Моля за съвет:Проблем с Физическото развитие на моето близначе

  • 5 485
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 82
Здравеите мами на близнаци

Моите момчета са на коригирани 5 месеца и половина и имат голяма разлика в поведението.
Единият е много жизнено и енергично дете,постоянно търси контакт,седи вече почти стабилно седнал,заиграва се с играчки,докато другия е много вял и меланхоличен,много плаче и не посяга към нищо,стиска само една малка вазглавничка.
Моля напи6ете ми нещо,ще се побаркам от притеснение.
Водихме го на лекар,правиха му транфонтанелна ехоография,снимакта е нормална.
Само за сведение-родени са на границата на 34 и 35 г.с с тегло-1500 и 1600
Благодаря ви предварително за отговорите.

# 46
  • хасково
  • Мнения: 290
Аз имах такъв проблем не с близнаците а с първото си детеи  в доста по-тежка форма.Не отказвай пълно диагностициране.Едно от изследванията е електро,но дава доста ясна представа какъв е двигателния статус.Трябва да се разбере дали е централен проблема или е някъде по пътя на рефлекторната дъга т.е. гръбначния мозък и нервната система.Така че еднократно бихте могли да се подложите.Тока е премерен и се подава  постепенно ,по малко за да видят на каква степен има реакция.Ако има проблем,времето е важно.Ако няма -ще си спокойна че просто е с друг темп на развитие и гимнастика ,упражнения и масаж ще са достатъчни да навакса.Мен ме обучиха да си ги правя аз.Указа се че ми се отдава иказаха че се справям много успешно.Така не бях зависима от рехабилитатор и ги правех по 3 пъти на ден.Но пак ти казвам-при нас беше наистина сериозно заболяване.Но го разбрах със сигурност след изследванията с ток.На мониторите и аз виждах ясно какво става и детето как реагира.Не исках да се самозалъгвам-трябваше или да отхвърлим проблема като такъв ,или да го посрещна с цялата му сериозност.Пожелавам ви за вас да е първото-от цялото си сърце.Но вярвам че не е нещо страшно,просто се убедете с аргументите на медицината 

# 47
  • Мнения: 82
много благодаря на tanyaviolin за бързия отговор
ще направим всичко,каквото трябва,дано да не е сериозен проблема

# 48
  • Мнения: 4 306
kikorana, моят съвет не цели да отлагате медицинските изследвания. Щом имаш опасения, провери си. Но пробвай повече да гушкаш по-кротичкото дете. По-обсебващият получава повече стимули да се развива, а кроткият и тихичкия си стои. Опитай, ако има кой да ти помага, да отделяш повече време на детето. Да го гушкаш най-вече и да му говориш. Те имат нужда от любов, с което по никакъв начин не искам да кажа, че ти не му я даваш. Но те са ненаситни Simple Smile. На мен лично, това че стиска възглавничка ми говори, че има нужда от телесен контакт.
Моята дъщеря има ритуал на заспиване с една проста тензухена кърпичка /пелена/. Започна някъде на вашата възраст. Мачка я, мачка я с ръчичките и накрая си я допира до бузките и така заспива. Наблюдавайки я, стигам до извода, че с кърпичката тя замества мен и контакта ни преди заспиване. Като спим двете и я галя преди да заспи - не я търси. Дори когато беше с ръкавици зимата в количката си я търсеше. Онзи ден пътувахме в колата и  много й се доспа. Въртя се, плака и накрая я видях как сама си галеше бузката с ръка.
За около десетина дни ще се види дали ще "дръпне" напред.

# 49
  • хасково
  • Мнения: 290
Наистина е много важен контакта с детето ,което не е толкова обсебващо.Нормално е да има любима играчка,особено за заспиване.На моите съвсем целенасочено им създадох такава-точно възглавничка.Единият я възприе ,но другият не се влюби в нея,просто взема различни плюшени играчки.Виктор също взема и играчка,но задължително и възглавничката.Но къде настъпва притеснителния момент.Гушка я САМО КОГАТО ЗАСПИВА.Постоянното гушкане на възглавничката и през времето когато не спи,липсата на интерес към друга играчка,или еднотипната игра е вече смущаващо обстоятелство.Доколко? Ще ти кажат само специалистите.Но трудното е да намериш точният.Понякога,както много сме си говорили в другите теми, могат да ти изкарат ума,а после се указва ,че не е толкова лошо положението.Не се паникьосвай предварително. Знам че е трудно.

# 50
  • Мнения: 82
блзгодаря ви момичета за подкрепата,трогнахте ме
не спирам да се притеснявам,но ми ставамалко по леко като видя че сте писали
аз много го гушкам и му говоря,тои е мнооого чувствителен
на 10.05 сме на контролен преглед при детски невролог

# 51
  • хасково
  • Мнения: 290
Пиши след като минете на преглед

# 52
  • Мнения: 82
Задължително ще пи6а
благодаря за подкрепата

# 53
  • Мнения: 547
Аз не мисля,че детски невролог ще свърши някаква работа в толко малка възраст на детето,казвам го защото и ние водхме малкия и то на годинка и нещо и дактора каза,че това е прекалено малко дете за да се види и разбере каквото и да е.
Вече сме големи и се развиват почти еднакво,но и ние имахме разлика от първия близнак с месец,два тя винаги беше по напред от брат си във всичко,но все пак е и момиче.

Общи условия

Активация на акаунт