Наистина ли искате промяна?

  • 3 817
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 892
NinoTino , като навъртиш нейния форумски стаж, ще имам мнение и за теб  Twisted Evil
тук - Скандинавието разбира се
къде другаде има комунизъм  newsm78

Ммм, да, аз мислех, че само тъдява и в Куба се намира, но то не било комунизъм.

Та, по темата ще съм - искам промяна, искам "скандинавски комунизъм", каквото и да значи това.

Инак нямам амбиции във форума, нито нечие одобрение търся.
Бъдете здрава!

  bouquet

# 91
  • Мнения: 5 710
.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 00:36 от 10cent's

# 92
  • Мнения: 89

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet
Леле, как съм изпуснала наличието на хора, които не са се повлияли от най - мащабната акция за черен ПР извършвана в България против "демона на републиката"  Joy. Поздравявам ви момичета за вашата мислеща позиция, дано се намери повече разсъдък във всички ни скоро Peace . Хората явно не правят разлика в гювеча под лозунга "всички са маскари" и не слагат на кантара плюсове и минуси за да се избере по-малкото зло. То е ясно, че идеален политик няма, но най - подходящи за определени ситуации и то доказали се - да, има такива.
Сега не визирам никого конкретно под "хората" моля съфорумки с голям или малък стаж, да не се засягат, признавам не съм чела темата освен тези няколко мнения  Hug .  Моето мнение не се основава на някакви емоции или лични пристрастия, а само на някои скромни факти, явно Виденовата зима се забравя бързо, но все пак фактите са:
Заварено: месечна инфлация 300%, обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар, валутен резерв на страната около 200 милиона долара,като при ниво 1,2 милиарда долара,Луканов обяви спиране на плащанията по външния дълг защото резерва е паднал "...под нивото на възможния минимум", растяща безработица,достигаща да 16 % официално и над 25% реално заради неработещите, но нефалирани предприятия, средна работна заплата 35 000 лв.=12 долара, средна пенсия 18000 лв = 6 долара, ЕС през крив макарон, Шенген, затворени магазини, купони, групировки, много и навсякъде и т.н. и т.н.
Оставено: месечна инфлация 0,2 % - годишна 3%, национална валута – 1.70 лева = 1 долар, валутен резерв - 3,7 милиарда долара, ниво на безработица под 15% с тенденция към ускорено спадане,което стана през следващите години, средна заплата 250 лв = 147 долара, средна пенсия 130 лв = 76 долара, премахване на Шенгенската изилация и свободно пътуване из Европа, възстановени връзки със световните финансови институции и т.н. и т.н.
Съзнавам, че е трудно за осмисляне и приемане след цялата помися, която се изсипа в медиите след това, но това са фактите, който желае може да си ги провери  Wink .

# 93
  • Мнения: 2 482
Явно искат нещо но и те не знаят какво точно е то.
Мен ме накефи оная дъртата комунистка Велислава Дърева като каза че основния лозунг на тия протести бил следния: "Всички да си ходят и никой да не идва" Това само показва колко ненормална е цялата тая работа. Защото като ги питат протестиращите какво искате те отговарят "Ония (депутатите и министрите) да си ходят" Е да ама кой да дойде на тяхното място... тук следва пълно мълчание... не е ясно кой да дойде... Смешна работа, ненормална направо....
Правителство от експерти! Както след като си отиде Жан! Не беше лесно да се овладее такава инфлация! Но доста хора това го забравиха! И специалисти като Светослав Гаврийски останаха неоценени и забравени! А тогавашното овладяване на голямата инфлация се е превърнало в учебникарски пример! Изучават го студентите в Германия.
Какво да кажем за г-ца Дърева? Да сте чули нещо смислено и разумно от нея през последните 19г.?
Трагедията на тази наша държава е, че открай време я управляват некадърници, които същевременно са и крадци!!! И те са ни натрапени отвън! Бяхме ли чували нещо за Сергей Дмитриевич преди 15г.??? А за Гоце???
Ако тези наши некадърници бяха  честни и почтени, можеше да ги аплодираме поне за това! Ако бяха способни, а не некадърници и крадяха, можехме да се опитаме да им простим! А при сегашното положение какво трябва да направим???

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 02:25 от vl

# 94
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Тука понеже чета призиви да се гласува, да попитам... а има ли някой, на когото да вярвате 100 %, че няма да почне да краде, като/ако го изберат? И че ще работи на ползу роду, а не само за собствената си полза?

Просто питам, защото аз съм от тези, които спряха да гласуват преди време, после пак уж почнаха, после пак спряха (в момента не гласувам по технически причини), но нещо не виждам след всичките тези години как бих намерила политическа партия, на която да се доверя... За мажоритарен принцип не ми се говори, че според мен няма да бъде допуснат скоро.

# 95
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тука понеже чета призиви да се гласува, да попитам... а има ли някой, на когото да вярвате 100 %, че няма да почне да краде, като/ако го изберат? И че ще работи на ползу роду, а не само за собствената си полза?

Просто питам, защото аз съм от тези, които спряха да гласуват преди време, после пак уж почнаха, после пак спряха (в момента не гласувам по технически причини), но нещо не виждам след всичките тези години как бих намерила политическа партия, на която да се доверя... За мажоритарен принцип не ми се говори, че според мен няма да бъде допуснат скоро.
Аз също не гласувам отдавна. Но ако избирателната система се промени и ако избирателите могат да държат сметка на избраните, то бих започнала да гласувам отново. А не както сега - аз ги чакам да седнем и обсъдим проблемите ни, а те си говорят "кога ще пръскаме седенката".

По темата - да, искам промяна. Но искам този, който си избера да ме управлява, да е наясно, че може да се тръгне моментално, ако не защитава правата ми.

# 96
  • Мнения: 1 470
Да се включа и аз,макар че моята позиция всички я знаят...

Да благодаря че в началото на темата ме слагате до Мойсей!!! Wink

Преди всичко-ТОВА КОЕТО ГЛЕДАТЕ И СЛУШАТЕ ПО МЕДИИТЕ,НЕ ВИНАГИ Е РЕАЛНОСТТА...Ние сме единни,и имаме конкретни искания...Факта че правят медиино затъмнение,сценарии за проваляне на протестите,и подобни,означава само че управляващите сме ги притеснили,и то не малко...А това е само по себе си начало...

Аз също се развизав,искам промяна,искам моите деца да се гордеят че са българи...Запознах се покрай този протест с хора,които ми върнаха вярата в българите,и гордоста...

На кметските избори в един спор със Мартин Заимов,му бях обещала че ще съм там и ще им дишам във врата винаги,и това и правя...Опитвам се да държа на обещанията си...

# 97
  • Мнения: 24 467
Пък съм съвсем добронамерена- защо не организирате ваша медийна трубина, където да не баде допускано такова затъмнение? Много е важно кои хора ще бъдат избрани за "лица" на протеста. При всички случаи студентското попадение или беше крайно неточно, или е вид провокация в редиците. Понеже от страни наистина изглежда така, повярвай ми.
Иначе с конкретни искания, включително и отразени по темата, изцяло съм съгласна.

# 98
  • Мнения: 674

За Иван Костов - премиер, разбира се.  Да съм спокойна, че има пилот в самолета  и че летим по дестинацията ми е достатъчно, като начало.

  bouquet
Леле, как съм изпуснала наличието на хора, които не са се повлияли от най - мащабната акция за черен ПР извършвана в България против "демона на републиката"  Joy. Поздравявам ви момичета за вашата мислеща позиция, дано се намери повече разсъдък във всички ни скоро Peace . Хората явно не правят разлика в гювеча под лозунга "всички са маскари" и не слагат на кантара плюсове и минуси за да се избере по-малкото зло. То е ясно, че идеален политик няма, но най - подходящи за определени ситуации и то доказали се - да, има такива.
Сега не визирам никого конкретно под "хората" моля съфорумки с голям или малък стаж, да не се засягат, признавам не съм чела темата освен тези няколко мнения  Hug .  Моето мнение не се основава на някакви емоции или лични пристрастия, а само на някои скромни факти, явно Виденовата зима се забравя бързо, но все пак фактите са:
Заварено: месечна инфлация 300%, обезценена национална валута 3000 лева = 1 долар, валутен резерв на страната около 200 милиона долара,като при ниво 1,2 милиарда долара,Луканов обяви спиране на плащанията по външния дълг защото резерва е паднал "...под нивото на възможния минимум", растяща безработица,достигаща да 16 % официално и над 25% реално заради неработещите, но нефалирани предприятия, средна работна заплата 35 000 лв.=12 долара, средна пенсия 18000 лв = 6 долара, ЕС през крив макарон, Шенген, затворени магазини, купони, групировки, много и навсякъде и т.н. и т.н.
Оставено: месечна инфлация 0,2 % - годишна 3%, национална валута – 1.70 лева = 1 долар, валутен резерв - 3,7 милиарда долара, ниво на безработица под 15% с тенденция към ускорено спадане,което стана през следващите години, средна заплата 250 лв = 147 долара, средна пенсия 130 лв = 76 долара, премахване на Шенгенската изилация и свободно пътуване из Европа, възстановени връзки със световните финансови институции и т.н. и т.н.
Съзнавам, че е трудно за осмисляне и приемане след цялата помися, която се изсипа в медиите след това, но това са фактите, който желае може да си ги провери  Wink .
Това което чета е абсолютна глупост и няма нищо общо с истината!!! #Cussing out
Даже имам чувството че си го е писал самия И.Костов...
Това беше най-слабото и корумпирано правителство на Иван Костов.
Имаха прякори 10-20-30% нима забравихте?????
Те приватизираха и окрадаха цяла България.  Всички станаха милионери а пристигнаха в София с по 1 летни обувки и един панталон. Вие знаете ли какви палати джипове и вили имат - Костов Бакърджиев Надежда Михайлова ПЕТЪР СТОЯНОВ и други мошеници.
Не благодаря Костов и други бандити НЕ НЕ НЕ И НЕ! Naughty Stop

# 99
  • Мнения: 4 892
luna, аз лично Ви се извинявам за политиканстването ми, макар, че не го приемам точно така. Няма да се повтори.
За да съм по темата, ще кажа, че няма как да съм по-взискателна към себе си, относно някаква промяна.
От както съм пълнолетна и имам право на глас винаги съм го упражнявала, с изключение мисля на едни избори, но все пак там нямах алтернатива. Не мога да съм чак прекалено компромисна, няма да съм аз. Като гражданин си изпълнявам задълженията - плащам си данъците, глобите /ако имам такива/, такси и т.н., може би по добро стечение на обстоятелства или случайност, но се осигурявам на реален доход и откровено не подкрепям други варианти, напротив.  През зимата на '97 в продължение на един месец, аз открито показах своята позиция и активно участвах в протестите, от самото начало та до края, всеки ден, без пропуск. Сега не съм ходила на тези протести - малко са ми хаотични, неорганизирани и безидейни, но нямам против хората, които имат желание да го подкрепят. Иначе е очевадно за какво са.
Интересувам се от политиката като един обикновен данъкоплатец, лаишки, разбира се. Чета, гледам, слушам.
И поради написаните по-горе редове смятам, че имам право и да роптая.
Но не знам какво друго аз да променя в себе си.
И понеже темата малко или много е обвързана с политическите събития у нас, в момента, та затова написах горното. Иначе човек винаги може да иска промяна за себе си, в какъвто и да било аспект. И когато я постигне - пак наново.

Поздрави на Вас!

  bouquet

# 100
  • Мнения: 89
Това което чета е абсолютна глупост и няма нищо общо с истината!!! #Cussing out

Имаха прякори 10-20-30% нима забравихте?????

Не разбрах, кое в горните факти е глупост и мислех, че си говорим за икономически показатели, не за прякори, но както и да е, спора няма смисъл.
Това, което основно целях да кажа, е че нещата не са никога черно -бели и трябва да се прави разлика по някои важни параграфи, а за грешките на всяко едно управление, никой не ги отрича, напротив.  Hug

# 101
  • Мнения: 984
Ahim_sa, хотел "Берлин", х-л "Лебед", х-л "Делфин" бяха приватизирани от фирмата на малката щерка на Костов за два дни. След две години ги продаде на Мулти, а като се срина Мулти отидоха в ТИМ. Директно от дружеството си ги купи общо за 200 000 деноминирани през 1998. Искам да те питам следното: до 1989 всички бяха равни, получаваха заплати от по 250 - 650 лева. Иван Костов е бил асистентче в университет. Дъщеря му е била почни невръстна по това време, та откъде ги взема тези 200 000 деноминирани през 1998? Отговориш ли ми, ще гласувам за Костов на следващите избори. Laughing

Освен това искаш хората да те подкрепят в съседната тема. За да искаш, първо трябва да дадеш. Пише го в Библията. Не ми се връзвай, не ми опонирай. Няма сми. Мистър 10% в момента пере на тъмно, но е видимо отслабнал с процедурите за по 800 кинта всяка. Mr. Green

# 102
  • Мнения: 89
Ahim_sa, хотел "Берлин", х-л "Лебед", х-л "Делфин" бяха приватизирани от фирмата на малката щерка на Костов за два дни. След две години ги продаде на Мулти, а като се срина Мулти отидоха в ТИМ. Директно от дружеството си ги купи общо за 200 000 деноминирани през 1998. Искам да те питам следното: до 1989 всички бяха равни, получаваха заплати от по 250 - 650 лева. Иван Костов е бил асистентче в университет. Дъщеря му е била почни невръстна по това време, та откъде ги взема тези 200 000 деноминирани през 1998? Отговориш ли ми, ще гласувам за Костов на следващите избори. Laughing

Освен това искаш хората да те подкрепят в съседната тема. За да искаш, първо трябва да дадеш. Пише го в Библията. Не ми се връзвай, не ми опонирай. Няма сми. Мистър 10% в момента пере на тъмно, но е видимо отслабнал с процедурите за по 800 кинта всяка. Mr. Green
Не се връзвам, както казах, няма смисъл от спорове и не съм адвокат на Иван Костов, просто казвам че никога нещата не са само черни или само бели (незнам къде го пише, но е така  Wink). А и е по-добре, не всеки да гласува за Костов (аз лично в момента подкрепям активно други и бих гласувала за тях), а да има повече мислещи хора, фактът, че си говорим тук по тези теми, означава, че сме от тях, нали  Peace.
А за съседната тема, незнам защо мислиш, че искам нещо, то си е лично за всеки, който се включи не подкрепя мен (не съм кандидат за нищо) подкрепя каузата, по начин, който не мен ми е хрумнал, може да не е правилен, може да не е точен, всеки има право на избор Peace. Нищо не искам от никой, вече писах там, че мисля че всички дишаме един и същи въздух, не виждам какво общо има това лично с мен ?
Само ми кажи какво точно трабва или е трябвало да дам, че да "поискам" хората да ме подкрепят, че не разбрах (наистина, не се заяждам). Мир да има  Laughing

# 103
  • Мнения: 12 674
Много повече ме интересува какво прави един политик като такъв, отколкото как се е сдобил с някакви хотели.
Ако си дойде с 1 летни обувки и си замине с тях, няма да го уважавам повече. Мина времето на Тодор Живков, който ходел с кърпени чорапи.

# 104
  • Мнения: 2 482
Много повече ме интересува какво прави един политик като такъв, отколкото как се е сдобил с някакви хотели.
Ако си дойде с 1 летни обувки и си замине с тях, няма да го уважавам повече. Мина времето на Тодор Живков, който ходел с кърпени чорапи.
Нямате  представа колко пъти и по колко пари са изнасяли през софийското летище всичките Тодор Живкови роднини между 1986г. и 1989г. През тези години доста пари се изнесоха и от Андрей Луканов и от Огнян Дойнов.  Можем да си припомним чий племенник е мистър 10%-на Станко Тодоров, по-точно на жена му. Тоест старата Тодор Живкова номенклатура сега съвсем не е малоимотна и без средства. Напротив-притежава всичко!

Общи условия

Активация на акаунт