Чакаме с нетърпение през ЮНИ наште мънички Сладури! ТЕМА 21

  • 10 491
  • 278
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 46
Здравейте, на всички. Чета ви от много отдавна, но не съм писала. И аз ще раждам през юни - момченце.  Извинете ме, че се намесвам така, но не съм съгласна с написаното от Франческа. И отпускът за бременност и раждане по чл.163 от КТ и отпускът за отглеждане на дете до 2 г. възраст по чл.164 от КТ се признават за трудов стаж, следователно за това време се полага и платен годишен отпуск. А полагащият се и неизползван до момента не с губи, а се натрупва и  при едно евентуално бъдещо прекратяване на трудовото правоотношение работодателят следва да изплати обезщетение на основание чл.224, ал.1 от КТ.

# 271
  • София
  • Мнения: 592
Добре дошла при нас, nana7504   .

Нещо не съм много концентрирана и ще се наложи да препрочета поста ти поне още два пъти  Embarassed

Ааа, разбрах newsm44

# 272
  • Мнения: 9 814
Пфу nana7504.
Наистина си права.
Сега проверих обстойно в нета.
Значи от нашето счетоводство отново са ме метнали нещо. #Cussing out
Като питах миналата седмица ми отговориха че, нямам отпуска след като съм била по майчинство и съответно не мога да я ползвам след като се върна на работа....
 NaughtyАаааа писна ми от нагло отношение към мен.

А иначе nana7504, добре дошла.

# 273
  • Мнения: 199
Понеже аз следя и отпуските на нашият отдел и много тясно си комуникирам с личен състав знам, че нещата са точно както ги казва nana7504 .
Отпуска по майчинство не изключва платения годишен отпуск. Той си се натрупва и при прекратяване следва да се изплати. Срока в който може де се ползва платения отпуск е година и половина, както казва Франческа. При нас това просто не се спазва и работодателя разрешава натрупания отпуск да се ползва и по-късно.
Ако при напускане откажат да ви изплатят този натрупан отпуск - подайте жалба в НОИ, или поне първоначално заплашете, че ще го направите. Всички работодатели им настръхват косите само при мисълта за проверка от тази институция, винаги има много неща които не са наред, няма начин.

охо докато пиша отговора и вече сте го обсъдили

# 274
  • София
  • Мнения: 592
Как така година и половина? Да не стане така, че ако не си използвам полагащата ми се отпуска за 2009 сега после (след 2или 3 години) да изгори?

# 275
  • Мнения: 199
Няма да можеш да я ползваш, но ще ти я изплатят при напускане.

Франческа, тия от вашето счетоводство заслужават сериозна заплаха за разправии с НОИ. То бива наглост...

# 276
  • Мнения: 9 814
Момичета отивам да правя новата тема!

Новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364895.0

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 17:37 от Франческа Салиери

# 277
здравейте,мами.Аз съм нова мама тук,ще раждам юни.Така като чета и ми идват някои въпросчета-да споделите каке с вас.
1.аз въобще не се движа,но и с първото ми дете беше така и си родих много лесно.
2.понеж дъщеря ми е на 9 години и аз съм разведена и ми предстои да се местим в софия,се чудя как тя ще възприеме това да дели стая с бебето.Тя уж се радва,ама не  и личи много.то при нас е по-раз;лично де-тя сега живее далеч от мен(при бившата ми свекърва),защото аз работя в друг град само за тази година.И за да не я месят два пъти за една година от у-ще на уще,реших да я оствя там,където си е свикнла.а тя си е най-свикнала с баба си(на бившия ми съпруг майката).Няма никакви проблеми сега с новия ми съпруг-тя го харесва,всичко е наред,но все пак се притеснявам от това да дели стая с бебето.А и не искам-тя е голямя вече и и трябва самостоятелност.Как мислите вие?
3Много се извинявам,но какво означава ФМ?Питам,защото лекарят при когото ходя в момента не ми харесва много,но.......!Та той не ми е казвал нищщо.Всичко засега си върви нормално според него.Аи не помня от предишната ми бременност(тогава смея да твърдя,че си бях все оше дете-на 20 години и не помня много от терминологията).Ами благодаря на всички,които щще ме приемат.Казвам това,защото много майки ме съдят за това,че дъщеря ми живее при майката на бувшия и поради тази причина ме смятат едва ли не за прокажена:)А аз смятам,че детето трябва да има спокойствие и че за тази една година това е прекрасен вариант!Просто мисля много по-различно от много майки!целувам ви всички-леко бременеене!

# 278
  • Мнения: 1 291
Има нова тема-тя е точно над поста ти.
Препоръчвам ти и да се регистрираш в сайта  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт