсия и тн .

Аз за зърната аз запоЧнах да ги мажа след като веЧе ми се образуваха рагадите ,та ниЩо не помогна ,има подготвителни кремове за зърна и тук виж в някоя аптека и поЧвай от сега ,Че аз я направих тая грешка ,незнам доколко помагат или си е просто до късмет ...

А за гърнето аз хиЧ не бързам ,просто заЩото сега е цялата инфектирана и я оставям без памперс ,та се опитах да я запозная с гърнето ,но тя си се катери ,влиза в него с краката и така седи  Laughing или си сяда ,но не върши ниЩо в него де .Трябва първо да осъзнае кога и се правят тия работи ,за да ги каже предварително ,но оЩе е много малка ,а такива седянки по гърнета хиЧ не ми се нравят ...А и казват когато детето може да изкаЧва самостоятелно стълби (без да се подпира),тогава   мускулите на перинеума били достатъЧно развити ... 

Общи условия

Активация на акаунт