какви кремове против стрии да използва бременната жена?

  • 116 514
  • 245
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 252
Всички горе са го написали -до кожа е.Но все пак всеки предпочита да се маже с тайната надежда да го подминат.А ако все пак излязат да знае ,че поне се е опитал да го предотврати.Мазах се с Чико(от втория месец),нямах нито една ,но корема ми се нацепи като родих.Беше огромен и за един ден се прибра-резултатът е ясен.  Sad

# 181
  • Мнения: 46
А дали след излизането на тези стрии има някакъв минимален начин да се премахнат
?

# 182
Не, но с подходяща козметика и мазане по два пъти на ден те просто няма да се появат. Препоръчвам оилс балсамите, а не кремообразните. Simple Smile

# 183
  • Мнения: 194
На Икаров - пише си на руски "Масло против разтяжек", демек олио против стрии, доволна съм.  Peace

Препоръчвам оилс балсамите, а не кремообразните. Simple Smile
И аз така Peace

# 184
  • Мнения: 1 725
На Мустела ползвах - този, който действа до 1 месец след появата на стриите, уж. След това преминах на мас, че не ми беше по джоба Мустелата. Качих 16-17кг. Нямам никакви стрии, но и съм над 30г.  Mr. Green  Имам няколко малки бледи, от преди бременността, явно съм предразположена все пак, та си мисля, че все пак е по-добре човек да си подпомага кожата при такова натоварване - така се опъва, накрая ми беше станала толкова тънка от хормоните, предполагам, че дори при някакъв сърбеж внимавах как се чеша да не се одраскам.  Crazy  При втора бременност, особено ако е лятна, ще се мажа със зехтин, вместо мас, естествено вечер преди лягане. Сутрин може и с крем, който да попива.

# 185
  • Мнения: 64
С какво не се мазах и тази сутрин останах изумена. Имам си 5 "красиви" стрии на корема, отделно ми се нацепиха отдавна и дупето и бедрата..... Абе май всички кремове, мас, олиа наистина помагат ама на психическото ни състояние, да не се обвиняваме после, че не сме предприели нищо. Яд ме е, ама няма да се тръшна да рева. До кожа си е. Никога не съм напълнявала през живота си и килограмите са ми варирали до +-5 и не съм се сещала за стрии, но в момента като наедрях с 16 вече няма начин. В 9ти съм и явно вече от подготвителните контракции и втвърдяването на корема при мен е неизбежна появата, но заради едно малко човече си струва. Ще ги преживея, но първо трябва да свикна с тях.

П.С. Мажех се с кремовете на Мамма Донна, Масло на Икаров и с най-обикновенна свинска мас. На Мамма Донна съм доволна от крема който лекува стрии той не е в туба, а в помпа и ми премахна стриите от гърдите, сега ще боря и тези на корема и ще ви кажа. На дупето и бедрата още няма подобрение, но там ги изпуснах и са големички. Абе да избледнеят и да се посвият, то е ясно, че лек за премахването им няма ама поне да се опита.

# 186
  • Мнения: 23
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.

# 187
  • Мнения: 267
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.
А лиерака за кърмачки как е , имаш ли наблюдения , че и аз имам от прекрасните белези по дупето , нищо не ми помогна през беременността

# 188
  • Мнения: 6
Аз се мажа с NOVARTIS испанско e.Някой ползвал ли го е?Има ли някакви отзиви за него?
А по въпроса дали да се мажеш и дали има смисъл  ,мисля че трябва да се мажеш с нещо кой с каквото прецени и има възможност най-малкото за да се избегне неприятното опъване и сърбене а и малко се помага на кожата да преодолее шока от разтягането.Аз съм с мн суха кожа и не мога да си представя ако в ежедневието не се мажа а камоли сега като сам бремена.
С двете ръце съм за мазането   : newsm18

# 189
  • Месторождение
  • Мнения: 27
 Аз препоръчвам Percutalfa. Цената е около 25 лв. за 200мл. Мисля че е белгийски.
 Изхабих 2 опаковки по време на бремеността, като последният месец ми свърши и си взех на Бюбхен против стрии, з-то става и по време на кърмене / а Percutalfa не може да се ползва за гърди, ако кърмиш/.
 Нямам нито една стрия по тялото и си мисля че в крайна сметка кремът си е изиграл ролята, колкото и генът да е важен в случая Wink.

# 190
  • Мнения: 23
Аз през цялата бременност ползвах за корема - Mustela, а за другите места - Galenic и съм много доволна. За Lierac знам, че е силна козметика за бременни. Ползвам я, но след като родих.
А лиерака за кърмачки как е , имаш ли наблюдения , че и аз имам от прекрасните белези по дупето , нищо не ми помогна през беременността
Ами аз съм доволна, но всеки има различна кожа. Ползвам и други продукти на Lierac, които също ми действат добре. Percutalfa е френска козметика, ползвала съм я, по-слаба е от Lierac. Ако кърмите още е добре да се посъветвате с педиатъра. Аз също така непрекъснато ползвам бадемово масло. Кожата става много гладка и еластична от него, но не премахва съществуващи вече стрии.

# 191
  • Мнения: 0
ЗДРАВЕЙТЕ! АЗ ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ РОДИЛА И НЕ ЧАКАМ БЕБЕ, НО ФАКТЪТ, ЧЕ МИ ПРЕДСТОИ ТОВА МЕ ПЛАШИ УЖАСНО, ТЪЙ КАТО В МОМЕНТА СЪМ СЕ НАЦЕПИЛА УЖАСНО И ЗОНАТА БЕДРАТА, ДУПЕТО И ХАНША НЕ ИСКАМ ДОРИ НА ОГЛЕДАЛОТО ДА ГИ ГЛЕДАМ. ИСКАМ ДА ПОПИТАМ КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА ПОЛЗВАМ  ДАДЕН ПРЕПАРАТ, ЗА ДА ИМА НЯКАКЪВ ЕФЕКТ?

# 192
  • Мнения: 1 236
Аз засега съм на зехтин,мислех 4е ще е гадно,но се оказа 4е 4увствам кожата си много добре.Верно 4е ми е рани4ко още,ама нямам никакви признаци за появата ма гадните стрии.Според мен колкото по-натурални продукти,толкова по-добре! Peace

# 193
  • София
  • Мнения: 110
Аз използвам кремчето против стрии на Чико и съм доволна засега, а и ми харесва това че няма аромат, защото  при мен това е проблем.

# 194
  • Мнения: 3 641
Ползвам Авент, за сега съм доволна. Като свърши мисля да си взема Мустела. Понякога редувам с какаовото масло на Лавена Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт