Бременност и високо кръвно!

  • 203 220
  • 477
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 069
Търси причината за кръвното си, не се предавай!!!!!!!!! Не е нормално млад човек да има кръвно при условие, че сърцето му е добре и не е 300 кила. Тялото реагира с високо кръвно на някакъв дразнител - откриеш ли го, ще се излекуваш!
Да, права си  Peace
Аз открих моят дразнител и от 5 месеца не съм вдигала кръвното  Simple Smile
smile3501
кой е твоят дразнител?
бившия ми работодател и "секретарката" му 

# 421
# 422
  • Мнения: 2 357
Х diabet mama, мила Hug
Аз открих след раждането своя проблем.... като твоя.... Инс резистентност, СПКЯ, хормони, кисти, килограми в повече и оттам кръвното... гадният омагьосан кръг. Confused Cry Приемам всякакви съвети за борба с тая напаст, може и на ЛС Hug
Сега пия 2 пъти на ден Глюкофаж 1000мг., храня се разделно, без рафинирана захар, пържено, маргарини и т.н., с малкия съм нон стоп на крак и по градинки, МОЛ-ове и в движение, но за сега нито грам не пада, а това е най-важната крачка в борбата със СПКЯ и инс резистентност Confused

# 423
  • София
  • Мнения: 980
съвсем същите симптоми като при мен, а се оказа, че през цялото време 6 години сме лекували симптомите, а не болестта.
Аз пия сиофор до операцията, след това казаха, че ще забравя и за него.
Бързо тичай на термодиагностика и от там знаеш къде, УСПЕХ!!!!!!!! И да пишеш!
Аз до СПЯ не стигнах но всеки го друсва където му е гена, успях макар и трудно да забременея втори път.

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 12:53 от х_diabet_mama

# 424
  • Мнения: 2 357
Каква операция? Къде да отида на термодиагностика? Само в София ли има? Hug

# 425
  • София
  • Мнения: 980
Да не спамя пак, писала съм назад в темата фермани за моя случай, моля те прочети ги, пише и за термото, може и скенер но е по-скъпо и облъчва. Не знам има ли другаде термо, май във Варна, но за мен тук най-важен е доктора, а не камерата, така че не мога да препоръчам друг. Описала съм. Ако има друго пиши ми Hug

# 426
  • Мнения: 455
Здравейте,момичета!
Бременна съм в 6 месец и започнах да вдигам високо кръвно,достигащо до 138/85.В началото на бременността много повръщах и не се хранех никак добре и имах противоположния проблем-бях с много ниско кръвно /90/60/ дори ми чернееше пред погледа,а веднъж и припаднах.
Не съм с наднормено тегло,а от началото на бременността съм качила 5 килограма.Не забелязвам оттоци по краката.Обадих се на АГ ми и той ми каза да пия сутрин и вечер по 1/2 Допегит,но аз го пия само когато кръвното ми е над 130.Защото има сутрини,в които се събуждам с ниско кръвно налягане.
Въпросът ми към вас е какви хранителни режими спазвате?
С какво се храните,за да преодолеете неприятното високо кръвно?

Благодаря! Simple Smile

# 427
  • Мнения: 4 589
simona06, най-добре е да те види кардиолог, който разбира от бременни. Казвам ти го, защото при мен явно много късно хванаха високото кръвно и въпреки прекрасния кръвопоток към плацентата, децата се родиха в 29 г.с. и 4 дни.
Аз лично бях 2 пъти на кардиолог в Св екатерина и не са ми казвали за хранителен режим, бях на 3 медикамента.

# 428
  • Мнения: 1 272
Simona06, добре е да се направи по-обстойна консултация с кардиолог. От друга страна Допегитът действа с натрупване, т.че пий го по схемата, която ти е дал АГ-то.

# 429
  • Мнения: 57
Здравейте, някоя от вас да е пила Конкор за високо кръвно? Изписа го акушера ми и каза, че няма проблем да го пия и нямало как да навреди на бебенцето, но ме притеснява до сега нито една бременна не съм срещнала, която да го е пила повечето пият Допетит....  Confused

# 430
  • Мнения: 102
*iN eterNo neL Cuore* -  Конкора спада в групата на бета блокерите newsm78, които не са много подходящи за бременни тъй като намаляват кръвотока на плацентата. Все пак след като лекаря е преценил съотношението полза/риск значи го приемай. Друг вариант е да се посъветваш с още един лекар.

# 431
  • Мнения: 6
zdr i ot men sega sam v 7g.sedmica i po princip imam kravno 120/80no imam glavobolie ot izvesni vreme  kato si go merq vkashti vseki den mi e 110/80 115/80 otidoh pri moq genekolog mu kavam 4e me boli glavata ma toi ne obarna vnimanie  i neznam ot pritesnenie sigurno kato mu kazah da mi go izmeri mi be6e 140/90 az mu kazah da mi go izmeri toi ne mi obarna vnimanie i az mu kavam 4e si go merq vkashti i 4e mi e normalno i toi kazva ti za men si s visko kravno momi4eta mnogo se pritesnih i sega ve4e neznam kvo da prava izpisa mi dopegit am az ne gi piq 6tot ne mi e visoko kravnoto nz  kvo da pravq daite mi savet

# 432
  • Мнения: 20
zdr i ot men sega sam v 7g.sedmica i po princip imam kravno 120/80no imam glavobolie ot izvesni vreme  kato si go merq vkashti vseki den mi e 110/80 115/80 otidoh pri moq genekolog mu kavam 4e me boli glavata ma toi ne obarna vnimanie  i neznam ot pritesnenie sigurno kato mu kazah da mi go izmeri mi be6e 140/90 az mu kazah da mi go izmeri toi ne mi obarna vnimanie i az mu kavam 4e si go merq vkashti i 4e mi e normalno i toi kazva ti za men si s visko kravno momi4eta mnogo se pritesnih i sega ve4e neznam kvo da prava izpisa mi dopegit am az ne gi piq 6tot ne mi e visoko kravnoto nz  kvo da pravq daite mi savet


Според мен пий си допегита,хапчета за кръвно се пият редовно не се спират.А главата те е боляла от кръвното.При мен високото кръвно го откриха късно и в 8ми месец влязох в болница на системи и от там спешно секцио. При мен и бъбреците не бяха добре така че и вие си следете резултатите от урината ,от едно недоглеждане да ни изпуснат и мене и момченцето ми. Често проблема с високото кръвно е свързан и с бъбречен проблем.

# 433
  • Мнения: 325
Аз несъм пример за високо кръвно ,но последният месец от бременноста,доки ми го измери 140 90 ,всичко ми беше наред -кръв,урина,нямах отоци и тн,но той ми изписа допегит по 1 сутрин.В къщи кръвното ми беше ниско-и там хоп високо , Shockedи все пак пих хапчето,макар да ми се виеше свят,мойто беше по скоро -синдром на бялата престилка Simple SmileРодих си на термин,нормално раждане,но съм си паника  Simple SmileНо ти си още в началото ,и по добре не рискувай,щом ти го е изписал пий,и си следи кръвното -сутрин,обед,вечер,защото съм чула ,че е опасно.

# 434
  • София
  • Мнения: 980
zdr i ot men sega sam v 7g.sedmica i po princip imam kravno 120/80no imam glavobolie ot izvesni vreme  kato si go merq vkashti vseki den mi e 110/80 115/80 otidoh pri moq genekolog mu kavam 4e me boli glavata ma toi ne obarna vnimanie  i neznam ot pritesnenie sigurno kato mu kazah da mi go izmeri mi be6e 140/90 az mu kazah da mi go izmeri toi ne mi obarna vnimanie i az mu kavam 4e si go merq vkashti i 4e mi e normalno i toi kazva ti za men si s visko kravno momi4eta mnogo se pritesnih i sega ve4e neznam kvo da prava izpisa mi dopegit am az ne gi piq 6tot ne mi e visoko kravnoto nz  kvo da pravq daite mi savet


А премери ли при докторката ти кръвното с твоя апарат, да не е повреден?

Общи условия

Активация на акаунт