Missed abortion?

  • 14 118
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 683
Здравейте, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише, става въпрос за следното: на моя близка в понеделник са и поставили тази диагноза и са я изпратили за абразио. Лекарят твърдял, че има околоплоден сак и жълто тяло, но няма ембрион. Според него приятелката ми е в 7-ма седмица. Същия ден обаче тя отива на друг лекар и той още като вижда снимката, казва, че нещата изглеждат много добре, преглежда я вагинално на ехографа, не вижда ембрион, но казва, че е в началото на 5-та седмица и и казва, да отиде на 19-ти. Тя е много шашната и притеснена, няма никакви болки, нито кървене, цикълът й е бил нередовен и затова вторият доктор и е обяснил, че вероятно затова още не се вижда ембрионът, имало някаква бяла точица, но не било ясно... тя ще лудне до понеделник, моля, ако някой е имал подобен проблем да пише как са се развили нещата.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нищо не може да направи,освен да поизчака още малко.Ако е в 5-та седмица наистина е рано за сърдечна дейност.Или да устиска още 2 седмици или да отиде при добър доктор в когото е сигурна.

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Попитай в проблемното или здравния там ще са по-компетентни момичетата.

# 3
  • Мнения: 2 960
Абе да отиде на друг лекар ,пък и нека изчака малко.Да стисне зъби-да поизчака  ,за да не стане  -да избърза с решението за абразио.

# 4
  • Мнения: 113
Моят случай беше подобен.Казаха ми същата диагноза,но аз не повярвах на тоя лекар и отидох при друг.Там гинеколого ми казва,че пък според нея всичко е наред,обаче ме вижда че съм притеснена и ме праща при 3-ти лекар.Отивам там и тя ме преглежда и казва че наистина няма ембрион,но може би още е рано /те не можаха да ми разберат дата на зачеване,защото и аз бях с много нередовен цикъл/
И така трябваше да чакаме,ходила съм на прегледи през два три дена,но накрая шанс за бременноста ми нямаше.
Но при твоята приятелка може всичко да се окаже наред.Кажи и да не се шашка и да не бърза със изводите.Сега е по важно за нея да е спокойна.Ако има възможност да отиде на 3D видеозон.желая резултатите да са добти  Wink

# 5
  • Мнения: 274
По добре да поизчака,ако няма търпение,да отиде при 3-ти лекар,за да види пък той какво ще и каже. Peace

# 6
  • Мнения: 1 045
Имах такъв проблем.С тест имах бременност на видеозон не.Съмненията при мен бяха за извънматочна и ме наблюдаваха през два дни за по-сигурно.Щом като няма редовен цикъл може да е забременяла не тогава когато смята АГ-то.Така че да не се притеснява ако няма болки и кървене,а да изчака спокойно истинската диагноза.Аз я изчаках спокойно и заподозрената извънматочна бременност вече прави пакости и и расте зъб.
Пожелавам на твоята близка след време и тя да си недоспива защото им расте зъбче.Късмет! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Задължително да изчака поне 10 дена и пак да отиде на лекар. Ако трябва да потърси трето мнение и четвърто дори.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз я изчаках спокойно и заподозрената извънматочна бременност вече прави пакости и и расте зъб.
Simple Smile Мойта първоначална диагноза беше 4 см. киста.Ела да я видиш какъв дангалак стана и как дивее Laughing

# 9
  • Русе
  • Мнения: 343
И при мен се получи нещо подобно около 5-та седмица. Отидох на преглед и АГ не видя нищо, накара ме да си направя тест, за да види и той, че е положителен. Каза да чакам. Още същия ден отидох при друг лекар с 4Д ехограф. Видя се плодното сакче, измериха го и ми казаха да отида пак след 2 дни за да измерят пак и да видят, че нараства. Около 7-ма седмица вече видяхме и сърдечна дейност.
Ако има визможност нека отиде на преглед при АГ с наистина качествен апарат, защото ок. 5-та седмица е трудно да се види нещо на обикновен /зависи и от доктора де/. При всички случаи, мисля, че е добре да не избързва с абразио-то.
Успех, дано всичко е наред! Peace

# 10
  • Мнения: 1 512
Да се успокой,да изчака и пак да отиде на лекар.

# 11
  • Мнения: 290
И на моята сестра и бяха казали,че има киста,но след като отиде при друг лекар се оказа,че лятото ще ставам леля.
По-добре да изчака малко и да отиде да потърси още едно мнение.Късмет и дано скоро ни се похвалиш,че всичко е наред!

# 12
  • Мнения: 306
Друг вариант е да се проследят стойностите на ЧХГ (човешки хорион-гонадотропин), който при нормално протичаща бременност се удвоява на всеки 48 часа. При мен се съмняваха за извънматочна, кухо яйце и какво ли още не. Но при проследяване на хормона всичко си беше наред. Малката е вече почти на годинка(да ми е жива и здрава).
Желая успех на приятелката ти Peace
http://old.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=209

# 13
  • Мнения: 112
И при мен имаше съмнение за мисед, понеже плодният сак беше много малък, когато отидох за установяване на бременност. Е, наложи се да изчакам 2 пъти по 10 дни да се установи със сигурност, че ембрионът нараства.
Ходих и при друга докторка. Тя пък ми постави диагноза "кухо яйце" (т.е. няма ембрион, а само плоден сак). Как ми се иска да заведа Бебо и да й покажа какво е нарекла "кухо яйце" Laughing
 

# 14
  • Мнения: 1 045
лекарите не са виновни че ги има тези диагнози,а е виновен метода на изчисление.Защото приемат цикъл 28 дни , овулация по средата,а сигурно има 1% жени с такава точност.Оттам толкова неточни диагнози.Не е хубаво че ни стряскат понякога,но е хубаво че имат желание да ни проследят по-внимателно.Все пак ако наистина има проблем нали знаете колко трагично може да стане.Така че при такава диагноза спокойствие и изчакване доколкото позволява случая разбира се. Peace
Г-жата не е единствена и както се вижда много кухи яйца са станали деца , много извънматочни бременности са завършили както трябва и много кисти не са били видяни както трябва.Дано да е наред всичко и някой ден да си спомня с насмешка обърканата диагноза,както и на нас сега ни е весело. Praynig

# 15
  • Мнения: 822
И при мен стана така.Тъкмо си бях направила теста и той беше положителен и след два дни решавам да отида на гинеколог,за да установи  бременността и той ми поставя диагноза "кухо яйце", и да остана за абразио.Аз отказах.Потърсих  второ мнение и изненада не беше"кухо яйце".Тъй че бих те посъветвала,твойта близка да изчака или да потърси и второ мнение.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Задължително да изчака поне 10 дена и пак да отиде на лекар. Ако трябва да потърси трето мнение и четвърто дори.
Peace

# 17
  • Мнения: 4 335
Бих потьрсила и трето мнение,но за по сигурно и да изчака още няколко дни.
Дано всичко е наред и да се види ембрионче.

# 18
  • Мнения: 544
Аз също бих посъветвала да изчака и да се консултира отново. В никакъв случай да не бърза с абразиото. Дано всичко е наред и не се стигне до него!

# 19
  • Мнения: 9 973
нека не избързва още,рано е за да се поставя тази диагноза

# 20
  • Мнения: 283
Глава ме боли от тези лекари...Направих мисед преди 1 месец.На консултациите до 8 седмица всичко беше наред.На 10-та седмица същата лекарка ми каза,че фетуса не се развивал,смята изчислява,върна ме за след 10 дена и когато отидох пак ми каза че всичко било нормално фетуса бил 10 седмица??? 3 пъти ходих през седмица той все 10-та седмица бил ама добре бил и сърдечна дейност имало....На другия ден обаче след успокойтелния  уж преглед получих кървене.Настаниха ме в болница и казаха че фетуса няма сърдечна дейност поне от седмица и имам отлепване на сака.Аз им казвам,че вчера съм била на преглед и сърдечна дейност е имало,те ми се смеят.Най голения абсурд беше,че след като видяха че плода е загинал почнаха да ми бият инжекции за задържане?!? Имало било 1% вероятност да го съживят.Това им бяха точно думите...Какво да ви казвам...сега си живея с болката и гледам напред и повече на лекар невярвам.Така че мило момиче кажи на приятелката си да изчака и да не бърза,аборт най-лесно се прави...Дано да има късмет повече от мен и намери подходящ лекар.

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Бих потьрсила и трето мнение,но за по сигурно и да изчака още няколко дни.
Дано всичко е наред и да се види ембрионче.
Стискам палци.

# 22
  • Мнения: 3 929
Моят съвет е непременно да изчака до следващия преглед, още повече че няма кървене. Аз бях със същата диагноза в 4 - 5 г.с. - "кухо яйце". Докторът ми настоя да изчакам и ми изписа Утрогестан, Папаверин, но шпа и фолиева киселина и след 10 дена установи наличие на бременност, т.е. наличие на ембрион и каза, че всичко е наред. Освен това, аз бях и с кървене.
Успех!

# 23
  • Мнения: 2 617
Да изчака задължително! И трето мнение!
Аз бях със същата диагноза, но лекарят се съмняваше и изчакахме. За съжаление се потвърди и от още двама лекари, но абразиото ми го направиха почти 2 седмици по-късно. Не е страшно да изчака. Дори ако наистина е лоша диагнозата, най-много нещата да тръгнат да се развиват по естествен път, т.е. да прокърви, и тогава така или иначе ще се наложи лекарска намеса.

Само за кураж искам да кажа, че в Искам бебе съвсем скоро една съфорумка имаше същия случай - момичето преди нова година вече беше отписало бебето, питаше за координати на лекари и клиники за кюретаж, а след празниците се появи и се похвали, че си имат сърчице!  Laughing

Успех и късмет!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Преживях същото преди няколко години. Missed abortion означава "задържан аборт", т.е. плода е загинал, но тялото го задържа, не го изхвърля. При мен започна с едно леко кафеникаво зацапване в 12 г.с., което след няколко часа премина в кръвоизлив и болки. След ехографския преглед се оказа, че ембриона отговаря на 8 г.с., т.е. беше спрял да се развива много по-рано. Преди това бях ходила на лекар, но въпреки, че прегледа не констатира наличие на сърдечна дейност, лекаря ми каза, че няма  да прибързва с абразио и ме посъветва да изчакаме още няколко седмици. Така и направих, но уви при мен краят беше лош. 
Моят съвет е също да потърсиш трето мнение. Пожелавам ти успех Hug

# 25
  • Мнения: 58
Рано е още нека да из4ака. И при мен уж ембриона не се развиваше, а сега си гушкам живо и здраво беб4е.  Дай Боже същия късмет на приятелката ти Praynig!

# 26
  • Мнения: 70
Аз също мисля, че е малко рано за окончателна диагноза. Все пак някои ембриони се развиват малко по-бавно или пък оплождането може да е станало по-късно. По-добре приятелката ти да изчака още малко, за да няма съмнение. А и още едно мнение няма да е излишно. Аз преживях същото нещо в началото на миналата година. Това че няма кървене или зацапване за момента не означава нищо, зацапването при missed обикновено се появява 2-3 седмици след като е спряла сърдечната дейност. Но както казах, г.с. е много ранна и по-добре да изчака. Дано всичко да е наред и скоро да видят сърчицето. Стискам палци Praynig

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз мисля, че е рано, нека изчака, непременно да се консултира поне с още 2ма лекари  Hug
Стискам и силно палци  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 756
при мен се случи че прокървих и веднага отидох на спешен кабинет.докторката каза ,че плода няма тонове.и все пак каза да ме види още един доктор за всеки случай. и така и другия потвърди ,че няма тонове и ми направиха аборт.за голямо съжаление.

# 29
  • Мнения: 1 420
Според мен приятелката ти трябва да изчака. На една моя позната й се е случило точно това, което ти описваш. Първият лекар й казва, че ще трябва да го махне, но отива при втория и той казва да изчакат - след това се вижда сърчицето  Peace Както тя казва - този лекар спаси живота на бебето и. Сега си имат една здрава кукличка  Heart Eyes

# 30
  • Мнения: 2 270
Според мен също трябва да изчака и да посети 3-ти лекар Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 779
пета седмица си е рано - нека изчака. А и тази диагноза задължително трябва да се потвърди от друг лекар преди да се отиде на кюретаж.
Желая й успех! Hug

# 32
  • Мнения: 387
Една молба от мен...напиши какъв все е резултата...дано всичко е наред и твоята приятелка скоро да бъде една от нас чакащите Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 33
  • Мнения: 683
Една молба от мен...напиши какъв все е резултата...дано всичко е наред и твоята приятелка скоро да бъде една от нас чакащите Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Приятелката ми все още няма кървене, макар първият доктор да й казал, че се очаква в сряда да получи. Гърдите й са напрегнати и много и се гади. Пие Дуфастон по предписание на втория доктор. Стискайте палци в понеделник всичко да е наред, тогава е прегледът. Praynig

# 34
  • Мнения: 163
Не знам какво точно е поожението при позантата ти, но на мен една пишман лекарка в 8 г.с ми обяснявашев, че има околоплоден сак, но няма плод....е както се вижда от линииката ми този плод дето го няма е на 18 дни да ми е жив и здрав  Simple Smile Joy Така, че да се консултира с 5 лекари ако трябва!!

# 35
  • Varna
  • Мнения: 603
Дано в понеделник резултатите да са добри!!!Ще стискам палци на приятелката ти.И ние имаме познато живо и здраво " кухо яйце"

# 36
  • Мнения: 4 555
Приятелката ми все още няма кървене, макар първият доктор да й казал, че се очаква в сряда да получи. Гърдите й са напрегнати и много и се гади. Пие Дуфастон по предписание на втория доктор. Стискайте палци в понеделник всичко да е наред, тогава е прегледът. Praynig


Това ми звучи доста обнадеждаващо, дано всичко да е наред  Peace

# 37
  • Мнения: 9 973
 Praynig дано всичко е наред

# 38
  • Мнения: 683
Дано в понеделник резултатите да са добри!!!Ще стискам палци на приятелката ти.И ние имаме познато живо и здраво " кухо яйце"

Днес докторът е видял ембрионът - 7мм. отговарял по размери за 7-ма седмица, но тъй като не е чул сърдечна дейност и е казал да отиде пак в четвъртък и ако тогава не се чуе, в петък ще направи кюртажа. Иначе и е обяснил, че сака е нарастнал, ембриона също, но можел да расте и без сърдечна дейност...това наистина ли е така? Също така е казал да продължи да пие Дуфастона. Докога може да се изчака за сърдечна дейност?

# 39
  • София
  • Мнения: 529
Повечето лекари изчакват 8г.с за сърдечната дейност. По-принцип може да се види и преди това, но с добър апарат и най-вече от добър лекар. И за да се избягват случаи като този - да седиш и да психясваш вкъщи, чудейки се има ли сърдечна дейност или не, аз лично съм против твърде ранното посещение при гинеколога. Вярно, радостта е голяма, нетърпението също, но и сега не й е лесно. Преди 8г.с. според мен не може да й каже категорично вижда ли пулс или не.

# 40
  • Мнения: 306
Дано в четвъртък да се види сърдечна дейност, но ако не, аз пак не бих бързала...
Стискам палци!

# 41
  • Мнения: 1 045
Днес докторът е видял ембрионът - 7мм. отговарял по размери за 7-ма седмица, но тъй като не е чул сърдечна дейност и е казал да отиде пак в четвъртък и ако тогава не се чуе, в петък ще направи кюртажа. Иначе и е обяснил, че сака е нарастнал, ембриона също, но можел да расте и без сърдечна дейност...това наистина ли е така? Също така е казал да продължи да пие Дуфастона. Докога може да се изчака за сърдечна дейност?
Ами аз си мисля че нещата ще са наред.Няма кървене и болки,което ме кара да си мисля че ембриона е жив,нали ако беше умрял организма щеше да се бори за изхвърлянето му.А и щом лекаря не бърза да му се довери и да изчакат .
п.п.В края на 2-ри месец бебчо е около 3 см,така че тези няколко мм които е казал не отговарят на 7ма седмица.На мен цялата работа ми прилича на нередовен цикъл и недобре изчислена дата на забременяване.Дано да съм права и да е наред всичко. Praynig

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 16:45 от GALQ79

# 42
  • Мнения: 10 012
Този лекар не е на себе си. Защо отсега говори за кюртаж? Защо изобщо и обяснява ,че ембриона може да нараства и да няма сърдечна дейност! Излишна, натоварваща информация, сякаш предварително се е настроил...отвратена съм. 

При мен е имало съмнения за кухо яйце от началото на втората ми бременност, но гинеколожката си мълчеше, защото от опит знае, че с такива новини не се бърза! Чак когато прокървих в 12та седмица ми показа на екрана, че вътре вече няма нищо. Дори сак. Приеха ме в болницата, където ме видяха 3 различни лекари на 3 различни апарата и ми показаха отново на екрана, че за съжаление бременността е била неуспешна.
Как така ако той не чуе сърдечна дейност е готов на кюртаж! Той ли е единствения лекар в града!
Неприятно ми е да разказвам нещо толкова лично на всеослушание, но се надявам на някой това да му помогне.
Като чета, много "кухи яйца" тичат из къщите на съфорумки.

# 43
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
...
п.п.В края на 2-ри месец бебчо е около 3 см,така че тези няколко мм които е казал не отговарят на 7ма седмица.На мен цялата работа ми прилича на нередовен цикъл и недобре изчислена дата на забременяване.Дано да съм права и да е наред всичко. Praynig
Точно това щях да напиша и аз! Peace
От личен опит/минала съм три подобни аборта/ ти казвам,че при момичето се наблюдава късна овулация и от там идва целия цирк.Важното е,че си има всички симптоми,най вече гърдите и гаденето!Ако престанат да я болят и спре и гаденето–лошо.
Но засега всичко си е наред и другата седмица–в 8 г.с ще чуят сърчицето!И бих сменила лекаря ако съм на нейно място,ДЕЗ е много права!

# 44
  • Мнения: 2 617
От все сърце се моля да сте прави и всичко да е наред. Моят опит е много неприятен, включително с това, че продължавах да си имам всички симптоми, нямах болки и кървене (то затова се казва missed abortion), но и сърчице нямаше, и то в по-късна седмица, не в осма. И да, сакчето може да нараства, а ембрионът да е загинал.
Аз вече писах мнението си, но пак да кажа - и да не се чуе в четвъртък сърчице, още може да се изчака. А ходила ли е при друг лекар?
Момичета, понякога си мисля, че ранната диагностика на бременността може да бъде доста стресираща. Колко ли такива случаи е имало преди ерата на видеозона, и накрая са се разрешавали по естествен път. А в случаите, когато това са били само неоправдани страхове, майката си ги е спестявала. Не че отричам новостите, просто си размишлявам на глас... ъъъ, пред клавиатурата де.
mama_na_vale , дай, Боже, всичко да се оправи!  Praynig Дръж ни в течение.

# 45
  • София
  • Мнения: 679
Преживях мисед през юли всичко започна още в самото начало тогава плод в сака дори не се виждаше, единят лекар каза кюртаж други ще чакаме, една седмица ужас, на следващата седмица се видя ембрион оказа се по-късно забременяване, още една седмица вече се видя сърдечна дейност, ембриона е по-малък от предполагаемото,но се развива, на следващата седмица всичко е ОК, в 10г.с. с очите си видях как не е порастанал от предишната седмица, нямаше и сърдечна дейност, лекарката ми ме гледаше имам чувство повече от 5 мин. и не семееше да ми каже, аз сама го изрекох още преди нея. За съжеление на другия ден преди кюртажа отново липсата на сърдечна дейност се потвърди бързах да приключи колкото се може по-бързо бях тотално психясала един месец ще има бебе, няма да има.

 Пожелавам на приятелката ти всичко да завърши с най- прекрасното бебче. Ще преглеждам темичката за новини.  Praynig

# 46
  • Мнения: 11 607
Искам да разбера резултата от четвъртък......Дано всичко е наред!  bouquet  bouquet

# 47
  • Мнения: 179
Наистина и при мен сака растеше,без ембриона да има сърдечна дейност.Преди абразиото-преди 2 дни,сака беше станал голям,но вече разтеглен като банан.А ембриона порасна до 7 мм. и след голямото изчакване от около 10 дни започна да се смалява.Симптомите на бременност си ги имах до последно-гадене,напрегнати гърди,за съжалени и при мен не се развиха добре нещата.Дано при твоята приятелка днес да видят мърдащо,живо човече!  Praynig

# 48
  • Мнения: 683
От все сърце се моля да сте прави и всичко да е наред. Моят опит е много неприятен, включително с това, че продължавах да си имам всички симптоми, нямах болки и кървене (то затова се казва missed abortion), но и сърчице нямаше, и то в по-късна седмица, не в осма. И да, сакчето може да нараства, а ембрионът да е загинал.
Аз вече писах мнението си, но пак да кажа - и да не се чуе в четвъртък сърчице, още може да се изчака. А ходила ли е при друг лекар?
Момичета, понякога си мисля, че ранната диагностика на бременността може да бъде доста стресираща. Колко ли такива случаи е имало преди ерата на видеозона, и накрая са се разрешавали по естествен път. А в случаите, когато това са били само неоправдани страхове, майката си ги е спестявала. Не че отричам новостите, просто си размишлявам на глас... ъъъ, пред клавиатурата де.
mama_na_vale , дай, Боже, всичко да се оправи!  Praynig Дръж ни в течение.

За съжаление и днес пулс не се е видял, а и ембрионът не нараства и за утре са назначили кюртаж.

# 49
  • Мнения: 306
Съжалявам Sad Все пак нека отиде и на друг доктор...

# 50
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Нищо не може да направи,освен да поизчака още малко.Ако е в 5-та седмица наистина е рано за сърдечна дейност.Или да устиска още 2 седмици или да отиде при добър доктор в когото е сигурна.

 Peace

Дано преценката на първия доктор да е грешна. Praynig

# 51
  • Мнения: 683
Нищо не може да направи,освен да поизчака още малко.Ако е в 5-та седмица наистина е рано за сърдечна дейност.Или да устиска още 2 седмици или да отиде при добър доктор в когото е сигурна.

 Peace

Дано преценката на първия доктор да е грешна. Praynig

Потвърдено е вече от 2-ма лекари, че няма сърдечна дейност и утре предстои кюртаж.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 779
Съжалявам за приятелката ти Hug Пожелавам и да мине без проблеми и бързо възстановяване след това.

# 53
  • Мнения: 7
на мен това ми се случи вчера... въпреки, че днес вече се чувствам физически много добре... емоционално- не особено. При мен нещата бяха малко по-различни:
В понеделник отидох при моят гинеколог за "установяване на бременността"(6 г.с.) и да се разберем за по нататък да ми води ЖК и т.н. ...но... се указва, че съм си правила сметка без кръчмар... оказа се, че 2та антибиотика, които съм пила в 1 и 2 г.с. били много опасни за нормалното развитие на ембрион и т.н. , а аз наистина бях много болна и в крайна сметка не съм знаела, че съм бременна. Най-добрият подход в случая беше "прекъсване на бременноста"  за да няма после аномалии или спонтанен аборт. Разплаках се още там... почувствах се повече от отвратително...но доктора ми е много мил и добър, а и много си разбира от работата и ми обясни подробно всичко, каза ми че въпреки всичко това си е мое решение и ако аз реша да го оставя ще направи всичко възможно и ще ме изпраща посноянно при най-добрите специалисти, които се занимават с такива случаи. В крайна сметка 2 дни си помислих, прочетох всичко в нета за тези скапани антибиотици и се убедих, че той има право да се притеснява.
.... И взех решението си...вчера сутринта му се обадих към 10ч. а той ми каза: Добре щом си решила, ако искаш да е по-бързо поне да не го мислиш толкова ела в 14ч. (вчера беше бабин ден все пак...и въпреки това той мислеше за мен и за моето състояние) и така стана... отидох.. започна... и свърши всичко за 30 мин. Искам да ти кажа , моля те разкжи на приятелката ти  мочт случай и я  успокой. На   мен доктора ми каза че след 2-3 месеца пак можем да си направим бебе и няма да има никакви последствия. Ако твойта приятелка няма лекар в който е на 100% сигурна мога с чисто сърце и горещо да и препоръчам моя. Наистина си разбира от работата- ако решиш ми пиши на ЛС.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 779
Contessa_fiamma, съжалявам за теб Hug Емоционалното възстановяване наистина е трудно и бавно. Аз лично започнах да се чувствам много по-добре след като започнах да чета този форум и да споделям в него. Болката е голяма и ако няма с кого да го споделиш е още по-тежко. Аз бях казала за бременността само на приятеля си, искахме да изчакаме трите месеца и тогава да съобщим на всички, но за съжаление... Изживявах го трудно, защото можех само с него да говоря, а виждах, че и на него му е тежко и не иска да се връща назад.
Вчера бях при моя лекар - той също е много внимателен, каза, че всичко е наред /абразиото ми беше преди месец и нещо/ и към края на март може да започваме отново работа за бебче. Така че времето е пре нас и се надявам следващия път да е успешен, защото никоя жена не заслужава да изживее подобна болка.
Пожелавам ти и при тебе всичко да е наред и на пролет да се радваме вече само на хубави новини  bouquet

# 55
  • Мнения: 7
bibi76,
Благодаря ти за пожеланието да ти се връща двойно и тройно!
Притеснява ме само нещо, незнам дали му е тук мястото: Онзи ден след аборта си имах кървене(цикъл) но вчера и днес по превръзките няма нищо... поразрових се и не открих, че не е нормално, но и не открих да е! така че незнам сега дали да чакам следваща менструация чак след месец или трчбва днес или утре пак да прокървя. Кое е нормалното и колко време след аборт трябва да има кървене?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 779
Доколкото четох, установих, че при всеки е различно. Аз също кървях слабо, по-скоро беше зацапване, после след два три дена прокървих повече, и след още два дни спря окончателно. После /седмица след манипулацията/ отидох на контролен преглед - да се види дали всичко е чисто. Като четох различни мнения видях, че от 2-3 дни до 10 се счита за нормално, ако продължава - вече трябва да се обадиш на лекаря си. Първия цикъл ми дойде на 32 ден след аборта, беше нормален. И двамата лекари ме убеждават, че следващия път ще имам здраво бебче, дано са прави Praynig

# 57
  • Мнения: 636
contessa, за какви антибиотици става въпрос?

През 1 -2 г.с. може да се каже, че няма лекарства, които да повлияват фатално ... Аз също съм пила опасни за плода лекарства първия път без да знам, че съм бременна и се консултирах с доценти и много лекари ...

Пожелавам ти скоро да ти се случи и този път всичко да е наред   bouquet

# 58
  • Мнения: 7
благодаря ви,
антибиотиците са оспамокс и клацид ср. доста поизчетох и наистина проблема е че съм ги пила точно в началото относно клацида оспамокса не е вреден. Но точно в началото когато ембриона е най-уязвим. След 3 месец плацентата се удебелява-прави защита на бебчето. Точно затова до 3 мес. бременноста се води "рискова" тогава трябва да се пазим най-много. Антибиотиците най-елементарно се делят на 3 групи относно "вредата" за ембриона и плода- оспамокса е от първата- не е толкова опасен, а клацида- от третата- действа с отделено освобождаване на всички инфекции бактерии и др. пие се на 24 часа, много е силен, и затова помага бързо, но евентуалните усложнения с него при бременна са в пъти по-рискови отколкото без него. Затова сега се надявам всичко да е ок, и скоро да мога да се похваля с безпроблемна и лека бременност живот и здраве!

# 59
  • Мнения: 179
Моето кръвотечение беше оскъдно през 1 и 2 ден.Вчера и днес са ми 3ти и 4ти ден и е по-обилно,имах и болки.При всеки е  различно вероятно.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 756

контеса аз също имам един миссед и при мен кървенето беше повече от10 дни.когато отидох при доктора той ми изписа витамин c разтворим,калций и метергин .то е за да ти се изчисти лигавицата от останали боклуци.а относно кървенето на мен ми каза доктора,че е нормално да къря и 40 дни.на мен ми дойде точно на 26 ден от кюретажа.което си е също нормално.не се притеснявай, ще се оправиш.наистина е много неприятно ,но няма как трябвада го преживеем.и успех занапред. Hug Hug Hug

# 61
  • Мнения: 144
Здравейте и от мен. Моля ви за съвет. По принцип трябва да съм в 8г.с. Ходя при двама лекари единия в поликлиниката другия в Окръжна болница. Вчера ходих до болницата и лекарката като ме погледна на видеозона каза че плода отговаря на 6г.с и явно е спрял да се развива. Прегледа ме и с вагиналния видеозон и каза че почти със сигурност е така. Каза утре по обяд да отида пак да ме види. Веднага отидох и до лекаря в поликлиниката. Според него по късно съм забременяла и съм около 6г.с. Погледна всички снимки досега и каза че развитие има. Съвсем откачих и отидох и до Майчин дом при препоръчан лекар. Гледа ме и той и каза че всичко е приключило. Плода е мъртъв. Кажете ми какво да правя и на кой да вярвам. Ще полудея от притеснение до утре.

# 62
  • Мнения: 2 521
Миличка,много се надявам всичко да е наред с бебчето.Дано наистина си забременяла по-късно.Ако трябва утре след прегледа,иди при четвърти лекар-щом има съмнение,трябва да се изясни.Ще стискам палци всичко да е наред fingerscrossedКъсмет утре Flowers Four Leaf Clover

# 63
  • Мнения: 144
Дано е наред. Наистина цикъла ми беше доста нередовен в последно време но теста за бременност ми беше положителен още на първия ден от закъснението а на шестия ден лекар потвърди бременността. Дано имаме късмет утре дано...

# 64
  • Мнения: 636
Здравейте и от мен. Моля ви за съвет. По принцип трябва да съм в 8г.с. Ходя при двама лекари единия в поликлиниката другия в Окръжна болница. Вчера ходих до болницата и лекарката като ме погледна на видеозона каза че плода отговаря на 6г.с и явно е спрял да се развива. Прегледа ме и с вагиналния видеозон и каза че почти със сигурност е така. Каза утре по обяд да отида пак да ме види. Веднага отидох и до лекаря в поликлиниката. Според него по късно съм забременяла и съм около 6г.с. Погледна всички снимки досега и каза че развитие има. Съвсем откачих и отидох и до Майчин дом при препоръчан лекар. Гледа ме и той и каза че всичко е приключило. Плода е мъртъв. Кажете ми какво да правя и на кой да вярвам. Ще полудея от притеснение до утре.

Ако разликата е 2 седмици, трябва да си забременяла на датата, на която е трябвало да ти дойде. В твоя случай е добре да се изчака още една седмица, за да е сигурно. Знаеш ли си ориентировъчно датата на забременяване и на кой ден си прави тест? Сега прочетох, че на 1 ден закъснение си имала положителен тест. Съжалявам ...

# 65
  • Мнения: 144
Лилия. Н точно това смятах и аз че ако са 2 седмици разлика отивам в следващия месец когато трябваше да ми дойде цикъла ( дойде ми на 03.01.2009г. и трябваше да ми дойде отново на 31.01.2009г. на 01.02.2009г. направих 4 теста все положителни) Май е по добре да приема фактите. Не знам да чакам ли ко ли да правя...

# 66
  • Мнения: 9 776
За съжаление освен да се въоръжиш с още малко търпение, друго няма какво да направиш. Дано всичко е наред Hug!

# 67
  • Мнения: 636
И аз съм го преживяла, знам какво е ...

След като на един ден закъснение имаш положителен тест значи не си забременяла късно. Вече би трябвало да има сърдечна дейност. Но наистина се препоръчва да се изчака поне още 4-5 или една седмица дори - да се случи чудо. Човек все се надява, макар понякога да е безмислено. Знам, че никак не е успокоително, но миседа се случва твърде често, отколкото си представяме...

# 68
  • Мнения: 144
Ще изчакам. Утре ще отида пак на лекар да видим какво ще покажат снимките и ще чакам още една седмица. Дано се случи чудо. Дано  Praynig

# 69
  • София
  • Мнения: 1 779
Kalinchica изчакай още една седмица - щом има съмнение. Понякога просто плода се развива по-бавно. А проверявахте ли за сърдечна дейност?
Пожелавам ти късмет и диагнозата да не се окаже вярна. Но ако се наложи кюретаж, не изпадай в паника. Ако се зачетеш във форума, ще видиш, че това доста често се случва ито без да има някаква установена причина. Аз го преживях през декември миналата година, много сълзи изплаках, но времето минава и се надявам скоро да се зарадвам на хубава новина.
Отиди на лекар пак другата седмица. Пожелавам ти успех!

# 70
  • Мнения: 468
Хайде и за да споделя моя опит.В началото на 2006г. и аз направих мисед. През септември забременях отново.Бях 5 - 6  г.с. когато отидох на доктор с леко зацапване.Оставиха ме една седмица в болница , понеже било рано за сърдечна дейност и да видят как ще протекат нещата.В 7г.с. пак преглед с вагинален ехограф , пак няма пулс , искаха да ме изчистят отново , но моя доктор каза , да изчакаме още една седмица , а един друг се обади , като идвам следващия път за всеки случай да си приготвя багажа ,за да остана да ме изчистят.Така отивам пак аз в 8г.с. пак няма пулс , но пък ембриона растял.Този другия доктор пак там , и вика давай да я чистим и ме пита дали си нося багажа.Е аз не носех и отказах на моя отговорност.Моя доктор се съгласи , но ако следващата седмица пак на преглед.През това време се появи гадене и повръщане.Отивам пак в 9г.с. пак на вагинален ехограф и най - накрая тогава се появи сърдечна дейност. Всички бяха отписали тази бременност.Но детенцето ми вече наближава две годинки , да ми е жива и здрава.Идваше ми да я заведа при онзи доктор дето , докато ме гледаха на ехограф си ядеше мазната закуска и само викаше "Да я чистим" и да му натрия гадната мутра.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 756
Да ти е жива и здрава дъщерята Крисис.За много голямо съжаление ,сме абсолютно зависими от докторите.Пък това ,че между кадърните(макар и малко) има много големи идиоти, на които не им пука за нас си заслужава да му натриеш носа. newsm10

# 72
  • Мнения: 3 695
Krisis добре, че не си се дала  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 521
Kalinchica,пиши днес след прегледа какво са казали Flowers Four Leaf Clover

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И аз чакам.Калинчица,стискам ти палци мила!
Погледни Крисис какво е написала,не се отчайвай!Пиши!

# 75
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
На мен ми поставиха такава диагноза точно в 7 г.с., но аз имах и кървене.Беше през май 2007 г.Загубих бебето, но за щастие скоро пак забременях и сега си имам Станислав.Дано всичко е наред с момичето  Praynig

# 76
  • Мнения: 144
Момичета днес бях на контролен преглед. За съжаление плода е спрял да се развива. В понеделник трябва да отида в Шейново за аборт. Моля ви извинявайте че ви връщам назад тези които сте минали по този път но моля ви кажете ми какво представлява цялата процедура. С пълна упойка ли се прави? Много ме е страх и много съм разочарована от всичко. Имах си надежда но всичко свърши  Cry Cry Cry Дано всичко след това да е наред  Praynig

# 77
  • Варна
  • Мнения: 756
Kalinchica съжалявам за случилото ти се.Но мисля ,че не трябва да отлагаш чак до понеделник.Колкото до процедурата няма от какво да те е страх.Прави се под пълна упойка и за около половин час ,излизаш от нея и всичко е приключило.След това ти си преценяваш, колко да стоиш в болницата.Аз лично не съм стояла повече от час.Това е мила жестоко е наистина но няма как.После ще си поплачеш на воля да ти олекне. Hug

# 78
  • Мнения: 144
Моята гинеколожка която е в Окръжна болница каза че не е спешно. Смисъл нямам нито болки нито кървене за сега. И понеже манипулационната им била в ремонт ме изпрати в Шейново при друг лекар с който говорихме и каза в понеделник да отивам. Благодаря за думите. Дано след това всичко бъде наред.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 756
Странно ,как така нямаш нито болки ,нито кървене? И как така решиха, че плода не се развива? Аз прокървих и тогава се разбра че плода няма пулс.Не е за отлагане от гледна точка на това ,че плода може да натрови кръвта ти.

# 80
  • Мнения: 144
Нямам. Само понякога ме срязва корема и спира. По принцип съм в 8 г.с но плода отговаря на 6 г.с Двама лекари ме гледаха с вагинален видеозон и твърдят че не се развива. Като размери колкото беше преди 16 дни вече толкова е и в момента. Какво да правя освен да им се доверя?

# 81
  • Мнения: 647
Странно ,как така нямаш нито болки ,нито кървене? И как така решиха, че плода не се развива? Аз прокървих и тогава се разбра че плода няма пулс.Не е за отлагане от гледна точка на това ,че плода може да натрови кръвта ти.

И аз бях така - нито кървене, нито болки, но ембрионът нямаше пулс и не се развиваше, чаках до средата на 9-та седмица, после кръвните ми изследвания  - пълна кръвна картина в деня на аборта, бяха абсолютно в норма, колкото и странно да е.  Peace

# 82
  • Мнения: 647
Нямам. Само понякога ме срязва корема и спира. По принцип съм в 8 г.с но плода отговаря на 6 г.с Двама лекари ме гледаха с вагинален видеозон и твърдят че не се развива. Като размери колкото беше преди 16 дни вече толкова е и в момента. Какво да правя освен да им се доверя?

Не се тревожи, случват се и такива неща, намери си добър доктор за кюртажа, това е много важно и после пак ще пробваш. На мен цикълът след аборта ми дойде точно на 28-я ден и вече правим нови опити, дано всичко е наред после. Надявам се и с теб нещата да се оправят, запази спокойствие, не е нещо фатално, аз четох, че това се случва на 1 от всеки 5 жени и няма конкретна причина. На мен докторът ми обясни, че когато яйциклетката е оплодена в последния момент, когато вече не е много годна, ембрионът не се развива и само това е причината, води се малшанс, понеже е в самото начало.
Кюртажът е с пълна упойка и всичко става за 15 мин, на втория час след процедурата можеш да си тръгнеш. После до 2 дни все едно нищо не е било, не боли, само ще усещаш тежест, аз имах чувството, че са ми сложили тухли върху корема. И мен беше страх от пълната упойка, понеже досега не са ми слагали, дори секциото ми преди 3г., беше само с епидурална, но и пълната ми понесе много добре, събудих се лесно и бързо и нямах никакви странични ефекти, но ходих в частна клиника при доктора, който преди 3г. ми прави секциото и мина много леко.

# 83
  • Мнения: 144
little rabit надявам се всичко да е наред. И аз четох доста по въпроса още преди дори да ми се случи просто от любопитство. И на мен така ми каза лекарката че просто плода е бил с дефект и затова спира да се развива. Дано всичко се оправи. Толкова бяхме щастливи че забременях веднага такава радост беше за всички и все си викаш че не може да се случи на теб най лошото но ето че може. Застраховани няма. Ще гледаме напред ще мислим положително и всичко ще си дойде на мястото.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Mного съжалявам....наистина!Желая ти кураж и не се предавайте.Ще мине,ще боли,но опитвайте пак.

# 85
  • Мнения: 647
little rabit надявам се всичко да е наред. И аз четох доста по въпроса още преди дори да ми се случи просто от любопитство. И на мен така ми каза лекарката че просто плода е бил с дефект и затова спира да се развива. Дано всичко се оправи. Толкова бяхме щастливи че забременях веднага такава радост беше за всички и все си викаш че не може да се случи на теб най лошото но ето че може. Застраховани няма. Ще гледаме напред ще мислим положително и всичко ще си дойде на мястото.

Аз и с първата бременост имах от началото проблеми, то не че аз имах проблеми, но се оказа че имам миомни възли и ме побъркаха докторите, че няма да изкарам и до 3-я месец, но си изкарах до края безпроблемно, сега с втората бременност си казвах, че няма са се притеснявам като с първата и то пък взеха, че се объркаха нещата, да видим с третия опит какво ще стане..., спряла съм да се тревожа, това няма да ми помогне, само може да ми навреди.

# 86
  • Мнения: 144
Вече имам зацапване. Сега го видях. Кафяво  Cry Cry Cry Истина е.

# 87
  • Мнения: 647
Вече имам зацапване. Сега го видях. Кафяво  Cry Cry Cry Истина е.

Ами не чакай тогава и тръгвай към болницата, дано всичко мине леко!  Praynig

# 88
  • София
  • Мнения: 6 011
Вече имам зацапване. Сега го видях. Кафяво  Cry Cry Cry Истина е.
Миличка, съжалявам и те прегръщам много силно!
Аз го преживях точно преди месец, няма страшно.
 Hug Hug Hug

# 89
  • Варна
  • Мнения: 756
Да наистина недей да чакаш понеделник.Не се знае какво ще стане дотогава не рискувай Hug

# 90
  • Мнения: 144
Говорих с лекарката ми. Настоява да чакам понеделник. Само в случай че се усили кървенето а не е малко както сега тогава каза че ще ме прати в Шейново.

# 91
  • София
  • Мнения: 6 011
Дано да има шанс бременността ти, ако не - Шейново е добър избор. Казвам го от опит, много добре се отнасяха с мен и още едно момиче с мисед.

# 92
  • Мнения: 144
Момичета всичко свърши днес. Много тежко беше. Лекарят каза че е бил тежък аборт. Дано всичко за напред е добре. Благодаря ви за подкрепата! Hug

# 93
  • Мнения: 179
Kalinchica,при мен в 7ма седмица започна кървене,плода вече беше спрял да се развива.Кървенето е и признак,че нещо не е наред с плода,в много случаи организмът сам се чисти.В какъв смисъл ти е  казал тежък аборт?Все пак плода е бил по-малък от сантиметър?

# 94
  • Мнения: 144
Вчера получих кафеникаво зацапване и малко кръв. Сутринта като станах вече беше на съсиреци. И веднага отидох в кабинета. Лекаря ме прегледа отново с вагиналния видеозон но още при прегледа ме болеше много. После ме сложи на магарето да ме прегледа отново но по принцип съм много тясна а и сега изобщо не можах да се отпусна сложи ми местна упойка но не можа нищо да направи защото съм много стегната. Сложи ми хапчета във влагалището и в дупето и каза след 5 часа да се върна отново и че ще ми направи аборта с пълна упойка. Каза че проблема е че съм прекалено стегната. Затова е било тежко. Каза че първата упойка не ме е хванала напълно и са ми сложили още защото съм подскачала на магарето.

# 95
  • Мнения: 70
Kalinchica, съжалявам много за това, което ти се случва. Аз преживях същото миналата година, на 6.03 беше и моят аборт. Знам, че е трудно, но не се отчайвай, опитай се да мислиш за случилото се като за нещо, което е трябвало да се случи - природата си знае работата, по всяка вероятност ни е спестила много по-голям удар в бъдеще.
Желая ти бързо възстановяване и скоро да се похвалиш с две чертички Hug

# 96
  • Мнения: 718
Simple Smile Мойта първоначална диагноза беше 4 см. киста.Ела да я видиш какъв дангалак стана и как дивее Laughing
И моята също, скъсах се от рев...Нямало овулация и фоликулът не се бил спукал... ooooh!

Това са много сериозни неща и според мен трябва да се прибегне до абразио, когато е 100% сигурна диагнозата.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Калинчица,много съжалявам,още веднъж.Почивай си повече и много скоро ти желая една прекрасна бременност и здраво бебе нафинала.Желая ти го от цялото си сърце!

# 98
  • Варна
  • Мнения: 756
Калинчица ще се оправиш ,само трябва да си спокойна. Hug HugЧестит празник мили Дами !!!Бъдете горди и уверени жени,бъдете смели в мечтите и начинанията си,покорявайте с красотата си на богини.И не забравяйте ,че вашето призвание е да правите света по добър!!!

# 99
  • Мнения: 144
Благодаря ви за думите момичета  Hug Пия си антибиотика сега и се моля хистологията да не покаже нещо страшно. Честит празник на всички вас   bouquet Да сте живи и здрави и много щастливи   bouquet  bouquet  bouquet

# 100
  • София
  • Мнения: 6 011
 Hug
Епикризата след 20 раб дни ти казаха, нали? Аз моята още не съм я взела.
Всеки ден пиех по един Аулин и нищо не ме боля, питах специално за него докторката в Шейново, тя позволи.

# 101
  • Мнения: 144
Понеже аборта го направих в частен кабинет в който ме прати лекарката ми от Окръжна болница там и ще направят хистологията след 10 дни. Иначе ми изписаха Ципрофлоксацин да пия на 12 часа по 1 и ако имам болки може аулин или нимезил. Вчера ме болеше много корема след като си тръгнах от кабинета и веднага пих един нимезил и повече не съм пила. Сега усещам само някакво боцкане в корема. Кървене имам съвсем малко.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен ми го направиха в Шейново.
Пих Аулин 4-5 дни подред, просто психически бях смазана и не желаех да чувствам и физическа болка като напомняне на кошмара.
Иначе точно ципрофлоксацин ми изписаха, за 5 дни през 12 часа. Кървене, спиране и започване отново ми казаха, че е нормално да има в следващите десетина дни. И моето беше малко и само за 3-4 дни.

# 103
  • Мнения: 647
Понеже аборта го направих в частен кабинет в който ме прати лекарката ми от Окръжна болница там и ще направят хистологията след 10 дни. Иначе ми изписаха Ципрофлоксацин да пия на 12 часа по 1 и ако имам болки може аулин или нимезил. Вчера ме болеше много корема след като си тръгнах от кабинета и веднага пих един нимезил и повече не съм пила. Сега усещам само някакво боцкане в корема. Кървене имам съвсем малко.

Съжалявам много за случилото се, желая ти бързо възстановяване! А мен не ме болеше изобщо, чувствах само тежест, кървене имах точно 2 дни след аборта и то оскъдно. Сега пробваме пак, но днес вдигнах 38 градуса температура от вирус и дано пак не се оплеска нещо.  Cry

# 104
  • София
  • Мнения: 1 779
Калинчица, съжалявам SadБързо възстановяване и успех следващия път! Почивай си повече сега и се храни пълноценно.

# 105
  • Мнения: 144
little rabit и мен сега не ме боли изобщо. Нищо по различно не усещам дори. Кървене нямам само малко кафяво зацапване.  Ходи ли на лекар? Че тези 38 градуса хич не са малко. Лекувай се. Дано всичко е наред с вас желая ти го от сърце  Hug
bibi76 Тежко е наистина. Но ще гледаме напред. Трябва да сме спокойни за да бъде всичко нормално следващия път. Сега ще се отдадем на подготовката за сватбата ще мислим за хубави неща и като му дойде времето бебчето ще е налице  Hug

# 106
  • Мнения: 647
little rabit и мен сега не ме боли изобщо. Нищо по различно не усещам дори. Кървене нямам само малко кафяво зацапване.  Ходи ли на лекар? Че тези 38 градуса хич не са малко. Лекувай се. Дано всичко е наред с вас желая ти го от сърце  Hug
bibi76 Тежко е наистина. Но ще гледаме напред. Трябва да сме спокойни за да бъде всичко нормално следващия път. Сега ще се отдадем на подготовката за сватбата ще мислим за хубави неща и като му дойде времето бебчето ще е налице  Hug

Щом кървенето не е обилно, явно докторът добре си е свършил работата, желая ти бързо възстановяване! От епикризата не очаквай да научиш нещо, аз моята като я прочетох, се изумих, нямаше нищо общо с реалността - пишеше, че съм постъпила с болки и кървене, което не беше така, но ми казаха, че за да си вземат парите от касата, трябвало това да пише, абе простотии, както и да е, важното е да сме добре. Успях да сваля температурата само с обикновен парацетамол и вече ми е под 38, но и днес и имам 37.5, но доколкото разбрах, това не би трябвало да е проблем, ама да видим какво ще стане. Сега пия чайове с мед, ям лимони и кивита, но понеже имам синузит и се е възпалил, не знам как ще се изчисти гнойта..., пръскам сребърна вода с клеева тинктура, дано така ми мине.  Embarassed

# 107
  • Мнения: 144
little rabit и аз съм със синузит помага ми топла морска сол увита в кърпичка. Слагам си я на носа и много ме облекчава. Пробвай дано ти помогне Hug 

# 108
  • Мнения: 647
little rabit и аз съм със синузит помага ми топла морска сол увита в кърпичка. Слагам си я на носа и много ме облекчава. Пробвай дано ти помогне Hug 

Благодаря ти, ще пробвам всичко, само да се оправя по-бързо и да не се наложи да взимам нещо по-силно.  Peace

# 109
  • Варна
  • Мнения: 756
Как сте момичета? Кой колко бързо се възстановява? Внимавайте с тия настинки защото,аз като забременях изстинах жестоко.После казаха че може и това да е причината за загубата на плода.Пазете се Hug

# 110
  • София
  • Мнения: 6 011
Никол, в Шейново бяхме две жени с миседи в еднакви седмици. Дойде лекар да разговаря с нас и каза точно това - вероятно сме прекарали някакъв вирус. И двете бяхме прекарали стомашен вирус, другото момиче даже е имало висока температура, аз не. Факт е, че някъде по това време ми изчезнаха всички симптоми на бременността, което дори ме зарадва тогава, понеже вече не ми се гадеше, а то какво се оказа...
Тогава доктора ни даде приятелски съвет, че бебета се правят през лятото, а не във вирусно-грипавия сезон.

# 111
  • Мнения: 647
Как сте момичета? Кой колко бързо се възстановява? Внимавайте с тия настинки защото,аз като забременях изстинах жестоко.После казаха че може и това да е причината за загубата на плода.Пазете се Hug

Ами аз днес вече съм без температура, вчера имах, но под 38. Продължаваме с опитите. Сега ям промишлени количества лимони, кивита и портокали, пръскам си в носа сребърна вода с клеева тинктура и цитросепт, разреден с физиологичен разствор и днес вече секретът от носа ми е почти прозрачен, не е за вярване, че гнойта се изчисти толкова бързо, но пък повече ме боли гърлото, май слиза надолу гадния вирус и днес започнах да взимам и осцилококциум. Дано нямам проблеми, не зная дали вече съм бременна, овулацията ми започна от 6ти-7ми, ама предишните два пъти ставаше от раз, сега да видим... На всички желая бързо възстановяване и успешни опити и скоро всички да се похвалим с 2 черти!

# 112
  • Мнения: 647
Никол, в Шейново бяхме две жени с миседи в еднакви седмици. Дойде лекар да разговаря с нас и каза точно това - вероятно сме прекарали някакъв вирус. И двете бяхме прекарали стомашен вирус, другото момиче даже е имало висока температура, аз не. Факт е, че някъде по това време ми изчезнаха всички симптоми на бременността, което дори ме зарадва тогава, понеже вече не ми се гадеше, а то какво се оказа...
Тогава доктора ни даде приятелски съвет, че бебета се правят през лятото, а не във вирусно-грипавия сезон.

Моите доктори пък твърдят, че причината за миседа не е вирусът, още повече, че аз нямах висока температура, когато се разболях в 5-6 седмица, но аз не съм убедена. Иначе на мен симптомите не само че не ми изчезнаха, а гаденето ми се повиши, много странно.
Сега се разболях точно в началото на овулацията и се надявам до 2 дни да се оправя, но дано само не ме потрети. Embarassed
 Няма гаранция за лятото и тогава има вируси, особено чревни. Първата ми бременност в началото на 5-ти месец лежах в болница за задържане с бъбречна криза, заради настинка от климатика на работата, така че за мен лятото е още по-лошо, но поне първият път всичко мина успешно, дано и третият е успешен.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 756
Наистина и през лятото има вируси ,така че всичко е въпрос на късмет.Ти по добре се пази да мине, настинката и после дейстай  Hug

# 114
  • Мнения: 647
Наистина и през лятото има вируси ,така че всичко е въпрос на късмет.Ти по добре се пази да мине, настинката и после дейстай  Hug

Ами вече бяхме действали 2-3 пъти преди да настина, така че... дано нещата не се объркат.

# 115
  • Мнения: 144
На мен лекарката ми каза че причината може да е и силен стрес. Каза че прекалено много го подценяваме като фактор но играе огромна роля. Не знам до колко е истина това и не знам кога точно е спрял да се развива плода защото лекарката каза също че когато плода спре да се развива започва да се връща назад т.е започва да се смалява и дори да отговаря на 6 г.с може да е спрял да се развива в 7 г.с. та мисълта ми беше че точно в 6г.с изживях огромен стрес свързан с мъжа ми и семейството. Не знам дали това е причината но се надявам да не е здравословен проблем. На вас правили ли са ви хистология на плода? Какво показа?
little rabit дано всичко е наред при вас! Стискам палци.

# 116
  • Мнения: 647
На мен лекарката ми каза че причината може да е и силен стрес. Каза че прекалено много го подценяваме като фактор но играе огромна роля. Не знам до колко е истина това и не знам кога точно е спрял да се развива плода защото лекарката каза също че когато плода спре да се развива започва да се връща назад т.е започва да се смалява и дори да отговаря на 6 г.с може да е спрял да се развива в 7 г.с. та мисълта ми беше че точно в 6г.с изживях огромен стрес свързан с мъжа ми и семейството. Не знам дали това е причината но се надявам да не е здравословен проблем. На вас правили ли са ви хистология на плода? Какво показа?
little rabit дано всичко е наред при вас! Стискам палци.

Това, че спира да расте ембрионът и започва да се смалява е вярно, при мен от 7 мм., точно преди аборта беше станал 5 мм. и се виждаше, че се разпада. И при мен имаше стрес, проблеми в работата, съкратиха много хора, за мен знаех, че ще  ме оставят, но значително ми се увеличаваше работата и работното време. А сега има вероятност да почна нова работа и се чудя какво да правя, защото и на сегашната ми нещата вървят зле и не е ясно до кога въобще ще просъществува фирмата. И се чудех какво ще стане, ако почна нова работа и се окаже, че съм бременна?
Относно хистологията, нищо не пише в моята епикриза, всичко е абсолютна формалност, доколкото разбрах, това е масова практика, така че едва ли ще ти напишат нещо конкретно, по-скоро стандартните глупости. Сега е много важно да се пазиш да не настинеш, желая ти бързо и успешно възстановяване!

# 117
  • Варна
  • Мнения: 756
Относно хистологията е верно, наистина пишат едно и също на всички.Не знам защо, е така на мен даже доктора ми каза ,че мога да си хвърля епикризата.Познай колко е истинска.А колкото до стреса верно си е ,че може да е фактор за загубата на плода.Но и не само стреса и много други фактори влияят.

# 118
  • Мнения: 113
То мисля при всеки аборт правят хистологично изследване на плода и при мен пише "хиперсекреторен ендометриум"_ незнам какво означава  Thinking

# 119
  • Мнения: 144
А след това правиха ли ви изследвания. На мен ми казаха че зависело какво ще покаже хистологията на плода и ще преценят след това какво да ме изследват. Сега усещам много странно боцкане в слабиНите и корема. На моменти по силно на моменти по слабо. Случвало ли ви се е  Rolling Eyes

# 120
  • София
  • Мнения: 1 779
Изследвания след един аборт по принцип не се препоръчват, освена ако не е било проблемно и самото забременяване. Аз въпреки това на принципа страх лозе пази си направих някои, оказа се без да е имало смисъл. Причина не се откри. Явно в повечето случаи си е просто късмет - дано другия път за нас да е добър!

# 121
  • Мнения: 647
А след това правиха ли ви изследвания. На мен ми казаха че зависело какво ще покаже хистологията на плода и ще преценят след това какво да ме изследват. Сега усещам много странно боцкане в слабиНите и корема. На моменти по силно на моменти по слабо. Случвало ли ви се е  Rolling Eyes

Аз после си исках още болнични от личната ми лекарка и тя ми пусна пълна кръвна картина и всичко ми беше в норма, както и пълната кръвна картина от деня, в който ми правиха аборта. Други изследвания не съм си правила.

# 122
  • Мнения: 144
Аз съм решила още от сега че следващия път първите месеци поне няма да работя. Имам възможности за отпуски и ще се възползвам. Много ми е напрегната работата и ще я пропусна. И съм си казала и че никой няма да разбере че съм бременна. Толкова ме е яд сега че разбраха много хора. Следващия път когато ми проличи тогава ще се разбере. Ей бясна съм че ме издъниха  Close

# 123
  • Мнения: 647
Аз съм решила още от сега че следващия път първите месеци поне няма да работя. Имам възможности за отпуски и ще се възползвам. Много ми е напрегната работата и ще я пропусна. И съм си казала и че никой няма да разбере че съм бременна. Толкова ме е яд сега че разбраха много хора. Следващия път когато ми проличи тогава ще се разбере. Ей бясна съм че ме издъниха  Close

Изобщо не се тревожи за подбни неща и щом можеш да си почиваш, възползвай се.

# 124
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Kalinchica , това наистина е тъжно.Нооо-горе главата.% месеца след мисед пак бях бременна и 9 месеца след това гушнах моето малко съкровище.А при мен проблема беше,че много трудно забременях първия път и след аборта ммислех,че изобщо няма да забременея.Но ми се случи.Колкото до работата-веднага като разбрах, че отново съм бременна спрях да работя.Много се пазих първите 3 месеца-предимно лежех, още повече че пак прокървих и се наложи да ми бият Прегнил, но общо взето после не съм имала проблеми и бремеността ми беше много лека.

# 125
  • Мнения: 144
Atina_Eli дано всичко е наред следващия път. Аз забременях веднага от първия път и бяхме хем много учудени хем ужасно щастливи. Просто не очаквахме че ще се случи веднага. Така че се надявам след няколко месеца отново да съм бременна  Hug

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И аз збременях веднага след missed,дори не изчаках препоръчителните 3-6 месеца.Не се установи точната причина за аборта,но беше многоплодна бременност и може би оттам са дошли усложненията.Мислете позитивно,стискам палци на всички Praynig

# 127
  • Мнения: 144
Момичета днес си взех резултатите. Докторката каза че няма нищо генетично. Каза "станало е случайно". Изписа ми пак антибиотик който да пия когато ми започне цикъла и като ми свърши да отида на преглед и да започнем с изследвания. Така ли е било и при вас?
little rabit какво става с теб как си?

# 128
  • Мнения: 647
Момичета днес си взех резултатите. Докторката каза че няма нищо генетично. Каза "станало е случайно". Изписа ми пак антибиотик който да пия когато ми започне цикъла и като ми свърши да отида на преглед и да започнем с изследвания. Така ли е било и при вас?
little rabit какво става с теб как си?

Здрасти! Аз пих антибиотик само 7 дни от деня на аборта, после на 15-я ден бях на преглед - вагинален и на ехограф. Личната лекарка ми пусна пълна кръвна картина, след като бях спряла да пия антибиотика и всичко ми беше в норма, това е, други изследвания не съм правила. Иначе, да се похваля, оздравях! Не е за вярване, като се има предвид гърлото колко ме болеше, и то не се наложи да пия нищо сериозно, само Тантум верде смуках по 2 на ден и чайчета, лимони, мед, пчелен прашец и пр. Сега чакам да дойде събота и си купувам тест - да видим резултата.  Hug

# 129
  • Мнения: 144
little rabit стискам палци мила  Praynig дано резултата да е положителен  Hug

# 130
  • Мнения: 647
little rabit стискам палци мила  Praynig дано резултата да е положителен  Hug

Ами... каквото е това. Желая и на теб в най-скоро време 2 чертички!

# 131
  • Мнения: 647
little rabit стискам палци мила  Praynig дано резултата да е положителен  Hug

Днес ми дойде, явно не е дошъл моментът.  Sad

# 132
  • Варна
  • Мнения: 756
ще дойде момента, не се тревожи.другия път ще се похвалиш ще видиш Hug

# 133
  • Мнения: 144
little rabit само не си вкарвай лоши мисли в главата. Природата си знае работата. Ще дойде момента и тогава ще износиш едно прекрасно и здраво бебче. Само имай търпение  Hug

# 134
  • София
  • Мнения: 3 789
Нищо не може да направи,освен да поизчака още малко.Ако е в 5-та седмица наистина е рано за сърдечна дейност.Или да устиска още 2 седмици или да отиде при добър доктор в когото е сигурна.
Много добър съвет. Peace

# 135
  • Мнения: 647
little rabit само не си вкарвай лоши мисли в главата. Природата си знае работата. Ще дойде момента и тогава ще износиш едно прекрасно и здраво бебче. Само имай търпение  Hug

Коремът ме боли ужасно, досега през живота си не съм имала такъв болезнен цикъл, на някой случвало ли му се на втория месец след аборта, да го боли така?  Sad
Ами не знам защо реших, че пак ще се получи, преди ставаше от раз, а уж след аборт лесно се забременявало, ама при мен не стана, хем не чаках изобщо.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:19 от little rabit

# 136
  • Варна
  • Мнения: 756
На мен винаги ми е бил много болезнен цикъла.И корема ме боля и кръста.Ама ти искаш всичко да стане от първия път.Не се тревожи ,хубавите неща идват по бавно защото са много чакани. Hug

# 137
  • Варна
  • Мнения: 756
http://www.allabouthappylife.com/wallpapers/roses_bouquets/roses_bouquet_3554.jpg

  за малко настроение

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:47 от AnMary

# 138
  • София
  • Мнения: 679
little rabit само не си вкарвай лоши мисли в главата. Природата си знае работата. Ще дойде момента и тогава ще износиш едно прекрасно и здраво бебче. Само имай търпение  Hug

Коремът ме боли ужасно, досега през живота си не съм имала такъв болезнен цикъл, на някой случвало ли му се на втория месец след аборта, да го боли така?  Sad
Ами не знам защо реших, че пак ще се получи, преди ставаше от раз, а уж след аборт лесно се забременявало, ама при мен не стана, хем не чаках изобщо.
Двата цикъла след аборта бяха кошмарни, болезнени и обилни, тогава ми изписаха противозачатъчни за 1 месец, уж да регулираме кървенето и цикъла, та стана още по-зле имах кървене всички дни докато приемах противозачатъчните след което ми дойде 3 почти нормален цикъл, а 4 изчезна та се наложи да ми изписват дуфастон за да го предизвикат.
На нас ни казаха да чакаме най-малко 5 месеца след миседа, преди да започнем с бебеправенето.

# 139
  • Мнения: 647

Благодаря ти за розите.  Simple Smile Аз наистина по принцип съм страшно нетърпелива и хич не обичам за нищо да чакам, а и с първото ми дете забременях от раз и втория път така стана, само дето нещо се обърка.  Sad Не знам сега пак ли причината е вируса, който карах в дните на овулацията и бях с температура 38.5... каквото и да разправят, че не е от вируса, явно грипът има пагубно въздействие, само дето се тормозих да не пия нищо от страх. А за цикълът, предишния месец не ме болеше изобщо и по принцип никога не ме е боляло, дори след секциото, иначе не е обилен, но пък ми прави впечатление, че кръвта е много тъмна, почти черна, така беше и първия път.

# 140
  • Мнения: 144
little rabit имай търпение  Simple Smile На мен доктора ми каза да чакаме 6 месеца е разбира се зависи и от това как се възстановявам но да ти кажа честно предпочитам да чакам повече и всичко след това да е наред отколкото да съм нетърпелива и после пак да стане някой фал. Може би всичко е до организъм пий Нимезил на мен лично много ми помага при болки. Иначе аз вече втора седмица след аборта кървя. Дори получих гъбички от антибиотика та сега пия хапчета и за това.

# 141
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Млко зайче, не се притеснявай ще стане. Но колкото повече мислиш за това, толкова повече се натоварваш психически. Аз също знам, че след аборт9 назависимо какъв е той) трябва поне 5-6 месеца да минат преди да се правят опити за бебе. На мен лекаря ми беше обяснил, че се налага това изчакване, за да може матката да има време да се възстанови. А ако няма време за това може да не успее да задържи плода и след няколко опита да се окаже, че вече не е в състояние да износи бебе до края. Много объркано го обясних, но надявам се, че не сте ме разбрали погрешно. Имам и приятелка, която много прежива-две седмици преди термин загуби първото си бебе, след това в 5 месец се заради с рубеола и се наложи аборт по мед причини и слава Богу третия път беше успешен и сега си има 2 годишно момченце, но и на нея лекарите и бяха казали, че е най добре поне 6 месеца да се пазят и да не забраменява. А за цвета на МЦ и при мен след аборта е такъв вече почти година. Доки каза, че нямало проблем

# 142
  • Мнения: 94
Първото ми забременяване беше след 6-7 месеца опити. За съжаление в 11 г.с. - мисед. На другия ден абразио и поне 3 месеца трябваше да се пазим по препоръка на докторите. След изтичане на периода от първия опит забременях и сега в съседната стая спи бебока Simple Smile Важно е човек да не се предава и да вярва в успеха си. По-специални изследвания не са ми правени, бременността ми беше лека, естествено раждане почти на датата на термина Simple Smile Успех!

# 143
  • Мнения: 647
little rabit имай търпение  Simple Smile На мен доктора ми каза да чакаме 6 месеца е разбира се зависи и от това как се възстановявам но да ти кажа честно предпочитам да чакам повече и всичко след това да е наред отколкото да съм нетърпелива и после пак да стане някой фал. Може би всичко е до организъм пий Нимезил на мен лично много ми помага при болки. Иначе аз вече втора седмица след аборта кървя. Дори получих гъбички от антибиотика та сега пия хапчета и за това.

Първият ми цикъл беше оскъден, без никакви болки, но този е кошмар, никога нищо не ме е боляло така, не се издържа, не мога да мръдна, а и малкият е с температура, и постоянно мрънка, дано поне утре не ме боли така.  Sad

# 144
  • Мнения: 144
little rabit не знам мила. По добре за твое успокоение звънни на гинеколога си и го питай всичко това нормално ли е. И аз изпитвам в момента някакви много странни болки сякаш някой ми разкъсва вътрешностите но доктора каза че всичко е ок. Само  мога да се надявам скоро да ми мине. Така че консултирай се с лекар най добре.

# 145
  • Мнения: 647
little rabit не знам мила. По добре за твое успокоение звънни на гинеколога си и го питай всичко това нормално ли е. И аз изпитвам в момента някакви много странни болки сякаш някой ми разкъсва вътрешностите но доктора каза че всичко е ок. Само  мога да се надявам скоро да ми мине. Така че консултирай се с лекар най добре.

Вече съм значително по-добре, но ще отида на лекар като ми спре, днес вече не ми е оскъдно и на цвят си стана ярко червено, явно нещата се нормализират.
За гъбичките ти препоръчвам Лактацид интимен гел, има го в аптеките, много е ефикасен, аз откакто го ползвам, не съм имала проблеми.  Peace

# 146
  • Варна
  • Мнения: 756
Аз пък ползвам и съм много доволна от SEBAMED.Също е хубав за гъбички защото ph-то му е 3,8.

# 147
  • Мнения: 144
За гъбичките ми изписаха Фунголон 4 капсули да изпия и да се мажа с Клотримазол. Иначе интимния ми гел е Нивеа. Доволна съм от него. За гъбичките специално явно съм предразположена да ми излизат от лекарства. Още като дете ми се е случвало защото много боледувах и ме тъпчеха постоянно с антибиотици.
Момичета вече 14 дни кървя. т.е не кървя ами имам кафяво зацапване. Кога ще спре? Нормално ли е?

# 148
  • Варна
  • Мнения: 756
Вземи си да пиеш витамин С на упсавит разтворим.На мен ми ги изписа доктора след аборта.

# 149
  • Мнения: 647
За гъбичките ми изписаха Фунголон 4 капсули да изпия и да се мажа с Клотримазол. Иначе интимния ми гел е Нивеа. Доволна съм от него. За гъбичките специално явно съм предразположена да ми излизат от лекарства. Още като дете ми се е случвало защото много боледувах и ме тъпчеха постоянно с антибиотици.
Момичета вече 14 дни кървя. т.е не кървя ами имам кафяво зацапване. Кога ще спре? Нормално ли е?

Ми не знам, явно при всеки е различно, аз имах само 2 дни кървене и то оскъдно. Днес си взех направление от личната лекарка и за другия ми лекар, който работи със Здравната каса и тя ми каза, че ми се полагат още някакви кръвни изследвания и ми даде и за тях направление, утре сутрин ще ходя на гладно в поликлиниката да ги правя и ще пиша подробности за какво точно са, като занеса резултатите на гинеколога ми.

# 150
  • Мнения: 144
Момичета как сте какво се случва с вас? На мен най накрая ми дойде цикъла толкова болезнен както никога досега както казва little rabit . Гинеколожката ми каза че е нормално и че щом има болка значи е имало и овулация което било добре. Назначиха ми изследвания на хормони цитомегаловирус и хламидии. За съжаления цитомегаловируса е положителен и лекарката каза че това е причината за аборта  SadНа вас правиха ли ви такива изследвания? Какви бяха резултатите?

# 151
  • Варна
  • Мнения: 756
На мен не са ми пускали такива изследвания, освен цитонамазка и микробиология.А пуснаха ми и за токсоплазмоза.Колкото до това каква е причината за аборта не ми казаха.

# 152
  • Мнения: 647
Момичета как сте какво се случва с вас? На мен най накрая ми дойде цикъла толкова болезнен както никога досега както казва little rabit . Гинеколожката ми каза че е нормално и че щом има болка значи е имало и овулация което било добре. Назначиха ми изследвания на хормони цитомегаловирус и хламидии. За съжаления цитомегаловируса е положителен и лекарката каза че това е причината за аборта  SadНа вас правиха ли ви такива изследвания? Какви бяха резултатите?


Ами при мен вече минаха три цикъла, сега последният беше безболезнен, както и преди за разлика от предишния. След втория цикъл пак ходих на лекар и всичко беше наред, правих си някакви кръвни изследвания, които ми даде личната лекарка, май хормонални и всичко ми е в норма. И докторът като ме гледа на ехографа каза, че всичко е наред, сега пак правим опити, но аз вече се отчаях, че ще стане, уж всичко е наред, уж след аборт лесно се забременявало..., да ама не, поне при мен не се получи. Иначе аз пак бях болна, точно в дните на предишната ми овулация бях с температура и изобщо пак карах някакъв ужасен грип, не знам това ли е причината да не се получава. Но вирусът наистина беше гаден, майка ми баба ми се заразиха от нас и при тях доведе до пневмония и двете бяха в болница по Великден, изобщо изкарахме кошмарни празници.  Sad Това е от мен, сега пия цитросепт и се надявам да не лепна пак някой вирус, че вече не издържам.  Cry
Забравих да кажа, че сега цикълът ми е едва 3 дни, като само първите два е по-обилен, после си е направо оскъден, докато преди продължаваше 5-6 дни, не знам на какво се дължи промяната, но доктора каза, че няма защо да се притеснявам.

# 153
  • Мнения: 144
И на мен лекарката ми каза че съм се възстановила чудесно и след 1-2 месеца можем да започваме пак с опитите. Цитонамазка и на мен ми правиха всичко е отрицателно няма гъби няма бактерии няма нищо. Хламидиите отрицателни хормоните в норма само този цитомегаловирус положителен. Четох четох по въпроса и хич не се ориентирам. Лекарката казва че това е причинило аборта. Ама защо като правиха хистология на плода нищо не му откриха? Това бил вирус някакъв. Сега ми назначи лечение. Имуностимулатори и още едни хапчета и противозачатъчни вагинални таблетки. Много се обърках. Успех  little rabit стискам палци всичко да е наред вече  Praynig

# 154
  • Мнения: 647
И на мен лекарката ми каза че съм се възстановила чудесно и след 1-2 месеца можем да започваме пак с опитите. Цитонамазка и на мен ми правиха всичко е отрицателно няма гъби няма бактерии няма нищо. Хламидиите отрицателни хормоните в норма само този цитомегаловирус положителен. Четох четох по въпроса и хич не се ориентирам. Лекарката казва че това е причинило аборта. Ама защо като правиха хистология на плода нищо не му откриха? Това бил вирус някакъв. Сега ми назначи лечение. Имуностимулатори и още едни хапчета и противозачатъчни вагинални таблетки. Много се обърках. Успех  little rabit стискам палци всичко да е наред вече  Praynig

Успех и на теб и не се тревожи!  Peace

# 155
  • Мнения: 1 325
Здравейте момичета!След кафеникаво зацапване което на моменти ставаше по-светло днес отидох в спешното и там установиха, че ембрионът вече няма сърдечна дейност!В 11 г седмица съм и според доки е спрял да се развива някъде към 10г седмица!Засега ме оставиха в ръцете на природата, тоест естественно изчистване, под наблюдение разбира се, ако не успея така следват медикаменти и ако пак не се получи , измукване с вакум! Мисля и чета каква е причината за аборта ми!!!Всички изследвания ми бяха в норма(а тук изследванията са доста)
Преди малко ми започнаха болките и малко по-малко кръвта изсветлява, дано да е по-безболезнено и не се налага кюртаж Praynig

# 156
  • Мнения: 144
mari_rus при мен дори една нощ не стигна за да се изчистя сама. Наложи се медицинска намеса. Но не се притеснявай ще ти сложат упойка и нищо няма да усетиш. Съжалявам за загубата която преживяваш. Щом си чела вече знаеш че се случва доста често. На мен лекарката ми каза че причина също е и СТРЕСА. Не се натоварвай и не си  мисли глупости. Колкото повече се задълбочаваш толкова по объркана ще ставаш. Природата си знае работата. Успех! Стискал палци всичко да е наред с теб  Praynig Praynig Praynig

# 157
  • Мнения: 1 325
Kalinchica, дадоха ми почти седмица за да видят дали ще се справя сама.Лекарката ми каза, че ако кървене не започне до 3дни да минавам на хапчетата, кървенето започна преди няколко часа.Преди малко ходих до wc и усетих как от мен изпада нещо много голямо, с извинение полвинчо отиде да го погледне, и го видя, малко едва оформено човече newsm45 Много ми е мъчно!Погребах бебенцето си в тоалетната чиния! newsm45

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 22:24 от mari_rus

# 158
  • Мнения: 9 776
mari_rus, миличка, много съжалявам, че преживявате това Sad. Не знам какво друго да напиша. Жестоко е. Кураж Hug.

# 159
  • Мнения: 144
mari_rus  миличка много съжалявам наистина! Знам какво преживяваш и усещаш. Имай сили знай че това е най правилното нещо което е могло да се случи колкото и жестоко да звучи. Знам че е тежко знам че те боли но имай сили. Наистина. И заради себе си и зараи човека до теб а и заради детенцето което имаш. Такова нещо никога не се преживява не се забравя. Приеми нещата и продължавай живота си напред. Това е природата мила. За съжаление се налага да се сблъскваме и с такива трудности. Успех мила! Наистина имай сили. Това е най важното Hug Всичко ще се оправи и ще имате здраво бебче след това  Hug Hug Hug
Недей да мислиш такива неща моля те! По добре е било и за теб че организма ти се е справил и сам без да се налага лекарска намеса. Знам че е страшно и ужасно. Знам колко те боли. Имай сили!

# 160
  • Мнения: X
Мари, съжалявам че трябва да минеш през това, миличка. Силно те прегръщам, кураж! До теб е любимия, Даная вече спинка сигурно. Погледни я и горе главата. Следващия път ще е като по ноти. Природата си знае работата, нали вярваш в това? Целувам те.

# 161
  • Мнения: 1 325
При мен чистенето май върви добре.Вчера изхвърлих и плацентата, а днес имам само кървене.Болките намаляха, но вчера докато изхвърлях всичко беше ужас CryОх дано всичко на прегледа в понеделник е ок Praynig
Иначе още през бременноста ми направиха всички нужни изследвания(кръвна картина, токсоплазма , листероза, цитонамазка, но още резултатите от нея не са готови), иска ми се да си пусна едни хормонални изследвания.
Сбъдващи, Hug

# 162
  • Варна
  • Мнения: 756
Плацентата не се ли образува в 12-та седмица? newsm78 Мила нещо се бъркаш не вярвам да си изхвърлила плацента.Нещо друго е било.

# 163
  • Мнения: 1 325
nikol7972, може и да не е било плацентата.Първо изхвърлих плода, после падаха също толкова големи парчета колкото плода, и си помислих, че е това.
Kalinchica , благодаря ти мила Hug
Да се отчета след двата конторлни прегледа след аборта, изчистила съм се напълно сама Hug Док каза, за бебеправенето след един цикъл, но аз мисля да изчакам повече.

# 164
  • Варна
  • Мнения: 756
Да Мари_рус наистина е хубаво да изчакаш повече от един цикъл.  Hug Но пак ти си знаеш най добре. Каквото е било е приключило.Странно ми е как във Франция постъпват. newsm78 Няма кюретаж, от само себе си всичко да се изчисти.

# 165
  • Мнения: 1 325
nikol7972 , тук процедират така при ранните аброти(до дванайста седмица) Док каза, че шанса жената да се изчисти е 50% , след установяване на аборта оставят жената да кажем два-три дни, ако не започне да изхвърля плода, изписват хапчета за предизвикване на контракции и болкоуспокояващи(този метод е ефективен 80%) Ако така не се справи организмът прибягват до чистене с вакум.Слава Богу аз се изчистих абсолютно без медикаменти HugТук смятат, че този начин ( естественно чистене) е по-щадящ и затова казват, че не е проблем да се започне с опитите след един цикъл.Аз бих опитала, но просто си заминавам за бг и няма как Simple Smile

# 166
  • Варна
  • Мнения: 756
Има смисъл да те оставят да се изчистиш сама, като се има впредивд колко е гаден кюретажа.Щом си добре всичко е наред. Hug Hug Hug

# 167
  • Мнения: 647
Има смисъл да те оставят да се изчистиш сама, като се има впредивд колко е гаден кюретажа.Щом си добре всичко е наред. Hug Hug Hug

Привет и от мен! Да ви се похваля най-накрая с две чертички! Не знам защо предните два месеца не се получаваше, единственото обяснение според мен е, че все лепвах някакъв вирус и в дните на овулацията бях с 37.5 температура. Но ето че най-накрая свършиха гадните вируси, пих 1 месец цитросепт за подсилване на имунитета и пак съм бременна! Желая успех и късмет на всички!

# 168
  • Мнения: 2 521
litle rabit Честито EFPЛека и безпроблемна бременност този път preggo

# 169
  • Мнения: 647
litle rabit Честито EFPЛека и безпроблемна бременност този път preggo

Благодаря, дано!

# 170
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте момичета!
И аз минах през мисед аборта март месеца и се надявам скоро отново да видя двете чертички,както го пожелавам и на всички вас. Praynig
litle rabit Честито и от мен!  bouquet
Пожелавам ти безпроблемна бременност и след девет месец да гушнеш живо и здраво бебенце.

# 171
  • Мнения: 144
little rabit честито миличка! Много се радвам за теб! Желая ти безпроблемна бременност и здраво бебче. Успех  Hug

# 172
  • Мнения: 647
little rabit честито миличка! Много се радвам за теб! Желая ти безпроблемна бременност и здраво бебче. Успех  Hug

Благодаря, пожелавам ти и на теб 2 чертички в най-скоро време!  Hug

# 173
  • Мнения: 2 556
Момичета, на някоя от вас налагал ли се е кюртаж в по-късна седмица - 13-14 някъде? Дали е много рисково като процедура или все още може да се счита за безопасно, тъй като е близо до 12-тата седмица? Малко се притеснявам от самата интервенция, моля ако някой е минавал през нещо подобно да ми пише (може и на лични).

Общи условия

Активация на акаунт