Грешка ли е това,че коментирам пред колегите амбициите ми ?

  • 2 963
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
...такива мечти само пред шефа.....
...в леглото му по точно....
Интересно Thinking Аз пък имах шеф-ка, съвсем културно отидох при нея, казах й, че според мен и работата, и опита, и отговорностите ми съответстват на по-висока позиция. След една седмица си подписах новия договор. Дори не ми се наложи да си лягам с шефката Thinking
Всичките ми колеги знаеха, че искам това повишение, защото така или иначе вършех работата за другата длъжност и съм си я заслужила, така да се каже.
Според мен, ако си добър в това, което правиш, няма защо да се притесняваш от колеги.

Чета и се учдя вие с какви хора работите, какви ножове в гърба, какви легла...Много филми се гледат май Laughing
Е, тук вече говорим за женска солидарност  Grinning

# 46
  • Мнения: 308
...такива мечти само пред шефа.....
...в леглото му по точно....
Интересно Thinking Аз пък имах шеф-ка, съвсем културно отидох при нея, казах й, че според мен и работата, и опита, и отговорностите ми съответстват на по-висока позиция. След една седмица си подписах новия договор. Дори не ми се наложи да си лягам с шефката Thinking
Всичките ми колеги знаеха, че искам това повишение, защото така или иначе вършех работата за другата длъжност и съм си я заслужила, така да се каже.
Според мен, ако си добър в това, което правиш, няма защо да се притесняваш от колеги.

Чета и се учдя вие с какви хора работите, какви ножове в гърба, какви легла...Много филми се гледат май Laughing

   Съгласна съм с написаното, НО:

1. Само предполагам - не си ръсила наляво и надясно, че видиш ли вършиш работата, която не е за твоята длъжност, а заплащането никакво го няма. Просто колегите ти сами виждат какво работиш, как работиш и че наистина заслужаваш повишението. И ако наистина е така - завиждам ти за колегите    Mr. Green
2. Не е едно и също, дали шефката ще чуе от теб защо заслужаваш повишението или ще го научи от разговорите между колегите, които коментират казаното от самата теб примерно. Много зависи кой и как поднася информацията пред нея.

   За жалост длъжност "уШе" на шефа е имало и винаги ще има, независимо дали е назначен за тази длъжност или дадения колега е решил, че я "заслужава". Друг е въпроса, дали самия шеф ще се впечатли от слуховете разнасяни по коридорите на фирмата му и как ще реагира на тях. Така, че според мен ако имаш амбицията да заемеш по престижна длъжност и искаш шефа да го забележи директно му го кажи и покажи.

# 47
  • Мнения: 54
 То това е амбицията на всеки - да израстне и да е по-добре от сега. Щом са ти колеги означава, че това е и тяхна амбиция и сте конкуренти. Следователно е грешка да споделяш. Мислейки да напуснеш и да се развиваш можеш и да споделиш, но пък ще ислезе, че си ,,неблагонадеждна"пред шефовете т.е. пак е грешно. Laughing

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 13:31 от Caraline

Общи условия

Активация на акаунт