Missed abortion?

  • 14 118
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 270
Според мен също трябва да изчака и да посети 3-ти лекар Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 779
пета седмица си е рано - нека изчака. А и тази диагноза задължително трябва да се потвърди от друг лекар преди да се отиде на кюретаж.
Желая й успех! Hug

# 32
  • Мнения: 387
Една молба от мен...напиши какъв все е резултата...дано всичко е наред и твоята приятелка скоро да бъде една от нас чакащите Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 33
  • Мнения: 683
Една молба от мен...напиши какъв все е резултата...дано всичко е наред и твоята приятелка скоро да бъде една от нас чакащите Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Приятелката ми все още няма кървене, макар първият доктор да й казал, че се очаква в сряда да получи. Гърдите й са напрегнати и много и се гади. Пие Дуфастон по предписание на втория доктор. Стискайте палци в понеделник всичко да е наред, тогава е прегледът. Praynig

# 34
  • Мнения: 163
Не знам какво точно е поожението при позантата ти, но на мен една пишман лекарка в 8 г.с ми обяснявашев, че има околоплоден сак, но няма плод....е както се вижда от линииката ми този плод дето го няма е на 18 дни да ми е жив и здрав  Simple Smile Joy Така, че да се консултира с 5 лекари ако трябва!!

# 35
  • Varna
  • Мнения: 603
Дано в понеделник резултатите да са добри!!!Ще стискам палци на приятелката ти.И ние имаме познато живо и здраво " кухо яйце"

# 36
  • Мнения: 4 555
Приятелката ми все още няма кървене, макар първият доктор да й казал, че се очаква в сряда да получи. Гърдите й са напрегнати и много и се гади. Пие Дуфастон по предписание на втория доктор. Стискайте палци в понеделник всичко да е наред, тогава е прегледът. Praynig


Това ми звучи доста обнадеждаващо, дано всичко да е наред  Peace

# 37
  • Мнения: 9 973
 Praynig дано всичко е наред

# 38
  • Мнения: 683
Дано в понеделник резултатите да са добри!!!Ще стискам палци на приятелката ти.И ние имаме познато живо и здраво " кухо яйце"

Днес докторът е видял ембрионът - 7мм. отговарял по размери за 7-ма седмица, но тъй като не е чул сърдечна дейност и е казал да отиде пак в четвъртък и ако тогава не се чуе, в петък ще направи кюртажа. Иначе и е обяснил, че сака е нарастнал, ембриона също, но можел да расте и без сърдечна дейност...това наистина ли е така? Също така е казал да продължи да пие Дуфастона. Докога може да се изчака за сърдечна дейност?

# 39
  • София
  • Мнения: 529
Повечето лекари изчакват 8г.с за сърдечната дейност. По-принцип може да се види и преди това, но с добър апарат и най-вече от добър лекар. И за да се избягват случаи като този - да седиш и да психясваш вкъщи, чудейки се има ли сърдечна дейност или не, аз лично съм против твърде ранното посещение при гинеколога. Вярно, радостта е голяма, нетърпението също, но и сега не й е лесно. Преди 8г.с. според мен не може да й каже категорично вижда ли пулс или не.

# 40
  • Мнения: 306
Дано в четвъртък да се види сърдечна дейност, но ако не, аз пак не бих бързала...
Стискам палци!

# 41
  • Мнения: 1 045
Днес докторът е видял ембрионът - 7мм. отговарял по размери за 7-ма седмица, но тъй като не е чул сърдечна дейност и е казал да отиде пак в четвъртък и ако тогава не се чуе, в петък ще направи кюртажа. Иначе и е обяснил, че сака е нарастнал, ембриона също, но можел да расте и без сърдечна дейност...това наистина ли е така? Също така е казал да продължи да пие Дуфастона. Докога може да се изчака за сърдечна дейност?
Ами аз си мисля че нещата ще са наред.Няма кървене и болки,което ме кара да си мисля че ембриона е жив,нали ако беше умрял организма щеше да се бори за изхвърлянето му.А и щом лекаря не бърза да му се довери и да изчакат .
п.п.В края на 2-ри месец бебчо е около 3 см,така че тези няколко мм които е казал не отговарят на 7ма седмица.На мен цялата работа ми прилича на нередовен цикъл и недобре изчислена дата на забременяване.Дано да съм права и да е наред всичко. Praynig

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 16:45 от GALQ79

# 42
  • Мнения: 10 012
Този лекар не е на себе си. Защо отсега говори за кюртаж? Защо изобщо и обяснява ,че ембриона може да нараства и да няма сърдечна дейност! Излишна, натоварваща информация, сякаш предварително се е настроил...отвратена съм. 

При мен е имало съмнения за кухо яйце от началото на втората ми бременност, но гинеколожката си мълчеше, защото от опит знае, че с такива новини не се бърза! Чак когато прокървих в 12та седмица ми показа на екрана, че вътре вече няма нищо. Дори сак. Приеха ме в болницата, където ме видяха 3 различни лекари на 3 различни апарата и ми показаха отново на екрана, че за съжаление бременността е била неуспешна.
Как така ако той не чуе сърдечна дейност е готов на кюртаж! Той ли е единствения лекар в града!
Неприятно ми е да разказвам нещо толкова лично на всеослушание, но се надявам на някой това да му помогне.
Като чета, много "кухи яйца" тичат из къщите на съфорумки.

# 43
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
...
п.п.В края на 2-ри месец бебчо е около 3 см,така че тези няколко мм които е казал не отговарят на 7ма седмица.На мен цялата работа ми прилича на нередовен цикъл и недобре изчислена дата на забременяване.Дано да съм права и да е наред всичко. Praynig
Точно това щях да напиша и аз! Peace
От личен опит/минала съм три подобни аборта/ ти казвам,че при момичето се наблюдава късна овулация и от там идва целия цирк.Важното е,че си има всички симптоми,най вече гърдите и гаденето!Ако престанат да я болят и спре и гаденето–лошо.
Но засега всичко си е наред и другата седмица–в 8 г.с ще чуят сърчицето!И бих сменила лекаря ако съм на нейно място,ДЕЗ е много права!

# 44
  • Мнения: 2 617
От все сърце се моля да сте прави и всичко да е наред. Моят опит е много неприятен, включително с това, че продължавах да си имам всички симптоми, нямах болки и кървене (то затова се казва missed abortion), но и сърчице нямаше, и то в по-късна седмица, не в осма. И да, сакчето може да нараства, а ембрионът да е загинал.
Аз вече писах мнението си, но пак да кажа - и да не се чуе в четвъртък сърчице, още може да се изчака. А ходила ли е при друг лекар?
Момичета, понякога си мисля, че ранната диагностика на бременността може да бъде доста стресираща. Колко ли такива случаи е имало преди ерата на видеозона, и накрая са се разрешавали по естествен път. А в случаите, когато това са били само неоправдани страхове, майката си ги е спестявала. Не че отричам новостите, просто си размишлявам на глас... ъъъ, пред клавиатурата де.
mama_na_vale , дай, Боже, всичко да се оправи!  Praynig Дръж ни в течение.

Общи условия

Активация на акаунт