какви кремове против стрии да използва бременната жена?

  • 116 533
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 186
Оххх...и аз съм пред дилемата с какво да се мажа против гадните стрии... newsm78 Имам си няколко от ученическите години от вътрешната страна на бедрата и на паласките отскрани, ама коремчето започна да и расте и трябва да се мажа вече по-редовно...взех си Кокона Мама и Дева, ама не съм доволна - много са гъсти, все едно се мажа с крем Здраве... ooooh! Изхабих една опаковка бебешко олио на Бочко, ама вече не ми понася миризмата...Сега мажа със зехтин, ама много мазно бе, направо няма попиване...Незнам, искам нещо, което да попива в кожата и да не мирише по възможност...

# 211
  • Мнения: 1
От моя опит знам, че е най добре да се мажете с претопена свинска мас. При първата ми бременност се мазах с др кремове не с мас , и резултата е ужасен стрии по корема. При втората бременност майка ми направи претопена мас вътре сложи невен и есенция от лимон може и каквато вие си обичате миризма, и нямам стрии от втората бременност. Попива бързо омазнява кожата и не сърби. Изпитано е и от мои приятелки, които са склони към стрии

# 212
  • Мнения: 240
Аз използвах Икаров, уж много добър. Да ама не!

# 213
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз си имам стрии от предишната бременност в областта на бедрата,пъпа и корема отстрани.Мазах се с Кокона и майка.Обаче беше ужасно гъст и трудно се разнасяше.Сега съм си взела маслото на Икаров,като е по лесно за нанасяне,дано поне не се появат още.... Tired

# 214
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
С Mustela -трябва да стане.Много е добро .Има и серия за бебета.

# 215
  • Мнения: 790
Много са ми странни тези теми, дето с години стоят отворени. Прочетох я цялата и само едно ми стана пределно ясно: Колкото поста, толкова мнения. Нищо не може да се заключи от нея, освен самата тема:)

Мажа с Икаров, но по скоро за да правя нещо. Аз лично не съм убедена, че мазането помага. Три бременностти и при трите се мажа с Икаров и при трите различен ефект. При първата никво нацепване, при втората една резка на корема от последната седмица на бременността  #Cussing out. Сега забелязвам резки а съм едва в 7. Може би възрастта е фактор, броя бременностти (или рязки напълнявания), но едва ли е мазилото.  Peace

# 216
  • Мнения: 4 617
аз се мазах по 2 пъти на ден с бебешко олио на нивея и нямам нито една стрия , а последните 2 месеца корема изведнъж ми стана петорен
една приятелка  - козметичка ми го препоръча тогава и  каза че много нейни дружки са доволни

# 217
  • Мнения: 91
Аз се мажех с масажния крем на Лавена 2 пъти на ден - на стомахчето и по бедрата!
Много съм доволна - нито 1 стрия не ми излезе  Peace

# 218
  • Мнения: 0
здравеите,всички говорите само за предотвратяване на стриите,а никои за лек от тях? Няма ли нешто което ги заличава или поне да ги свива??? моля ви кажете нешто??? направо сам отчаяна много Tired

# 219
  • Мнения: 91
Таласъмче,може ли да напишеш съставките на крема който ползва сестра ти  newsm78

# 220
  • Мнения: 319
От моя опит знам, че е най добре да се мажете с претопена свинска мас.
И аз знам,че с мас е най-ефикасно,но съм чувала за овча мас...то не че ще има кой знае какво значение каква е де...

Иначе за себе си мога да кажа,че тия дни си купих Pregnacare cream,малко е скъпичък 14.90 100мл. ,но да се надяваме да помогне...все още наблюдения нямамSimple Smile Ако някой го е ползвал,нека сподели как му е подействал въпреки,че то си е до кожа...

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Четох назад в темата, че някои от вас са ползвали преварен зехтин. Как точно става преваряването? На водна баня ли, на каква температура и за колко време? Или може направо от шишето Simple Smile Имаме си вкъщи 1 л екстра върджин, та да го почвам  Mr. Green

За маста също, каква предварителна обработка е нужна?

Аз почнах да се мажа с бадемово масло, но нещо много мазничко ми идва, не попива хубаво и като се намажа вечер, не смея да се облека и да седна да не омажа всичко.

# 222
  • Мнения: 24
Таласъмче,може ли да напишеш съставките на крема който ползва сестра ти  newsm78
Нямам представа- прави се от аптекарката, с която работи нейната козметичка. Мазничък е. Мирише приятно.

# 223
  • Мнения: 190
Изчетох цялата тема и съм напълно съгласна с Олето по-горе. Разни хора, разни мнения. Разкъсването на еластиновите и колгеновите нишки (стриите) в кожата трудно могат да се предотвратят с мас, зехтин или друго олио, просто защото те не съдърйат компоненти, които повишават колагеновия състав на кожата. При тези, при които е проработило е по-скоро въпрос на генетика и  това колко кг. са качили и равномерно ли са качени като темпове. Аз съм в към края на 8-ми месец и тъй като съм генетично предразположена към стриите ( имам си по коленцата, на паласките и кръста по някоя и друга) съм изключително стриктна към мазането. Знам, че това не  е гаранция, че няма да цъфнат стриите накрая, но поне знам, че съм направила каквото трябва и по-важното както трябва. Мажа се с Clarins Stretch Marks Control сутрин и вечер и съм изключително доволна като мирис, консистенция. Веднъж използвах (1 опаковка от 200мл.) и Biotherm, което също е много добро. Поръчвам си ги оnline. Ще пиша накрая за крайния ефект Simple Smile... Но си мисля момичета, че това е една добра инвестиция в себе си, а не после цял живот да ме е яд, че съм спестила и да гледам нацепения ми от стрии стомах.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 047
Аз се мазах ВСЯКА вечер с Икаров и не ми станаха стрии, а съм предразположена (имах от преди бременноста). Наистина цапа, дрехите с които спях отидоха в кофата после , но 2- 3 тениски са нищо работа  Flutter По-добре са се цапате и мажете няколко месеца с гадости (може би по-скъпите ефикасни мазила не са неприятни, но аз не можех да си ги позволя, Икаров ми беше по джоба), защото после махане НЯМА  Peace Аз мисля, че трябва да е мазно, не просто лосионче или леко кремче  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт