Бръснене преди секцио?

  • 21 759
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 195
Аз се бях обезкосмила предварително.
В болницата нищо не казаха по въпроса.
Но когат бях 6 месец се наложи да вляза  в Шейново. И т.к. ме приеха по спешност не бях идеално изчистена и там една акушерка така ме обръсна че  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  така че най добре е да си подготвена предварително  Peace

# 61
  • Мнения: 4 335
Бях се обрьснала предварително в кьщи,абсолютно навсякьде,но вьпреки това там повториха процедурата Tired
Поне момичето беше изключително внимателно,никьде не ме надра или поряза.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 817
..... като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

И аз така. Но туктаме се бях поизтървала, че ме метна една акушерка на сухо да обере пропуските  fight

# 63
  • Мнения: 494
Мен ме бръснаха с електрическа бръсначка само там, където ще режат.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, да споделя как се развиха нещата при мен. Приеха ме в Рискова бременност в Майчин дом ден преди секциото. На вечерта една акушерка съвсем цивилизовано ме попита дали съм „тоалирана” и аз я попитах дали мога сама да пробвам. Тя каза ДА и аз се пробвах – е, и сама се порязах, но то се очакваше... На сутринта, когато ме извикаха за клизмата, тя погледна и обръсна само там, където не бях успяла. Предложих и мойта самобръсначка, но тя отказа... Не ме поряза, не боля, нищо фрапиращо.

# 65
  • Мнения: 18
Това,че те дерат на сухо в Майчин дом си е жива истина.При мен беше точно така при първото ми раждане и за това сега се обезкосмих сама.Мисля ,че само горе,но не съм много сигурна аз за това си махнах всичко/

# 66
  • Мнения: 74
Вече почнах да се чудя какво да правя , аз се обезкосмявам навсякъде на всеки две  седмици с кола маска.Под навсякъде обаче нямам предвид корема ,  а заради бремеността са ми излезли мъхове , да разбирам ли ,че ще ми го обръснат #Crazy Ужас  ... а след това на корема станаха ли ви по упорити и видими?

# 67
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Момичета, извинявам се за глупавия въпрос...но докъде те бръснат преди секцио? ...
Защо пък да ти е глупав въпроса? Никой не е длъжен да знае.
Всъщност, аз не съм сигурна, че е само преди секцио. Аз родих нормално и също се наложи. Вероятно превантивно Rolling Eyes
Както някои момичета са те посъветвали, най добре е да го направиш самичка.
Лошото е, че когато не е секцио (т.е., не знаеш точно за кога трябва да си обръсната), може да се наложи да го направиш няколко пъти.... Tired

# 68
  • Мнения: 645
Бях се обрьснала предварително в кьщи,абсолютно навсякьде,но вьпреки това там повториха процедурата Tired
Поне момичето беше изключително внимателно,никьде не ме надра или поряза.
и при мен така

# 69
  • Мнения: 742
Ами, да споделя как се развиха нещата при мен. Приеха ме в Рискова бременност в Майчин дом ден преди секциото. На вечерта една акушерка съвсем цивилизовано ме попита дали съм „тоалирана” и аз я попитах дали мога сама да пробвам. Тя каза ДА и аз се пробвах – е, и сама се порязах, но то се очакваше... На сутринта, когато ме извикаха за клизмата, тя погледна и обръсна само там, където не бях успяла. Предложих и мойта самобръсначка, но тя отказа... Не ме поряза, не боля, нищо фрапиращо.

Ми честито   bouquet

А можеше и да отидеш на кола маска Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
100% щях да си докарам контракции. Joy

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

# 72
  • Мнения: 153
Сама се справих - всичко бях махнала.

# 73
  • Мнения: 1 305
Аз се бях оправила преди да отида да раждам, но и там пак ме повториха но бяха много внимателни

# 74
  • Мнения: 2
Момичета, не искам да пускам друга тема и за това ще питам тук, смятам, че е подходящо.

Интересува ме дали някоя от вас е ходила или си е правила сама кола маска по време на бременността? Става дума не само за триъгълник, а за бразилска кола (това, на което вие казвате "всичко"  Wink). Аз съм в началото на бременността си и доста се чудя дали да си направя. По принцип ходя всеки месец на козметик, но сега уж гледам да съм предпазлива. Имам ли основание за някакво притеснение или спокойно да си правя тоалета?

Благодаря ви предварително.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт