Missed abortion?

  • 14 120
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
И при мен стана така.Тъкмо си бях направила теста и той беше положителен и след два дни решавам да отида на гинеколог,за да установи  бременността и той ми поставя диагноза "кухо яйце", и да остана за абразио.Аз отказах.Потърсих  второ мнение и изненада не беше"кухо яйце".Тъй че бих те посъветвала,твойта близка да изчака или да потърси и второ мнение.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Задължително да изчака поне 10 дена и пак да отиде на лекар. Ако трябва да потърси трето мнение и четвърто дори.
Peace

# 17
  • Мнения: 4 335
Бих потьрсила и трето мнение,но за по сигурно и да изчака още няколко дни.
Дано всичко е наред и да се види ембрионче.

# 18
  • Мнения: 544
Аз също бих посъветвала да изчака и да се консултира отново. В никакъв случай да не бърза с абразиото. Дано всичко е наред и не се стигне до него!

# 19
  • Мнения: 9 973
нека не избързва още,рано е за да се поставя тази диагноза

# 20
  • Мнения: 283
Глава ме боли от тези лекари...Направих мисед преди 1 месец.На консултациите до 8 седмица всичко беше наред.На 10-та седмица същата лекарка ми каза,че фетуса не се развивал,смята изчислява,върна ме за след 10 дена и когато отидох пак ми каза че всичко било нормално фетуса бил 10 седмица??? 3 пъти ходих през седмица той все 10-та седмица бил ама добре бил и сърдечна дейност имало....На другия ден обаче след успокойтелния  уж преглед получих кървене.Настаниха ме в болница и казаха че фетуса няма сърдечна дейност поне от седмица и имам отлепване на сака.Аз им казвам,че вчера съм била на преглед и сърдечна дейност е имало,те ми се смеят.Най голения абсурд беше,че след като видяха че плода е загинал почнаха да ми бият инжекции за задържане?!? Имало било 1% вероятност да го съживят.Това им бяха точно думите...Какво да ви казвам...сега си живея с болката и гледам напред и повече на лекар невярвам.Така че мило момиче кажи на приятелката си да изчака и да не бърза,аборт най-лесно се прави...Дано да има късмет повече от мен и намери подходящ лекар.

# 21
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Бих потьрсила и трето мнение,но за по сигурно и да изчака още няколко дни.
Дано всичко е наред и да се види ембрионче.
Стискам палци.

# 22
  • Мнения: 3 929
Моят съвет е непременно да изчака до следващия преглед, още повече че няма кървене. Аз бях със същата диагноза в 4 - 5 г.с. - "кухо яйце". Докторът ми настоя да изчакам и ми изписа Утрогестан, Папаверин, но шпа и фолиева киселина и след 10 дена установи наличие на бременност, т.е. наличие на ембрион и каза, че всичко е наред. Освен това, аз бях и с кървене.
Успех!

# 23
  • Мнения: 2 617
Да изчака задължително! И трето мнение!
Аз бях със същата диагноза, но лекарят се съмняваше и изчакахме. За съжаление се потвърди и от още двама лекари, но абразиото ми го направиха почти 2 седмици по-късно. Не е страшно да изчака. Дори ако наистина е лоша диагнозата, най-много нещата да тръгнат да се развиват по естествен път, т.е. да прокърви, и тогава така или иначе ще се наложи лекарска намеса.

Само за кураж искам да кажа, че в Искам бебе съвсем скоро една съфорумка имаше същия случай - момичето преди нова година вече беше отписало бебето, питаше за координати на лекари и клиники за кюретаж, а след празниците се появи и се похвали, че си имат сърчице!  Laughing

Успех и късмет!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Преживях същото преди няколко години. Missed abortion означава "задържан аборт", т.е. плода е загинал, но тялото го задържа, не го изхвърля. При мен започна с едно леко кафеникаво зацапване в 12 г.с., което след няколко часа премина в кръвоизлив и болки. След ехографския преглед се оказа, че ембриона отговаря на 8 г.с., т.е. беше спрял да се развива много по-рано. Преди това бях ходила на лекар, но въпреки, че прегледа не констатира наличие на сърдечна дейност, лекаря ми каза, че няма  да прибързва с абразио и ме посъветва да изчакаме още няколко седмици. Така и направих, но уви при мен краят беше лош. 
Моят съвет е също да потърсиш трето мнение. Пожелавам ти успех Hug

# 25
  • Мнения: 58
Рано е още нека да из4ака. И при мен уж ембриона не се развиваше, а сега си гушкам живо и здраво беб4е.  Дай Боже същия късмет на приятелката ти Praynig!

# 26
  • Мнения: 70
Аз също мисля, че е малко рано за окончателна диагноза. Все пак някои ембриони се развиват малко по-бавно или пък оплождането може да е станало по-късно. По-добре приятелката ти да изчака още малко, за да няма съмнение. А и още едно мнение няма да е излишно. Аз преживях същото нещо в началото на миналата година. Това че няма кървене или зацапване за момента не означава нищо, зацапването при missed обикновено се появява 2-3 седмици след като е спряла сърдечната дейност. Но както казах, г.с. е много ранна и по-добре да изчака. Дано всичко да е наред и скоро да видят сърчицето. Стискам палци Praynig

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз мисля, че е рано, нека изчака, непременно да се консултира поне с още 2ма лекари  Hug
Стискам и силно палци  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 756
при мен се случи че прокървих и веднага отидох на спешен кабинет.докторката каза ,че плода няма тонове.и все пак каза да ме види още един доктор за всеки случай. и така и другия потвърди ,че няма тонове и ми направиха аборт.за голямо съжаление.

# 29
  • Мнения: 1 420
Според мен приятелката ти трябва да изчака. На една моя позната й се е случило точно това, което ти описваш. Първият лекар й казва, че ще трябва да го махне, но отива при втория и той казва да изчакат - след това се вижда сърчицето  Peace Както тя казва - този лекар спаси живота на бебето и. Сега си имат една здрава кукличка  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт