Бременност и високо кръвно!

  • 202 933
  • 477
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 185
Здравейте,в началото на 6ти месец съм,по принцип всеки ден си меря кръвното и е в граници 110/70 до 120/85 . Винаги обаче на консултация ми го измерват 135/95-145/105 . Отдавам го на притеснение,но въпреки това ми изписаха Допегит по 1/2 таблетка дневно.
Вече 2 дена го пия и отново меря вкъщи в границите на 100/70 - 110/85 . С първата бременност също беше така,но тогава нищо не съм пила . Дали апарата там не показва точно или притеснението игра роля ?

# 466
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте,в началото на 6ти месец съм,по принцип всеки ден си меря кръвното и е в граници 110/70 до 120/85 . Винаги обаче на консултация ми го измерват 135/95-145/105 . Отдавам го на притеснение,но въпреки това ми изписаха Допегит по 1/2 таблетка дневно.
Вече 2 дена го пия и отново меря вкъщи в границите на 100/70 - 110/85 . С първата бременност също беше така,но тогава нищо не съм пила . Дали апарата там не показва точно или притеснението игра роля ?

Здравей! По-скоро притеснението. Аз също бях на Допегит, валериян, в нас 110/70, отивам натъпкана с лекарства + похапване на канела- 140/90, дори и повече. Прибирам се в нас - пак 110/70. Най-накрая пиех Допегита преди прегледи. Много ми помогна чай от Арония  Peace
Успех!

# 467
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Аз за съжаление направих прееклампсия и родих бебка със секцио в 36+2 г.с. Нямах отоци или албумин, единствено кръвното се повиши и стигна 160/100. И доплера се беше влошил, бебка изостана с около 3 седмици. Милата беше с тегло едва 1800гр., но след 17 дни престой в неонатология МД се прибрахме у дома с тегло 2100. Сега е една палава слунчунка. Около седмица след раждането спрях Допегит-а, кръвното ми отново стана ниско. Сега често сближавам границите, но го отдавам на преумората и недоспиването. Иначе бременността ми протече прекрасно, без никакви неразположения, болки, гадене и т.н. До преди да вляза в болница всеки ден се разхождах по баирите на близката гора по 2-3 часа. До 7-ми месец правех гимнастика за бременни.Много се притеснявам за евентуална следваща бременност, въпреки че е рано да мисля за такава. Утре съм на преглед при АГ и ще попитам за необходими изследвания, за да открием причината.

# 468
  • Мнения: 1 495
И при мен беше така - в нас кръвното ниско , а при доки стигаше до 160 горна граница и тя почваше да ми се кара и аз още повече го вдигах . При мен беше от притеснение какво ще ми каже на прегледа , но в 9ти месец и аз пиех лекарства , за да не го вдигам така .

# 469
  • София
  • Мнения: 10 698

tany3dj спокойно, аз с бременност завършила успешно,но с прееклампсия имах и още една,завършила пак успешно,но без прееклампсия. Grinning

# 470
  • В една слънчева къща...
  • Мнения: 774
Браво, Магнитче! Помня те, когато забременя, а наскоро видях, че рожбичката ти се е появила на бял свят Simple Smile Много се радвам за вас!!! Дано нямам проблеми. Ти прави ли някакви изследвания, заради прееклампсията?

# 471
  • София
  • Мнения: 980
При първата и аз вдигах само последните месеци и то в кабинета на доктора, но не пиех нищо но после кръвното ми се запази високо до втората бременност когато ми се оправи до последните два месеца, когато внезапно пак вдигнах с всички придружаващи симптоми на прееклапсията и бебо се роди много слаб. Тогава се светнах, че се дължи на хормони, нямаше какво друго да е.

В крайна сметка се оказа, че имам аденом на надбъбречна жлеза, която ми е направила всички тези бели, като е произвеждала хормон на стреса - алдостерон. Ако го знаех преди втора бременност, щях да се оперирам и да избегна всички последствия.
Аденомите често се случват по време на бременност поради притискането на плода върху съответните органи и той реагира с аденом.

tany3dj  съветвам те преди следваща бременност да отидеш на термодиагностика във 22ра поликлиника, имат сайт и можеш да запишеш час. На мен там ми откриха проблема и аденома, за съжаление ги намерих след втората си бременност. До тогава никой не се сети да ми види надбъбрека, вкл. когато лежах за прееклампсия и ми направиха какви ли не изследвания. Но на термото се гледа цялото тяло и всичко лъсва като на длан!

ВАЛЕРИАН не се взима по време на бременност

# 472
  • София
  • Мнения: 10 698
Браво, Магнитче! Помня те, когато забременя, а наскоро видях, че рожбичката ти се е появила на бял свят Simple Smile Много се радвам за вас!!! Дано нямам проблеми. Ти прави ли някакви изследвания, заради прееклампсията?
След като забременях изследвахме в -7 г.с молекули на плацентата,те предсказват дали има риск от прееклампсия, отделно на фетална ехокардиография като бях два пъти,детския кардиолог видя нещо ,коеот показва че съм предразположена към хипертония, но ние знаем това и бяхме взели мерки, кръвното през цялото време ми беше ниско.

# 473
  • Мнения: 604
здравейте. може ли да ми кажете, ако в началото на бременността - 3м., еднократно се покачи кръвното до 140/90, 10-15 минути след това спадне на 130/80, нужно ли е да се ходи на доктор. Т.е. колко пъти трябва  да се покачи до такива стойности кръвното, за да се търси лекарска помощ? Или по-скоро колко дълго трябва да се държи? Все още ми е високо, а и пулса ми е ускорен 90 и малко и си го усещам,
Аз от началото си държа 130/80, но днес сутринта се изненадах.

Мерси.

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 13:53 от ambro13

# 474
  • София
  • Мнения: 980
Доколкото съм чела, не постоянно завишеното е толкова рисково колкото внезапните качвания и спадове. Трябва да го мериш винаги в една и съща поза за да можеш да прецениш. Също така като седнеш бебо може да притиска аорта и от там да го вдигаш. Затова се мери в седнало, легнало и изправено състояние.
Но както писах, щом правиш такива скокове, не се бави, а се консултирай с лекар. Peace

# 475
  • Мнения: 6
Здарвейте, днес май вдигнах кръвно....
на първата консултация кръвно 100/60
на втората консултация(12.02.2014) 100/70
днес се събудих сутринта направих си макарони със сирене, които май бяха доста солени заради сиренето...после легнах и спах до към 14 часа и тогава едвам се надигнах.....
като станах лицето ми беше малко подуто не фрапантно, а също и пръстите на ръцете...
днес не съм ходила много до тоалета, а по принцип ходя доста често...
за да намаля оттока си направих кафе(нали действа деуретично), но не ми подейства така...
по едно вреем след това се усетих, че имам горещи вълни и ми е топло...измерих температура нямах...
измерих кръвно 129/88
затоплянето и поетенто ми отминаха, но мисля, че го поддържам и до сега с такива стойности....
оттока ми спадна, но пак не ходя много често до тоалетната....
притеснявам се, защото сега идват почивни дни
високо ли е това кръвно?
какво изследване трябва да си направя на урината?

# 476
  • София
  • Мнения: 10 698
Не, не е високо това кръвно. Може да се изследват ако искаш...албумин и общ белтък в кръвта.

# 477
  • София
  • Мнения: 980
междувременно си купи чай от корен на глухарче и го пии. Това е единственият безвреден  диоретик, който ми предписаха. Действа безотказно и по-добре когато се вари, а не само запарка. При мен тези горещи вълни се оказа от повишен инсулин, ти си яла макарони - може и да има връзка. Проследи дали вълните и зачервяването ти се случват след ядене на въглехидрати - бял хляб, тестени, банани и най-вече КАРТОФИ!
Ако отговорът е да, най-добре ми пиши на лични.
Лека бременност и повече спокойствие!

Общи условия

Активация на акаунт