Майчинство за безработни

  • 142 627
  • 768
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 Здравейте,нова съм и съм малко неориентирана за което моля да ме извините! Бих искала да попитам и за моето положение,имам общо 2 години трудов стаж-2006 и 2007,но от тогава съм безработна,защото бях студентка до този месец на 2010 година. Сега при това положение ако съм бременна ще получавам ли майчинство и какво ще е то?

   Предварително много благодаря за вниманието!

тъй като си безработна нямаш правата на работеща майка
ако отговаряш на изискванията за доход-350 лв бруто на човек,ще взимаш социално майчинство-100 лв на месец за една година

# 166
Много благодаря за отговора!Сетих за още един въпрос,а ако в момента който разбера,че съм бременна се водя на работа през тези 6-7 месеца и се осигурявам,те помагат ли ми с нещо?

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благодаря за отговора!Сетих за още един въпрос,а ако в момента който разбера,че съм бременна се водя на работа през тези 6-7 месеца и се осигурявам,те помагат ли ми с нещо?

помагат ти ако се осигуряваш през тези 7 м на нещо повече от минималната,защото 1 г ще взимаш повече от минамалната
ако минималната те устройва,започни работа малко преди 45 дневния

# 168
# 169
  • Мнения: 13
здравейте бих искала да попитам ,не работя и не се осигурява от 2 години,но имам 2 години трудов стаж,това какво означава?колко пари ще взимам и за какав период .

                                                                             благодаря ви много!

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте бих искала да попитам ,не работя и не се осигурява от 2 години,но имам 2 години трудов стаж,това какво означава?колко пари ще взимам и за какав период .

                                                                             благодаря ви много!

ако си останеш безработна до 45 дневния болничен,евентуално ще имаш право на соц майчинство 100 лв за една година,ако отговаряш на изикванията за доход-350 лв бруто на човек
ако започнеш работа фиктивно малко преди 45 ,дневния болничен-2 г по 240 лв

# 171
  • Мнения: 57
Здравейте! /пак/
Някой знае ли, къде точно мога да открия
здравно осигурителният ми номер? В здравната  книжка не го  намирам, а ми  трябва за смяна  на личен номер newsm78


Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 18:18 от *shushi*

# 172
  • Мнения: 83
Здравейте!Моля да ме извините ако въпроса ми не е за тук.Имам дете което е с ТЕЛК и в момента чакам друго дете нямам никакъв стаж понеже се налагаше да си гледам сина в къщи,интересува ме освен детските който ми се полагат за новото дете ще имам ли право на някакви други пари след като родя при условие че първото дете ми е с увреждане и въз основа на това не съм работила до сега.Предварително ВИ благодаря за отговорите.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Моля да ме извините ако въпроса ми не е за тук.Имам дете което е с ТЕЛК и в момента чакам друго дете нямам никакъв стаж понеже се налагаше да си гледам сина в къщи,интересува ме освен детските който ми се полагат за новото дете ще имам ли право на някакви други пари след като родя при условие че първото дете ми е с увреждане и въз основа на това не съм работила до сега.Предварително ВИ благодаря за отговорите.

ако доходът на член от семейството е 350 лв бруто ще имаш право на социално майчинство 100 лв на месец за една година.също помощ за бременност 150 лв,помощ за раждане 600 лв,детски надбавки 35 лв
за съжаление това,че не си работила,защото си гледала другото си дете с ТЕЛК не се взима предвид

през живота си имаш ли 12 м стаж?

# 174
  • Мнения: 83
Не не съм работила въобще даже не успях да си завърша вишето образование защото родих и нямаше кой да ми помага в грижите за малкия и си го гледах сама,надявах се на това че имаме ТЕЛК да съм с някакво предимство но явно не.Ще се задоволя и с това което ми се полага,няма как иначе.

# 175
  • Мнения: 57
Здравейте.
Искам да попитам, ако започна работа фиктивно малко преди 45д. болничен,
то работодателят колко време трябва да ме води  при него на работа?
След като родя, ще съм в майчинство, но все пак,колко дълго  трябва да ангажирам някой за да ме води на работа? Благодаря!

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
*shushi*  ,достатъчно е един ден да отработиш и може да излезеш в 45 дневен.Но трябва да имаш 12 м  стаж през целия си живот.Иначе ще те водят на работа по време на цялото майчинство

# 177
  • Мнения: 57
*shushi*  ,достатъчно е един ден да отработиш и може да излезеш в 45 дневен.Но трябва да имаш 12 м  стаж през целия си живот.Иначе ще те водят на работа по време на цялото майчинство
Да, аз  ще излеза в болничен, но мисълта ми  беше-до кога трябва да се водя в  тази фирма на работа? Говоря вече  за напускане,  а не за  болничен.
Благодаря ти, имаш по бира от мен  Hug

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Говоря вече  за напускане,  а не за  болничен.


е как до кога-докато искаш да взимаш майчинство или до 2 г на детето.после напускаш

# 179
  • Мнения: 57
Говоря вече  за напускане,  а не за  болничен.


е как до кога-докато искаш да взимаш майчинство или до 2 г на детето.после напускаш

Ясно, значи по-рано ако "напусна" спирам да се водя майчинство.
Много ти Благодаря! Добре, че си ти в тази тема Hug ако иамш път към София,  свиркай  ще се радвам да пием по бира Peace

Общи условия

Активация на акаунт