Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 763
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 743
pasinet,не намирам някъде да съм писала-първо съм майка,после човешко същество!Ако съм,припомни ми къде!

Как Сийке,аз много добре осъзнавам,че ще дойде време,когато детето започва да капризничи,да мрънка...това е период,през който минават повечето деца.Изобщо не разбирам какво искаш да ми кажеш.Предполагам че-каквото и да правя сега,така или иначе детето един ден става инато,мрънкало...И това какво значи,да вземам мерки от сега,когато все още нямаме такива проблеми,да го преместя в другата стая,да му се карам и да го ступвам профилактично,когато с нищо не е заслужило,защото един ден...Не разбирам!Ако просто искаш да ме предупредиш,че ще дойде време и нещата ще се променят,благодаря,но аз съм запозната с това.Майка ми е детски педагог,ходя много често детската градина и виждам,малките,до скоро невинни човечета в какво се превръщат,но това е временно,после пак се променят.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 11:28 от rozi-maxi

# 151
  • Мнения: 2 448
pasinet,не намирам някъде да съм писала-първо съм майка,после човешко същество!Ако съм,припомни ми къде!

Ами казваш че ТРЯБВА да сме първо майки после съпруги и се подразбира, че другото, което пък е дори извън тези две категории следва още назад в класацията.
Не мисля така, баланса е най важен. Не може постоянно да повтаряме, че детето е винаги и постоянно наша първа грижа а мъжа ни във втора глуха. И после нова тема "помощ мъжът ми си има любовница или ме отбягва".
Родителите са двама. В случая със спането и двамата родители и детето имат нужда от пълноценна почивка и след като детето е и на двамата трябва заедно да намерят компромисен вариант, който да е добър за всички, възможно най добрия. Детето няма нужда само от майка, както и майката има нужда от сън, достатъчен, за да е пълноценна такава.
Ако трябва ще се редуват в нощните ставания, ако трябва единия ще спи в определени дни с детето, ако то не може да спи само, но никога само майката.

# 152
  • Мнения: 743
Това ТРЯБВА,съм го използвала,но не там,където ти си писала ,че аз съм го писала.В старите си постове съм казала,че мъжът ми спи в другата стая,когато хърка,а той хърка когато е повечко пийнал,а това се случва 1-2 пъти в месеца!Какъв е проблема,спим си тримата,спалнята ни е огромна,никой в никого не се вре ,не ни е тясно,изобщо чувстваме се супер заедно.и на тати  му е добре.А вие моят мъж го изкарахте мъченик.Позволете ми аз най-добре да зная,моят мъж от какво има нужда!И сънят ми си е пълноценен,защото съм спокойна,а това е така,защото сме си заедно.Малко ми е още детето да го местя самичко да спи,което не означава,че ще спи при нас до абитюриенството,както се подиграха някои съфорумки.Когато започне да разбира достатъчно,че няма нищо страшно и че мама и татко са близо и то прояви желание,ще опитаме постепенно да го отделим.Трудно ще бъде,но с времето ще стане.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 11:43 от rozi-maxi

# 153
  • Мнения: 2 448
Никой не говори за твоя мъж, а са общите постановки, които си написала. Съвета ти към майчето пуснало темата да е първо майка , а после съпруга само аз ли го чета така?  Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 743
Ама разбира се ,че си първо майка после съпруга!Разбира се ,че двете неща вървят заедно,но детето докато е малко има нужда повече от майка си,отколкото таткото.Или ще сравните нуждите на бебе с тези на баща му.Защото таткото,след правенето на любов може да се премести в другата стая,но бебето не може ей така да го преместиш,нали затова става въпрос в края на краищата,или тати има нужда да бъде милван и утешаван през ноща!?

# 155
  • Мнения: 2 448
Детето докато е малко има нужда от майка си и от баща си, не само от майка си.
И ако детето ми има нужда от нощно гушкане (защото моето нямаше) двамата родители ще се редуваме за тази цел, а не само аз. Това е моето мнение на никого не го налагам.
Аз лично никого не гушкам и успокоявам по време на сън, нито мъжа си,нито детето си, всички когато спим си почиваме, а не се гушкаме.
И когато е било болно детето и се е налагало да е при нас, не съм могла да спя. Но го приемам като инцидент, ако трябва да е постоянна практика няма да допусна само аз да съм в това положение, ще разделим спането с детето  - в определени дни аз ще спя с него, в останалите бащата.

# 156
  • Мнения: 743
Естествено ,че когато спим -спим,не съм писала,че малкия спи,пък аз го гушкам или успокоявам,що за тълкуване на думите ми.Но когато го боли нещо,както сега ,когато ни растат кътници и кучешки зъби едновременно,и си го боли,еми успокоява се когато го прегърна и заспива за малко поне,и после пак така.А варианта да се редуват майката и таткото си е хубав,и справедлив,само че при нас не е възможен,поради простата причина ,че мъжа ми спи много дълбоко,та камбани да биеш на главата му ,няма да чуе.

# 157
  • Мнения: 398
 Може би не повече от пет пъти съм спала с детето в друга стая.И то се е случвало , когато детето плаче често през нощта , а мъжът ми се е прибрал нощта от работа и на другия ден трябва да става много рано.

 А иначе на спалнята се е случвало много често да сме тримата , защото дребният се будеше през 30 мин. и така ми беше по лесно да го приспивам.


 P.S. Не разбрах какво точно е имала  предвид Рози с това първо да бъдем майки.Значи първо аз съм жена (или може би все още момиче  Laughing ) , второ на детето ми съм майка , на мъжът ми съм съпруга , на приятелите ми съм приятелка и т.н.т.И всичко това е едновременно.Няма как първо да съм едното , после другото.Това е нещо естествено.Аз съм си АЗ , просто всеки ме нарича различно - дето ми ми казва мамо , мъжът ми ,като говори за мен ме нарича "съпругата ми" , приятелката ми , като разказва за мен казва примерно "моята приятелка ...... Но това не са различни ,хора - това съм АЗ.

 

# 158
  • Мнения: 743
Ама тук става въпрос на кого да угодиш-на мъжа или на детето...,то е ясно ,че сме жени и приятелки  и......толкова ли  е трудно да се разбере какво искам да кажа.     

# 159
  • на село
  • Мнения: 838
Ама тук става въпрос на кого да угодиш-на мъжа или на детето.
Не , не става въпрос . На мъжът мястото си му е в спалнята.
Целият този проблем, е заради угода на детето.

# 160
  • Мнения: 398
 Въпроса се сведе до това ,че ти не просто изказа мнение или твоя позиция по въпроса , а директно даде съвет.

 И в този случай кой даде съвета - майката в теб , жената в теб , съпругата в теб?

 И нещо друго как прецени ,че детето докато е малко има нужда повече от майка си? Моето пък по-често показва ,че има нужда от баща си.А все още е малко.

 И защо мислиш ,че нуждите на съпруга ми са по - маловажни от тези на детето ми? Да естествено мъжът ми ще избере първо да се "угоди" на детето.Но за мен и двамата са ми скъпи същества и не мога да противопоставям желанията и нуждите им.

 И в крайна сметка - аз съм от типа дето имат нужда често да ги гушкат , детето ми също и какво дай сега мъжът ми да гушка само детето , а мен чак като порасне детето.Е няма как просто.


 

# 161
  • София
  • Мнения: 2 217
Много наглост има у вас: Мъжа да си стои в спалнята - не е ли и това съвет; детето да си знае кошчето - това не е ли съвет, страшно сте нахални!
Що пък да няма и съвети като нашите: дръж си детето при теб! Тук да няма някаква дискриминация кой какви съвети да дава?
И точно така е: първо си майка и после съпруга! Колкото по-голям егоист е човек, толкова по се отдалечава от този принцип, който не е измислен от мен.
Кака Сийка е права - трябва и да се чете повече, не само да се пере, готви, чисти и да се варди мъжо.
Кво ще им стане на изнежените мъжлета ако спят известно време отделно?
Освен ако не е приета щафетата от техните майки някой да ги отглежда като пеленачета.... Mr. Green

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Като гледам накъде вървят нещата, май безкраен ще да е този спор  Confused
Няма да се повтарям, моето мнение съм го написала тук, който иска ще го прочете.
Само нещо да вметна, защото някои от мненията малко ме подразниха.
Че българския мъж е облагодетелстван във всяко едно отношение е ясно, че е разглезен не от кой да е друг, а от нас самите и това е ясно, че е на почит и по-уважаван от него в семейството няма и това е факт, само не виждам защо намесихте и детето в цялата тази ситуация. Жалко е, когато започне да доминира и над него, макар, че в повечето семейства е така. Не го разбирам и не искам да го разбера. За мен е абсурдно да поставяш интересите на мъжа пред нуждите на детето и пред своите, като негова майка. Мъжът и жената са равнопоставени, а детето е най-доброто, което могат да създадат. Няма мъж, който да разбере колко е трудно да се отглежда и възпитава дете, както няма и жена, която да разбере какво се случва в главата на мъжа при появата на детето. Ако ще ми се муси, че не му обръщам достатъчно внимание или че ще му се наложи да не спи в леглото си, да се муси, много важно. Достатъчно е голям, за да се справи сам с проблемите си и не е нужно да го дундуркам. Ако е умен, ще ме разбере, в противен случай жалко за мен.
Не си мислете, че съм някакво изчадие, а мъжа ми е мъченик, напротив. Обръщам му необходимото внимание, но тогава, когато имам сили и желание за това. Нищо не правя против волята си, само защото видите ли така трябвало. Разбираме се добре, намираме време за себе си, по-рядко от преди, но и в тези кратки моменти сме много щастливи и те ни зареждат с положителна енергия за дни напред. Нека всеки си живее както намери за добре, по своите критерии за щастие и разбирателство. В нито едно семейство те не са еднакви и затова ще помоля да не нападате различните от Вас, защото и Вие сте различни в техните очи и спора ще опре до вечния такъв - кокошката или яйцето  Wink

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 17:14 от *RiRi*

# 163
  • Мнения: 2 448

Що пък да няма и съвети като нашите: дръж си детето при теб!

Лошо няма от всякакви съвети, само че както е видно мъжа може да спи и заедно и отделно, но тези дето даваме съветите нямаме проблем с личната си ситуация каквато и да е тя, а авторката определено има. И в случая трябва да измисли нещо, с което да я промени и то не за да угоди на нас, а за да е нейното семейство добре.
Макар, че личното ми мнение на базата на споделеното от нея е, че май проблема не е вързан със това, кой къде спи.  Confused

# 164
  • Мнения: 743
Petq B,я се върни в поста ми и ми посочи къде точно съм писала,че детето има нужда повече от майка си отколкото от баща си!Чакам,защото тук всеки си урдурдисва и преиначава думите ми!Не съм давала съвет конкретен,така както направиха много други,въпреки ,че за да отвори тази тема явно от съвет има нужда момичето.А когато казвам как е при нас,ми се отговаря,че не е важно,че се разисква друг случай.Значи като дам съвет,не давай съвети,като пиша при нас как е,не е важно....Вече съм сигурна,че повечето от вас,не че имат нещо да кажат по темата,а просто така,да драснат няколко редчета и да захапят някого,запълване на време.Много посредственост и тесногръдие срещнах тук!Радвам се ,че все пак се намират и изказвания,в които личи и лъха майчина любов,майки,за които децата,техните нужди и потребности са по важни от това да вардят мъжете си да не вземат да си намерят  любовници!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт