С ПЕТОкласниците в огледалния свят!!!

  • 13 553
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
touchstone, като не мога да го разбера, го карам да ми обясни на чист български  Joy И какво излезе, че са "кецове" в крайна сметка?!

Ali_sun, така описано ми изглежда като заяждане. Обаче не знам какво е мисленето на учителката и от нейна гледна точка да го приема като стимул  Thinking Хубаво е да се разберете по въпроса и да й се каже, че детето се разстройва. Може не това да й е целта. Моят син обикновено първо сам се пробва да говори с учителите на 4 очи и ако не се разберат, аз съм подкреплението. В повечето случаи е просто недоразумение.

И аз забелязвам, че синът се променя, но да чукна на дърво, за сега е под контрол. Даже ми прави впечатление, че навън е станал по-уравновесен. По-често си държи езика зад зъбите, а не каквото му дойде да го изплеска, както редовно правеше преди  Laughing
Той отдавна ми е заявил да не очаквам от него да бъде гении и вече не си давам толкова зор да го притискам с учението, особено по математика, където според мен може и повече.

# 31
  • Мнения: 186
Мери,
в моето детство кецове казваха на ето това: http://portokal.bg/res/stamps/medium/12130022834165.png
А сега е ето това: http://img294.imageshack.us/img294/6497/luditekecoveza7.jpg - доста по-масивни, тежки, изрязани по-ниско маратонки. Важни са и връзките - тийновете обичат да са в различни цветове и вързани по най-различни начини. Абе мода - и това ще отмине.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лени, те и учителите са хора и явно понякога изтрещяват! С англичанката ,например, вече нямаме проблеми/пу,пу,да чукна на дърво/.Имаме 4 или 5 6-тици след издънката и, и е казала,че няма да вземе 3-ката под внимание за срочната оценка. И интересното е ,че след издънките,винаги се извиняват на децата.Ама то с учителите по езици в държавните училища ,знаем за какво става въпрос!

И аз забелязвам, че синът се променя, но да чукна на дърво, за сега е под контрол. Даже ми прави впечатление, че навън е станал по-уравновесен. По-често си държи езика зад зъбите, а не каквото му дойде да го изплеска, както редовно правеше преди  Laughing
Да споделя,че за моя радост и при нас е така  Laughing.Та той беше на всяка манджа мерудия, и на всеки се набиваше в очите.След много разговори,обяснения и развихряне/от моя страна  Wink/,резултатът е налице!

# 33
  • Мнения: 7 263
И аз забелязвам, че синът се променя, но да чукна на дърво, за сега е под контрол. Даже ми прави впечатление, че навън е станал по-уравновесен. По-често си държи езика зад зъбите, а не каквото му дойде да го изплеска, както редовно правеше преди  Laughing
Да споделя,че за моя радост и при нас е така  Laughing.Та той беше на всяка манджа мерудия, и на всеки се набиваше в очите.След много разговори,обяснения и развихряне/от моя страна  Wink/,резултатът е налице!

А при нас точно обратната тенденция  ooooh! Sad....
Никога не е бил кротък или пък тих, но и никога не е бил невъздържан и така набиващ се в средата на всяка ситуация без нужда.
И аз говоря и се развихрям ама за сега ефекта е ден до пладне  Thinking

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здравейте мили момичета!   bouquet

Започвам с Лени, новината е страхотна, желая ти лека и безпроблемна бременност, съпроводена с бързо раждане. А за резултатът - да е здраво момиченце (е, в краен случай и момченце става ...  Laughing).

При нас положението е доста напрегнато, като за края на срока. Оформена е по всичко, но пък с тези контролни ... вчера имахме и по руски и по география в един ден. . . Детето се справя отлично по всичко. Сега попада в сформиран отбор за национални състезания по математика и ги викат преди училище за специална подготовка. На моменти - особено вечер е доста изнервена и напрегната, всичко това идва от силната й амбиция и  желанието й на всяка цена да е най-добрата. от 34 оценки има 5 петици за целия срок и пак е в напрежение дали няма по нещо си да има 5 за срока. Аз гледам да туширам нещата, но всичко това като се съчетае с тийн-факторите и нещата са пред експлозия. Очаквам с нетърпение края на срока.

Шани, мерси за темичката!

Връщам се да чета още в старата тема, че и тук колко сте изписали ...  ooooh!


# 35
  • София
  • Мнения: 11 707
Лени при Вас децата не могат ли да се изказват?Не казвам,че Боби е прав,ама защо му е забележката,че е издал девойката ли?
А пубера явно е треснал всичките...сега е различно от нашето време,всички вкупом съзряват по-рано.
Да Ви попитам още нещо.От съвсем скоро забелязвам,че синът ми има нужда от използването на козметични средства /дезодорант,рол он или нещо от този род/.Туй чудо има ли почва у Вас?
Аз си мислех,че е на мама детето /нали ми е дребничък/,ама явно хормоните си казват думата не само психически,а и физически  Crazy.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 952
Здравейте и в новата тема  Simple Smile

Чувам за оформяне си говорите - моят син не е наясно с никоя от оценките си. Твърди, че ги ориентират само с добра и лоша оценка. Ще видя скоро - гризе ме любопитство, но подозирам, че премълчава, защото не може да свикне, че нямам  против 5-ците  Mr. Green

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ali&Meli , при вас положението е сериозно Simple Smile Ще търся съвет от теб в бъдеще Wink

А моят каква книга чете в момента! Как тинейджъра да стане милионер  Crazy ooooh! Вътре едни такива съвети им дават, като например, ако трябва да свърши непланирано някаква работа из къщи, да не пропуска да се договори за финансово възнаграждение  Money И тази книжка е от библиотеката на училището!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 11 707
Ali&Meli , при вас положението е сериозно Simple Smile Ще търся съвет от теб в бъдеще Wink

Недеи така,че ме стряскаш.Какво толкова сериозно има?

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Да Ви попитам още нещо.От съвсем скоро забелязвам,че синът ми има нужда от използването на козметични средства /дезодорант,рол он или нещо от този род/.Туй чудо има ли почва у Вас?
Аз си мислех,че е на мама детето /нали ми е дребничък/,ама явно хормоните си казват думата не само психически,а и физически  Crazy.
И аз забелязвам такова нещо от няколко месеца, може би 3,4. Като се върне от училище и свали блузката си се усеща че доста се е изпотявала. Тя по принцип все се мие, трие и се пръска с разни неща, къде нейните, къде моите (не й се карам). След като заблезах това през няколко поредни дни поговорихме малко, обясних й че вече има нужда от специални грижи и така. По-странното обаче е  че това не е постоянно. Явно зависи все пак и от напрежението, на което е била подложена. Инъче е слабичка, не е ниска, но много финна.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Pagocт, поздравления за приемането на детето в отбора за национални състезания!А тази амбиция да за доказване направо ни побърква.Постоянно от моя се иска нещо допълнително,ама нали е отговорен,та снощи се карахме кога да прави един проект по ЧП. Трябва му за другия петък,ама като каза,че ще го занесе днес, и аз избеснях!
 Ali&Meli ,при нас още го няма този момент.Дори дрехите не се сеща да си преоблече.Ако не го видя,ще си ходи с едни и същи  цяла седмица.Иначе повод за притеснение няма.От тук- нататък това ни чака всички  Laughing.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На моменти - особено вечер е доста изнервена и напрегната, всичко това идва от силната й амбиция и  желанието й на всяка цена да е най-добрата.

Мислех си, че вече няма такива деца.   Rolling Eyes
Pagocт, ако искаш да си сменим децата... И моята е фина и слабичка и не е ниска  Grinning Но е пълен непукист. И не се терзае кой знае колко за нищо.

За изпотяването:
Щерката също се изпотява. Тя отдавна ползва рол-он, но знае, че най-доброто е душчето. Дори вече взе да прекалява... дай й само да се къпе.
Поздрави на всички ви  Hug  bouquet

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ali&Meli , думата "сериозно" не я използвах в толкова сериозния смисъл  Crazy

Сега като сте захванали темата за рол-он и дезодоранти за изпотяване, аз малко се притеснявам от тези продукти, въпреки че и аз и съпругът ми ги ползваме. Попадала съм на информация за тях, която буквално ми е промила мозъка, не знам дали бих могла сама да препоръчам на децата такова нещо, въпреки че май след определен етап е неизбежно  Rolling Eyes Но аз и за млякото съм така, слушах някакви щуротии и от тогава гледам да давам екологично чисто, когато е възможо разбира се.

# 43
  • Мнения: 7 263
На моменти - особено вечер е доста изнервена и напрегната, всичко това идва от силната й амбиция и  желанието й на всяка цена да е най-добрата.
Мислех си, че вече няма такива деца.   Rolling Eyes
Pagocт, ако искаш да си сменим децата... И моята е фина и слабичка и не е ниска  Grinning Но е пълен непукист. И не се терзае кой знае колко за нищо.

Мдаааа и аз на таз опашка да се наредя  Wink Wink Wink и Бобси се очертава доста непукистичен напоследък  ooooh! да не използвам по-силна дума!

Лени при Вас децата не могат ли да се изказват?Не казвам,че Боби е прав,ама защо му е забележката,че е издал девойката ли?

Ali&Meli за изказване могат да се изкажат, въобще мога да кажа само хубави неща за духа и отношенията в училището. Но проблема е в това, че Боби си позволява да използва нецензурни изрази - нещо, което недоумявам и естествено не одобрявам. Най-малката причина е, че никой от нас не ползва подобен речник - особено пред тях, а дори и иначе не се случва често да употребявам цинизни  / е на масата с колеги да речем, но това си е в реда на нещата все пак/.
Така че за жалост не мога да обвиня никой / освен Боби разбира се/ за тази забележка! Просто в стремежа си да бъде много духовит и да жилне някого с коментара си е прекалил и след като нееднократно е предупреждаван от класната си, накрая на жената резонно и е писнало и е решила да приложи по-крути мерки Tired
Тежко ми, ако това диване не влезе скоро в релси, но се надявам че догодина ще го контролирам доста по-изкъсо и все още не е наясно какво му се пече ..... smile3508 smile3508 smile3521

Иначе за изпотяването и при нас вече се появява този момент, по принцип съм въвела строго правило - всяка вечер душ, всеки ден чиста тениска / не че не дебна, защото ако го оставя може и една седмица да си ходи с една и съща, не защото няма чисти и гладени, просто блейковщина/. Досега освен сапун не е ползвал друго, но се замислям, че е крайно време да го оборудваме с козметика. Засега има само един стар автършейв на баща си и от време на време се маже с него  Flutter и може и Лъчи, та двамата се пундрят чат пат, като се сетят, но искам да му създам навици. Мисля като начало да започна да му купувам стикове, по-трайни, по-трудни за предозиране и злоупотреба с тях и по-безвредни за кожата и околната среда Simple Smile

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Шани, ако твоята си похапва съм навита веднага .... Копнея за това детето ми да стане и да си търси нещо само да хапва или да каже: "Искам да ми досипеш допълнително ядене ..."   chef Винаги се храним с молби, уговорки колко да яде още, кое да не изяде за смека на другото ... вече косата ми побелява с това ядене ...
Мери, то като се замисли човек кое е екологично чисто? Всичко е замърсено, изкуствено и пълно с консерванти  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт