Missed abortion?

  • 14 171
  • 173
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 144
little rabit и мен сега не ме боли изобщо. Нищо по различно не усещам дори. Кървене нямам само малко кафяво зацапване.  Ходи ли на лекар? Че тези 38 градуса хич не са малко. Лекувай се. Дано всичко е наред с вас желая ти го от сърце  Hug
bibi76 Тежко е наистина. Но ще гледаме напред. Трябва да сме спокойни за да бъде всичко нормално следващия път. Сега ще се отдадем на подготовката за сватбата ще мислим за хубави неща и като му дойде времето бебчето ще е налице  Hug

# 106
  • Мнения: 647
little rabit и мен сега не ме боли изобщо. Нищо по различно не усещам дори. Кървене нямам само малко кафяво зацапване.  Ходи ли на лекар? Че тези 38 градуса хич не са малко. Лекувай се. Дано всичко е наред с вас желая ти го от сърце  Hug
bibi76 Тежко е наистина. Но ще гледаме напред. Трябва да сме спокойни за да бъде всичко нормално следващия път. Сега ще се отдадем на подготовката за сватбата ще мислим за хубави неща и като му дойде времето бебчето ще е налице  Hug

Щом кървенето не е обилно, явно докторът добре си е свършил работата, желая ти бързо възстановяване! От епикризата не очаквай да научиш нещо, аз моята като я прочетох, се изумих, нямаше нищо общо с реалността - пишеше, че съм постъпила с болки и кървене, което не беше така, но ми казаха, че за да си вземат парите от касата, трябвало това да пише, абе простотии, както и да е, важното е да сме добре. Успях да сваля температурата само с обикновен парацетамол и вече ми е под 38, но и днес и имам 37.5, но доколкото разбрах, това не би трябвало да е проблем, ама да видим какво ще стане. Сега пия чайове с мед, ям лимони и кивита, но понеже имам синузит и се е възпалил, не знам как ще се изчисти гнойта..., пръскам сребърна вода с клеева тинктура, дано така ми мине.  Embarassed

# 107
  • Мнения: 144
little rabit и аз съм със синузит помага ми топла морска сол увита в кърпичка. Слагам си я на носа и много ме облекчава. Пробвай дано ти помогне Hug 

# 108
  • Мнения: 647
little rabit и аз съм със синузит помага ми топла морска сол увита в кърпичка. Слагам си я на носа и много ме облекчава. Пробвай дано ти помогне Hug 

Благодаря ти, ще пробвам всичко, само да се оправя по-бързо и да не се наложи да взимам нещо по-силно.  Peace

# 109
  • Варна
  • Мнения: 756
Как сте момичета? Кой колко бързо се възстановява? Внимавайте с тия настинки защото,аз като забременях изстинах жестоко.После казаха че може и това да е причината за загубата на плода.Пазете се Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 6 011
Никол, в Шейново бяхме две жени с миседи в еднакви седмици. Дойде лекар да разговаря с нас и каза точно това - вероятно сме прекарали някакъв вирус. И двете бяхме прекарали стомашен вирус, другото момиче даже е имало висока температура, аз не. Факт е, че някъде по това време ми изчезнаха всички симптоми на бременността, което дори ме зарадва тогава, понеже вече не ми се гадеше, а то какво се оказа...
Тогава доктора ни даде приятелски съвет, че бебета се правят през лятото, а не във вирусно-грипавия сезон.

# 111
  • Мнения: 647
Как сте момичета? Кой колко бързо се възстановява? Внимавайте с тия настинки защото,аз като забременях изстинах жестоко.После казаха че може и това да е причината за загубата на плода.Пазете се Hug

Ами аз днес вече съм без температура, вчера имах, но под 38. Продължаваме с опитите. Сега ям промишлени количества лимони, кивита и портокали, пръскам си в носа сребърна вода с клеева тинктура и цитросепт, разреден с физиологичен разствор и днес вече секретът от носа ми е почти прозрачен, не е за вярване, че гнойта се изчисти толкова бързо, но пък повече ме боли гърлото, май слиза надолу гадния вирус и днес започнах да взимам и осцилококциум. Дано нямам проблеми, не зная дали вече съм бременна, овулацията ми започна от 6ти-7ми, ама предишните два пъти ставаше от раз, сега да видим... На всички желая бързо възстановяване и успешни опити и скоро всички да се похвалим с 2 черти!

# 112
  • Мнения: 647
Никол, в Шейново бяхме две жени с миседи в еднакви седмици. Дойде лекар да разговаря с нас и каза точно това - вероятно сме прекарали някакъв вирус. И двете бяхме прекарали стомашен вирус, другото момиче даже е имало висока температура, аз не. Факт е, че някъде по това време ми изчезнаха всички симптоми на бременността, което дори ме зарадва тогава, понеже вече не ми се гадеше, а то какво се оказа...
Тогава доктора ни даде приятелски съвет, че бебета се правят през лятото, а не във вирусно-грипавия сезон.

Моите доктори пък твърдят, че причината за миседа не е вирусът, още повече, че аз нямах висока температура, когато се разболях в 5-6 седмица, но аз не съм убедена. Иначе на мен симптомите не само че не ми изчезнаха, а гаденето ми се повиши, много странно.
Сега се разболях точно в началото на овулацията и се надявам до 2 дни да се оправя, но дано само не ме потрети. Embarassed
 Няма гаранция за лятото и тогава има вируси, особено чревни. Първата ми бременност в началото на 5-ти месец лежах в болница за задържане с бъбречна криза, заради настинка от климатика на работата, така че за мен лятото е още по-лошо, но поне първият път всичко мина успешно, дано и третият е успешен.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 756
Наистина и през лятото има вируси ,така че всичко е въпрос на късмет.Ти по добре се пази да мине, настинката и после дейстай  Hug

# 114
  • Мнения: 647
Наистина и през лятото има вируси ,така че всичко е въпрос на късмет.Ти по добре се пази да мине, настинката и после дейстай  Hug

Ами вече бяхме действали 2-3 пъти преди да настина, така че... дано нещата не се объркат.

# 115
  • Мнения: 144
На мен лекарката ми каза че причината може да е и силен стрес. Каза че прекалено много го подценяваме като фактор но играе огромна роля. Не знам до колко е истина това и не знам кога точно е спрял да се развива плода защото лекарката каза също че когато плода спре да се развива започва да се връща назад т.е започва да се смалява и дори да отговаря на 6 г.с може да е спрял да се развива в 7 г.с. та мисълта ми беше че точно в 6г.с изживях огромен стрес свързан с мъжа ми и семейството. Не знам дали това е причината но се надявам да не е здравословен проблем. На вас правили ли са ви хистология на плода? Какво показа?
little rabit дано всичко е наред при вас! Стискам палци.

# 116
  • Мнения: 647
На мен лекарката ми каза че причината може да е и силен стрес. Каза че прекалено много го подценяваме като фактор но играе огромна роля. Не знам до колко е истина това и не знам кога точно е спрял да се развива плода защото лекарката каза също че когато плода спре да се развива започва да се връща назад т.е започва да се смалява и дори да отговаря на 6 г.с може да е спрял да се развива в 7 г.с. та мисълта ми беше че точно в 6г.с изживях огромен стрес свързан с мъжа ми и семейството. Не знам дали това е причината но се надявам да не е здравословен проблем. На вас правили ли са ви хистология на плода? Какво показа?
little rabit дано всичко е наред при вас! Стискам палци.

Това, че спира да расте ембрионът и започва да се смалява е вярно, при мен от 7 мм., точно преди аборта беше станал 5 мм. и се виждаше, че се разпада. И при мен имаше стрес, проблеми в работата, съкратиха много хора, за мен знаех, че ще  ме оставят, но значително ми се увеличаваше работата и работното време. А сега има вероятност да почна нова работа и се чудя какво да правя, защото и на сегашната ми нещата вървят зле и не е ясно до кога въобще ще просъществува фирмата. И се чудех какво ще стане, ако почна нова работа и се окаже, че съм бременна?
Относно хистологията, нищо не пише в моята епикриза, всичко е абсолютна формалност, доколкото разбрах, това е масова практика, така че едва ли ще ти напишат нещо конкретно, по-скоро стандартните глупости. Сега е много важно да се пазиш да не настинеш, желая ти бързо и успешно възстановяване!

# 117
  • Варна
  • Мнения: 756
Относно хистологията е верно, наистина пишат едно и също на всички.Не знам защо, е така на мен даже доктора ми каза ,че мога да си хвърля епикризата.Познай колко е истинска.А колкото до стреса верно си е ,че може да е фактор за загубата на плода.Но и не само стреса и много други фактори влияят.

# 118
  • Мнения: 113
То мисля при всеки аборт правят хистологично изследване на плода и при мен пише "хиперсекреторен ендометриум"_ незнам какво означава  Thinking

# 119
  • Мнения: 144
А след това правиха ли ви изследвания. На мен ми казаха че зависело какво ще покаже хистологията на плода и ще преценят след това какво да ме изследват. Сега усещам много странно боцкане в слабиНите и корема. На моменти по силно на моменти по слабо. Случвало ли ви се е  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт