Мажете ли се с антицелулитни кремове докато още кърмите

  • 1 863
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 496
bicho malo, благодаря! Аз като цяло съм в отлична форма, нищо че са минали 3 мес. от раждането - почти всички дрехи ми стават, ни коремче имам, ни стрии ми развалят настроението; само леко портокалова кожа, която си мисля, че до лятото ще се изглади, но ми се иска да се поглезя с нещичко  Wink

# 16
  • Мнения: 8 242
Та смятам, че кофеина в крема не е повече отколкото в кафето Simple Smile Което все пак се приема вътрешно.. и още повече се усвоява  Wink
Не съм забелязала да му действа по някакъв начин Simple Smile

duhi_puhi, ще те подкрепя. Включих подобно 'чудо', когато бебчето ми поотрасна и се кърмехме по 2 пъти дневно. Беше си неспокоен и ревлив, дори преди да започна с процедурите, не забелязах ситуацията да се е влошила  Simple Smile

Сега се сещам, че като ученичка си бях втълпила, че имам целулит и го третирах с кубчета лед - масаж докато се разтопи. Дали имаше ефект  Confused... или ми омръзна да го правя...  Simple Smile
И аз се мазах лятото, когато дребния стана на 2г. Simple Smile Макар че кърменията ни са в пъти повече от 2 на денонощие  Laughing
А за леда - подобрява кръвообращението, което в много важно за целулита! Подобно на контрастния душ Simple Smile Много е ефикасен и той  Peace

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 21:07 от duhi_puhi

# 17
  • Мнения: 1 305
Първо спрях да кърмя и тогава започнах да се мажа с антицелулитен крем. А и по точно след като спрях да кърмя, тогава започнах с диетите за да си върна старата фигура.

# 18
  • Мнения: 269
Проблемът с антицелулитните кремове и гелове идва оттам, че съставките им попадат в кръвообращението (нали целта е да го подобрят) и съответно достигат до плода (при бременност) или до бебето (при кърмене). Чела съм, че продават и такива, пригодени за 'специалните случаи', но едва ли ги има по нашите аптеки.



И аз затова не се мажа.Имам на Ейвън и чакам с нетърпение да почна да го мажа.Пригоден за "специални случаи" козметичката ми ми каза,че е на Галеник.Мисля да си го взема.Аз ползвах крема им против стрии докато бях бременна-той е за бременни и кърмачки.Нямам нито 1 стрия.Надявам се и антицелулитния да помогне.

# 19
  • Мнения: 8 242
Дева ползвах и за стрии докато бях бременна.. нямам нито една Wink Въпреки че качих 25 кг  Mr. Green

С толклоз малко бебе никакви кремове!

# 20
  • Мнения: 275
Чак пък толкова да вредят....Не знам, не ги ядем все пак! От друга страна и не помагат кой знае колко. Ако чакаме с един крем да ни се оправи целулита...
Между другото има една процедура, която уж е против целулит, защото подобрява кръвообращението, но може да се ползва и за изглаждане на кожата като цяло. Четкане на тялото преди къпане/на сухо/. Внимателно да не се протрие кожата, разбира се. Моята четка е от Орифлейм, но съм я купувала много отдавна и не знам сега имат ли. Прави се 10-15 мин. След това може да се приложи това с меда - аз ще го пробвам! Само не знам кога.  newsm78 Май трябва да изчакам бебо да тръгне на ясла, че сега иска да съм нон-стоп до него и нямам никакво време за себе си. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 8 242
Чак пък толкова да вредят....Не знам, не ги ядем все пак! От друга страна и не помагат кой знае колко. Ако чакаме с един крем да ни се оправи целулита...
Между другото има една процедура, която уж е против целулит, защото подобрява кръвообращението, но може да се ползва и за изглаждане на кожата като цяло. Четкане на тялото преди къпане/на сухо/. Внимателно да не се протрие кожата, разбира се. Моята четка е от Орифлейм, но съм я купувала много отдавна и не знам сега имат ли. Прави се 10-15 мин. След това може да се приложи това с меда - аз ще го пробвам! Само не знам кога.  newsm78 Май трябва да изчакам бебо да тръгне на ясла, че сега иска да съм нон-стоп до него и нямам никакво време за себе си. Rolling Eyes
Ако си мислиш, че като порастне бебето ще имаш повече време за себе си .. МНОООООГО си далече от истината  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 275
Ох, надявах се!  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 57
Използвам темата, за да попитам дали сте попадали на кремчето Аура слим. Търся го упорито в Пловдив, но сякаш е изчезнал от пазара. Ще съм благодарна, ако някой даде инфо.

# 24
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Пробвайте масаж с вендузи, супер полезен е за кръвообращението и от там за целулита. Продават се силиконови и може да се прави вкъщи.
Също така трябва да се намали солта в диетата, тя е най големия приятел на целулита. Дори ако може да се изключи за известно време например 2-3 месеца

# 25
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не. И не вярвам, че помагат.

# 26
  • Мнения: 1 740
И аз не съм се мазала антицелулитни кремове докато кърмех.

Общи условия

Активация на акаунт