Спане с бебето в спалнята,мъжа в друга стая

  • 15 770
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 735
И в нашето семейство настъпи промяна с раждането на бебето и тя също не беше в положителна насока.Бях изнервена и недоспала месеци наред.Това ще се оправи,но трябва време и бебчето още малко да порасне и вие да се адаптирате.Не е лесно.При нас в началото аз спях в стята на бебката до 4-ти мес..Когато започна да спи непробудно се преместих в спалнята.И на мен ми беше мн. мъчно/когата бяхме отделно с мъжа ми/ и аз се чувствах зле,но после всичко си дойде на мястото.Опитай се да отделиш детето в другата стая,сложи бейбифон и само като се събуди отивай за малко да погушкаш бебчето.
И друг пример ще ти дам:наше приятелско сем. дъщеря им до 12год. спеше при майка си и не искаше да се отдели,въпреки че си има своя стая.Колокото по-бързо отделиш бетето,толкова ще ти е по-лесно.

# 61
  • Мнения: 371
Не приемам в моето семейство за нормално мъжа ми да спи другаде освен в спалнята.
Изключение е само когато детето е болно и спя при него.

# 62
  • Мнения: 3 294
Имаше една поговорка :  " Тайната на 100 годишния брак е да спите отделно "  Mr. Green

Ние спим отделно и с ръка на сърцето мога да кажа че сме нямали охлаждания на отношенията , не се караме и нямаме почти никакви неразбирателства , така че мисля че това кой къде ще спи не е от значение , всичко зависи от самата двойка и сферата в която са поставени и живеят  Peace

# 63
  • Мнения: 384
И ние спим в отделни спални, няма проблем. Аз доста си похърквам, което действа изнервящо на съпружето и хич не пречи на синчето Laughing. А и Плами се буди през нощта и ако не види никой в стаята, така плаче че 2 часа не можем да го успокоим

# 64
  • на село
  • Мнения: 843
 Според мен не е добре нито за мъжа, нито за детето.
Странно ми е , че има доста двойки, които спят отделно и твърдят , че са много добре.
Ама всеки си знае.

# 65
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да очакваме ли скоро тема от авторката "Мъжът ми ме отбягва" или нещо от този тип?

Дъщеря ми докато се будеше нощем по няколко пъти да се храни (до около 3-ия месец), мъжът ми само ВЕДНЪЖ отиде да спи в хола, беше към 5 часа сутринта. Беше се върнал от командировка и се възстановяваше от голямата часова разлика. Това обаче не беше никакво оправдание и му казах, че постъпката му според мен е крайно нередна. В 8 часа като се събуди малката за поредното си хранене, познайте кой я "пое"  Laughing

# 66
  • Мнения: 4 760
За мен лично е грешка мъжа да се натирва в друга стая или на друго легло заради бебе или друг фактор. Просто мине ли времер обратният път към семейното ложе е как да кажа.....неентусиазирано извървян от страна на мъжа...

# 67
  • Мнения: 5 710
Мъжът ми ще страда доста, ако се наложи такава промяна, но ако се налага няма какво да се мисли толкова.

# 68
  • Мнения: 59
Такова нещо в моето семейство не го приемам за нормално. NaughtyНо имаме приятелско семейство,които откакто се роди дъщеря им-преди 4 години спят отделно.До 2 години детето спеше при майка си сега при баща си. newsm78А Като им се прииска нещо си ходят на гости.... и така. Но пък на кой както му харесва.....

# 69
  • София
  • Мнения: 5 289
....Изгоних мъжа ми да спи в хола защото хърка и не можем да спим от него.С мъжа ми страшно много се караме откакто родих,а сега откакто не спи при нас е ужасно.Много гадно се чувствам от постоянните караници,а имаме най-сладкото бебе на света.И така аз си спя с бебо на спалнята,мъжа в хола и така незнам докога.Има ли някои с моя проблем и как се справя?
Имах проблема с хъркането и точно поради тази причина детето от 6-месечно спи в отделна стая.Не бих изгонила мъжа ми от спалнята, а аз да спя там с детето.Против съм бебето да спи на спалнята при родителите си, както и съм против д апратя мъжа си да спи в другата стая.Не съм имала никакви проблеми до ден днешен откакто малкият си спи отделно, оставям вратата или вратите притворени, като беше бебе чувах дори дишането му докато спи в съседната стая.Дори смятам, че колкото по  рано детето се отдели в отделна стая, толкова по -добре за него, пък и за родителите.Имам приятелка с момиченце на същата възраст като сина ми-4г, преместиха се в нов апартамент, направиха детска стая, но детето все още спи при тях Rolling Eyes, смятам че най-добрият момент беше точно при пренасянето да я отдели, но тя не-рано й било, ненам на колко годинк ище я отдели, сигурно на 10 Joy.
   Немога да те  разбера честно, карате се с мъжа ти, още по зле е станало откакто спите отделно, ами отдели детето, защо трябва мъжа ти да спи в хола?Отдели детето и тва е, знам че се става по 100 пъти, моя до 2г и половина се будеше по 100 пъти, ама тва е положението, ставаш и си отиваш пре детето докато заспи.Зная, че е по лесно да ти е под носа и да не се разкарваш цяла нощ напред назад, но и за детето е по добре, а и за вас.

# 70
  • Мнения: 371
Разбира се,че тези двойки които не спят заедно не се карат,не се отчуждават....Те просто са си такива от началото.
Не харесвам двойките които се разбират"прекрасно".
Не мисля,че тези които спят отделно се разделят след 1-2г.Напротив,живеят си дълги години,като никой на никой не пречи.Спят си отделно,забавляват си се отделно...

# 71
  • Мнения: 3 371
спим в отделни спални от началото на брака ни, детето няма връзка с това. мъжът ми хърка и сумти особено, което мен лично ми докарва стрес/тъкмо заспала и да чуя изъркване, а, не Naughty. от друга страна, аз самата хъркам/имам три операции на носа и няма как/, което пък него дразни. от трета, мъжът ми си ляга чак към 2 часа, а аз чета на нощна лампа, което пък той не понася. е, как да спим заедно? абсурд. а, да, и не мога да понеса дори мисълта за спане под обща завивка. все ми се струва , че на някой ще му е студено, а имам изкл. силна непосносимост към студа. мъжът ми пък спи само в добре охладена стая, а аз с електрическо одеало, добре сварена.
това за нас, добре ни е и на двамата. Grinning

# 72
  • Мнения: 2 556
Ако мъжът ми хърка здраво и спим в едно легло, аз бих се побъркала Rolling Eyes И без това не спя по много, но ако някой хърка, просто не виждам как бихме си били щастливи по цяла нощ, като няма да мога да мигна. Абсолютно всеки трябва да си спи както му е удобно - заедно, отделно и т.н. - важното е хората да са доволни. Това да обявиш нечие семейство за невалидно, понеже не спяли заедно е просто смешно.

Палмира, писали сме едновременно Peace

# 73
  • Мнения: 320
И аз намирам за твърде крайно твърдението, че спането в отделни стаи, е нездравословно за брака.
Що се отнася до нас- според ситуацията.
Докато кърмех, спях в отделна стая.
Докато си пишех магистърската дисертация ( предимно нощем)- също
Сега през зимата- пак спя в отделна стая, защото предпочитам да спя на топло, а съпругът ми на студено
А що се отнася до сексуалния живот- той е много по- активен в периодите, когато си спим в едно легло- спор няма

# 74
  • Мнения: 3 371
И без това не спя по много, но ако някой хърка, просто не виждам как бихме си били щастливи по цяла нощ
не само , че няма да съм щастлива, но и на сутринта ще имам особено силното желание да го тресна с нещо, което определено би повлияло зле на брака ни Crazy .
и на мен са ми странни тези крайности - ако не спите заедно, край, свършено е, егати Crazy Crazy Crazy, ако на това се базираше брака , майко мила....

Общи условия

Активация на акаунт