Петиция за доживотна присъда на Максим Ставийски

  • 3 777
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!

# 46
  • Мнения: 377
Явно има доста хора без работа! Петиция да бъде оправдан, и баааам някой злобар пък прави и обратната.Що не си гледате живота, а се бъркате в живота на другите? Crossing Arms ooooh!

# 47
  • Мнения: 24 467
"Организаторите", направете първо разлика между ефективна присъда и "доживотна" и после правете петиции.
Ефективна бих подкрепила за всеки, който е причинил такива последици след употреба на алкохол, управление с привишена скорост или на неизправен автомобил, но доживотна- не.

# 48
  • Мнения: 3 621
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си

# 49
  • Мнения: 1 045
Мислих да се въздържа ама не успях.Кой е Максим?Освен звезда той е и човек.Може да е сгрешил но трябва да се съди като човек а не като изкупителна жертва.
Момичето което е в Израел едва ли щеше да е там ако този случай не се беше раздухал и Максим беше Пенчо от някое село.Така че престанете с глупости.Един път да го съдят за пари като звезда,друг път да го съдят като обикновен човек на много години,аре малко трезво да се гледа на нещата.Заслужава такава присъда каквато са получили и другите в подобна ситуация.Не ми казвайте ако се случи на мен тогава по друг начин ще гледам.Аз видях как гледа на нещата бащата на момичето в будна кома.Бие си капата със 100 000 лв,а сега съди за повече пари.
Преценявайте нещата трезво,не се оставяйте някакви пориви да ви водят!

# 50
  • Мнения: 1 163

Не той просто с цялата си наглост си чешеше крастата по казината с парите за лечението на момичето. #2gunfire #Cussing out
А да попитам къде изпратиха детенцето,което в следствие на прегазената си майка е болно от целебрална парализа.Сигурно в някоя западна клиника-то си е в къщи,защото този,който предизвика катастрофата просто не е известен-за съжаление Sad
Наистина права е GALQ79 като казва-мислете по-трезво

# 51
  • Мнения: 3 886
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си

Съгласна съм с това.Ако не беше известен едва ли шеше даже да има присъда.Колко хора  убиват от алкохол   с колите си и какво.понеже не са известни   секи си мълчи.Не мосля че МАКСИМ заслужава такава присъда .Сигурна съм че му е достатъчно трудно Naughty Thinking Crossing Arms

# 52
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз пъки бих пуснала петиция за доживотна присъда на роднините на загиналите при подобни инциденти, които искат кръвнина. Да правиш бизнес на гроба на загиналото си дете... това ми се струва кощунствено. Тук не говоря за случаи с осакатени хора, като Мануела например (макар че аз лично на това семейство не бих дала и лев след разкритията за баща й), а именно за загиналите.  И бих запитала тези, които ще ми опонират - вие на каква сума оценявате детето си?

# 53
  • Мнения: 24 467
В тоз ред на мисли, Рися, да споделя от опит- имахме случай на убит при инцидент възрастен човек, на близо 80 г., полу- сляп, глух, онко болен, със клероза /по медицинските му документи/. Шофьорът нито беше с алкохол, нито е карал с висока скорост, просто дядото изникнал изведнъж на пътя и момчето го ударило с автомолиба /40 км/ч., но на възрастния човек толкова му трябвало след няколкото операции, които е изкарал/.
Та предявяват близките /майка и две деца, около 40- годишни/ имуществени искове пред застрахователя и дъщерята започва с дежурното, как тати й липсва, как щял още много /?!/ да живее и да му се радва, че не искала пари, искала морално възмездие /от застрахователя, представете си, по застраховка ГО- че той само пари дължи, какво ти тук морално възмездие/, като зачеса едни искания, с едни бомбастични суми... Някои определено го обръщат на бизнес.

# 54
  • Мнения: 3 268
Тъй като съм запозната до голяма степен със законите в България,няма да подпиша тази петиция,защото тя е в разрез с този закон.

# 55
  • Мнения: 94
Айде стига глупости - доживотна присъда. Мисля че Максим ще плати дори много повече от всеки неизвестен , който също е убил човек. Не го оправдавам, но я ми кажете защо той да е по-виновен от човека който уби кръщелницата ми която е пресичала на зелен светофар, а той съответно е минал на червено, като е заобиколил спрелите пред светофара коли. Знаете ли каква беше присъдата? Три години условно. Законите ни трябва да се променят, а не един да става изкупителна жертва и да плаща заради всички, само защото е известен.

# 56
  • Мнения: 604
А може ли , все пак, някой модератор да се намеси?
Да земе тая мъгла веке да се раздига, че на доста хора им е мътно пред очите.....от седене пред екрана и чесане на клавиатурки.
Давате ли си сметка, че с тъпотиите-без извинение-наречени "петиции", вие обезсмисляте последните? ooooh! ooooh!
  202uu  202uu  202uu
Ако има доживотна присъда за Максим Ставийски, трябва всеки който предизвика катастрофа и се докаже че е употребявал алкохол, да получи такава присъда.
Лично аз съм на мнение, че за едно и също престъпление се полага едно и също наказание.
Жалкото е че по нашите пътища загинаха или са осакатени толкова много хора, а виновниците са ненаказани, аз НЕ оправдавам Ставийски, но той в случая става жертва на популярноста си


Напълно подкрепям това мнение!!!

# 57
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Именно любовта и славата се трансформират в злоба и завист - типична българска черта. Намериха си изкупителна жертва, която да успокои нечистата съвест на българското общество. Просто съдийте се поддават на всеобщия овчи негативизъм - щом е успял и известен човекът, дайте да го смажем и да се радваме като го гледаме паднал.  Далече съм от мисълта, че Максим не трябва да бъде наказан, но нещата вече почват да излизат от рамките на нормалното. Максим до гроб ще плаща цената на своята слава и известност, както и на нещастието което предизвика. Още повече, че той изглежда e човек добре осъзнал вината си.

Но масовата истерия за това да го накажем жестоко и на всяка цена не мога да разбера. Това показва колко елементарни сме като мислене. Щом сме викали "Осанна" непременно трябва да извикаме и "Разпни го".

# 58
  • Мнения: 1 303
Именно любовта и славата се трансформират в злоба и завист - типична българска черта. Намериха си изкупителна жертва, която да успокои нечистата съвест на българското общество. Просто съдийте се поддават на всеобщия овчи негативизъм - щом е успял и известен човекът, дайте да го смажем и да се радваме като го гледаме паднал.  Далече съм от мисълта, че Максим не трябва да бъде наказан, но нещата вече почват да излизат от рамките на нормалното. Максим до гроб ще плаща цената на своята слава и известност, както и на нещастието което предизвика. Още повече, че той изглежда e човек добре осъзнал вината си.

Но масовата истерия за това да го накажем жестоко и на всяка цена не мога да разбера. Това показва колко елементарни сме като мислене. Щом сме викали "Осанна" непременно трябва да извикаме и "Разпни го".
Елементарно мислене ooooh!Още малко ще кажеш и да го поздравим.Това,че държавата ни е беззаконна и че при нас доста престъпления остават ненаказани е друг въпрос.Всеки трябва да бъде съден според деянията си-известен,неизвестен-като караш пиян и утрепеш човек-понасяш си вината.Защо с Максим да е по-различно.Като чуя приказки от рода-гордост за Б-я,пример за младежите  Sick Sick

# 59
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Елементарно мислене ooooh!Още малко ще кажеш и да го поздравим.Това,че държавата ни е беззаконна и че при нас доста престъпления остават ненаказани е друг въпрос.Всеки трябва да бъде съден според деянията си-известен,неизвестен-като караш пиян и утрепеш човек-понасяш си вината.Защо с Максим да е по-различно.Като чуя приказки от рода-гордост за Б-я,пример за младежите  Sick Sick

А онези, които  не са пияни, но карат като бесни и на винено червен светофар?

Общи условия

Активация на акаунт