Toyota Yaris, Citroen C3 или KIA Rio

  • 15 596
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 2 757

Видях снимката, но модела не мога да прочета. Тук  май не предлагат такива. За пикапа говорех. Иначе има Берлинго, прекрасна и голяма семейсна кола, но не искам толкова голяма

# 32
  • Мнения: 13
...Берлинго, прекрасна и голяма семейсна кола...
hahaha

# 33
  • Мнения: 2 259
Имам позната ,която си взе Ситроен С3.Три   пъти влиза в бокса за различни неща и имаше разход над 10 на 100 на гориво бензин.На всичко отгоре онези тарикати в София не и попълвали севрвизната книжка.После я отворихме,че при 3 проблема има право дори да иска смяна.Но тя едва ли ще претендира някъде си.
За мен това не е добра кола и сервиз!
Аз лично карам Ситроен ZX,16 годишен лебед и съм много доволна.
Дано само този модел/С3/ е проблемен или само таз кола още по -добре.

# 34
  • Мнения: 934
От този тип коли най-добра е Хонда Джаз, това според авто списания, които съм чела. Може би е малко по-скъпа, но си струва. Една приятелка си купи такава и е много доволна. Предпочете едногодишна Хонда Джаз пред нова Тойота Ярис.

Ама все пак трябва да можеш да събереш 3 столчета за децата вътре, де. Дори и да не ги возиш с нея всеки ден, все някога може да се наложи.

# 35
  • Мнения: 4 785
Аз всъщност не бих си взела такава "въшка", но някои искат малки коли. И всъщност има 3 харесани модела, не пита предложете кола за х пари. Тъй че.... предлагайте от 3-те. От някви костенурки се хвърлихте на пикапи. Очаквам предложение за мини-бус, а защо не и за цял автобус  Laughing

# 36
  • Мнения: 5 710
Добре, де, Ники каза, че няма да вози децата, че я иска за себе си тази кола. Чудесно!
Която и кола да вземеш, Ники няма да се 'скапе' след година.
Японските коли се славят, като здрави, но аз съм карала и Рено ( френските коли пък били чупливи)и реното оцеляваше в мн. тежки софийски условия. Сега карам японска кола и да, здрава е, обаче тук и няма предизвикателства пред нея ( дупки, смяна на настилката и т.н) Според мен като седнеш във всяка една от моделите, които си харесала ще видиш и ще почувстваш своята. Аз поне съм такава, че трябва нещо да ми хареса по-скоро на мен, да ме 'повика" .  Освен комфорт вътре, добра видимост при каране и завои, ми е важно скоростния лост да се сменя без усилие, волана да има и сити функция и такива 'женски' неща. Нисък разход, разбира се.
Сега, за колко сек. вдигам 100 или какви са последните новости по механиката и електрониката и има ли ги... нито разбирам, нито ме интересуват токова. То затова има класове коли, щото си приличат по технически х-ки. А тия са от един клас, каквото и да ти кажем... влизаш вътре, подкарваш, решаваш как се чувстваш и купуваш.

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679
Eee, сега като почнем ама аз така, пак аз иначе...търябва да се гледа общата статистика за модела, от близки и познати не става. Моят ситроен пък в сервиз е влизал само за смяна на консумативи. И кво? Да кажа, че е най-здравата на света ли? Ми надали Laughing Просто късмет. На приятелката ми яриса на три години вече е ровен 3 пъти, веднъж за ходова част, веднъж за електроника/датчик някакъв/ и трети път за климатик. Лош късмет. Не тенденция. Просто кола, правена в петък следобед Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 037
Карам ярис автоматик,няма такава кола.и аз съм за тойота! Peace

# 39
  • Мнения: 1 668
Аз избирах мижду кия сийд и тойота корола... Избрах кията - просто разликата в екстрите  за едни и същи пари е огромно тук в бг за тези 2 модела (примерно между 4 въздушни възглавници и 10), разликата в гаранцията също е огромна (3 г срещу 7г и така до безкрая). Не съм съжалила нито за 1 минута за 8 000 км и 6 месаца возия... Каквото и да избереш - лека и безаварийна...

# 40
  • Мнения: 2 757
Успях да ида само до магазина на Toyota. Покарах една Aygo и една  Yaris. Определено втората ми се стори по удобна. Първата е доста малка и имам чувство че всеки момент ще полети, не я усещам стабилна на пътя. Абе направо си ми хареса Yaris а и реших, че ще е това. Други нямам време да пробвам. Сега обаче взех да се колебая дали да не взема 2 годишната, която пробвах и още е в гаранция или както бях си решила нова. За новата трябва да чакам още 2 месеца и е около 5000 лв отгоре. Мъжът ми е на мнение, че дали е съвсем нова или 2 годишна почти няма значение. Ама аз съм си навила на главата на главата, че ще е нова. По принцип имам проблем с купуването на старо защото все си мисля, че има причина в самата кола за да се е обявена за продан. Та май ще си изчакам 2 месеца.

# 41
  • Мнения: 592
Това което сам човек си прави, и Господ не може да му го направи!
В последния брой на Аутобилд има обява за голяма разпродажба в Тойота! Как може да не са ти предложили, като имаше само в списанието няколко Яриса, а в наличност не знам, и са доста под 2 г. Но така е - като не разбираш и като отидеш, всички гледат да си пласират кофти стоката! А нова не ти препоръчвам - и там има изненади, другата поне е "загряла"! Слушай мъжа си и няма да сбъркаш! Меракът е кофти нещо!

# 42
  • Мнения: 5 647
Нито едното, откак тойота се произвежда в Русия и намси къде си... .

В  Турция се сглобяват. Още по-зле. Иначе относно обслужването в ТМ Ауто- просто нямам думи, много са зле горките. Мързи ги да гледат, а и колата ако я почъаш примерно днес, ще ти я доставят след 3 месеца. 
Френска кола не бих си взела дори и да ми я подарят. Големи боклуци.
За Киа не мога да ти кажа нищо, но рекламата със 7-те години гаранция.... доста странно. Такава гаранция не бях виждала до сега, обикновено са до 3 години.

# 43
  • Мнения: 2 757
От този тип коли най-добра е Хонда Джаз, това според авто списания, които съм чела. Може би е малко по-скъпа, но си струва. Една приятелка си купи такава и е много доволна. Предпочете едногодишна Хонда Джаз пред нова Тойота Ярис.

Ама все пак трябва да можеш да събереш 3 столчета за децата вътре, де. Дори и да не ги возиш с нея всеки ден, все някога може да се наложи.


Ох, тази изглежда супер наистина.

# 44
  • Мнения: 2 757
Това което сам човек си прави, и Господ не може да му го направи!
В последния брой на Аутобилд има обява за голяма разпродажба в Тойота! Как може да не са ти предложили, като имаше само в списанието няколко Яриса, а в наличност не знам, и са доста под 2 г. Но така е - като не разбираш и като отидеш, всички гледат да си пласират кофти стоката! А нова не ти препоръчвам - и там има изненади, другата поне е "загряла"! Слушай мъжа си и няма да сбъркаш! Меракът е кофти нещо!

Не разбрах какво искаш да ми кажеш. От къде да го знам това списание, да не е типично българско

Общи условия

Активация на акаунт