Майчинство за безработни

  • 142 628
  • 768
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 149
Здравейте бъдещи и настоящи мами....сигурна съм че вие ще ми помогнете.През май започнах работа но юни разбрах че съм бременна,работих до август но след като разбраха че съм бременна ме съкратиха и в момента съм безработна.Въпроса ми е следния.Преди Юни имам 5 месеца прекъсване тъй като бях без работа ,а преди това повече от 2 години стаж.Всички здравни осигуровки са ми внесени,но социални през тези 5 месеца нямам.Колко майчинство ще получавам ако от сега до януари си внасям осигуровките,но не внеса тези за 5те месеца прекъсване.Трябжа да имаш 12мес през целия трудов стаж или се връщат 12 месеца назад другите не ги бъркат.Доста мнения чух и бих искала да ми обясните нещата,дали имам право поне на минималните 250 лева след като все пак имам трудов стаж повече от 12месеца а и винаги са ме осигурявали на много хубави пари..Благоеаря предварително за отговора..  bouquet

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте бъдещи и настоящи мами....сигурна съм че вие ще ми помогнете.През май започнах работа но юни разбрах че съм бременна,работих до август но след като разбраха че съм бременна ме съкратиха и в момента съм безработна.Въпроса ми е следния.Преди Юни имам 5 месеца прекъсване тъй като бях без работа ,а преди това повече от 2 години стаж.Всички здравни осигуровки са ми внесени,но социални през тези 5 месеца нямам.Колко майчинство ще получавам ако от сега до януари си внасям осигуровките,но не внеса тези за 5те месеца прекъсване.Трябжа да имаш 12мес през целия трудов стаж или се връщат 12 месеца назад другите не ги бъркат.Доста мнения чух и бих искала да ми обясните нещата,дали имам право поне на минималните 250 лева след като все пак имам трудов стаж повече от 12месеца а и винаги са ме осигурявали на много хубави пари..Благоеаря предварително за отговора..  bouquet

важното е,че имаш 12 м осигурителен стаж през живота си.не се искат да са последните 12 м
започни работа малко преди 45 дневния ти болничен и ще взимаш 2 г по 240 лв.като първата година може и да е малко повече-зависи от осигуровките ти

# 497
  • Мнения: 149
Това значи че не се връщат полседните 12 месеца а се гледа целия трудов стаж.Ами ако започна работа сега или поне се водя на работа и ме осигуряват на минималната работна заплата
отново ли ще взимам тези 240 лева понеже ме страх ,че ако започна някъде малко преди тези 45 дни отново могат да ме премахнат от работа.

Последна редакция: пн, 05 сеп 2011, 18:47 от beb4e_87

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това значи че не се връщат полседните 12 месеца а се гледа целия трудов стаж и дори и да не внеса осигуровките си за тези 5 месеца а започна работа сега ще си получвам нормално майчинство а не 100лева.Ами ако започна малко преди тези 45 дни те нямат ли право да ме премахнат отново от работа..



изисква се 12м осиг стаж изобщо,да.и ако работиш в момента на издаване на 45 дневния ти болничен,няма да взимаш 1 г по 100 лв.а две години майчинство
а базата за изчисление на обезщетението е 18 м преди 45 дневния ти

да,ако започнеш на изпитателен срок редовна работа могат да те освободят отново.но ти не търсиш ли да започнеш във фирма на приятел.защото бременна в 8 мия месец нормално няма кой да вземе

# 499
  • Мнения: 149
Попринцип да смятам да започна работа веднага към фирмата на приятелят ми.Къде и кога трябва да удостоверя трудовия си стаж и от къде се изплаща това майчинството,от работодателя или от НАП и дали след като излеза в майчинство трябва мъжа ми да продължава да внася всичките осигуровки...

П.С Надявам се не ставам нахална но искам да знам какви права имам..Много благодаря за отговорите smile3525

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Попринцип да смятам да започна работа веднага към фирмата на приятелят ми.Къде и кога трябва да удостоверя трудовия си стаж-не се удостоверява никъде и от къде се изплаща това майчинството,от работодателя или от НАП от НОИ и дали след като излеза в майчинство трябва мъжа ми да продължава да внася всичките осигуровки...-да,всеки месец ще плаща здравна за теб-20.16 лв

П.С Надявам се не ставам нахална но искам да знам какви права имам..Много благодаря за отговорите smile3525

# 501
  • Мнения: 149
Много благодаря за изчерпателните отговори...

# 502
  • Мнения: 4
Здравейте, добре, че сте вие мами и форума за да отмените заниманията ни с неадекватните институции  Praynig
Искам да ви питам какъв е варианта да вземам 2 години, 240 лв майчинство в следния случай:
Имам стаж година и няколко месеца, който приключи преди около 2 години (т.е. последните 18 месеца съм безработна). В периода, който работех и сега съм студентка и съм в 7 месец. Имам вариант приятеля ми да ме назначи фиктивно, до колкото разбирам от форума и след отговор на мейла ми до НОИ в това има смисъл, но незнам на каква сума е най- добре да ме осигурява?
За мен обезщетенията от Социалните не са вариант защото дохода ни не е под 350 лв...
Та някой ако може да ме просветли какво да направим сега и кой е най- добрия вариант, ще съм много благодарна...  Embarassed Wink

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
редовен студент ли си

# 504
  • Мнения: 4
Да, завърших семестриално през Февруари, остават ми държавни изпити...мисля, че това не е проблем обаче по отношение на еднократното изплащане на 2800, нали?  Thinking Simple Smile

# 505
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да, завърших семестриално през Февруари, остават ми държавни изпити...мисля, че това не е проблем обаче по отношение на еднократното изплащане на 2800, нали?  Thinking Simple Smile

точно затова питам,защото ме съмнява да ти изплатят тези пари.но все пак опитай да вземеш увеверине,че си редовен студент като родиш
по другия въпрос-трябва да работиш,за да взимаш 2 г майчинство.дали ще започнеш сега или малко преди 45 дневния няма значение.на колко ще те осигуряват също.минималната е добре,защото няма смисъл да наливате за осигуровки

# 506
  • Мнения: 4
Много мерси...   bouquet

# 507
  • Мнения: 3 961
Здравейте, ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Аз съм студентка редовно обучение, имам дете на 10 месеца и никакъв стаж. До годинката на малката от социалните ще получавам по 100 лв. помощи. Въпросът ми е след това дали по някакъв начин мога да получавам пари - с осигуровки или фиктивна работа или нещо друго?

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, ще се радвам, ако някой може да ми помогне. Аз съм студентка редовно обучение, имам дете на 10 месеца и никакъв стаж. До годинката на малката от социалните ще получавам по 100 лв. помощи. Въпросът ми е след това дали по някакъв начин мога да получавам пари - с осигуровки или фиктивна работа или нещо друго?

за да получаваш пари и втората година,трябва да имаш 12 м осигурителен стаж и да работиш.дори сега да започнеш фиктивно работа ще натрупаш стажа малко преди втората година и няма смисъл.трябвало е да започнеш фиктивно още като си разбрала,че си бременна или като си родила
помощта за студенти 2880 лв взе ли я?
детски получаваш ли?
еднократната помощ за раждане взе ли я?

има и помощи за отопление-питай в социалните.друго няма

# 509
  • Мнения: 3 961
Да, помощта съм я взела и еднократната за студенти също, детски получавам. Благодаря все пак за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт