Отесня и зимното палтенце на АПРИЛското шкембенце

  • 22 011
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 268

Здравейте
Аз отново имам един глупав въпрос. Извинявам се, че постоянно питам нещо.
Откакто съм бременна постоянно ми се яде шоколад и ям по много на ден. Има ли опасност да докарам на бебето диабет или да му причиня някакво заболяване?
Понеже имам и ниско кръвно и докторката каза да хапвам шоколад, но аз прекалявам.
Ям по един шоколад на ден или две вафли.
Заради атопичния дерматит на Кико не му давам никакъв шоколад, но когато той спинка аз ям доста...
Благодаря предварително и пак се извинявам за въпроса  bouquet
Но постоянно си мисля разни лоши неща и например сега не мога да заспя.
Преди да си легна мъжът ми ми видя, че пак ям шоколад и ми се накара,че не е хубаво за бебо и аз като почнах да си мисля разни глупости.
Когато кърмих Кико пием доста прясно мляко и ядях яйца и все си мисля, че заради това малкия е с дерматит. Ако някой е по запознат ще съм благодарна, ако ми отговори.
До скоро и ако има още някой който не спи - Лека Нощ!
 

# 256
  • Мнения: 541
Eli-G ти направо ме разби като казваш че "прекаляваш" със шоколада!!!!!1 шоколад или 2 вафли на ден не са прекаляване!!!аз от както се помня ям по толкова на ден!не се притеснявай за малкото,мисля че в днешно време повечето храни са вредни,все пак в кой салам има месо?а й аз вярвам че ако прекалиш с нещо организма ти сам ще ти го подскаже!все пак ако ще се почувстваш по-спокойна поговори с лекарката си,но не мисля че тези количества ще са вредни  за нещо друго освен талията то Wink

# 257
  • Мнения: 65
Добро утро!
Май съм най-ранобудна от всички ви.   Party
Гледах по ТВ и четох някъде, че докато е в утробата бебето привиква към различните вкусове, поради различната храна, която мама приема. А иначе, като започне самото кърмене, е препоръчително да не се прекалява и да се избягва приемането на алергизиращи продукти като: шоколад, цитруси, мед, ядки, кафе, какао и алкохол разбира се. Може да има и други, но за сега само това се сещам. Така че споко. И аз мисля, че един шоколад или две вафли, докато то е още в нас не вредят на него, а по-скоро на майката - увеличават талията, развалят зъбките.

Приятен ден!

# 258
  • София
  • Мнения: 243
Добро утро и от мене мили тумбачета!  bouquet
При мене няма нищо ново Flutter,присъединявам се към отбора на неспящите мами Shocked,но си лежа кротко в тъмнината,защото като ме усети,че шавам и малката принцеса става  Stuck Out Tongue Winking Eye,а после хич не мога да я сложа в кревата обратно и на другия ден едвам се тътрим до детската градина Simple Smile
Ели джи аз докато кърмех ядях само ядки и пиех по 1 литър мляко на ден задължително, както и две кутийки от по 400гр сладолед и на това живеех.Сега освен че малката е щура по ядките и сладоледа не виждам с нещо да съм й навредила Joy Joy Joy
Не мисля ,че алергията на сина ти е свързана с това какво ти си яла докато си го кърмила,според мене това са си гени. Flutter
Ще намина пак да ви попочета към обяд,че сега имам малко работа.
лек и успешен ден на всички Heart Eyes

# 259
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добро утро и от мен!

Тази нощ беше ужасна направо, не успях да мигна изобщо! Само се въртях в леглото в някакво гадно състояние на полусън, Симона става няколко пъти през нощта и окончателно се ококори в 6 часа Shocked Сега ми се спи, че две не виждам. Tired На всичкото отгоре нещо ме наболява гърлото и сутринта реших да си направя гаргара с Биоцитрин, от което без малко да се върна в първия триместър Sick. Как ще издържа цял ден днес на работа, не знам. ooooh!

Рони, мерси за линка с ръкавиците - и на мен ми изглежда малко опасно да се бърникам. След като определят алкалността и киселинността на влагалищната среда, мислех си, дали най-обикновени лакмусови лентички от някой кабинет или лаборатория по химия няма да свършат работа? Доколкото разбрах, водите са алкални. newsm78

Eli-G, на мен в момента сладко почти не ми се яде, но по принцип и аз изяждам по 1-2 вафли на ден или пък шоколад. Не е много, според мен (всъщност, според мен, шоколадът никога не е достатъчно!  Mr. Green). Мно-о-ого го обичам, Симона на мен се е метнала - все нещо шоколадово иска. Докато кърмех, се ограничавах - никакво кафе, шоколад, пикантни храни, краставици, цитруси и др. подобни - смятам и сега така да правя, защото си мисля, че от моята диета по време на кърменето, Симона нямаше колики изобщо. Peace

Аз пък се притеснявам в момента, защото от доста време баща ми беше с много нисък хемоглобин и все отказваше да си направи пълни изследвания. Принудихме го да влезе в болница в понеделник и току-що са установили, че има Хепатит С (явно хроничен, защото бил латентен вирусът в момента) - нито са му преливали кръв, нито нищо, откъде може да е дошло това чудо, не знам! И сега, хем знам, че се предава само по кръвен път, много се шашнах - дали не е опасно по някакъв начин за бебочко?! Tired Сега ще се разтърся из нет-а за повече инфо... Confused

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 09:33 от chockolina

# 260
  • Мнения: 137
Добро утро мамчета  Hug

И аз като повечето от вас не мога да спя  Confused и когато се будя през ноща понякога съм си легнала върху коремчето и ми става много гузно от това  Embarassed мисля си че може да го притискам  :

Момичета да ви попитам нещо-  когато се напрегна с някакво действие усещам  нещо като тежест и придърпване и едновременно с това втъврдяване в корема, което много ме притеснява , но ми минава веднага като легна или седна да си почина  Rolling Eyes, някой от вас имал ли е подобно чувство?

Относно течението аз по принцип си го имам, но сега е доста по- обилно и като че ли по воднисто, но пък няма никаква по особена миризма.
За всеки случай реших да го изследвам  Peace
Мамчета кажете ми какво да правя имам голямо желание да пазаря вече за бебка, но нещо като че ли ме спира Confused може би е страх ?

И друго нещо ми е много интересно когато на едната ЖКкоято ми правят ми измериха височината на матката онзи ден беше 20см това не е ли много ниско за 27 седмица ???

Инче вчера след като се прибрах от работа кам 17.15 и след като вечеряхме като легнах почна едно мърдане едно бутане в корема много ми стана приятно и драго на сърцето  Heart Eyes
 Приятен ден на всики мамчета Simple Smile  Hug

# 261
  • Мнения: 734
Ох, мами, направо се разбих от смях!  rotfImao rotfImao rotfImao ssilvi, предимно ти си виновна за това!  hahaha И мен ме е подгонило едно слабоумие, не си е от работа! Най-прясната случка е, че вчера си забравих единия телефон (ходя с 2 по принцип), като бях взела само този, в който имам 1 контакт записан в телефонния указател. Днес съм си забравила другия.... Joy

Princessa raia, аз също на мойто мъж му правя забележки да бъде по-внимателен като си ляга и като спи. Все отнася реплики от рода на "Спри да клатиш леглото", "Мръдни малко по-натам" и т.н. Той горкият се е хванал за главата. Но днес видях, че си има братя по съдба!  Joy

Жабче, комплектчето, което съм снимала, не е за изписването. Просто се изкушихме и го купихме...  Rolling Eyes Иначе за изписването моята майка ще го купува. Ние сме взели и още няколко дрешки, но не съм ги качвала в албумчето...

Arksi, благодаря за полезния линк, нямах идея, че съществува подобно нещо...

Eli-G, една позната ми обясняваше, че докато се кърми, не било хубаво майката да приема прясно мляко, защото съдържало много алергени, които се предавали на бебока. Затова тя наблягала на киселото мляко и сладоледа. Но това е само един източник, нямам представа дали е така...

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 10:02 от no_name

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 347
Eli-G,  и аз се тъпча главно със сладко, шоколад и какво ли не  Blush Не се притеснявай  Hug
Да ви кажа това с хормоните последното тримесечие сигурно си е много вярно... ами аз съм неконтролируема, от най-малкото нещо се разплаквам, като се притесня за нещо... и направо се побърквам от притеснение... да не говорим за разсеяността (която главно изкарвам на майтап - онзи ден отидох на преглед без изследванията и карах таткото да развива скорости да ги взима... ), побърквам всички около ми... и ... абе цирк... Sad
Реших да се изследвам за течението и да не мисля само затова докато имам резултатите...
keli_f, това за тежестта и стягането си го причиних и аз вчера. Да се разсея сигурно от тежки мисли реших да си почистя... и както си чистя се усещам в един момент как съм се свила и корема ми е твърд на кълбо... и хоп хайде в леглото и пих хапчета.. и така до сутринта... да ви кажа честно малко завиждам на маминките дето са си ходили повече на работа през бременността, това стоене вкъщи, да не можеш нищо да си свършиш и ... като имаш толкоз време за мислене, все нещо ти се загнездя в съзнанието и те притеснява...
Не искам никого да засегна... Hug Hug Hug просто ме е  яд на себе си, че нищо не мога да си свърша..., не съм свикнала да съм зависима и ... Ще търпя, нали бебчо е най-важен  Praynig
Yana, късно видях че си ми писала, а можеше двечките да отидем да видим отделението... ЖЗ, следващия път ще отидем заедно  Hug
Чакам tolinka да се прибере вече... Дано бебчо и тя са добре  Praynig
mimeto80, питаше за педиатър, и аз се присъединявам към питанката и. Освен да е привърженик на естественото хранене (кърменето де), да не предписва веднага антибиотици.. какво друго е важно? Ще се радвам мамите с опит да споделят, пък и мамите от Бургас, ако са доволни от някой, дали могат да ми препоръчат?  bouquet

# 263
  • Мнения: 249
Добро утро мами   bouquet  
И аз съм така със съня. Не си намирам място, а като се събудя и все се намирам легнала по гръб, а все се стремя да спя настрани. Това пусто течение - воднистото, ми се появи и на мен, ама не съм гледала дали е с миризма, утре сутринта го засичам, че нещо се обезпокоих  Sad
Keli_f, и аз съм така, просто се преуморяваме вече в по-напреднала бременност и трябва да се почива. Аз като повървя повечко и ме стяга ниско долу, целия ми корем става твърд. Лягам и поминава, ако не се размине вземам и Магнерич и Но-шпа  Peace
А за матката ти, аз съм вече в 29 седмица, а матката ми е 29см. Лекарят ти не ти ли каза дали тези размери за нормални, сега се сещам, че на предния ми преглед в 25г.с. ми беше 23см.  newsm78
Започни да пазаруваш тогава, когато наистина се чувстваш готова за това, поне аз така направих  Hug

Mimeto80, ben78, аз вече изчетох нета за да си избера педиатър  Embarassed и съм се спряла на две лекарки, които са и GP-та. Та сега се чудя кога точно да ги посетя  Thinking  Има специална тема за педиатрите в Бургас  Peace

Аз ще запазвам час при Д-р Петрова от Айтос за последната ФМ за другата седмица, ще пиша като мине, че предполагам мамите от Бургас ще искат инфо  Peace

Лек ден от мен и много игри в тумбачетата ви  Heart Eyes   Hug  Моето вече зае всички съществуващи форми в света  Crazy

# 264
  • Мнения: 3 211
Ей, момичета, доста сте изписали. Откакто съм дошла на работа едва сега ви изчетох. Е, малко и поработих, де Simple Smile
магдалена.савова, гледай да не се отрази тази твоя мания с дезинфекцирането и на бебето Peace Не е хубаво да се гледа в прекалено стерилна среда. Имах една приятелка, която родила преждевременно, имало опасност за бебето и после като ги изписали го гледала направо в стерилна среда. Нищо не пипа, което не е стерилизирано. И така до 2 г. Дотогава почти не боледувало и после като почна...
chockolina, сигурно ли е, че е хепатит С? На шефа ми така му казаха миналата година, а се оказа, че не е вярно. Да направи изследвания и на друго място.
Eli-G, ако си добре с кръвната захар и кръвното, не виждам причина да се притесняваш Peace

# 265
  • Враца
  • Мнения: 2 240
добро утро и от мен момичета!
за тези които се чудят за педиатър за бебето- аз искам да ви препоръчам моята леля.
казва се д-р ботева, в 18 поликлиника в сухата река.
много е мила и добричка, а най- хубавото е, че внимава с антибиотиците. не са  и много лекарите, които предписват бабини рецепти, но тя го прави често.
е, пристрастна съм, разбира се, но който иска има време да проучи  Peace

искам да ви се оплача и да поискам съвет- сутринта ми се случи нещо много неприятно- получих хемороид. поне си мисля, че е това.
аз никога не съм имала проблеми с тоалетната, и не съм се напъвала сутринта, затова си мислех, че това никога не може да ми се случи . изведнъж се завъртам на една страна в леглото и усещам болка- после напипах това топченце. много болииии
честно казано съм много паникьосана. какво да правя Tired

# 266
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Относно втвърдяването на корема при физическа активност - и при мен е така, от най-малкото нещо се получава. Вече избягвам да се навеждам или извъртам настрани например - веднага става на кокал. Иначе мен напоследък ме е прихванала треската по подготовката - иска ми се да започваме ремонта, разместването, да си наредя бебешките вещи по местата им.
За размерите на матката нямам идея, но предполагам, че ако имаше нещо нередно, лекарят щеше да каже.  newsm78

Кели, ако ти се пазарува - действай. Ще си създадеш положителни емоции. Като гледам сега с непазаруването само се тормозиш... Нищо няма да му стане на бебко от пазаруването на сладки бебешорски нещица - най-много да се усети колко много е желан щом с такъв мерак му избират бъдещите вещи. А и всички твои емоции се отразяват и на него.  Hug

Педиатър май вече можем да посетим си мисля. За въпроси - ако мислите да кърмите на поискване и да захранвате късно, може да го питате как се отнася към тази идея. Иначе аз лично бих разчитала на разпитването на пациентите - дали изписва често антибиотик, дразни ли се ако се информираш повечко, отвръща ли на обаждания по телефона.

Със съня и аз съм като вас - будя се често през нощта, а напоследък забелязвам, че пак започнах да ставам да пишкам. И като се разшавам, бебките се будят и започват да се закачат. Напоследък забелязвам, че след ходене са много активни - явно защото ги люлея докато ходя и после искат пак.  Laughing И не ми дават да стоя гладна - докато не дам малко манджа има едно голямо буйстване в корема и после се умиряват. Тази сутрин ме събудиха с ритници да ставаме да ядем.  ooooh! И сега кротуват...  Мисля си как после сигурно ще ми липсват тези моменти и шаващото ми коремче.

Ели, не мисля че ще навредиш на бебчето с яденето на сладко. Ако това ще те успокои - и аз съм от отбора с шоколада и другите сладории. Много ми е ниско кръвното, а като добавим и анемията става страшно. Затова хапвам сладичко, а напоследък си правя и по малко кафенце сутрин, защото съм като парцал.

Чоколина, стиснати палци за баща ти!  Praynig Дано всичко е наред!

Кафенце, надявам се всичко да е наред с плацентата и да не те притеснява. Док си знае работата, ако беше нещо страшно, щеше да ти каже, той не ги спестява тези неща.  Hug Във Вита май нямат добра неонатология си мисля.  Rolling Eyes Защо не питаш Сигридов, той би ти дал съвет къде да се насочиш.

И аз съм абонирана за информацията от Софийска вода и ми бяха пратили мейл още предния ден, че ще спират водата... ама кой да погледне.  Embarassed

Силви, може като видиш муцунката на дребосъчката и тогава да решиш какво ще е името, кое точно ще й отива.
Ние едното сме го избрали, но за другото все се колебаем, ама май накрая така ще си останат. Отсега имам някаква идея кое име чие ще е, но като ги видя може и да размисля.  Mr. Green

Петйоф, разширена веничка сигурно. Нищо не можеш да направиш сега, не е и страшно. Дано след раждането премине.  Peace

# 267
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета !
Ние с бебчо сме добре.От 2 вечери не си будим много и съм отпочинала!
привет на колежката ,ssillvvi!
Very nice, ох ,ще се постарая да избегна този момент с прекалената стерилност.
В интерес на истината гнусливостта ми се проявява в определени направления ....
Дано не изтрещя окончателно като се появи бебенце и да стерилизирам целия свят Simple Smile

Лек и усмихнат ден на всички

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 231
О,мамчета едва ли има по-разсеяна от мен, аз работя като автомобилен инструктор и през последните 2 месеца всяко второ ЕГН на курсист съм го объркала, чак от ДАИ искат да ме санкционират, че като подам някой документ с грешно ЕГН и им бъркам системата. Направо не знам как да се концентрирам. Постоянно забравям документи, пиша си бележки и забравям къде съм ги сложила. А за спането вечер си е направо лукс може би спя малко по-нормално 2 пъти в седмицата, понякога помага преди лягане чаша топло мляко с мед.

Eli's - аз по принцип ям шоколад много, твоята доза ми е само за закуска, добре че досега съм само с 6 кила отгоре. Но веднъж на един рожден ден една ендокриноложка ми разказа случай за бременна, която яла много шоколад и образувала камъни в жлъчката. Аз знам че черния шоколад е полезен, може да хапваш от него.
Chockolina - хепатит С се принася по полов и кръвен път, ако го има баща ти ще го има и майка ти, дано всичко е наред, понякога бъркат резултатите.
petjoff - хемороиди се получават от бременността и след това отшумяват, моя мъж има и ползва ПРОКТОГЛИВЕНОЛ, най-доброто средство за облекчение, но незнам дали става за бременни, това е гел.
ben78, може да отидем някой ден, аз съм раждала преди 3 години там, но не си спомням нищо, а пък и може да се е променило, но незнам дали можеш когато си поискаш да отидеш.
Аз също си търся педиатър, дъщеря ми е при д-р Борис Ангелов, той работи в кърмаческо отделение, добър е като доктор и съм доволна, но не записват бебенца, затова си търся друг. Ако някой от Бургас може да препоръча.

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 347

ben78, може да отидем някой ден, аз съм раждала преди 3 години там, но не си спомням нищо, а пък и може да се е променило, но незнам дали можеш когато си поискаш да отидеш.
Всяка сряда от месеца се ходи. Ще се разберем и ще отидем   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт