Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Какво мюсли мога да давам на 11месечно бебе. и кои фирми го предлагат.

Аз не бих дала мюсли на толкова малко дете, обикновено вътре има  ядки и екзотични плодове, мед, които не са подходящи за тази възраст. Пък и е трудно за дъвчене Thinking, дори и добре накиснато.
и аз мисля така,не съм дала на детето още

# 16
  • Мнения: 116
Майчета помагайте, спешно е!!! Може ли някой да ми каже талон номер 7, който се издава за проследяване на бременността в болница и раждане, колко дни важи? Моят личен лекар твърди, че важи само 7 дни, а от болницата ми казаха, че важи 30. Важно е да знам, защото моя термин е на 16.02.2009 и не знам дали все пак да го искам сега или е рано. От  друга страна ако започна да раждам внезапно, но нямам този документ, също ще е неприятно (предполагам в болницата ще ми създадат проблем)!Изобщо какви документи са необходими за болницата?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bisislava ,важи 30 дни.Това си е направление и като всички такива,важи 30 дни

За болницата ти трябва -обменна карта и направление за хоспитализация.Дори да ги нямаш и почнеш да раждаш,няма да имаш проблеми.Споко  Hug

# 18
  • Мнения: 1 763
За раждане ти трябват направление за раждане и обменна карта. Не знам колко време важи направлението, но аз родих 33 дни, след като ми беше издадено и не е имало проблем. Ако важи 30 дни като другите направления, сигурно гинеколозите го издават, без да пишат дата на издаване  newsm78

# 19
  • Мнения: 116
Много ви благодаря момичета, бях се притеснила и не знаех какво да правя! Grinning

# 20
Цитат
Здравейте, моето цланчице скоро ще ктане на 7 мецеза, много е жилава, не ичка да ктои цеднала нито по корем а само да се изправя, кажете ми какво ви е мнението за цлагане в проходилка на тази възракт? И трябва ли да е с обувки задължително в проходилката?  Smile Иначе не харецваме попарата, повръща я дори и пацирана, и цега сам я спряла...c какво може да се замекти?
Zdraveite, moeto clanchice ckoro shte ctane na 7 meceza, mnogo e jilava, ne icka da ctoi cednala nito po korem a camo da ce izpravq, kajete mi kakvo vi e mnenieto za clagane v proxodilka na tazi vazract? I trqbva li da e c obuvki zadaljitelno v proxodilkata?  Simple Smile Inache ne xarecvame poparata, povrashta q dori i pacirana, i cega cam q cprqla...c kakvo moje da ce zamecti?

ед. AnMary. Пишете на кирилица. Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 11:25 от AnMary

# 21
  • София
  • Мнения: 1 391
Zdraveite, moeto clanchice ckoro shte ctane na 7 meceza, mnogo e jilava, ne icka da ctoi cednala nito po korem a camo da ce izpravq, kajete mi kakvo vi e mnenieto za clagane v proxodilka na tazi vazract? I trqbva li da e c obuvki zadaljitelno v proxodilkata?  Simple Smile Inache ne xarecvame poparata, povrashta q dori i pacirana, i cega cam q cprqla...c kakvo moje da ce zamecti?

Ми с каката бях абсолютно против проходилките (по съвет на ортопеда), а и тя беше като кукла - където я оставиш си играе и забавлява, хич не и беше зор да щъка Laughing Малката - това е друг филм. Не искам проходилка ли.... Горе-долу на вашата възраст я сложих, защото не се издържаше - постоянно искаше да ходи на някъде и да е права и така до сега. Аз мисля, че няма проблем да я ползвате сега Peace

# 22
  • Мнения: 1 170
Здравейте.
Някой може ли да ми каже на какво отговарят тези съкращения от ехографският преглед Embarassed : КПД, ТНД, F.L. (първите са си на кирилица, второто- на латиница)? Някакси с нищо не мога да ги свържа Rolling Eyes ...
Благодаря
Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Записче за сега  Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
martodil аз съм слагала сина си на проходилка на 6- 7 месеца  (за първи път като направи 6) и страхотно се забавляваше в нея. престанах да го слагам в нея след около 2 месеца защото искаше да ходи, а проходилката вече му пречеше  Simple Smile попарата можеш да я заместиш с каша или с кус кус например, ако харесва. Peace

Polly-Wolly
не съм напълно сигурна, че е така, но доколкото имам снимки от различни ехографи, всеки един показва различни статистики и затова трудно може да се отговори какво значат тези съкращения. Peace

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 14:37 от elpet

# 25
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Сложих Михаела в проходилката на 6 месеца. В началото за по 5,10,15 мин и на 6м и половина я оставах за колкото иска Mr. Green. Знам че има много ортопеди и майки против проходилката, но лично аз съм много доволна. Даже пролази на 9 месеца, а на 11 си проходи без проблеми. Слагала съм я само по чорапки, даже и сега в къщи ходи с по-дебели чорапки или търлъци, не с обувки

# 26
  • Мнения: 1 258
И аз сложих малкия в проходилка на 6 месеца.а доки ми казваше да го сложа на 10-11 месеца.

# 27
  • Мнения: 2 521
Здравейте, моето цланчице скоро ще ктане на 7 мецеза, много е жилава, не ичка да ктои цеднала нито по корем а само да се изправя, кажете ми какво ви е мнението за цлагане в проходилка на тази възракт? И трябва ли да е с обувки задължително в проходилката?  Smile Иначе не харецваме попарата, повръща я дори и пацирана, и цега сам я спряла...c какво може да се замекти?

На тази възраст вече можеш да слагаш в проходилка.Аз съм ползвала за малкия и му харесваше Simple Smile,но каката не искаше в проходилка(намрази я още като я видя Laughing)Не съм слагала обувки,само чорапки и терлички или пантофки.За попарата-опитай с овесени ядки.Аз ги варя 2-3 минути и замествам сухара с тях.

# 28
  • Мнения: 1 629
Може ли някой да ми разкаже как правите бульони и как ги съхранявате? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 179
За бульоните - аз специално сварявам малко месо, добавям вода, пасирам го и го слагам във формички за лед във фризера. Чувала съм, че някои от майките разреждат месото с бульона и съответно го съхраняват по същия начин. Иначе при пасиране добавям бульона от зеленчуците, които съм варила и пасирам или намачквам /детето вече е по-голямо и по-често се случва да намачквам храната/.
Въпрос на предпочитание е дали да му даваш бульон от месо.

Общи условия

Активация на акаунт