Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 735
  • 178
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 448
rozi-maxi много се връзваш и ги вземаш лично нещата. Дори и някой да е писал по повод на твой пост е заради нещо , което си казала, не да обсъжда твоето семейство в частност.  Peace
А и ти също си правиш някакви свои си изводи, това за "варденето" на мъжете си е лично твое тълкуване.  Wink
Това, че някоя жена предпочита да обърне внимание на мъжа си, не означава, че е защото го варди. Не мислиш ли, че на някои им е приятно просто да обърнат внимание на човека до себе си, други обичат да спят заедно, трети не и т.н.

# 166
  • Мнения: 398


А на майчето,която е пуснала темата ще кажа-ти трябва сама да усещаш какво да правиш,но имай в предвид,че първо си майка,после съпруга!



Ама разбира се ,че си първо майка после съпруга!Разбира се ,че двете неща вървят заедно,но детето докато е малко има нужда повече от майка си,отколкото таткото.Или ще сравните нуждите на бебе с тези на баща му.Защото таткото,след правенето на любов може да се премести в другата стая,но бебето не може ей така да го преместиш,нали затова става въпрос в края на краищата,или тати има нужда да бъде милван и утешаван през ноща!?


 Само показвам цитатите и ти се извинявам ако си се обидила.Просто изказваме различни позиции и няма лошо в това.За това има толко хора на този свят и всеки е различен.Ти мислиш по един начин , аз по друг.Мисля ,че никъде не съм те опрекнала , а просто ти казвам ,че има и друга гледна точка.

 И моята майчина любов лъха към детето ми , а не в думите ми във форума.И мисля ,че е за детето ми е много важно да се обичат родителите му.А аз като обичам обръщам внимание на хората около мен.И знам ,че детето ми усеща вибрациите и положителната енергия предаваща се от двамата родители.
 
 

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 18:40 от petq B

# 167
  • Мнения: 743
Да ,какво съм написала-че детето,докато е малко,има нужда повече от майка си,отколкото таткото има нужда от нея.Това май е по-различно.

# 168
  • Мнения: 398
 А не си ли се замисляла ,че когато се появи едно дете в семейството много неща се променят.

 Само ,че ние жените имаме привилегията да притежаваме т.нар. майчински инстинкт , докато с мъжете е малко по -трудно.На някой от тях им трябва определено време и разбиране , за да възприемат новата си роля в живота.
 Понякога майката изцяло е обвзета от грижите по детето и забравя ,че примерно в този момент и мъжът и има нужда от нея.И тогава още повече трябва да са заедно и да се справят с новите си приоритети.

 Не знам , ама ако майката 24 часа мисли само и единствено за детето си , спи в отделна стая , и всеки разговор е пречупен през темата за бебето може би след време наистина ще и се наложи да ''варди мъжа'.

 Мисля ,че няма нужда вече да се включвам.И да спорим в случая няма да се роди истината , защото всеки си определя своята собствена истина по начина ,който го чувства.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 14:14 от petq B

# 169
  • София
  • Мнения: 2 217

Що пък да няма и съвети като нашите: дръж си детето при теб!

Лошо няма от всякакви съвети, само че както е видно мъжа може да спи и заедно и отделно, но тези дето даваме съветите нямаме проблем с личната си ситуация каквато и да е тя, а авторката определено има. И в случая трябва да измисли нещо, с което да я промени и то не за да угоди на нас, а за да е нейното семейство добре.
Макар, че личното ми мнение на базата на споделеното от нея е, че май проблема не е вързан със това, кой къде спи.  Confused

 Peace

# 170
  • Мнения: 743
Аз нямам вече какво да добавя,да пояснявам,да се отбранявам... Wink.

Ето нещо ,като за последно:

http://www.vbox7.com/play:9111b6a2

# 171
  • Мнения: 398
 Браво за клипа !!! Доста хора се постараха за него от този форум.  bouquet

# 172
  • Мнения: 6 727
Да ,какво съм написала-че детето,докато е малко,има нужда повече от майка си,отколкото таткото има нужда от нея.Това май е по-различно.

Това е разликата - аз не приемам мъжа ми като конкуренция на детето ми, нито той го приема така. Приемаме се за равностойни партньори, които заедно отглеждат детето си. А в нашия случай и да бях поискала да го пратя да спи в другата стая нямаше как да стане. Първо нямаше стая и второ дори и да имаше нямаше как да го накарам да отиде там.
Естествено, че детето е на първо място. Проблемът е, че не трябва да е на първо място само за майката. Двамата родители трябва да са заедно.
Авторката явно има проблеми с това да са заедно в отглеждането и всякакви съвети от сорта на "натири мъжО в другата стая, детето ти е най-важно" според мен са изключително вредни.

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 00:46 от Dincho

# 173
  • Мнения: 46 526
Всеки е прав за себе си!Детенцето,до едната си годинка не осъзнава,че е отделен индивид,то мисли ,че е едно с мама ...

През първия месец е така, после вече осъзнава Simple Smile

# 174
  • Мнения: 1 849
Не съм чела всичко, но някои от нещата. Ето моето мнение:
Според мен най-важно е детето до 3-тата годинка да е при родителите си. Ще спомена първите страхове, плаченето просто така (поне на нас ни се струва), зъбчетата и нуждата да знае, че мама е до него. Ако все пак детето е в отделна стая, то вратата трябва да е отворена и да го чуваш. Което в повечето случаи коства съня на майката.
Колкото до съпруга, ако хърка и се разхожда до 5 часа напред-назад (като моя), може и да отиде в другата стая  Naughty Но ако успее мама да го накара да легне и го побутва да не хърка, не пречи! Мъжът винаги ще намери дозата внимание и нежността в съпругата си, независимо от стаята и дали е в едно легло с нея. Важното е - да не се чувства лишен и изолиран, а това всяка държаща на мъжа си жена го умее (даже и в кухнята)!  Hug Така че дали таткото е в стаята с детето или не, няма кой знае какво значение, важен е подхода на мама  Heart Eyes Всички имат нужда от любов и топлина, и когато я получат са доволни и нямат претенции. А често и спокойствие е нужно... Поне да се наспиш!  Peace За да угодиш на всички (в моя случаи 3-ма мъже)!

# 175
  • София
  • Мнения: 607
Нашият тати не се е мести в другата стая и при двете .И сега си спи ме тримата през вечер. Peace

# 176
  • Мнения: 8
 Joy и после защо се разпадат браковете

# 177
  • Мнения: 542
според мен е огромна грешка детето да спи при родителите!и още по голяма таткото да бъде изместен от леглото от детето!после как няма да има караници!

# 178
  • Мнения: 588
според мен е огромна грешка детето да спи при родителите!и още по голяма таткото да бъде изместен от леглото от детето!после как няма да има караници!
абсолютно подкрепям и аз съм на мнение,че бебето особено след 6-тия месец вече няма нужда да спи при родителите

Общи условия

Активация на акаунт