С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 558
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 263
Pagocт Честито!
Получаваш Боби тогава  Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Не за друго ми девойката на Шанова е злояда, докато с моя син ще започнеш да издирваш доставчици на едро за да го изхранваш  Shocked без да се стига до колапс на семейния бюджет Laughing Mr. Green
Направо на моменти се чудя, къде побира всичката тази храна това дете и как все още кантара не е показал 3-цифрено число  Twisted Evil
Вашите как са с храненето - въпроса не е към Шани и Радост явно  Wink

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, ако твоята си похапва съм навита веднага ....

Хич и не се надявай.  Naughty
Може дни да изкара на 2 солети. За месо не й споменавай.

Лени, нашите с яденето са ОК  Mr. Green. Нищо не хапват, та да има повечко за мама и тати  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Уф,за яденето и ние сме зле!Уж яде в стола,а в къщи все не е гладен,не му харесва,наяжда се от малко.Направо-не знам.Щиглец и половина, 33 кг.,според мен са твърде малко за почти 12 год.дете.Ама да са живи и здрави!Все ме успокояват,че след година - две ще съм в положението на Лени  Wink.Дано !
Най-лошото е,че и малчо става същият!
 Иначе ние още от м.г. РД имаме подаръци козметика.И дезодоранти ,и рол-он, но не употребяваме/засега/.Иначе съучениците му ползват масово таквиз продукти.

# 48
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Синът има парфюм, но го ползва само при по-специални случаи Wink Дала съм инструкции, колко пъти да се пръсне, за да не прекали. Аз от дезодорантите и стиковете, които са специално за изпотяване се притеснявам.

С храната няма проблеми, хапва си, но си има претенции. Снощи бях сготвила бяла риба на фурна с доматен сос, той никак не я долюбва с този сос и си легна без да вечеря. Сутрин не тръгва за училище, преди да е закусил, сам си прави закуската. Плодове и зеленчуци яде всякакви, но трябва да бъде подсетен, за да си вземе  Grinning Сега имат часове по готварство и имаше периоди, в които сам си правеше в къщи една плодова салата. А ако има сутрин повече време, прави едни сандвичи на фурна, пак от училището ги научи.

Вчера му помагах с домашното по математика и както винаги се нервирах, защото въобще не си напъва мозъка. Иска му се да работи на по-високо ниво, но ако може ей така от небето да му падне. Учат за число на квадрат, моят вместо да пише Х на квадрат написал Х по Х, нали нямало разлика. Е, не издържах и му казах, Х по Х е за 4то ниво, Х на квадрат е за работещите на 5то ниво. Ей затова още си седиш на 4то  ooooh! После имаше умножение с 0.5 той извадил калкулатора  ooooh! Питам го, къде пише, че може да се ползва калкулатор, отговорът, ами не пише, че и не може да се ползва  Crazy Та така в този дух се подготви по математика  Tired

# 49
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, 33 кг.,според мен са твърде малко за почти 12 год.дете.

айде няма да издавам нашата щерка... нямаща 30кг. при ръст около 150+.
Ако не можете да си я представите, си пуснете песента "Скелет костите си клати" и поне ще я почувствате  Joy

Мери, много е хубаво това, че има готварство твоя син. Нашите защо нямат? Ние едно време в 5-8 клас имахме подобен род забавления в разните му МУЦ-ове, ПУЦ-ове и т.н. Ей, осакатиха ни децата зорлем.  Close

# 50
  • Мнения: 7 263
Мдаааа, все бях слушала аз как се хранят в пубертета, ама си мислех че са митове и легенди.
Оказа се, че не е така. Или поне при нас не е.
Бобси е висок 147 и тежи около 43 кг. Никак не е слаб Flutter иначе той никога не е бил злояд, нито пък много капризен. Е има храни, които не обича но и аз не го насилвам и никога не съм настоявала. Постепенно започна да харесва броколи и спанак да речем, нещо което до преди 2-3 години не би близнал Heart Eyes
Напоследък наистина яде като хала и унищожава всичко попаднало пред очите му Laughing Laughing
Доволна съм че част от храната му е полезна и добре беленсирана - в къщи, навън какво яде не ми се мисли, предупредила съм го и книжка му купих за правилното хранене. Закуската също сам си приготвя - по-често мюсли, от време на време и  сандвичи.
Малкия ми пък е толкова злояд и капризен, че балансира нещата  Laughing, но не и нервите ми - там пък е борба за всяко залче и е кожа и кости милия, като атлас по анатомия е Tired, но ме крепи надеждата за след 2-3 години  #Crazy Twisted Evil Mr. Green

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Моята ящна е 154 см., на 36.5 - 37 кг. Всяка вечер след като се "натъпче" ходи да се тегли и обикновено е двестатина грама по-тежка и адски се кефи. Деца, какво да ги правиш?

# 52
  • София
  • Мнения: 11 708
Леле колко сте изписали....
Мери ти ме хвърли в музиката сега се чудя дали да купувам рол он против изпотяване.Аз лично ползвам.
Иначе гордо мога да се похваля,че от малък моя син е научен да си взима душ всяка вечер.Но явно само това не помага,защото реално стои с едни същи дрехи по цял ден.
Прави ми впечатление,че дрехите,които са тип плетива,те се омирисват.При памучни ватирани блузи по-не се усеща /сори за натурализма/.
Та явно трябва да купя нещо,дезодоранта или рол он-а е по-малкото зло?Препоръчайте някоя пуберска марака,ако има такава?
За килцата...синчето е дребно и е 32-33 кг.Но се надявам през пубертета да израсте...
Не е злояд и никога не е бил,но подбира какво яде и понякога се караме,особено когато остави 2-3 лъжици в чинията.Плодовете и зеленчуците са тема табу за неговата уста...отрова направо.
Лени според мен учителката явно е искала да стресне Боби,уви понякога се налагат и такива мерки предвид пубера,който вече ги тресе.

# 53
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Здравейте,момичета!
За  newsm64 проблеми нямам и никога не съм имала.Тя е 36кг.,а той вече удари 50-така и все мърморя да яде по-малко,ама общо взето на майка си са се метнали  Embarassed какво да се прави  Grinning
Плодовете ги унищожават на общо основание независимо какви,а за моркови и зеле да не говорим,като зайци са.
Тази вечер Петя ме попита как се отслабвало,че големи сланини била направила.Като чуя такива думи и настръхвам,защото дъщерята на братовчедка ми имаше подобен проблем и знам за какво става дума.Все пред огледалото да се гледа колко е дебела и съвсем беше престанала да се храни.Казваше "аз днес съм яла".Голям кошмар е .Беше станала кожа и кости. Дано на никой да не му идва до главата.
 Колкото до другото още нужда от специална козметика не съм усещала,но тя пожела да и купя собствен парфюм /не искала вече да ползва моите/ и я заведох да си избере.Той получи два дезодоранта за РД,но ги даде на баща си. Аз до някъде имам притеснения за нея дали изобщо ще може да ползва ролон или стик,защото е с много чувствителна кожа.Веднъж си бях купила нов и тя пожела да пробва,след което се обрина под мишниците.Дори и памперси не съм ползвала на времето,защото и за час-два да сложех,после си лекувахме обривите по един месец.
Но мисля,че не е далеч времето,когато ще ни се наложи да ползваме специална козметика.

# 54
  • Мнения: 667
Привет,
да си кажа и аз за яденето - нямаме никакви проблеми, нито Марта, нито малкия моля, за да ядат. Зная, че много ми е спестено. Дори един от първите въпроси от бавачката на малкия, когато се запознаваше с детето, беше дали се храни добре.  Joy
Като ръст явно сме едни от най-високите тук 1,56 см - като кг.нито слаба, нито пълна.  Предполагам, че си знаят, но да споделя за  майките на момчетата, че повечето мои познати мъже разказват, че са израствали на ръст едва след 7-ми клас, а изхранването им е било нелека задача.

mlambeva, това наистина си е страшна болест, предполагам, че става дума за анорексия. Дано момичето вече е добре.

Относно козметиката, пълни сме с парфюми и дезодоранти, все подаръци от РД.  Ползва, когато се сети, не й препоръчвам да използва рол-он и дезодорант против изпотяване, надявам се да отложи използването им и аз съм чела, че са вредни. Нормално е в пубертета да започнат да се изпотяват вече с миризма, но редовната хигиена си е добра мярка. Мисля също, че от значение е и облеклото - изкуствените влакна спарват и допринасят за аромата.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За козметиката, Илияна използва такава. През лятото ро-лон,  а сега от време на време се пръска с парфюм. То толкова много имат от рож.ден и имен ден, че започнах да изхвърлям с изтекъл срок. Иначе миналата седмица купихме лосион за почистване на лицето и кремче против акне. Започна да ги ползва вечер.

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аууууу, много се надявам с акнето да се разминем по допирателната  Close
Като си спомня аз каква бях  ooooh! и колко ми беше гадно  Tired
Дано ни подмине  Praynig

А аз друго да попитам майките на девойки.
Носят ли те вече сутиенче? По какви критерии да се водя в избора на 1-вия така женствен атрибут?
А как да разбера, че вече ни е време... Знаете, имаше хиляди теории... от това, че е добре да се ностя от ранна възраст, до това, да се сложат възможно най-късно  newsm78
Объркана съм  Crazy
Моля, дайте мнение  Praynig

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз не съм имала акне и въобще никакви проблеми с кожата по време на пубертета. Много се надявам децата ми също да нямат. Но от известно време забелязвам омазняване на кожата при Илияна, появиха се и една, две пъпчици, за това решихме да купим лосионче и кремче като превантивна мярка. Дано да има ефект.
Сутиен още не сме купували, даже дума не дава да се каже. Има две бюстиета, които ползва когато е дразни материята или няаква бродерия или картинка пришита за блузата.

# 58
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Още през април м.г. настоя да спи отделно от брат си.Ходеше да се облича в другите стаи и ни се наложи да ги разделим,макар че не ни е много голям апартамента.Когато облече някоя блузка по тялото започва вече да си личи,но ми се струва, че за сега сме далеч от сутиен.Веднъж ме попита ако намеря толкова малък като за нея бих ли и купила,но повече не е повдигала подобен въпрос.Пъпки още не са ни се явявали,но в класа ни има доста напреднали във физическото си развитие момичета и сме коментирали коя носи и коя не.
А искам да попитам ако може нещо майките на момчета.Миналата вечер ми се наложи да обяснявам предназначението на ...дамските превръзки. newsm78 Никога не съм ги крила от тях.Стоят на място,на което всеки,които е любопитен може да ги види. Каза че знаел какво представляват ,но не бил сигурен за какво се използват.Е,обясних му.Но взех да се питам вашите момчета вълнуват ли ги подобни въпроси и питат ли свободно за тези неща?

# 59
  • Мнения: 7 263
За акнето не знам, аз съм с много чувствителна и нежна кожа, мъжът ми и той. Боби има малко пъпчици, но не желае да вземем никакви мерки против тях. Купила съм мазила - не ги ползва, но засега нещата не са трагични и не настоявам особено.
Иначе за сутиена според мен е добре девойките да носят от най-ранна възраст, в която се появи нужда де Wink. Гърдите са предимно изградени от съединителна тъкан, която е доста нежна в своята структура и особено тези момиченца, които се очертават по-напреднали с бюста е добре да я щадят и да носят в началото от ластичното безшевно бельо и след това поне лек подкрепящ сутиен без банели и много дантели и чудеса.
Тези които спортуват, особено спортове свързани с много тръскане, отскачане, подскачане е добре да ползват и спортни сутиени, които фиксират добре бюста. Особено полезно за развитието на т.нар гръден мускул е плуването Peace

mlambeva понеже сме писали едновременно се допълвам. Ние още миналата година имахме сериозен разговор с Боби по негова инициатива по темата. Едно от момиченцата от класа му вече се беше сдобило с цикъл и той нали беше пръв душеприказчик някак беше дочул страшната тайна и беше много засегнат, че този път не е посветен до край в тази тайнствена работа Laughing. Обясних най-подробно и после благодарение на съвета на Шани се сдобих с една страхотна книжка на издателство Фют - не се сещам, точното заглавие но книжките са два варианта за момченца и момиченца - "Какво става с тялото ми като раста" - нещо от сорта беше заглавието \ но не го цитирам съвсем точно\. Хубавото е че в мъжкия вариант има споменати и основните неща за момичетата, предполагам и обратния вариант е така. Та темата е обсъдена и съм дала картбланш да бъда питана пак ако има нещо неясно или неразбрано. В къщи по тези теми се говори абсолютно нормално и спокойно. Peace

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 12:34 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт